Porod Kristýnky v Mostě

Porod

Ahoj. I já bych chtěla přispět s trochou do mlýna. Trvalo sedm měsíců než jsem otěhotněla, takže jsem se na mimimko moc těšila. Celé moje těhotenství bylo naprosto v pořádku termín jsem měla 8. 2. 2008. Jediné čeho jsem se bála byl samozřejmě porod (jako prvorodička), a také jestli přítel půjde k porodu, protože jezdí kamionem a je doma týden a týden pryč a na můj termín zrovna jezdil. Už ve třetím měsíci jsem začala nakupovat výbavičku, miminka jsem se nemohla dočkat.

Na prvním ultrazvuku bylo vše v pořádku, ale miminko dr. nemohl změřit tak za tři dny znovu. A to už jsem šla s fotečkou domů. V pátém měsíci znova ultrazvuk a dr. řekl že čekáme holčičku, já byla nadšená přítel chtěl spíše kluka. Ale časem se začal těšit a už nám říkal holky moje. Poslední ultrazvuk zase v pořádku. Čtyři týdny před termínem jsem začala chodit na kontroly do nemocnice, kde jsem vždy čekala hrozně dlouho bylo nás moc těhulek. 8. února se naštěstí nic nedělo a já přemlouvala Kikinku at´ v bříšku ještě zůstane než přijede tatínek. Kikinka doopravdy čekala a 9. února ráno mi odtekla hlenová zátka a já věděla že dnes nobo zítra porodím a volala tatínkovi který se vracel ať si pospíší.

Celý den jsem měla bolesti slabé jako začínající menstruace, večer jsme se šli s přítelem ještě projít. Okolo desáté hodiny bolesti začaly sílit ale byly velmi nepravidelné a to po celou dobu porodu. Takže jsme vyjeli do pordnice, kde si mě už nechali. Na příjmu jsme vypsali různé papíry přítel zaplatil za přítomnost u porodu a já dostala klistýr bála jsem se ho ale nabylo čeho. Po něm začaly bát bolesti silnější ale dalo se to vydržet. S přítelem jsme se ještě bavili a těšili až malou uvidíme. Asi za hodinku začaly být bolesti zase větší a to už jsem funěla a zalezla do sprchy na balon což mi velice pomáhalo, ale každou půl hodinku jsem musela na monitor a mě se táák nechtělo. Takhle to trvalo asi další tři hodinky který tedy utekly ani jsem nevěděla jak. Pak už mě porodní asistentka ze sprchy ,,vyhnala,, abych se jim prý nerozmočila a já chodila po hekárně. To jsem byla otevřená na šest prstů otevírala jsem se hezky. Vždy jsem se těšila na monitor že si nachvilku lehnu že tedy budu ,,muset,, lehnout i když to bylo ještě bolestivější. Takže jsem po hekárně chodila sem a tam mezi kontrakcema jsem si sedla na židli a když přicházela další zase jsem se musela zvednout a dojít k posteli tam se opřít a zpátky sednout. Plodová voda mi neodtekla, porodní asistentka ji musela propíchnout, když jsem viděla tu jehlu málem jsem omdlela ale vůbec to nebolelo.

Po propíchnutí byly bolesti ještě silnější to už jsem jen ležela a hekala, při každé kontrakci jsem přítelovi zmáčkla ruku a to mi moc pomáhalo tu bolest jsem mu jakoby předávala to už bylo něco kolem šesté a já byla zcela otevřená. Porodní asistentka mi řekla až budu mít tlaky na konečník mám jí říct. Jenomže já je pořád neměla a už jsem to chtěla mít za sebou tak jsem zalhala. Přešly jsme na porodní sál a tam jsem začala tlačit ale malé se moc ven nechtělo pak konečně tlaky začaly ale stejně nic. Jak jsem již psala, bolesti byly nepravidelné takže jsem měla hodně času si odpočinout a to i na porodním sále. Sestřičky si mohly bez problémů odběhnout, než přišla kontrakce s přítelem jsem si povídala sice jen trochu ale něco jsem řekla. Poté jsem dostala kapačku na prodloužení kontrakcí, protože jsem na jednu kontrakci mohla zatlačit jen dvakrát.

Malé se stále ven nechtělo i když jsem tlačila jak o závod to už bylo sedm hodin ráno. Pak přišla kontrakce a porodní asistentka na nic nečekala hupsla mi na bříško a najednou jsem ucítila jak Kristýnka vykoukla ven dr, mi ji položil na bříško a já ji mohla pohladit a také poprvé uvidět. Pak přestřihl pupeční sňůru a já jsem malou také konečně i uslyšela. Malou odnesly na první ošetření. Tatínkovi sestřičky musely připomenout že má fotit protože na to jaksi zapomněl. Ale tím to nezkončilo ještě jsem musela porodit placentu a zašít. Placentě se také ven nechtělo tak ji dr. ze mě vytáhl to byla větší bolest než samotný porod. A poté šití taky nic příjemného docela to bolelo ale ta bolest byla jiná protože to už jsem měla malou vedle sebe.

Pak jsme na dvě hodinky všichni spolu zůstaly na porodním sále. Po 15 minutách od porodu mi daly malou k prsu ta se hned přisála a papala. Po dvou hodinách jsem šla do sprchy cestou se mi motala hlava a udělalo se mi zle ale přítel i porodní asistentka byli se mnou a podrželi mě. Pak už bylo jen fajn přešli jsme na oddělení šestinedělí i s malou. Celý den jsme prospaly ale zato v noci jsme nezahmouřily oko Kritýnka spinkala jen u prsa zato já vůbec. Toto je můj porod a doufám že takový ještě jednou zažiju byl to pro mě te nejhezčí zážitek v životě. Proč to píšu? já když jsem otěhotněla tak jsem o porodech přečetla co se dalo (hlavně tady) a slíbila jsem si že až porodím tak o tom taky napíšu.
Sice je to s ročním zpožděním ale to snad nevadí.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MiMi20
Nováček 1 příspěvek 02.03.09 11:55

Ahoj ja mam termín  5.3.09 a uz se taky nemuzu dockat az nase mala bude venku ale mam docela  strach  pac  jsem taky prvorodicka ale  jak tak  ctu tady  ty clanky a i ten  tvuj  tak si rikam ze to zvladnu  zvladly  to i ostatni  ale  na ty bolesti  se teda moc netesim :-)

 
Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 03.03.09 09:24

Ahoj.Tak jsme na tom podobně.Manžel taky jezdí,je doma jen na víkendy.Taky jsem mimi přemlouvala,že musí počkat.Nakonec mi porod vyvolali,rodila jsem v neděli a jsem ráda,že byl u mě…strašně mi to pomohlo

 
baksovka
Nováček 3 příspěvky 03.03.09 14:01

já taky porodila v neděli přesněji se soboty na neděli.  Moc jsem se bála že to nestihne ale naštěstí to stihl. A kdy jsi rodila ty?

 
baksovka
Nováček 3 příspěvky 03.03.09 14:07

Já to měla podobné každá kamarádka rodila minimálně sedm hodin tak jsem si říkala že to není možné že to nevydržim ale nakonec to uteklo tak rychle. Každý kouknutí na hodiny jsem nevěřila svým očím jak to utíká. Dokonce ti závidím že to máš před sebou je to moc krásný zážitek. Ale kdybych měla těžký porod nevím jak bych mluvila. Přeji krátký a příjemný porod.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.03.09 11:17

Ahoj,
máme stejně staré holky:-) Naše Viktorka se taky narodila 10.2.2008. V době kdy jsi Kristýnku porodila mi právě začaly stahy:-) Přeju Kristýnce i tobě hodně zdraví, štěstí a lásky.
 A+A+V

 
baksovka
Nováček 3 příspěvky 15.03.09 15:54

To je paráda konečně někdo se stejně starým děťátkem mějte se fajn.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama