Porod mého druhého sluníčka Aničky

Porod

Začalo to úplně nevinně. Ráno jsem se probudila a měla jsem předtuchu, že se dneska už začne něco dít. Anička se narodila 27. dubna 2010. Tenhle druhý porod mě překvapil, protože probíhal přímo ukázkově, tedy kromě toho, že jsem v 6. týdnu potratila jedno miminko, čekali jsme dvojčátka. Při prvním těhotenství jsem měla problémy, tentokrát ne.

Ráno 26. 4. 2010

Probudila jsem se okolo 8. hodiny, jelikož mě vzbudila starší Lucinka. Měla jsem divný pocit a říkala jsem si, dneska určitě pojedu do porodnice. Dělala jsem jako všechny normální dny a snažila se na to nemyslet.

Odpoledne

Přijel můj táta a pozval nás s Lucinkou do města do cukrárny na zmrzku, mně se nechtělo, ale nakonec mě přemluvil. Když jsme šli, tak jsem mu říkala, že dneska už asi pojedu, tak mi zpočátku nevěřil a zdálo se mu, že si z něj dělám srandu. Myslel si totiž že budu mít extra bolesti, ale já skoro žádné neměla, měla jsem jen divný pocit.

Přišli jsme domů a přítel zrovna boural starý kotel, tak jsem odnášela cihly, řekl mi at to nechám na něm, ale já jsem si nenechala říct, řekla jsem si aspon tomu porodu trošku pomůžu.

Pak jsme se šli vykoupat, najíst, dali jsme Lucinku spinkat a mrkli se ještě na film, kolem 9 hodin jsme se odebrali do ložnice. Milovali jsme se, pak jsme usnuli,** a v 11 v noci jsem se vzbudila, cítila jsem mezi nohama mokro, v první chvíli jsem si říkala, že jsem se určitě počůrala, ale pak jsem si stoupla a jak jsem byla nabiflovaná z časopisů atd., tak jsem si řekla, že by to mohla být plodová voda a jak jsem tak stála, tak to ze mě teklo, zkusila jsem to zadržet, jak to bylo v časopise napsáno, ale nešlo to, takže to byla plodovka**.

Vzbudila jsem přítele a s ručníkem mezi nohama jsem se odebrala na záchod a do sprchy. Zabalila jsem si nejnutnější věci, volala mámě, že už je to tady (byly jsme domluvené, že si vezme Lucinku klidně ve dne i v noci), máma mi řekla, že na nás počká.

Naložili jsme se do auta a jeli jsme k mámě, já šla s Lůcou sama, přítel čekal v autě,. Lucku jsem mámě předávala s brekem, nechtěla jsem ji tam dát, bylo to poprvé, co jsem bez ní takhle byla, už v ten moment předávání mi chyběla, radši jsem šla zpátky do auta a jeli jsme do porodnice.

V porodnici mi polili vložku nějakou tekutinou, ukázalo se že šlo opravdu o plodovku, ta ze mě chvilkami pořád tekla. Bolesti jsem do té doby skoro neměla, ale jakmile jsem si lehla na porodní kozu, aby mi natočili monitor, hned jsem je měla. Byla jsem otevřená na dva prsty.

První dobu porodní jsme s přítelem strávili na tzv. hekárně, koupala jsem se, skákala na míči jako při prvním porodu a také jsem usínala při těch nejhorších kontrakcích.

Najednou jsem věděla, že už to bude, chtělo se mi začít zvracet, šla jsem za setrou a říkám jí, že už to určitě bude, ale že se půjdu ještě vyčůrat, tak mě pustila. Šla jsem na záchod a když jsem šla z něj, tak jsem trošku zatlačila a miminko se pomalu posouvalo, musela jsem se držet dlaždiček, abych tam neporodila a rychle jsem šla na porodní sál. Malá byla za chvilku venku.

Narodila se v 5:20 ráno. Nic proti bolesti jsem neměla, kapačku mi nedali a měla jsem tak o 40 procent menší bolesti než u prvního porodu. U prvního byly ty bolesti tak velké díky urychlovačcce, jinak jsem byla opět nastřihnutá. Tentokrát mě šití vůbec nebolelo, akorát trošičku na konci.

Když mi ji ukázali, zažila jsem dost velký šok, malá vypadala stejně jako přítel, dneska po roce a něco se změnila, ale stejně mu je podbná hodně, po mně má jen nos a buchtu.

Hodnotilo 8 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 21.06.11 08:47

:mrgreen: hezký deníček..moc gratuluji :kytka:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 21.06.11 09:01

hezky napsaný deníček :palec: ,zavidím ti ten lehký :palec: porod
gratuluji k naorzení miminka a maličké hodně zdraví a štěstí do života :kytka: :srdce:

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 21.06.11 10:59

Gratuluju :kytka: k miminku a taky doufám že můj druhý porod bude tak rychlý jako ten váš.Vám i miminku přeju hodně zdravíčka a štětíčka:-D

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26640 příspěvků 21.06.11 12:38
:hug: :hug: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :huban:
 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 21.06.11 13:01

i já Vám gratuluji k miminku.Ať nejen Anička,ale i Lucinka rostou ve zdraví do krásy a dělají Vám jen radost.
Docela mě pobavilo že mi Váš porod připoměl můj první taky jsme ten den věděla že se něco bude dít,udělala jsem vše co jsem ještě měla v plánu a kolem třičtvrtě na jedenáct jsem měla pocit že jsme mokrá.Nikdy nezapomenu jak jsme stála v předsíni,voda ze mě tekla produdem a volala jsem na rodiče.Když neslyšeli došla jsme do ložnice „praskla nám voda“ a můj taťka vylítnul a ptal se „kde?“ :lol:
No a ten syndrom zaniklého dvojčete jsme měla zase u druhého synka.Tak jsem si říkala že jsme toho měly trochu společného.
Tak si užívejte radosti z miminka i sestřičky :-)

 
Ivy5
Echt Kelišová 8254 příspěvků 21.06.11 14:14

Také gratuluji.Jen mě překvapilo,že jsi šla s malou k mamce sama a přítel zůstal v autě 8-o -co kdyby šlo o překotný porod a cestou jsi rodila jako ta maminka v metru :roll: :mrgreen: a také jste asi měli zkusit to hlídání malé předem,abys už na to Ty i malá a i mamča byly zvyklé.No určitě to i tak dopadlo dobře a také tiše závidím snesitelný porod :mrgreen:a i to,že existuje emimino a můžete se tady z pocitů vypsat :palec: Hodně štěstí.

 
peluani
Extra třída :D 10572 příspěvků 21.06.11 15:04

Vsem holkam moc dekuju :hug:
Zulvisek:mas pravdu meli jsme to dost podobne,jeden tyden jsme se dovedeli ze cekame dvojcatka,druhy tyden jsme o jedno prisli,kdyz uz jsme se tim smirili a s tim pocitem to je taky zajimavy,u prvni jsem zadnej pocit nemela a u druhy hned od probuzeni :mrgreen:
Ivy5:přítel zustal v aute,protoze jsem mu rekla at tam zustane,chtela jse ji s malou sama a on mi to nezoumlouval,ten kousek jsem s ni chtela byt sama. A ja to blbe napsala,bylo to poprve co jsem bez ni byla v noci,jinak pres den si ji brali prominte

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 21.06.11 20:34
:srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug:
 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 21.06.11 23:33

Gratuluji :huban:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 22.06.11 21:55

Já jsem s podobou mých dcer na tom podobně jako ty :mrgreen: Gratuluju :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 22.06.11 23:10

Krasny denicek, moooc gratuluji k miminku!

 
peluani
Extra třída :D 10572 příspěvků 23.06.11 20:16

Děkujuuuu :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 24.06.11 14:58

Krasný deníček i já se přidávám a gratuluji… :palec:  :kytka:

 
peluani
Extra třída :D 10572 příspěvků 25.06.11 20:38

děkujuuuu :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama