Porod mého pokladu číslo 2

Tento druhý deníček píšu, abych nezapomněla ani na svůj druhý porod.

*

Druhé miminko jsem ze začátku vůbec nechtěla. Přál si ho jen manžel, ale po 3 měsících přemlouvání jsem do toho nakonec šla. Nevyšlo to hned, zase to trvalo 4 měsíce, stejně jako u prvního těhotenství.

Těhotenský test jsem si dělala 26. 2. 2016 4 dny před očekávanou MS, // čárky se tam ale ukázaly okamžitě. Byla jsem tak šťastná a brečela jsem nad tím počůraným proužkem papíru. :D Dne 8. 3. 2016 jsem šla k Dr., aby nám těhotenství potvrdil. Byla jsem v 5. týdnu.

A pak to začalo: ten strach, zda se něco nepokazí. Každá další kontrola byla v nedohlednu a já se jí vždycky nemohla dočkat. Všechny vyšetření i krev byly naštěstí v pořádku. V 16. týdnu mi můj doktor oznámil, že čekáme holčičku. Byla jsem trošku zklamaná - kvůli manželovi, který má už tři holky.

Za 14 dní na to jsem byla objednaná k jinému doktorovi, který kontroluje srdíčko miminka. Tam jsem se zeptala, zda jde vidět, co to bude. Říkala jsem si, že přece jenom tady mají lepší přístroj, než má můj doktor, a oznámil mi, že si je na 100 % jistý, že to je chlapeček. Byla jsem tak šťastná. Manžel mi samozřejmě nevěřil. Říkal, že kluky dělat neumí, :D ale na počtvrté se mu konečně povedl.

Celé těhotenství mi uteklo strašně rychle. Bříško rostlo pěknou rychlostí - mnohem větší než u prvního těhotenství. Taky se to pěkně podepsalo na mých stehnech, zadku i břichu v podobě strií. Ale co, za ten poklad to stojí.

Konec těhotenství byl neskutečně dlouhý. Všechno už mě bolelo, žáha neskutečně pálila. Měla jsem pocit, že už nemůžu sníst ani rohlík bez toho, aby mě ta žáha nepálila.

Termín porodu jsem měla 6. 11. 2016, ale už od začátku jsem tušila, že to bude dříve.
Dne 28. 10. 2016 byl den jako každý jiný. Ráno jsem pouklízela, na oběd jsem uvařila rajskou omáčku s masovými kuličkami a těstoviny a po jídle jsem si šla z dcerou na chvilku lehnout. Spala jsem až do 3 hodin.

Potom jsem si uvařila čaj s citronem a se zázvorem, tento den už druhý šálek. V 16.45 jsem si vlezla do vany, protože mi trošičku tvrdlo břicho. Tak jsem si tam chvilku poležela. Pak jsem si chtěla umýt vlasy, lehla jsem si do vany, abych si namočila vlasy, a uslyšela jsem takové lupnutí. Rychle jsem si domyla hlavu a vylezla jsem ven.

Řekla jsem to manželovi. Ten tomu asi 5 minut nevěnoval pozornost, jelikož jsem mu to tak udělala dvakrát, co jsem měla pocit, že mi plodová voda teče. Postavila jsem se do kuchyně, sundala ručník a zase začala téct. To už si toho všiml a začal zmatkovat. :D

Říkala jsem mu, ať je v klidu, že nemám žádné bolesti. Nic, že to může trvat stejně jak u prvního porodu, ale nedal si říct a ještě že tak. Já se pomalu oblíkla, učesala jsem si vlasy a v 17:45 jsem si zavolala sanitku, jelikož se do nemocnice nemám jak dostat. Řekla jsem, že mi praskla plodová voda, ale že kontrakce zatím nemám žádné. To byla chyba.

Sanitka přijela až za půl hodiny a to už jsem si musela doma prodýchávat kontrakce. Manžel si myslel, že mu porodím doma. :D

v 18:15 přijela sanitka a o půl 7 jsme už byli v nemocnici. Tepláky jsem měla celé mokré od plodové vody. V nemocnici mě připojily na ktg a začali vypisovat papíry a ptát se na vše možné. Já si mezitím prodýchala pár kontrakcí, ale daly se ještě v pohodě vydržet.

Porodní asistentka mě pak poslala do kabinky, dala mi noční košili a řekla mi, že musím chvilku vydržet, protože doktorka je u dvou porodů. V kabince jsem zavolala manželovi a to už začaly kontrakce nabírat na síle. Měla jsem je co 3 minuty. Už jsem si říkala, že jim tam snad musím porodit. :D

Přišla doktorka a vyšetřila mě. Byla jsem otevřená už na 3 cm. Tak mě poslala rovnou na porodní sál, že se udělá příprava. V tom mi říká, že se dneska ještě uvidíme. Na to jsem jí odpověděla, že doufám co nejdřív. :D Zavolala jsem manželovi a řekla mu, jak to vypadá. Řekla jsem mu, že mu zavolám po sprše, pokud toho budu ještě schopná.

Porodní asistentka mi dala klystýr a odešla. Kdyby cokoliv, tak zvonit. Na záchodě jsem strávila snad půl hodiny, pak jsem začala krvácet. Zašla jsem si rychle do sprchy a zazvonila na porodní asistentku. Došla jsem na křeslo, vyšetřila mě a už jsem byla na 9 cm. Za půl hodiny taková rychlost - ani jsem tomu nemohla uvěřit. Zavolala doktorku a mohlo se jít tlačit. Malý mi dal celkem zabrat. Tlačila jsem asi 10 minut, než vykoukl na svět.

Tomášek se narodil dne 28. 10. 2016 v 20:28 a vážil 3 600 g a měřil 50 cm. Jak se narodil, tak měl chudáček úplně fialovou hlavičku. Po chvilce začal plakat a dostala jsem ho na břicho. Odstřihli mu pupeční šňůru a vzali ho na krátké ošetření. Já mezitím porodila placentu za pomoci oxytocinu. Potom mě doktorka zašila. Byla jsem bez nástřihu. Udělala mi jen na dvou místech pár kosmetických stehů. Potom jsem strávila se svým chlapečkem 2 hodiny na sále. Je to ten nejkrásnější pocit držet své miminko v náručí a jen tak se na sebe koukat.

Mrzí mě, že manžel nebyl u porodu, ale neměli jsme hlídání pro první dceru a stejně by to do nemocnice ani nestihl.

Volala jsem mu v 9 hodin večer. Zvedl telefon a říká mi, tak co, a já mu na to jen řekla, že už má půl hodiny syna na světě. V 11 hodin mě převezli na oddělení šestinedělí a po půl hodině mi dovezli to moje zlatíčko. První noc byl úplně zlaté miminko, jenom spinkal. Druhou noc už to ale začalo. Musela jsem s ním chodit po pokoji a nosit ho na rukách.

Malý se narodil 28.10. Domů nás pouštěli dne 1.11. Doma spinká krásně. V noci se budí dvakrát na kojení a spinká hezky dál ve své postýlce. Dnes je to přesně 14 dní od porodu. Malý je zlaté dítě, jen ho občas potrápí prdíky. A já se cítím, jak kdybych ani nerodila. Čtrnáct dní od porodu a malý už váží 3960 g.

Omlouvám se, že pár věcí možná nebude ani dávat význam, ale takhle si to pamatuji. :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
7629
16.11.16 10:11

Pekny porod, krasny chlapecek - nezbyva nez velka gratulace a prani hodne zdravicka :kytka:

  • Nahlásit
  • Zmínit
16.11.16 17:52

Gratuluji :kytka: Taky jsem rodila nedavno, druhy porod, druhy chlapecek a silena rychlost (15min po prijezdu do porodnice) a stejne miry jako tve miminko. At jste zdravi a prdy brzy prejdou (u nas to same) :D

  • Nahlásit
  • Zmínit
590
16.11.16 18:49

Pěkný deníček:-). Gratuluju a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka:-).

  • Nahlásit
  • Zmínit
17.11.16 17:41

Gratuluji :kytka: skoda, ze nebyl ale manzel u porodu…

  • Nahlásit
  • Zmínit

Všechny deníčky uživatele