Porod mého prvorozeného

Porod

Moje kamarádka bydlí v Brně a jelikož na sebe nemáme telefon, tak si píšeme po emailech. Překvapilo mě, že se zajimá, jaký jsem měla porod a že jí ho mám popsat. Ona měla císaře a je jí líto, že nerodila přirozeně. Tak jsem se rozhodla jí to popsat. A v duchu jsem si říkala, jak já bych byla ráda za císaře. :D A takhle to nějak začínalo.

První chvíle s mrňouskem po porodu už na pokoji :-)

Šťastný tatínek :-*

První fotky z domova.
1 komentář

U kojení..
2 komentáře

První usměv :-) to nám bylo měsíc.
1 komentář

..opravdu chceš popsat můj šílený čtyřiceti hodinový porod??? Ano, malej šel přirozeně. Chci ještě jedno dítě, ale díky porodu nevím, kdo ho porodí…

Jinak k porodu jsem šla s váhou 97 kg, mazec, co? Začínala jsem na 72 kg. Teď mám 15 kg dole, ale ještě mi 20 chybí k mé původní vaze minulý rok v lednu. :-D To jsem měla 62.

Termín porodu jsme měli 30.1., každým dnem od začátku ledna už jsem chtěla, aby malý šel už ven. Moc jsme se na něj těšili. A zároveň už chce člověk mít ten porod za sebou, tak trochu neví, do čeho jde. Porod jsem si plánovala bezbolestný, rychlý a bez komplikací… :-D Člověk se musí nějak uklidňovat.

V pondělí 2.2. jsem šla na kontrolu do porodky, to jsem byla už 40+3. Tam mi doktorka oznámila, že nic se nechystá, porodní cesty nepřipravené a ani hamilton se nezdařil, bo ani na něj to nebylo dole připraveno.

Tak jsem odešla smířená s tím, že v pondělí 9. 2. nejspíš nastoupím na preindukci. V noci z pondělí na uterý asi cca v 1 v noci mě začalo bolet břicho jako u menzes. Po chvíli jsem si to začala měřit a bylo to cca po 15 minutách. Snažila jsem se to zaspat, ale nešlo to moc. V noci mi taky odešla hlenová zátka s čímsi, co jsem ráno považovala za plodovou vodu. A tak zavolala manželovi, že se pojede do porodnice.

V osm jsme dorazili do porodky, tam mi naměřili monitor, polili vložku a plodovka se neprokazala. Pak šla ještě na vyšetření, kde mi bylo konstatováno, že se od včera nic nezměnilo a stále zavřeno a nepřipraveno.

Trošku jsem to nechápala, bo to bolení břicha jsem měla stále a bylo intenzivnější. Tak jsem odjela zklamaná domu a užívala si ty bolesti. Ve středu ráno už jsem ležela a nebyla schopna moc chodit. Sprcha nezabírala a kontrakce po 10 minutách. Takže opět do porodnice, už mi to bylo trapný jezdit tam každý den.

Po vyšetření se ukázalo, že jsem otevřená na prst, takže si mě tam už nechaj, jelikož jsem už 40+5tt. Vypadá to, že se to na porod začíná chystat. V průběhu dne po třech hodinách monitor a čekalo se na pravidelné kontrakce, které se nedostavovaly s tou pravidelností, jak jsme údajně potřebovali. Byly buď po 8-7 či 5 minutách. A pořád dokola.

Večer se stále nic nedělo, otevřená stále na prst a bolesti už takové, že jsem začala prodýchávat a přemýšlela o skoku z okna. Ve dvě v noci další vyšetření a stále nic. Prej mi píchnou injekci, abych se trochu vyspala.

Haha, injekce nezabrala, protože se o poslíčky nejednalo a byl rozjetý porod. Takže druhá probděná, probrečená noc.

V 8 ráno ve čtvrtek kontrola, otevřená na 3 prsty, takže se volalo manželovi, ať dorazí, že se bude rodit a mě čekala příprava. Klystýr a pak sprcha s balonem a nekonečné monitory. Už jsem byla vyřízená…

V půl desáté mi píchli vodu, aby se to uspíšilo. Dali mi kyslík, asi abych líp dýchala. Jsem moc ráda, že tam byl manžel se mnou. Zapomínala jsem prodýchávat, už jsem byla unavená. Dýchal se mnou. Ve dvanáct už jsem to nedávala - kontrakce cca po 1 minutě. A já už to ani neudýchávala. Nestíhala jsem to…

Píchli mi epidural, zaplať pánbůh za něj!!! V půl jedné zabral a já se trochu vzpamatovala. Otevřená na 8 prstů. Jenže malej furt stále vysoko. Sice dorotoval, ale sestoupil málo do pánve.

V jednu se mi začalo chtít tlačit, jenže malej nešel dolů. Doktorka mě dole začala roztahovat, aby malému pomohla. Stejně mě musela nastřihnout, protože malého nakonec tahala oběma rukama zevnitř, aby šel. Ostatní porodní asistentky mi tlačily na břicho a já tlačila, seč mohla. Chvílema jsem se ztrácela. Co jiní vytlačí na 3-4 kontrakce, já tlačila hodinu a půl. Malej se totiž furt vracel do porodních cest.

Konečně ve 14:26 se mi to podařilo a to trápení jménem porod skončilo. Nějaké šití mě opravdu netankovalo, to už byla procházka růžovým sadem. Sál jsem opouštěla v 17 hodin.

Svůj porod jsem si náležitě užila. Když jsem se viděla na pokoji v zrcadle, tak jsem se lekla - oteklá, napuchlá, popraskaný cévky v obličeji i očích. Ale už jsem nemohla, tak jsem tlačila vším, co šlo.

Chci ještě jedno dítě, ale nevím, kdo ho porodí. Bo věřím, že já na svůj porod opravdu nezapomenu…

Tak jsem ti to popsala… Ale teď mi v postýlce spinká zlatíčko a je to to nejkrásnější, co mě mohlo v životě potkat. :-)

Hodnotilo 26 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 00:04

Ještě bych málem zapomněla :-) Náš Vojtíšek se narodil 5.2.2015 ve 14:26 hod, 53 cm a 3,690kg.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 01.04.15 00:16

Bohužel z toho Vašeho vyjadřování, kdy jsem po třetí četla „BO“ mi bylo šoufl :poblion: Bohužel, mohla jste to trošku spravit. Ale jinak gratuluji ke zdravému dítku. ;)

Příspěvek upraven 01.04.15 v 00:18

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 00:20

@Andrea.Tom vidíte..toho jsem si už jaksi nevšimla..njn nejsem dokonalá :-)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 01.04.15 00:21

@Karmeliona já také ne :) to bych si ani tvrdit nedokázala, akorát mi to strašně bilo do očí a lezlo na mozek :D Víc než celý děj jsem si zapamatovala to výrazné „BO“ :mrgreen: :mrgreen:

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 00:24

@Andrea.Tom Ještě že je to tam jen 3×, hned bych to opravila ale už to nejde :oops: 8o :lol:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 01.04.15 00:33

@Karmeliona V klidu :D uvidíte dnes :D zda si toho někdo všimne :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Janča30
Nováček 1 příspěvek 01.04.15 00:51

..

Příspěvek upraven 01.04.15 v 01:04

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 01.04.15 00:58

Ostravakum BO nevadí!! :pankac: mně se to četlo dobře 8)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26449 příspěvků 01.04.15 01:16

Kdysi jsem cetla casto BO a nevedela jsem jestli to neni nejaky novy cesky nazev jako ve vsech castech cech-az pak mi doslo, ze jen lide z Ostravy a okoli i ma kamoska to pouziva-je to protoze?? ;) Mne se to libi.. :mrgreen: Docela zkracene a vystizne :palec:

No ale hlavni je denicek a ten se mi take moc libi, malej je uzasnej, vse nej :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
Ps:ten porod to musel byt narez, ale hlavni je jste oba v poradku :kytka:

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 01.04.15 04:52

Mela jste podobny porod jak ja…od sobotniho rana bolesti po peti minutach a mala se narodila az v utery v 12.56 :-) Ale i tak to byl ten nejkrasnejsi a nezapomenutelny zazitek a tesim se na dalsi porod :-)

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 07:27

@LadyTommy @pomenkova moc děkuji :-)
Je pravda, že porod v životě ženy hraje důležitou roli. S příchodem miminka se
obrátí život vzhůru nohama :-) Ale nikdy bych neměnila. Za ty první úsměvy, rádoby malého povídání, jen to že je, to opravdu stojí.
@Betynka87 i my plánujeme druhé, taky mě to neodradilo, ale asi už se budu pro příště bát :-D

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 01.04.15 07:44
gratulace

Pěkný příběh, i když jste si asi trochu víc užila než se miminko narodilo. Vím přesně o čem mluvíte, sama jsem první porod měla dost podobný. ale jinak gratuluji k narození miminka. Na bolest se rychle zapomíná :)

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 01.04.15 08:28

Gratuluji! Svůj třetí porod jsem měla podobný, do porodnice jsem dojela s pravidelnýma bolestma trvajícíma už celou předchozí noc a ortel zněl, že jsem otevřená jen na špičku prstu… Ale už si mě tam nechali a pak to trvalo ještě celou věčnost… Ale když tak čtu tvůj deníček, jsem ráda že jsem se nenechala ukecat PA a nenechala se zviklat když jsem slyšela jak mě pomlouvají a tu vodu si píchnout prostě nenechala… :D Tlačila jsem ještě s vodou :D ale díky tomu jsem měla bolesti až do poslední chvíle celkem snesitelné. Nevěřím tomu, že píchnutí vody porod uspíší, spíš vystupňuje bolesti na maximum a můžeš si to jít hodit :D Taky ze mě doktorka malého vytahovala rukama protože to prostě nešlo, ale s nástřihem jsem nesouhlasila takže jsem byla bez jediného stehu :-) Takže mě tvůj deníček vlastně povzbudil, abych si ke čtvrtému porodu opět sepsala porodní plán :D Přeji hodně zdraví a ať ti malej dělá jenom radost :kytka:

 
verulicek  01.04.15 08:48

Nelíbilo sse mi BO a celkově se to nějak špatně četlo…porod na mě působil, že byl od začátku hodně stresový (ani nevím proč) :roll: škoda no..hlavně že malý je zdravý

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 01.04.15 09:11

:potlesk: Frajerka! Zvladnout takovy porod je uz na medaili.At vam kloucek dela samou radost :kytka:
Vyraz BO pouzivam bezne..je to krajove. A proc? Bo neni cas… :mrgreen:

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 09:49

@sao No vidíš..já ani nevím že se může nechat vodu a nepíchnout ji. Myslela jsem že je to automatika, že pokud sama neodtekla tak ji píchnou na sále. Tak to potěš, třetí porod a takhle?? A to se říká, že každý další porod by měl být jednodušší.. 8o

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 09:53

@verulicek Pro mě byl porod docela stresový… dlouhý a ze začátku to pořád k ničemu nevedlo. Co chvíli monitory a stále stejný ortel. To je samo o sobě stresující… Aspoň tedy pro mě.

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 09:59

@svycarka Děkuji :mrgreen:.Ano, výraz je z ostravska a valašska. Na moravě se nad tím nikdo nepozastaví.. :-)
Ostraváci by tam ještě něco přidali :mrgreen:

Příspěvek upraven 01.04.15 v 10:40

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 01.04.15 10:20

Gratuluji k miminku :kytka:

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 01.04.15 10:37

Já teda nejsem z Moravy a to BO jsem ani nezaregistrovala. Gratuluju k úspěšnému porodu, taky jsem s tlačením válčila a rodila 3 dny. Ale porod jsem měla krásný a klidně bych rodila hned znova.

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 01.04.15 11:01

Gratuluji k miminku. Delší cesta na svět, důležité je, že jste oba v pořádku.

 
k741953
Nováček 1 příspěvek 01.04.15 11:51

Tak andrea.tom, vy jste napsala ve dvou krátkých větách bohužel. Ani nechápu, co jste chtěla tím bohužel říct. Proč máte potřebu někoho upozorňovat na jeho pravopis? Tak jste mě znechutila, že jsem sem musela vložit můj první příspěvek vůbec. Už mě nebaví číst příspěvky tohoto typu.
Jinak k porodu, jste dobrá a já to měla ještě o den horší. Kdo to nezažil, neví.

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 01.04.15 11:54

Bo mi rozhodně nevadilo a absolutně nechápu, co tu někdo řeší… :nevim: Mě se deníček líbil! Hlavně, že jste oba v pořádku!
Zvládla jsi to krásně a příští porod už musí být za odměnu :D

 
Domulina
Povídálka 31 příspěvků 01.04.15 12:00

Gratuluji k miminku :kytka: Nedávno jsem zde vydala deníček o tom, jak jsem dobrovolně podstoupila vyvolání porodu. Nemusím se ani zmiňovat, kolik ženských mi napsalo, jakou jsem udělala chybu a nezažila přirozený porod. No díky bohu za ten můj 3 hodinový vyvolávaný. Rodit takto přirozeně 40 hodin, to bych si asi hodila mašli :zed:
@verulicek nevím, kdo by byl při takovém dlouhém porodu v klidu. Možná vy.. :nevim:

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 01.04.15 12:22

Gratuluji k miminku. :kytka:
Bo…jsem si rekla, je z ostravska?
Jinak Bo je u me vpohode, jeste jsem ho uzivala i v Brne. Jsem rodacka z ostravska, ale i po 20 letech v Brne ze me muze Bo vyletet pri rozhovoru s nekym z ostravska. :-)
Obvykle rikaji druzi, že mluvim naopak velmi spisovne.

 
verulicek  01.04.15 12:43

@Domulina já jen myslím, že pokud je člověk ve stresu už na začátku a moc to „řeší“, tak to celý porod zbržďuje…jen můj názor :nevim:

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 01.04.15 13:20

Mě se to četlo dobře. Na ostravsku jsem strávila pouhý rok a výraz „bo“ používám ještě po deseti letech občas i v Brně. Zrovinka tohle je docela chytlavé slovo. Mě ale třeba strašně tankují jiné zpěvné výrazy z čech, takže chápu, že někomu můžou vadit krátké výrazy severomoravské.

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 13:44

@verulicek já byla ze začátku v pohodě, naopak jsem se porodu nějak svým způsobem nebála… jenže když co tři hodiny chodíš na monitor a kontroly a pořád slyšíš neotevřená víc jak na prst, bolesti takové že jsem nemohla stát, ležet ani sedět a celou noc jen chodit tam a zpět… tak to pro mě pak už bylo stresující… :,(
Kdybych rodila do 6 či 8 hodin tak věř, že bych snad stresovat ani nestihla… :nevim:

Příspěvek upraven 01.04.15 v 13:47

 
verulicek  01.04.15 13:47

@Karmeliona já jsem taky dorazila do porodnice na prst, po třech hodinách jsem taky byla pořád na prst…řekli, že možná porodím večer a manžela chtěli poslat domů. On zůstal a já se smířila s nočním porodem, lehla jsem si na postel a potichu žvýkala vršek od lahve - bylo mi řečeno, že to ještě žádné bolesti nejsou..zároveň jsem si zažádala o box s vanou jakmile se uvolní..na oběd se uvolnil, já si tam v klidu přešla a zjistila, že jsem na osm a vana se konat nebude. Takže za mě je lepší to neřešit. :twisted:

Příspěvek upraven 01.04.15 v 13:48

 
Teess
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 01.04.15 14:01

Nechápu, proč řešíte nějaké pitomé „bo“, pražské „hele, koukej a viiiiď“ taky nikdo neřeší :) náhodou je @Karmeliona frajerka, já bych svůj 4 hodinovej porod nezvládla ani o hodinu déle. Obdivuhodné, co vśechno žena dokáže :palec: :palec: :palec:

 
misinova mama
Povídálka 11 příspěvků 5 inzerátů 01.04.15 14:54

Ja som si to „bo“ vsimla len 1× a VOBEC mi to nevadilo!!! ja som sa pri citani Vasho dennicka aj zasmiala, ale takmer som sa aj od dojatia rozplakala. Mna to caka opat v novembri a hoci prvy porod bol v pohode, viem, ze na druhykrat to nemusi byt tak jednoduche a rychle, ale budem v to dufat. Gratulujem k Vojtiskovi :)

 
chs.jasmin
Závislačka 4999 příspěvků 01.04.15 18:14

Super deníček, moc čtivý. Mám necelé tři týdny do termínu :lol: ale já ten bezproblémový porod mít budu :D Moc gratuluji k mímu :kytka:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 01.04.15 19:03

Gratuluji k miminku i ke zvládnutí dlouhého porodu. Ono je ta délka vždycky relativní, píšete 40 hodin, ale intenzivních kontrakcí jen pár hodin před porodem, pokud jsem to dobře pochopila. To co bylo před tím, určitě nebyly ty pravé kontrakce, s těma byste nebyla schopná cestovat do nemocnice a zpět, nebyla byste schopná ani ležet a odpočívat. Ale věřím, že únavné a vyčerpávající to bylo.
Je plno mamin, co rodilo třeba 10 hodin, ale 10 hodin intenzivních bolestí. Já jsem ze svého 16 -ti hodinového porodu měla 4 hodiny kontrakce po 3 minutách a 6 hodin kontrakce po minutě, bez jakéhokoliv zásahu v podobě úlevy od bolesti, epidurálu apod.,ke konci už jsem ztrácela vědomí a tlačila jsem taky přes hodinu :-).Příšerné.
Takže ono to není vždy jen o počtu hodin, ale i o délce a intenzitě bolestí.

 
enny3
Extra třída :D 13063 příspěvků 01.04.15 20:39

Můj syn se taky narodil 5.2.2015, s tím, že kontrakce jsem měla už od neděle, asi jako ty, chvíli víc, chvíli míň, byla jsem ale už hospitalizovaná pro preeklampsii v nemocnici týden před tím, porod byl taky šílenej, podobně jako ty, s tím roztahováním od doktorky a mačkáním břicha (vlastně to bylo skákání na břicho) jsem to měla u prvního porodu taky, hrozný- ale zvládlas to a moc gratuluju k miminku :kytka: :hug:

 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 01.04.15 21:11

Krásné a veselé miminko :-)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.04.15 21:20

Chápu, že po takovém zážitku máte respekt, vypadalo to, že tělo ještě nebylo připravené a rozjel to ten pokus o hamiltona? každopádně, když už je to na spadnutí, tak to pak může vypadat o dost lépe a nikdo tomu nemusí pomáhat. držím palce na případné příště :kytka:

 
Marketka25
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 01.04.15 23:00

@Karmeliona Hezky napsaný deníček :D Sice jsem rodila „pouze“ 19 hodin, ale takovou injekci na „vyspání“ jsem dostala taky, do injekce 7 hodiny kontrakce po 10 minutách, to jsem myslela, že to už horší nemůže být, jak jsem mýlila :mrgreen: po injekci - ve 22:00 kontrakce po 3 minutách, pak mi napíchli antibiotika kapačkou, protože jsem měla dlouho odteklou plodovku, takže jsem cca od půlnoci musela ležet a od dvou si skoro nic nepamatuju, to už jsem měla jednu dlouhou kontrakci, malý se narodil v 6:42, měl 52cm a 3750g (epidural mi nestihli dát-prošvihli ten správný čas :mrgreen:,a šitá jsem až na… :lol: 30 hodin po porodu jsem jenom ležela, třikrát jsem zkusila vstát a hned jsem omdlela. A i přes tuto zkušenost jsem po 6 měsících znovu těhotná :dance:

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 01.04.15 23:01

@hanyny no já ale nemohla sedět, ležet ani odpočívat :-) celou noc jsem prochodila od okna ke dveřím od dveří do koupelny a stále dokola… říkala jsem si jestli to může ještě víc bolet.. :-) že to není možné..

 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 02.04.15 09:15

@Marketka25 jůů. gratuluji k dašímu mimču na cestě :srdce:, teď už ten porod musí být jenom lepší :-) :hug:

 
Kačka1212
Kecalka 404 příspěvků 02.04.15 21:43

Přeji hlavně zdravíčko tobě i Vojtíškovi :). Měla jsem hodně podobný porod, 38 hodin cca. Vím jak je vyčerpávající a stresující být hodiny v kontrakcích a nic se neděje. V červnu mě čeká další porod a pevně věřím, že bude rychlejší :). Musí :D!

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 04.04.15 00:37

Krásný deníček! Gratuluji k nádhernému chlapečkovi :kytka: :kytka: :kytka:. Porod byl tedy náročný… Držím palce, aby druhý byl naopak ukázkově pohodový :hug:

@sao Souhlasím s tím, že rodit "na sucho ", je mnohem bolestivější…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Kouzlo šátkování


Reklama