Porod mého sluníčka Lucinky

Porod

Nejdřív jsem si myslela, že to tvrdnutí bříška je normální, ani ve snu mě nenapadlo, že ráno už budu mít svoji holčičku u sebe. Lucinka se narodila 30. června 2008.

První těhotenství jsem měla problémové, nejdřív jsem ve 3. měsíci krvácela, pak probíhalo ukázkově a nakonec jsem na konci 7. měsíce málem porodila. Lékaři mi zastavovali porod. Při první hospitalizaci jsem v nemocnici strávila týden, při druhé týdny 2, připadala jsem si jak na mučení. Ale co bych pro tu svoji princeznu neudělala.

Ten večer, když jsme s přítelem vyrazili do porodnice, jsme předtím měli asi cca dvě hoďky sex, jako vždycky po sexu tvrdlo bříško (bylo 8 hodin večer), ze začátku jsem si z toho nic nedělala, byla jsem na to zvyklá, lehla jsem si na bok a snažila se usnout, přítel usnul hned, byl ten den hodně utahaný z práce + k tomu ten sex, tak to bylo, jako kdybych bych mu dala prášky na spaní. Nemohla jsem pořád usnout a břísko mi střídavě tvrdlo a za chvilku to bylo zase v pohodě, měla jsem 2 dny před termínem, tak jsem začala plašit. Volala jsem mámě, ta mi to nezvedala, kamarádce, ta mi to taky nezvedala a tátově přítelkyni, a ta mi řekla, ať si to zapisuji a pokud to bude po 5 minutách, ať jedem směr porodnice.

Když jsem jí volala bylo už 11 večer. Můj táta tenkrát spal doma, já si zapisovala časy a když už to bylo po 5 minutách, tak jsem probudila přítele, ten se mně rozpačitě ptal, co se děje, tak jsem mu to řekla, v tu ráno vylítl z postele a šel se obléknout, já jsem si zabalila do tašky posledních pár věcí, tím jsem vzbudila tátu, tak se ptal, co se děje, tak jsem mu to řekla, obejmul mě a popřál mi hodně štěstí a řekl mi, že mu mám pak co nejdřív zavolat.

Pak jsme jeli směr porodnice: já jsem z toho byla úplně hotová, nevěděla jsem, co mě všechno čeká. Když jsme přijeli, vzali mě hned na porodní sál a podívali se na mě, byla jsem otevřená tuším na dva prsty, poslali mě do pokoje a řekli mi, že bych do rána mohla porodit, to bylo kolem půlnoci, přítele jsem si vzala s sebou a šli jsme na pokoj, já jsem si dala věci do skříňky a snažila se usnout, přítel za chvilku usnul v křesle. Neusnula jsem, bolesti se hodně rychle stupňovaly, pak přišla sestřička a zhruba ve dvě ráno mi dali kapačku urychlovačky a antibiotika. Za hodinu po tom, co jsem už měla příšerné bolesti a přítel mě masíroval, mi udělali klystýr, neholili mě, byla jsem už oholená. Pak jsem si lehla na postel, při bolesti jsem zatnula zuby a snažila se chvilku ležet.

Zhruba v půl 4 ráno jsme se s přítelem přemístili na hekárnu, museli jsme počkat,jelikož předtím byla obsazená, šla jsem do vany, ale ta mi pomáhala jen ze začátku, tak jsem vylezla a hopsala jsem na míči, byla jsem strašně unavená a při těch nejhorších kontrakcích jsem klimbala na tom míči.

Před půl 6 ráno mě sestřicka přišla zkontrolovat, bylo mi blbě, tak jsem ji poprosila o misku, přítel mi ji držel a já se hned vyzvracela, poté jsem šla na porodní sál, aby mě zkontrolovali, měla jsem hrozné bolesti, sestřička říkala, že už jsem otevřená, zavolala doktorku a začala jsem tlačit, tlačila jsem 10 minut a Lucinka byla na světě. Pamatuji si: „maminko třikrát zatlačte a miminko bude venku“, a já jsem jí řekla, ale já už nemám sílu, najednou se ta síla ve mně vzala a já 3× zatlačila a malá byla venku.

V tu chvíli jsem byla štastná jako blecha. Lucinka se narodila v 5:40 ráno. Měla jsem celkem rychlý porod, ale díky urychlovačce dost bolestivý, v mé porodnici proti bolesti nic nedávali a já bych stejně nic nechtěla.

Přítel mi říkal, že viděl hlavičku, jak ze mě vylízala, byl z toho docela hotový. Šití mě desně bolelo, jo, zapomněla jsem napsat, že mě nastřihli.

Příště napíšu o porodu druhé dcerky, tohle byl můj první porod.

Hodnotilo 12 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 18.06.11 13:13

:srdce: :srdce: :srdce: už se těšim na další deníček :hug:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 18.06.11 18:56

Dalsi denicek bude brzy :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 18.06.11 22:20

Moc hezký deníček, taky se těším na další :-) Já na svůj první porod čekám už každým dnem tak doufám že to taky zvládneme v pořádku :-) Přeju hodně štěstí a hlavně zdraví

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 18.06.11 22:29

Preji hodne zdravi a stesti a kez bych mela taky tak rychly porod ;-).

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 19.06.11 08:12

Také se těším na další deníček :-) :huban:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 19.06.11 16:44

Holky dekuju vam a taky vam preju bezproblemovy a hlavne rychli porody a zdravi :hug:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 19.06.11 19:13

Ted jsem poslala druhej porod, tak se tu behem par dnu objevi :wink:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 19.06.11 20:21

:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: at ti anička s lucinkou dělaji jen radost :kytka: všechno nej,nej.však víš :hug:

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 19.06.11 20:50

muci diky tobe taky :huban: :hug:

 
petra79
Echt Kelišová 9866 příspěvků 7 inzerátů 19.06.11 22:17

:hug: :hug: :hug: krásný :huban:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 20.06.11 15:20

supprr statečná žena!

 
peluani
Extra třída :D 10571 příspěvků 20.06.11 15:34

Holky děkuju moc

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama