Porod mi museli vyvolat, aneb jak se miminko nechtělo z bříš

Porod
  • 07.04.05

Chtěla bych se podělit o svou zkušenost,jak mnohé pisatelky uvádí i já jsem hltal články o porodu a psychicky se připravovala.Termín porodu se blížíl a já se pořád strachovala,že příchod miminka nepoznám.Bohužel v termínu se nic nedělo a já začala obden docházet do nemocnice,při druhé návštěvě si mě v porodnici nechali,že se jim nelíbí ozvy.

Tak mě hospitalizova­li,samozřejmě,že jsem protestovala,mi nic není ,já chci domů,ale bohužel.Tak jsem příchod miminka očekávala už v porodnici,jenže miminku se na svět nechtělo a já tam musela ležet.Šestý den hospitalizace mi bylo zděleno,že porod mi budou vyvolávat.Večer mě odvezli na podorní sál,zavedli tabletu a nezbylo nic než čekat.Pořád nic nepřicházelo.Ráno při vizitě mi zavedli opět tabletu a já zase čekala,kolem 10hod. jsem zavolala tatínkovi,ať přijede mi dělat společnost a očekávat naše vytoužené miminko.A já pořád nic,žádné bolesti,stahy no prostě nic.Tak jsem poskakovala ve sprše na balonu,pochodovala tam a zpět.Asi okolo 13hod mi píchli plodovou vodu,a bolesti přišli kolem 14,30hod,to jsem požádala sestříčku o injekci proti bolesti,ale než sehnala anesteziologa,začal porod,miminko se dralo na svět,bylo to opravdu rychlé přiběhla sestra,paní doktorka a já čtiřikrát zatlačila a miminko bylo venku,jen to luplo.Narodil se nám krásný chlapeček měl 4,15kg a 51cm a na světě byl 15,59hod.

Váš příspěvek
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 07.04.05 11:31

Milá anonymko!
Gratuluji k narození chlapečka. Jsem ráda, že čtu také nějaké vyprávění o rychlém a relativně bezproblémovém vyvolaném porodu, dost mě to povzbudilo! Také přenáším a děsím se všeho, co bude!
Měj se hezky,
Lucka+Barborka 41tt

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 07.04.05 11:42

Milá Lucko:)

Je mi jasné, jak se cítíš … přesně před rokem jsem na tom byla stejně:))

Tabletku na vyvolání jsem dostala 13.4.2004 (41+3 tt, podle utz ale o týden méně) v 7.15 hod., okamžitě se rozjel porod …a ve 14.42 mi na břicho položili moji princezničku:o))
Teď mi tu sedí na klíně a dělá psí kusy, za pár dní už bude batolátko:)

Přejeme rychlý porod bet komplikací!

Bahira a Eliška (skoro)1 rok

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.05 16:03

Tak to je skoro stejný průběh mého porodu, čtyři dny jsem přenášela, čtvrtý den po termínu mne nechali v nemocnici a ráno mi začali porod vyvolávat ne tabletou ale infuzí.V 6.30 mi píchli infuzi propíchli plodovou vodu v 7.15 mi začali bolesti a v 7.45 se mi narodilo krásné a zdravé miminko. Ty časy si pamatuji dodnes i když je to již deset let, protože na sále měli hodiny. Váha a míra? 4,15 kg a 51cm.Známí se mne ptali jak se ti rodilo takové veliké miminko? Má odpověď byla nevím protože jsem žádné jiné miminko nerodila snad někdy… Šárka.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 08.04.05 19:01

Tak to Vám všem gratuluji. Přenášela jsem 11 dnů. U mě začali v pátek 18.3.2005 v 11:30. Píchli mi injekci a dali mě na pokoj. Celý den nic v jedenáct večer mi odtekla voda a přijali mě na porodní sál, píchli mi další injekci a měla jsem stahy po 5 minutách od večera až do 12:00 následujícího dne. Potom už nebyla aní žádná pauza. Eliška se mi narodila ve 14:42 po krutém porodu s křížovýma bolestma. Opravdu to nikomu nepřeji. Před porodem jsem si přála ještě jedno dítě, ale po tomto porodu nevím. Šili mě hodinu a mám přes 30 stehů vnitřních i venkovních.
Iva + Eliška 3 týdny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.05 13:00

Také jsem jela po týdnu přenášení do porodnice se strachem. Když jsem byla na prohlídce, řekla mi paní doktorka (dodnes jsem nezjistila jméno): „Jste otevřená na 1 cm a já vám z toho zkusím udělat 4 cm.“ Nevím, jak se jí to podařilo, nic mě nebolelo
a zničeho nic jsem měla 4 cm. Takže mě přijali jako normální porod a já si pak asi tři hodiny vesele hopsala ve sprše na balónu bez jakýchkoliv bolestí. Pak to už asistentkám bylo divné, tak mi raději píchly vodu a dali nějakou kapačku na urychlení -
a během hodiny byl malý na světě. Také to byl pěkný cvalík (4.15/53 cm), ale když uvážím, že bolesti jsem měla ani ne hodinu, nebylo to tak hrozné…
Teď čekáme druhé mimi začátkem července a já doufám, že to půjde alespoň tak dobře jako poprvé.
Veronika

Vložit nový komentář