Porod mojí Isabellky

Porod

Věděla jsem, že můj porod bude určitě procházka růžovým sadem, ale jak jsem se spletla... Nastávající maminky číst nemusí. ;)

Isabellka 6tt krásně pase :-)
5 komentářů

Jelikož mám deformaci dělohy a Leidenskou mutaci, tak už jsme nevěděli, kudy kam. Každý měsíc neuspěšné testování a deprese z toho, že nikdy nebudu mít svého vysněného synka, mě přiváděli k šílenství. Proto jsme se rozhodli jednat. Vše bylo nějak tak zařízeno, dům, práce, finance a mně chybělo jen miminko ke štěstí.

Všechno začalo v květnu roku 2013, když jsme se po 3 letech a 2 potratech s manželem rozhodli, že navštívíme CAR u Apolináře.

V květnu jsme byli pozváni na tzv „první sezení“, kde mi pan primář sdělil, ať nemám strach, že mi miminko udělají. :-) A objednal mě na průchodnost vejcovodů na 10.července.

Řekla jsem si, že když teda miminko bude, musím si vše pořádně užít, než budu maminka. :-) Oběhali jsme s mužem snad všechny oslavy, večírky a párty, které v Praze byly, a já už se těšila na kontrolu.

10.července mi pan primář potvrdil 4.tt těhotenství a že moc gratuluje. :D (Takže holky, nemyslete na to!!)

Okamžitě jsem začala píchat fraxiparine do bříška, aby se miminko udrželo.
Těhotenství probíhalo celkem dobře, pouhých 14 dní nevolností a každé 4 týdny kontrola a odběry v trombocentru.

Ve 13.tt mi dr sdělila, že čekám dceru. Moc jsem tomu nepřikládala, přišlo mi to brzy, ale dcera se potvrdila na každém mém UTZ (bylo jich 14, kvuli rizikovému těhotenství). Termín byl stanovený na 30.3.2014 a rodit jsem se chystala v Podolí.

Ve středu 2.4.2014 dávali na Nově Striptýz a já se moc chtěla dívat. :-) Přesně v 23:00 přichází první, prapodivná křeč do bříška typu menstruačních bolestí spojených se střevní chřipkou. :)

Začala jsem měřit a bolesti byli po 10 minutách. V 6 ráno byli po 3 minutách a já hlásím manželovi, že pojedeme. Máme to 20 km a určitě bude kolona.

V 7:00 jsem dorazila do Podolí, sestra udělala monitor, kontrakce prý řádné, ale v klidu jsem je prodýchla. Přišla doktorka - otevřená na 2 cm. Udělala Hamiltona a poslala mě domů, že dnes to nebude.

Tak jsme frčeli domů, kontrakce stále po 2-3 minutách, ale daly se vydržet. Doma jsem se svalila k TV a čekala, co bude.

Ve 14:30 už jsem sotva popadala dech, manžel nevydržel, naložil mě do auta a už jsme opět drandili směr porodnice. Nález byl na 3 cm a už jsem byla odeslána na porodní pokoj.

Jelikož nikdo nerodil, bylo vše v poklidu. Dostala jsem výbornou PA, vše vysvětlila a pěkně mě rozmazlovala. :-) Mým přáním bylo, aby můj muž byl u mě, než dojde k samotnému tlačení a aby nebyl přítomen jakýmkoli zákrokům. Manžel je docela svéráz a ještě k tomu si nechtěl porod dcery nechat ujít a oznámil mi, že mě v tom opravdu nenechá. :-/

Takže jsme s PA kuli pikle v koupelně při klystýru, :) že manžela vystrnadí, až bude třeba. Souhlasila se mnou, že muži nemusí vidět vše. (prosím nekomentovat! Můj názor.)

V 18:00 mě PA připojila na monitor a měřily jsme ozvičky, které se nezdály. Kontrakce zesílily, ale nález pořád stejný 2-3 cm. Dostávám provokačku, aby se vše urychlilo.

Bolesti sílí a já začínám funět jako mašina, jelikož jsem se zařekla, že křičet nebudu. Tak jsem to dodržela. PA mi začíná slibovat, že když se ozvičky zklidní, odpojí mě od monitoru a budu moct na míč nebo do sprchy.

Ve 21:45 už jsem si říkala, že určitě umírám. :-) Stále na monitoru a přichází doktor a primář. Primář hlásí prasknutí vody, doktor přikývne a pohotová PA odvádí manžela vyplnit jakýsi dotazníky.

Po prasknutí vody jsem necítila žádnou změnu. Primář slíbil, že se po půlnoci zastaví. Tuto část od 22:30 do 00:30 vím z vyprávění. Kontrakce byly po 40 vteřinách a trvaly 3 minuty, já omdlívala a zvracela. Vše průbežně.

PA mi slíbila, že sežene primáře, že se jí to nezdá. Ozvičky stále na nic a já taky. Primář dorazil se slovy „Chcete epidural?“ Já jsem oznámila, že nemůžu, protože mám Leidena, tak alespoň udělal prohlídku. A od teď už si vše pamatuju, protože takovej strach jsem snad v životě neměla.

Bylo 4.4.2014 01:06. Primář si počkal na výživnou kontrakci, stále na 2-3 cm. Ozvičky špatné, maminka nestíhá (nevím co, ale takhle to znělo). Najednou kolem bylo asi 15 lidí, začali do mě píchat injekce a moje PA jen říkala, ať vydržím, že to určitě zvládnu. Držela mě za ruku, zatímco mě poklusem vezli na sál.

Ve výtahu jsem opět ztratila vědomí a probudila se až na sále. Anestezioložka mi říkala, že už to bude. Já jsem jen stačila odpovědět, že mám strach a už nevím. :)

Moje dcera Isabellka se narodila 4.4.2014 ve 01:15, 50 cm a 3400 g. Apgar skóre 10-10-10.

Ráno na JIPu jsem se dozvěděla, že se ztratila má dokumentace a jakmile primář zjistil, že mám vadu dělohy, prý začal na všechny křičet, že bych v životě neporodila a že jsem měla okamžitě na císaře. Odměnou byl nadstandartí pokoj. :-)
Ve správě bylo napsáno, porod CS pro hypoxii plodu a rizika selhání matky.

Takže shrnutí - po 10 hodinách celkem fajn kontrakcí a 17 hodinách neskutečných muk, kdy jsem měla chuť skočit hlavou proti zdi, se mi narodila nejkrásnější dcera na světe!! Bohužel zatím jsem si jistá, že díky mému porodu bude malá jedináček…

Hodnotilo 25 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 17.06.14 00:33

Gratulace k malicke..je krasna…a co se tyce porodu..uzila sis..hlavne ze to dobre dopadlo…jinac tez mam malou isabellku ale uz nam je pul roku ;) tak hodne stesti at ti mala dela samou radost…:-*

 
kamiri
Závislačka 3790 příspěvků 17.06.14 05:12

Užila sis své teda a palec nahoru, že jsi to zvládla a malá je v pořádku i Ty, velká gratulace :kytka: :kytka:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9035 příspěvků 17.06.14 05:27

Teda nepochopím, jak je možné, že doktoři ztratí dokumentaci a až během nepostupujícího porodu zjišťujou, že to půjde jen operativně - to by mělo být velkým písmem na kartě od první kontroly :(

No je super, že to tak dobře dopadlo, a držím palec, až malá dělá jen radost :)

PS: S tím jedináčkem nerozumím, jestli je to kvůli zdravotním následkům, nebo kvůli obavě z druhého porodu. Pokud jde o komplikace, tak je to jasné, že to nepůjde (i když bych tedy myslela, že by si to měla porodnice nějak odskákat), ale pokud je to strach z porodu, tak jestliže porod musí být císařem, tak při naplánování žádné bolesti atd. mít nebudeš, takže obavy nejsou na místě.

 
Barushe  17.06.14 06:07

Gratuluji k malicke :kytka:
Ale nechapu to, jestlize mas deformaci delohy a tvuj dr to vedel, tak proc te rovnou neposlal na planovaneho cisare a tobe to mel rict od sameho zacatku. Takze tady bych hledala chybu i u tveho gynekologa. A jak se „ztratila“ tva dokumentace, to teda koukam 8o nemala bys to mit napsany i v tehotensky prukazce? No, jesteze to dobre dopadlo. A jak pise Ferka, podruhy bys sla na planovanyho cisare, ne?…

Příspěvek upraven 17.06.14 v 06:08

 
quatruska
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 17.06.14 06:08

Taky jsem tři měsíce po porud říkala, že malá bude jedináček. Do roka jsem si to rozmyslela a ted mám druhé.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 17.06.14 06:59

Nevím co jsou „ozvičky“ :nevim:

Moc hezky napsaný deníček, stále mě nepřestane překvapovat jak jednoduše se může ztratit dokumentace a velice snadno se dá zkomplikovat rodičce porod a to převážně v tak „dokonalé“ instituci jako je Podolí, kde si i za přítomnost otce u porodu berou nemorálních 1500,– 8o :roll:

Taky jsem tam rodila a taky mám spoustu výhrad :roll:

Jinak teda mě zaujala jedna věc, možná bude vysvětleno v komentech, pročtu…
To, že máš vadu dělohy jsi věděla ty i lékaři. Důkladnější péče v těhotenství, i vzhledem k Leidenu, znamená, že jsi přeci císaře měla mít plánovaného ne? Nebo to, že neporodíš odhadl snad až tento jediný lékař v Podolí u porodu??? 8o

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 17.06.14 07:38

Teda užila sis a tos mohla mit raz dva za sebou no jo české zdravotnictví :roll:
Hlavně že všechno dobře dopadlo a jste obě v pořádku malá je nádherná :hug:

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 17.06.14 07:40

@Misulka33 Teda holka, ty sis užila! Ale gratuluji ke krásné dceři! :kytka:

Opravdu mě udivuje, že tě poslali rodit, když věděli o tvé vadě. Tobe v těhotenství nikdo neříkal, že to přirozeně nepůjde? Připadalo mi, že se o císaři vlastně dověděla až u porodu…

No, a opět, „krásny“ příklad toho, jak se v porodnici „zachraňují“ děti i matky… :roll:

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 17.06.14 08:21

Nikdo nevíme, jak to doopravdy bylo. Některé zdejší porodní příběhy mají s realitou pramálo společného, bývá to často jinak. Jako PA mne neuvěřitelně s…u večné hororové příběhy o porodech, tady je to snad povinné…

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 17.06.14 08:24

@J_Doe Vy jste u toho porodu byla, že víte, jak přesně probíhal?

 
svycarka
Kelišová 6886 příspěvků 17.06.14 08:39

Jsem ze tveho vyjadrovani ponekud rozpacita…Kaz­dopadne jsem Rada, ze to dopadlo dobre a at se male skvele dari.

 
veverka89
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 17.06.14 09:02

Gratuluji k Isabellce, taky jednu doma mám :)..ale nezávidím ten porod, jsi statečná, ale příště už to bude mnohem lepší, hlavně proto, že asi půjdeš rovnou na CS a nebudou tě mučit tím vším okolo.. :palec:

 
Misulka33
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 17.06.14 11:05

Ahojky, porod byl od začátku plánovaný klasicky. Žádný císař bylt neměl. Takže mě ani nenapadlo s tím počítat a hlavně jsem se ho bála jak čert kříže.

To s tou kartou mi až ráno říkal primář. Omlouval se, že se to k němu vůbec nedoneslo, takže se asi někam zatoulala. Nevím a už se ani nedovím jak to bylo.

Jinak děkuji za přečtení :andel:

 
relay
Kecalka 308 příspěvků 17.06.14 12:54

To jsem si taky říkala, že už nikdy a to jsem měla porod docela v pohodě, jen jsem ležela v ruce kanyla s antibiotiky a „zrychlovačem“ porodu..super. Ale teď po roce a půl si říkám, že by?? :D

 
Gerojka
Kecalka 243 příspěvků 17.06.14 13:50

Gratuluji k holčičce. :kytka: Trpět úplně zbytečně a navíc ta rizika. Je štěstí, že to všechno dobře dopadlo.

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 17.06.14 14:51

Všechno nejlepší holčičce a mamince

Příspěvek upraven 17.06.14 v 14:52

 
ladai
Závislačka 3626 příspěvků 17.06.14 17:43

Gratuluji k holcicce, :kytka: hlavne ze je vse ok
hned jsem si rikala proc te nechali rodit :nevim:
manzela bych u porodu chtela ale mezi by me koukat taky nemusel

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 17.06.14 23:11

Gratuluju k holčičce. I na strachu z přip dalsiho porodu se da pracovat ;)

 
Geace
Povídálka 20 příspěvků 23.06.14 14:28

Tak díky bohu za primáře…

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 09.07.14 17:23

No, jelikoz jsem sama byla zdravotnik, ak nechapu jak muzou ztratit dokumentaci… Ale velka gratulace k male. Zvladla jsi to uzasne :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama