Porod mojí Kačenky

Porod

Když jsem nastoupila do porodnice, aby mi vyvolali porod, těšila jsem se na všechno, snad i na ty bolesti, jelikož jsem přenášela jedenáct dní a v srpnu byla děsná vedra, nemohla jsem se dočkat, až budu mít porod za sebou a v náručí se mi bude choulit uzlíček, na který jsem se tak moc těšila.

Dne 23. 8. 2010 jsem nastoupila do porodnice, po vyšetření na rizikové poradně mě poslali rovnou na pokoj kvůli přenášení a vysokému tlaku. Dodneška si pamatuji slova doktorky, když mi říkala, počkáme dva dny, jestli se sama nerozrodíte.

No, nerozrodila jsem se, tak dne 25. 8. okolo páté ráno jsem vesele nastoupila na klystýr a čekala na druhou vyvolávací pilulku, první mi večer zavedl doktor… necítila jsem nic, ani tvrdnutí břicha, ani bolesti, prostě mojí dcerce se ven nechtělo. Tak mě ráno druhého dne čekalo druhé kolo, povedlo se, než jsem si sbalila věci z pokoje už jsem cítila nepříjemné tlaky v břiše, do porodního boxu jsem se dostala okolo sedmé ráno, v devět mi doktorka píchla vodu a začala noční můra.

Nepomohlo mi nic, ani sprcha, ani vana a přišlo mi to celé jako jedna dlouhá kontrakce, ani na chvíli mě břicho nepřestalo bolet, porodní asistentka byla velice milá slečna a neustále mě uklidňovala, i když teď postupem času, když si zavzpomínám, jsem ani nemluvila, jen jsem vydýchávala bolesti na balonu a ve vaně a měla jsem pocit, že to nemůžu přežít, asi v jednu odpoledne jsem už prosila o epidural, i když celé těhotenství jsem zarputile tvrdila a přesvědčovala samu sebe, že to nebude potřeba a že to zvládnu :-)

Ve dvě odpoledne už jsem lezla bolestmi po zdi a prosila o cokoliv, jakýkoliv oblbovák, jen aby to ty bolesti aspoň trochu zmírnilo! No, odpověd porodního personálu byla jasná, až budete otevřená na šest centimetrů, no jooo, ale já i po několika hodinách byla otevřená jen na dva centimetry, měla jsem pocit, že to dítě ani já nemůžeme přežít :-D

O půl čtvrté přišel doktor a po jeho vyšetření byl verdikt jasný: Paní, vy neporodíte přirozenou cestou. Rozhodnutí znělo jasně, je potřeba udělat akutní císařský řez, hned jsem souhlasila a z toho, co se okolo mně potom děl, už si toho moc nepamatuji, lítalo kolem mně tolik lidí, že jsem ani nevnímala, co se mnou všechno dělají.

Odvezli mě na sál a odtamtud si pamatuji moc příjemnou anestezioložku, která měla tak vlídný pohled a klidný hlas, že mě to úplně uklidnilo, pořád si se mnou povídala a já si pamatuji, jak jsem rozdýchala svou poslední kontrakci a pak už byla jen tma. Byla jsem v celkové anestezii.

Když jsem se probudila, bylo to zvláštní, ale hned jsem chtěla vidět malou, i když mi říkali, že je v pořádku, zdravá a krásná, tak jsem si vymohla, aby mi ji hned ukázali, takže jsem ji viděla hnned po probuzení, na ten pohled nikdy nezapomenu, byla tak krásná, neplakala, koukala na mě tak oddaně, hned potom jsem byla odvezena na šestinedělí a spala a spala… po dvou hodinách mi ji přivezli, přede mnou ji oblékli a sdělili mi míry.

Porod byl hrozný, ale nikdy na něj nebudu vzpomínat ve zlém. Narodila se mi krásná zdravá dcera Kateřinka a ze mně se stal nejštastnější člověk na světě.
Musím poděkovat všem doktorům a sestřičkám ze Zlínské porodnice za péči, kterou nám věnovali a za ochotu s kterou se o nás starali těch pět dní. Dnes má malá skoro sedm měsíců, je to moje zlato a já nedokážu pochopit, jak jsem žila, když jsem ji neměla, jak jsem bez ní vůbec mohla fungovat. Všem přeji zdravé miminko a pohodový porod.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dorisov
Povídálka 50 příspěvků 24.03.11 08:21

Gratuluji ke Kateřince a ať už vám dělá jen a jen samou radost!!! :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2869 příspěvků 28 inzerátů 24.03.11 10:35

Gratuluji ke krásnému a zdravému miminku :mrgreen:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 24.03.11 10:57

Mám za sebou dva úplně stejné porody (zkrátka přirozený porod se nepodařil), ale taky na ně nevzpomínám ve zlém. To miminko v náručí hned všechno vynahradí. Ale při druhém císaři se mi stala vinou personálu taková věc, že nad tím budu přemýšlet asi do konce života. Ale to by bylo na dlouhé psaní.
Moc gratuluju k holčičce a přeju, aby vám pěkně rostla a pěkně jste si to spolu užívali. :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21402 příspěvků 24.03.11 11:50

Gratuluju. Jéé, Kačenka má narozky ve stejný den jako já:-)

 
onia
Stálice 91 příspěvků 24.03.11 15:33

Moc gratuluji k holcicce :kytka: Doufam, ze dalsi porod budes mit jednodussi :-)

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 25.03.11 22:29

děkujeme Vám všem za krásné reakce na Naš deníček…Všem přejeme stejně zdravé krásné děti…at se poštěstí co nejvíce příjemných krátkých a úsoěšných porodů :palec:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 28.03.11 18:59

At vam holcicka dela jen samou radost! Ja se taky nejvic tesim na ten okamzik, kdy sveho uzlicka poprve uvidim…

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 28.03.11 20:31

to věřím…držím vám pšstičky :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama