Porod na povel

Porod

To, co je pro člověka a ženu v případě porodu přirozené, jsem neměla šanci poznat. Jako prvorodička jsem se na příchod miminka velice těšila, místy i obávala, zda to zvládnu a bude vše v naprostém pořádku, tak jak by si to přála každá maminka.


2 komentáře

Těhotenství jsme měli v celku klidné a krásné, až na pár chvilek trápení, kdy nám v 6. tt. Dr. oznámila, že miminku nebije srdíčko, a sdělila, že počkáme týden, a pokud se to nesrovná, doporučuje potrat. V tom období jsem měla dovolenou, kterou jsem celou proplakala. Miminko naštěstí bojovalo o život. Pak následovali informace o zvětšení jater, špatně usazené placentě přirostlé k břišní stěně atp. Došli jsme zdárně ke konci těhotenství, jeli jsme se podívat do vyhlášené porodnice a já jsem si čekala na svůj den D.

Koncem 37. tt. jsem měla potíže s dýcháním, tak mne Dr. odeslala do nemocnice, kde mi píchli kapačku, a po noci strávené v porodnici mi bylo hej. Věděla jsem, tedy byla jsem si téměř jistá, že mne pustí domů, neb příznak, ať sebemenší, přicházejícího porodu, nebyl žádný. Avšak pan primář pronesl slavnou větu: „No maminko, když už Vás tu máme tak bychom mohli do 3 dnů porodit, co Vy na to“? Vyděšeně jsem na primáře zírala, „vždyť mi nic není, pane doktore“, hlásila jsem. Reakce: „nevadí, maminko, zařídíme, aby Vám brzy něco bylo“. Snažil se vtipkovat. Říkala jsem si, že je brzy a Pavlík, kterého jsme čekali, ještě na svět přeci nechce! Ale panu primáři se prostě chtělo, tak bylo po jeho. Já jako mladá, nezkušená holčina jsem neměla odvahu cokoliv namítat.

Po zcela krásných 9 měsících přišli 3 nejhorší dny v mém životě. Tři dny mi Pavlíka vyvolávali na svět. Tři dny jsme ležela denně 14 hodin v bolestech a kontrakcích na hekárně. Každý den od rána do večera to samé, tablety na vyvolání, kapačky, hmaty rukou. Točil se se mnou celý svět. Prožívala jsem strašné bolesti a utrpení. Třetí den jsem si na záznamu vyslechla, že nám srdíčko nějak vynechává, tak snad že už by to mělo přijít. Děsili mě, jak mohli. Třetí den opravdu porod nastal, praskla mi voda a já začala rodit.

U porodu jsem měla partnera, který mi byl největší oporou. Díky kompletnímu vysílení a obrovským bolestem jsem prodýchávala kontrakce a Dr. a tým kolem na mě jen křičel, ať už sakra tlačím, že miminku škodím. Já křičela na ně, že už prostě nemůžu, ať oni nejdříve pomůžou něčím mně. Píchli mi tedy „něco“ na uklidnění a z toho už si jen pamatuji, jak jsem měla tmu před očima, tlukot srdíčka se zpomaloval a Dr. křičela na přítele, ať mi dá okamžitě kyslíkovou masku, že přestávám dýchat.

Samozřejmě jsem Pavlíka nedokázala sama porodit, vysílená, tři dny bez jídla, s kyslíkovou maskou na obličeji, tak mi ho sirově řečeno vymačkali z břicha. A výsledek? Přidušení, omotaná pupeční šnůra kolem krku, následně celý rok chození k neurologům na vyšetření, zda bude vše ok! Vaří se to ve mně a říkám si proč? Proč mě nenechali, až se Pavlík sám ohlásí, třeba v termínu? Nemusela jsem tohle přeci vůbec prožívat! Modlím se k Bohu, aby mu nic nebylo, čeká nás 1. neurologické vyšetření.

Snad tím nikoho nezatěžuji, potřebovala jsem si ulevit.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
habet
Kecalka 450 příspěvků 01.06.12 08:09

neni mozny, ze uz se dr. na tom vysetreni neco nelibilo? Prece by porod nevyvolavali zbytecne 8o kazdopadne drzim vsechno, co mam, aby byl Pavlik v naprostem poradku a delal vam doma jen samou radost

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8881 příspěvků 01.06.12 08:20

A kde se to stalo? Jen ať máme referenci…

Jinak taky přeju, ať je vše v pořádku :))

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 01.06.12 08:34

No tak to je hruza :twisted:

 
michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 01.06.12 08:40

to snad není možné :pocitac:
proboha kde se to stalo???
to se mi ani nechce věřit, že by jen tak pro srandu králíkům vyvolali porod tak brzy před termínem…
ať vše zvládnete!!!

 
Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 01.06.12 09:01

Přeju, ať je všechno v pořádku. Jsi statečná, takový porod bych opravdu nechtěla zažít, my naštěstí vydrželi do 39. týdne, ale původně to vypadalo, že budem rodit v 35. týdnu. Naštěstí si to pan primář rozmyslel.

 
Linettka
Kecalka 433 příspěvků 01.06.12 09:02

a to tě nenapadlo se ptát, proč chtějí porod vyvolat předčasně, nebo to zjišťovat potom?

 
Alenaxxxx  01.06.12 09:07

Teda to je drsný. Ach jo, proč u skoro každého deníčku o porodu mám dojem, že je to v českých porodnicích děs a hrůza skoro všude.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 01.06.12 09:08

Přeju ti aby to dopadlo dobře no já jsem rodila 37+4tt protože mi praskla plodovka akorát jsem šla na císař kvůli toho,že malému hrozila smrt.A taky jsem měla v 31tt problém málem jsem porodila tak brzo.Jsem ráda,že jsme aspoň do toho 37tt vydrželi s prckem.Jinak máš krásného syna

 
pst007  01.06.12 09:22

Přesně, nějaký důvod tam byl - takovýto porod se nevyvolává jen tak. Z toho by měla vycházet i následná péče o miminko.

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 01.06.12 09:33

Já teda nevím,ale přijde mi že doktoři jsou v tomhle dost uhozený. To není poprvé co tohle slyším. Proč to sakra nenechají trochu na přírodě?Jako chápala bych, když člověk už dost přenáší,ale takhle? Já přenášela 10 dní a měla jít na vyvolávačku,ale mimčo si řeklo samo.Narodila se zdravá, plodovka bylo v pořádku a neměli jsme ani žloutenku. Prostě se jen potřebovala dopéct :lol:
Tohle mě vždycky dokáže tak rozpálit :cert:

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 01.06.12 09:39

Já teda nevím,ale přijde mi že doktoři jsou v tomhle dost uhozený. To není poprvé co tohle slyším. Proč to sakra nenechají trochu na přírodě?Jako chápala bych, když člověk už dost přenáší,ale takhle? Já přenášela 10 dní a měla jít na vyvolávačku,ale mimčo si řeklo samo.Narodila se zdravá, plodovka bylo v pořádku a neměli jsme ani žloutenku. Prostě se jen potřebovala dopéct :lol:
Tohle mě vždycky dokáže tak rozpálit :cert:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 01.06.12 09:43

Panebože, mně říct, že mi vyvolají porod v 37.tt, tak by mi museli doložit hooodně pádných argumentů, proč. Co si někteří lékaři dovolí, to je na blití… :poblion: :poblion: :poblion:

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 01.06.12 09:45

Taky si myslím, že by porod jen tak nevyvolávali. Ale měli určitě říct, co se děje. Proč ho vlastně vyvolávají.
Dřív bych se taky neptala, ale teď už se raději na všechno ptám.

 
Kiara77
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 01.06.12 10:23

Ale když měl omotanou pupeční šńůru kolem krku, tak to pro něj mohla být i záchrana, že se narodil o trošku dřív, ne?

 
vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 01.06.12 10:51

Docela by mě zajímalo kde jsi rodila. Já prožila něco podobného, i když mě zas nechali dlouho, ale porod taky vyvolávali, jinak skoro to samé. Malý, už byl víc mrtvý než živý. Skore po porodu měl 1-4-4,takže síla. Sice jsme rok chodili po Neurologii a cvičili Vojtu, ale je úplně v pořádku. Držím palečky. :hug:

 
pst007  01.06.12 11:43

Navíc kapačkou se přece neřeší dýchání matky, takže nějaký problém tam musel být - třeba špatný stav placenty?

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 01.06.12 13:08

gratuluji k narození miminka :kytka: a miminku hodně zdravíčka a štěstíčka do života :srdce:
To sis holka teda užila,myslím že už asi srdíčko maličkého neukazovalo vše ok,když ti porod vyvolávali dřív,já bych to určitě zjištovala proč..hlavně že je to za váma a hlavně aby byl maličký v pořádku :hug: :srdce:
já měla trochu opačný problém,mě porod vyvolávali 9 dní po termínu,srdíčko bylo špatné,nakonec,přes­talo tukat úplně,na cisař už bylo pozdě,měl také pupeční kolem krku utažený,malého museli resuscitovat.­.nejhoší chvíle mého živata/vše mám v deníčku slzy štěstí/ také jsem chodili do rizikové a na neurologii,ale naštěstí je VŠECHNO ÚPLNĚ V POŘÁDKU A MALEJ JE PĚKNĚJ RARÁŠEK :-)

 
Mišanila  01.06.12 13:19

No to je odstrašující případ jak nerodit, kde a s kým, v téjhle porodnici si nejspíš někteří doktoři myslí, že jsou chytřejší jak příroda. Příště bych změnila porodnici, nechala si vše pořádně vysvětlit a nepřistoupila na zbytečné vyvolávání bez důvodu. Pokud ti ho neřekli, tak možná ani nebyl.

Ale hlavně, že to dopadlo nakonec dobře a miminko přežilo. Je mi ale líto, jak ti zkazili porod a Pavlíkovi ztížili vstup do života.

Omotanou pupeční šňůru má hodně miminek a někdy stačí ji jen odmotat, v mnoha případech to není žádný fatální problém. To, že ti porod vyvolávali 3 dny nejspíš znamená, že miminko ani tělo na něj nebylo připravené. Utažená pupeční šňůra klidně může být následek toho předčasného vyvolávání a dávek oxytocinu.
Je možné, že by se porod nějakým způsobem zkomplikoval i přitom, kdyby se rozjel v termínu, ale to už se nedozvíš.

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 01.06.12 14:06

no…ja by som na lekarov az tak nenadavala...... NIKTO len tak pre nic za nic nebude blokovat lozko v porodnici a nebude robit procedury s vyvolavanim porodu v civilizovanej krajine. A Ceso je civilizovana krajina. Chybou bolo to, ze lekar otvorene nepovedal mamicke o co ide, ale…zase na druhej strane psycholog by asi poradil tesne pred porodom nestresovat mamicku tym ze nieco s dietatom nie je v poriadku...­....Celkom iste nieco s miminkom bolo alebo zacalo byt ohrozene zdravie matky…to pridusene novorodeniatko len dokazuje ze bolo dobre, ze porod vyvolali. V pripade tak zavaznych pochybnosti, ktore odovodnuju vyvolavanie v 37 tt je ale uz aj na zvazenie sekcia… tazko posudzovat, neviem ako to presne bolo… :nevim:

 
Mišanila  01.06.12 14:34

Já teda až takovou důvěru v lékaře nemám, jsou to taky jen lidi a těch pochybení je v porodnictví též dost. Za hrubou chybu už považuju to, že vůbec neinformovali proč chtějí porod vyvolávat. Je fakt, že v deníčku je informací málo.

A pokud by miminko nebo maminka bylo opravdu ohrožené na životě, nebo by tam byla nějaká závažná pochybnost o zdravotním stavu, tak by porod 3 dny nevyvolávali, ale provedli císaře buď hned nebo velmi brzy. Takže tak vážné to asi být nemohlo a pokud tedy ano, tak to 3-denní vyvolávání je velké pochybení lékařů samo o sobě. Třeba autorka přidá ještě nějaké info.

Takže já nevidím ani důvod proč maminku neinformovat, nakonec je svéprávná a po podání všech možných informací, rizik a pro a proti by se měla rozhodnout sama. Alespoň já bych to tak chtěla, ale v tomhle jsou čeští lékaři ještě trochu pozadu a informování pacienta a jeho spolurozhodování někdy docela drhne…

A autorce ještě moc držím pěsti, ať je Pavlík v pořádku.

 
irinek  01.06.12 15:02

Dvakrát vložený příspěvek.

Příspěvek upraven 01.06.12 v 15:08

 
irinek  01.06.12 15:06

Ahoj, vím co jsi prožila, měla jsem to veice podobné. Mě malou vyvolávali 4 dny na porodních sálech, každý den bolesti, vyvolávací tablety, kapačky a vše možné, ale u mě nic. Nakonec mě déle nechat nemohli a provedli sekci. Ve 33 tt mi praskla voda a ve 34tt se malá narodila. No také na to nerada vzpomínám. Ale chci tě moc podpořit a popřát, aby jste měli všechny vyšetření v pořádku.My jsme tenkrát strávili ještě 3 týdny na intermediálu. :mavam:

 
kerrankin  01.06.12 15:17

Mně se to zdá nějaké divné. Přece když mi bucde chtít někdo v 37. týdnu vyvolávat porod, tak se sakra zeptám PROČ, ne??? Já osobně jsem taky taková neprůbojná, ale tohle? „Proč“ by mi vypadlo z pusy, i kdybych nechtěla. :nevim:

Příspěvek upraven 01.06.12 v 15:18

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.06.12 16:29

panebože, tohle je na žalobu a to nemyslím nadneseně. naprosto bezdůvodně vyvolávali tři týdny před termínem naprosto nepřipravené ženě porod??? křičeli na tebe, že dítěti škodíš??? no to snad není možné :cert: :cert: :cert:

je mi velmi líto, co jsi prožila, pan doktor je megahlupák. ohrozil tebe i dítě na životě. přeji ti, abys příště nic takového nedopustila.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.06.12 16:33

reakce na awalancha: psycholog by rozhodně nepřistoupil k nějaké milosrdné lži anebo zatajování zásadních informací. rodička není nesvéprávná a má právo se rozhodnout podle dostupných informací o svém zdravotním stavu a stavu dítěte. pan doktor není pánbůh aby jednal na svou pěst a ještě pronášel takové věty jako zaznělo v deníčku.

Příspěvek upraven 01.06.12 v 16:34

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 01.06.12 17:27

ve ktere porodnici??

 
silwuschka
Závislačka 4410 příspěvků 01.06.12 18:55

@Saroya souhlasím s tebou doslova…jinak šílený zážitek,taky bych si hned stěžovala,napiš,kde se tohe proboha stalo?… :nevim:

 
ashlee  01.06.12 19:01

me by teda zajimalo proč mi vyvolavaji porod tak brzo.

ja měla zdr. problem a porod mi nechteli vyvolat,protože byl patek :? .

 
pipiinka
Extra třída :D 10605 příspěvků 02.06.12 08:25

naše malá byla taky přidušená,měli jsme i nižší pupečníkový PH,teď ji je půl roku a je zdravá ;) doufám,že i vy jste zdravoučky

 
theresque
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 02.06.12 08:43

teda to je příšerný zážitek, ale hlavně jednání lékařů a personálu. Je divný, že by chtěli porod vyvolávat takhle brzo bez jakékoliv příčiny, vím, že pokud se takhle porod vyvolává tak jde max o týden dopředu, což je tky hrozný, ale ne už tak moc. Ale doktoři jsou různí, a člověk by nevěřil s jakýma oslama se někdy může za život setkat :pocitac: Pokud ho vyvolávli ať už z jakékoliv příčiny tak mi přijde dost šílený to, že to trvalo tři dny. Za prvý kdyby miminku něco hrozilo a chtěli to urychlit tak snad by to nenechali jen tak běžet tři dny,a i kdyby miminku nic nebylo tak vím, že porod by neměl být vyvolávaný víc jak dva dny a pokud se nic po dvou dnech neděje měli by maminku bud pustit domu at si odpočine a nají se a nebo by měli zakročit jinak. No strašný :cert: Jsi statečná že jsi to zvládla, přeju at Pavlíkovi tímto nic nezpůsobili a at už společně nic hroznýho nezažijete!!! :kytka: ;)

 
R_eenik
Povídálka 16 příspěvků 02.06.12 14:34

Moc Vám všem děkuji za komentáře, potěšilo mě to a při pohledu na spícího, spokojeného Pavlíka, zahřálo u srdíčka.
Věřte že jsem vážně žádné zdravotní komplikace neměla. Jeden den kdy jsem byla doma, jsem měla potíže s dýcháním, druhý den jsem šla na pravidelnou gyn. prohlídku ke své Dr. která si toto nechtěla vzít na krk a jen tak mě poslat domu, odeslala mě tedy do Nemocnice. Tam jsem dostala kapačku - nevím látku kterou mi dali, každopádně to bylo jen k tomu aby se mi lépe dýchalo, což se po 5ti hod odkapání stalo a těšila jsem se domu. Přísahám Bohu, že větu pan primář při raní kontrole opravdu pronesl - tak když už jste tady, tak by jsme do 3dnů mohli porodit, co maminko?
Ano asi jsem se měla zeptat proč, ale možná souhra nádhod, první porod, jsem mladá, na jednu stranu jsem se bála, na druhou těšila, že už „to“ budu mít teda za sebou i když dřív, psychika udělala své. Řekla bych že Dr. sázel na kartu - den a bude venku, třetí den když jsem si přes celou porodnici táhla po chodbě polštář a deku, zalité oči slzama a štrádovala jsem si to na porodní sál, tak mě tiše na chodbě míjeli a litovali pohledama i sestry, neb jsem byla jediná, kdo si tam tři dny po sobě ráno balil pošltář a deku a vracel se pozdě večer nazpět bez výsledku … 8o
Za 14 dnů jdeme na 1. neurologické vyšetření… Mimo ošklivou vzpomínku mi v propouštěcí zprávě zbyl nález: rizikový porod a výčet veškeré chemie kterou do mě za ty 3 dny narvali :evil:

 
Jana206
Generální žvanilka 24198 příspěvků 02.06.12 18:18

A proč jsi podepisovala informovaný souhlas k indukovanému porodu? Proč ses nezbalila a nejela jednoduše do jiné porodnice?

Taky jsem rodila dvakrát indukovaně, čeká mě třetí porod - během měsíce.
Mám srdeční vadu, pravděpodobně bude taky indukovaný. Právě proto vím, že to není jen tak, že si lékaři nemohou dovolit všechno, musí to zdůvodnit, já jsem se mohla ptát.
Udělali vše proto, aby indukci porodu správně načasovali, aby to nebylo „za každou cenu“, protože vlastní těhotenství probíhala obě v pořádku a to třetí taky. Teď sice budu rodit v jiné porodnici, než předchozí 2 děti a už jsem se taky bavila o tom, že pokud nebude nutnost, nechtěla bych indukovat brzy, aby mi nemuseli dávat kapačky, násilím drát ven při nepřipravených porodních cestách..
Se vším, co udělali, jsem musela podepsat informovaný souhlas. V klidu, při přijetí, kdy jsem ještě neměla bolesti a kdy byl čas projednat veškeré výhody a rizika.

Byla jsem s nimi domluvená, že když to nepůjde tabletkami, tak to nechají pár dní být. A to se nejedná o nějakou menší rodinnou porodnici, ale o FN, perinatologické centrum,kde se lékaři střídají, v předchozích 2 těhotenstvích i teď..

První porod teda vyvolat nešel, tak jsem ležela 10 dní v nemocnici, čekali na spontánní porod, který se nakonec spustil. Kdyby se nespustil,tak další den chtěli nějak ukončit těhotenství za každou cenu, už se jim nelíbil monitor ozev. Porodila jsem přesně ve vypočítaném termínu.
Druhý porod vyvolali ve 38 plus 2, ale s tím, že jsem otevřená, vše je k porodu připravené,kdykoliv se může porod spontánně rozeběhnout. Což tak nemohli nechat, protože jsem potřebovala ATB dopředu.
Malá byla na světě během 4 hodin od podání první tablety, bez komplikací.

Prostě nemůžu uvěřit, že by miminko vyvolávali jen tak bezdůvodně, ale podle Tvého posledního příspěvku si pravděpodobně nevymýšlíš. Nechápu, že jsi nejela jinam nebo si nevyžádala konzultaci jiného lékaře.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 02.06.12 20:50

@Jana206
Protoze je mlada a blba.
To neni mysleno jako urazka autorko. Uplne chapu, ze sis myslela, ze doktor prece vi co dela.

Mne to taky udivilo, ze by to vyvolavali tak brzo, ale proc by nam tu autorka lhala? :nevim:

 
Jana206
Generální žvanilka 24198 příspěvků 02.06.12 21:17

Já taky chápu, že autorka je mladá, rodila poprvé..
Ale musela přece vědět, co podepisuje. Já jsem při přijetí do porodnice podepisovala dost papírů, o indukci porodu, chtěla jsem i epidural, takže informovaný souhlas s ním atd..Apelovali na mě, abych si to pořádně pročetla, vysvětlili výhody a možná rizika,ale s tím, že nejsou zase tak časté komplikace a u toho druhého porodu mám nález na porodních cestách takový, že by to mělo jít rychle a bez problémů..
První dítě jsem rodila ve 20, taky jsem to už chtěla mít za sebou, takže to chápu. Ale sám pan primář mi řekl, že pokud porodní cesty nejsou připravené, tak s tím může kouzlit jak chce, ale stejně neporodím. Samozdřejmě jsou prostředky, jak miminko dostat ven hned, ale ty nejsou zatím pro mě, protože miminko je v pořádku, já hlídaná a vše je hlavně „preventivně“.
Na to jsme se domluvili, že domů už nepojedu, že prostě zůstanu ležet v nemocnici na gynekologii a budou mě sledovat. Teď už by to samozdřejmě nebylo možné, řešení bych asi hledala jiné. Hlavně proto, že už mám doma děti a taky vzhledem k ceně za hospitalizaci. Ale tenkrát jsem byla prvorodička, chtěli mě prostě hlídat pořádně. Kdyby se mě chtěli zbavit, abych jim nezabírala místo, tak taky mohli nakapat kapačky apod..Ale já jsem kapačky s oxytocinem nedostala, poprvé ani podruhé..

A pokud vím, pokud není vážné ohrožení života rodičky nebo nenarozeného dítěte, tak se riziková těhotenství ukončují nejdříve ve dni 38 plus 0,taky nechápu, proč tak brzy.
Do té doby je snaha těhotenství udržet, pokud se porod spontánně nerozeběhne sám nebo není vážné ohrožení zdraví nebo života matky a dítěte.

 
Jana206
Generální žvanilka 24198 příspěvků 02.06.12 21:25

Pokud je to tak, jak autorka píše, tak bych uvažovala i o podání stížnosti, vždyť to není standartní postup.

Problémy s dýcháním - záleží, čím byli způsobené.
Já jsem kardiak, taky v této fázi dýchám jak lokomotiva, nejraději bych to měla za sebou, občas mám pocit, že se nemůžu nadechnout. Ale to by museli mít sakra vážný důvod, aby těhotenství teď ukončili. Samozdřejmě tady to možné je, byla jsem na to upozorněna hned při plánování těhotenství. První je matka, teprve potom dítě. Ale museli by to mít podložené odbornými nálezy k doporučení k včasné idukci porodu nebo včasné sekci.
U mě taky chtějí výsledky z kardiologie, kde lékař vyloženě doporučuje plánovaný porod. Pokud není jiné omezení, tak podle gynekologického nálezu. Kdyby to moje srdce už nezvládalo, museli by to lékaři projednat mezi sebou, ale rozhodl by o tom kardiolog(společně s gynekologem a neonatologem).

Jinak zdravá žena bez jakýchkoliv nálezů má možnost požádat o ukončení těhotenství(vy­volání porodu) na vlastní žádost po informovaném souhlasu v termínu porodu. Záleží ale na porodnici, jaké má zkušenosti s tímto postupem, na ochotě lékařů, na času a prostoru v konkrétním zařízení - přednost samozdřejmě mají riziková těhotenství ukončovaná ze zdravotních důvodů. Někde je to jako nadstandartní služba za poplatek.
Jmenuje se to programovaný porod a je možné vyhovět, pokud tomu nebrání nějaké závažné zdravotní důvody.
Známá toho využila, takže to skutečně jde. Prostě se bála potermínového těhotenství a rizik s ním spojeném. Nechtěla přenášet ani jeden den.

Příspěvek upraven 02.06.12 v 21:27

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30684 příspěvků 2 inzeráty 02.06.12 23:36

Já měla indukovaný porod ve 37+1tt, důvod to mělo a přesto se synovi na svět ještě nechtělo…také jsem rodila 3 dny v příšerných bolestech, neustálé zavádění tabletek, neustálé vyšetřování pohmatem (což už po 1. dnu kontrakcí je mazec)…naštěstí 3.tí den se syn narodil s a.s. 10-10-10 a to normální cestou…nevytla­čovali ho, ale kyslík jsem taktéž nakonec dostala…
Jen jsem chtěla říct, že třeba mně bylo řečeno, že pokud po 3 dnech zavádění tablet se malej nenarodí přirozeně, tak musí následovad sekce a já to vzala jako fakt…teď mě udivuje, že tu někdo napsal, že se klidně může ještě počkat…
A ve zprávě nemám vypsanou jedninnou chemii, kterou jsem během porodu dostala, takže zakladatelka může být ráda aspoň za to, že se to dozvěděla…já měla tabletky (tak ty jsou klasika to vím), ale pak ten poslední den už po otevření a těsně před tlačením infusi a taky injekci a to fakt netuším doteď, co to bylo a dost mne to štve…

 
Jana206
Generální žvanilka 24198 příspěvků 03.06.12 07:42

Tak mě u indukovaného porodu ani nepíchali vodu, praskla sama a byla úplně čirá a v pořádku..
Ten první porod se spontánně rozjel právě prasknutím plodové vody v noci.
Když ty příběhy občas čtu, tak mi běhá mráz po zádech. Doufám, že to i po třetí budu mít tak, jak jsem to měla podruhé a nezažiju nějakou hrůzu..

 
kerrankin  03.06.12 11:17

Tak nám napiš, co to bylo za porodnici, protože to je hrůza. Opravdu na stížnost :think:

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30684 příspěvků 2 inzeráty 03.06.12 23:47

nemyslim si, ze je to na stiznost

 
R_eenik
Povídálka 16 příspěvků 04.06.12 09:30

Nemám důvod si cokoliv vymýšlet, nestojím ani o to, abych poslouchala že jsem mladá a blbá i když nemyšleno zle, ani nechci nikoho žalovat (proto jsem nenapsala o jakou porodnici jde), chtěla jsem si pouze ulevit od myšlenky která mě od porodu provázela. K podpisu papíru - o indukci jsem nepodepisovala nic, ani dodatečně. Naposledy tedy mohu říci, že jsem neměla jedinou komplikaci, žádný příznak nastávajícího porodu, žadnou potíž s miminkem, nic a i přes to pan primář uznal za „vhodné“ že když už v nemocnici jsem, tak se malej podívá do 3.dnů na svět. Jediné co si přeji, aby Pájovi dobře dopadli neurologická vyšetření a umět podržet ženské, které to neměli taktéž zrovna 2× ukázkové ;) i tak Vám všem děkuji za názor, a obzvlášt těm co přáli Pájovi zdravíčko. Díky :kytka:

 
Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 05.06.12 16:53

Neboj urcite maly dopadne dobre :hug: a preji mu do zivota hlavne hodne zdravicka a vam at dela samou radost :srdce: :kytka:

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30684 příspěvků 2 inzeráty 05.06.12 20:55

@R_eenik
Já taky přeji dodatečně hlavně zdravíčko…my též chodíme na neurologii, nemusí to nic znamenat, věřím, že to bude vše v pořádku :hug:
Jinak já Dr. moc nemusím a nedůvěřuji jim, ale co se týče porodů, to oni si dávají velkého majzla, protože pokud mímo zemře, tak jsou z toho průsery…takže si myslím, že Dr. důvod měl, zřejmě měl na něco podezření a neměl jistotu, tak raději než riskovat život miminka se rozhodl takto…
Protože jsem prožila podobný porod, tak vím, že prostě porodní cesty ještě nejsou připravené a miminko také nechce ven a proto to pak takto dopadá…ale nikdy nevíš, možná, že Dr. měl pravdu…
Proto jsem psala, že si nemyslím, že je to na stížnost :)

 
Anonymní  05.06.12 21:00

Já prostě vůbec nechápu, jak pan doktor, navíc bez vyšetření, mohl zavelet vyhnání miminka v 37.tt…Všichni jsou vždycky radši, když je dítko „dopečené“, navíc přidělal práci personálu, zvýšil riziko komplikací…To je fakt na zvracení, co si dovolil. Kdo z toho všeho měl prospěch? Nikdo? To zní skoro jako vtip. Ono to dopadlo dobře, což je samozřejmě to nejdůležitější, jenže co kdyby to tak nedopadlo? Příjde mi to jednání doktorů hrozně nezodpovědné.
Jinak chápu, že člověk doktorům věří, obzvlášť, pokud je v nové situaci. Já měla děsný zážitek na šestinedělí, kde se mě dětské sestry snažily co nejrychleji rozkojit a dost mi ublížily, psychicky i fyzicky. Třeba mi řekly, že budu muset celý den odsávat do vyprázdnění prsou (což je nemožné, že ano), jinak si koleduju o řezání prsou. To byla jejich rada na bolestivá a nalitá prsa. Taky masírovat přes bolest, zatnout zuby…no, ženská doktorka, když viděla moje pomačkaná prsa a slyšela jejich rady, tak jí málem vypadly oči…Teď nechápu, že jsem jim to dovolila, jenže poporodní hormony a důvěra ve zkušené sestry ze mně udělaly, na jeden den, nesvéprávnou bytost a ženské z laktační ligy toho využívaly - skoro mi to zpětně příjde, že pro pobavení :pocitac:

 
R_eenik
Povídálka 16 příspěvků 14.06.12 12:51

Tak jen informace pro ty co sledovali můj deníček: dnešní diagnoza neurologa: opožděný vývoj, okamžitá rehabilitace vojtovkou, čeká nás vyšetření mozku a sluchu :| :nevim:

 
nemain  15.01.13 15:17

Bohužel ano, vyvolávají porod zbytečně, naplánují si to, aby se to jim hodilo, jsme jen kus masa na porážku…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama