Porod našeho drobečka

Porod

Konečně jsem se odhodlala popsat zážitky z prvního porodu. Celé těhotenství jsem četla různé materiály, připravovala se a předem věděla, že chci anestezii! Nakonec to bylo všecko úplně jinak:

Měla jsem 2 dny do termínu. Odpoledne mě začaly lehce bolet záda, ale vzhledem k tomu, že mě bolely celý třetí trimestr, vůbec jsem nemyslela na porod. Také jsem po celé těhotenství měla výtoky, chodila jsem do práce vybavená ph papírky, jestli se náhodou nejedná o plodovku. Odpoledne mi na záchodě spolu s výtokem odešel hlen, chvilku jsem na něj koukala, přemýšlela, jestli tak vůbec vypadá, ale když jsem neměla žádné zhoršující se bolesti, neřešila jsem to.

Až do 22:00, kdy se nic nedělo, se najednou objevila první silnější kontrakce - a tak to už pokračovalo po šesti minutách.

Doplížila jsem se do sprchy, pustila teplou vodu, ale nepomohla. Bylo mi jasné, že se malý hlásí na svět. Pomalu jsme se oblékli, vzali tašku a vyrazili do Bohunic (v 00:00). Máme to do Brna 45 minut, během té doby se kontrakce zkrátily na 4 minuty.

Po příjezdu mě sestřička napojila na monitor, paní doktorka zkontrolovala a pak řekla: „Jste oteřená na 5cm, půlku už máte za sebou, jde se na sál!“

Zůstala jsem na ni hledět, nevěřila jsem, vždyť rodím poprvé - přece to nemůže být tak rychlé.

Ujala se nás příjemná porodní asistentka. Podívala se a řekla, že klystýr nestíháme. Dle doporučení jsem si nechala píchnout vodu (v cca 1:00)- byla zakalená. Osazenstvo zkonstatovalo, že musí ven, ale že ještě chvilku počkáme, třeba se to rozjede samo! Kontrakce se daly zvládnout, asi mám vysoký práh bolesti, říkala jsem si, že pokud to tak bude pokračovat, porod asi není nejhorší. Omyl!!!

Okolo 2:00 napojili kapačku s oxytocinem. Po ní začaly tak nesnesitelné bolesti, že jsem škemrala o anestezii. Sestra mi jen smutně odvětila, že je pozdě. Navíc mě neustále polohovala, aby šel lépe do cest. Sestupoval pomalu.

Po půl 3 jsem konečně mohla začít tlačit. Ze začátku mi to vůbec nešlo, ale pak, asi na 6 zatlačení, byl náš drobeček venku. ByloO 2:45. Ani neplakal, jen tak koukal.

A to mu zůstalo. Dnes má 6,5 měsíců a je pořád moc hodný.

Přeju nastávajícím maminkám, aby měly rychlý porod a zdravé miminko. :D

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Laculka
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 25.10.13 08:19

:potlesk: krásný, rychlý… Takhle bych si to přála!!
Přeji hodně štěstíčka a aby byl malý pořád tak hodný… :hug:

 
vaplus
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 25.10.13 13:50

Tak to byl fofr! Moc ti to přeji a tiše závidím! Hlavně to hodné miminko:-D

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 03.01.14 00:14

Super, další rychlovka, je dobře, že je nás tolik s rychlým porodem :pankac:.Myslím, že hodně budoucích maminek to povzbudí.
A musím konstatovat, že naše malá teda taky po porodu jen ležela a koukala a od malička byla hrozně hodná, díky bohu za to :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Věčné téma bobeček

Jako po másle...


Reklama