Porod našeho Lukajdy

Porod

Můj porod našeho prvního syna začal v 8 ráno a skončil druhý den v 00:05 císařským řezem. Těhotenství probíhalo ukázkově, já jsem pořád chodila do práce, byla jsem tam ještě v pondělí 6. února, a pak jsem jela sama autem 30 km do BrnaBohunic na kontrolu mého zvýšeného tlaku. Na ambulanci MUDr. naznala, že si mě tam nechají a ráno 7. 2. bude indukce.

Lukajda s usínáčkem

naše zlatíčko
7 komentářů

Nakonec ale nebylo v porodce místo, tak mě poslala domů a ať přijedeme zítra, 7. 2. v 7.00 hodin a že porod vzhledem k mému vysokému tlaku vyvoláme. 7. 2. jsme s manželem přijeli do porodky, v noci doma mi začala postupně odtékat plodová voda, takže MUDr. naznala, že mě přijmou a počkají, zda se porod nerozeběhne sám. Přijali mě na pokoj JIP, kde mi v 9 hodin začaly kontrakce, napřed slabší, od 10 hodin už byly hodně bolestivé. Ve dvě přijel manžel, který mi v bolestech pomáhal, že mi tlačil do zad, která bolela nejvíce, jako protitlak. Takhle jsme s bolestmi bojovali do 18 hodin do večera, dávala jsem si sprchu, když byla kontrakce, tak jsem měla manžela jako boxovací pytel.

V 18 hodin nás přemístili na porodní box, chtěla jsem nadstandard kvůli wc na pokoji, sestřička mi udělala výplach. Udržet to v sobě při kontrakcích byl nadlidský výkon. Kroutila jsem se jako had. Porodní asistentka mě připojila na monitor a zkontrolovala, na kolik jsem otevřená - sotva na 2 cm. Přišel primář s MUDr., oba kontrolovali, jak je vysoko a byl moc. Po vyšetření přimářem ze mě vytekla zelená plodová voda. Na monitoru zjistili, že nějak slábnou ozvy malého, tak bylo rozhodnuto, že mi zavedou sten - sonda na hlavičku malého a měla jsem přikázáno, že při kontrakcích musím dýchat do kyslíkové masky.

Už jsem byla samá hadička - dožadovala jsem se epiduralu, přišel anesteziolog a napíchl mi ho - taky chuťovka, když vám řekne, abyste se při kontrakcích nepohnula ani o kousek. Po epiku mi povolily bolesti zad. Když jsem ležela, tak slábly ozvy ještě víc, PA říkala, že si asi přiléhává pupečník, tak jsem šla na balón, na kterém jsem mimochodem seděla skoro další čtyři hodiny, ani na záchod jsem nesměla. Vždycky přišel primář, MuDr, asistenka, pak nějaká telefonní služba, podívali se, netvářili se nadšeně a odešli. PA mi sdělila, že pokud nebude malý sestupovat, tak hrozí sekce.

Potom ticho po pěšině, trpěli jsme s manželem v bolestech, najednou něco po půl 11 vběhl do pokoje anesteziolog s velkou flaškou nějaké infuze, říkal, že je to další dávaka epiduralu, aby mě umrtvili na tu sekci, to už do pokoje přilítla i PA, sestra, další anestezioložka, nějaký asistent, primář a MUDr. PA mi sdělila, že musíme ukončit porod sekcí a začali mi zavazovat nohy, druhá sestra současně s tím cévkovala, třetí mi dávala podepisovat nějaké papíry, anesteziolog dával epidural. Manžel jenom stál a nechápal, během deseti minut jsem seděla na vozíku a vezli mě na operační sál. Tam na operačním stole ze mě sundávali narychlo noční košili, pak plenta, a za pár minut se narodil náš Lukášek - 50 cm a 2780 gramů. Manžel se na něj šel podívat, já jsem ho viděla až za 12 hodin.

Lukajda si pobyl pár hodin v inkubátoru, aby se ohřál. Narodil se v hodně zkalené plodové vodě (byla zelená jako špenát) a byl už i pokakaný. Taky měl omotanou pupeční šňůru kolem krčku, tak proto nesestupoval dolů, a když jsem si lehla na porodní lehátko, tak mu klesaly ozvy a měl málo kyslíku. Ve zprávě bylo uvedeno, že kvůli hrozící hypoxii (dušení plodu) byl porod ukončen sekcí - ještěže tak. Manžel na tento zážitek jen tak nezapomene a každému říká, že chlap, který nebyl u porodu, nemůže nikdy pochopit, co to obnáší. Teď tady je náš pokládek se mnou a krásně spinká.

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 20.02.12 01:43

Předně gratuluji k narození krásného synka. Hlavně, že je zdravý a na světě. :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka:
Nechápu proč když viděli, že malý nesestupuje, ty se neotvíráš a ještě zelená plodová voda!!!! , nešli hned na císaře a nechali tě dál trpět. Je to děs. :cert: :cert:
Přeji malému Lukáškovi hodně zdraví a štěstí v životě. :kytka: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 20.02.12 v 01:45

 
Marie B.
Kecalka 188 příspěvků 20.02.12 09:19

Lukášek je krásný :kytka: ať vám dělá samou radost. Je dobře, že když muži chtějí, můžou být u porodu. Jsem přesvědčená, že je to ovlivňuje na celý život.

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 20.02.12 15:38

To je tak krásně napsanej deníček.
Moc se povedl. :dance:
jsem za vás moc ráda že to tak nádherně dopadlo a malej se má čile k světu a dělá vám obrovskou radost. :dance: :kytka:
Je jen škoda že když diděli tu vodu že to neudělaly hned ten císař to je fakt,hlavní je že je OK a ty sním taky.A že to dopadlo dobře. :dance:
Moc GRATULUJI K MALEMU :kytka: :kytka:

 
Sidinka
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 20.02.12 16:09

páni no precelta sem to jak detektivku na jedno nadechnuti,kaz­dopadne velikanska gratulace.
mě to čeka v červenci :hug:
Taky přeji honde zdravi pro Vas oba :*

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 22.02.12 12:17

Podobně jsem to měla s dcerou… ale mně naštěstí vzali na císaře hned, jak viděli, že se prostě zasekla a navíc byla obráceně. Takže jsem byla ušetřená toho zmatku, lékaři byli skvělí a ač se to zdá nemožné, v jedné chvíli jsme se dokonce i zasmáli ;)
Taková perlička: mysleli jsme tehdy, že to bude kluk a měla se jmenovat také Lukášek… No, máme Lucinku (už jí bude 16 let, narodila se přesně v den mých narozenin).
Přeji vašemu Lukáškovi hodně moc zdravíčka a samozřejmě i tobě a manželovi. :kytka:
My se teď pokoušíme o třetího potomka, ale to bohužel moc veselé čtení není… proto jsem ráda, když tu zahlédnu i dobré zprávy, jako zrovna třeba tvůj deníček :mavam:

 
Verumin
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 25.02.12 10:21

Ještě že to dobře dopadlo, gratuluji k zdravému uzlíčku :)
Je pravda jak píšeš chlap který u toho nebyl nepochopí,… Můj manžel byl u obouch mých porodů, na první nezapomene vzhledem k bezmoci pomoci mi když už jsem neměla sílu a na druhý nezapomene jak jsem ho tam dokázala udržet a neporodit mu v autě,… Ale to viz deníčky :)

Ať dělá velikou radost a nemoci se vyhýbají obloukem :* :*

Příspěvek upraven 25.02.12 v 10:22

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama