Porod našeho miláčka

Porod

Už před porodem jsem tady vysedávala ve dne v noci, pořád četla deníčky o porodu a čekala na ten svůj. S manželem jsme se do sebe zamilovali v 6. třídě, chvilku jsme spolu byli, pak se ale naše cesty rozešly. Každý jsme šli na jinou školu a viděli jsme se až na mém maturáku, kam jsem ho pozvala. Tam jsme se dali opět dohromady. Je to od té doby už 7 let.


2 komentáře

ve 2 měsících
2 komentáře


2 komentáře


1 komentář

Před dvěma lety jsme se brali a dohodli jsme se, že po svatbě vysadím prášky a pokusíme se o miminko. Po vysazení prášků jsem měla hrozné problémy s pletí, boláky všude (jak se vyplavovaly ty svinstva z antikoncepce). Nikdo nevěděl co s tím, nakonec mi lékaři nasadili antibiotika na 3 měsíce, takže jsem měla snažení o miminko zakázané.

Když už bylo vše v pořádku, tak se mi manžel téměř zabil na motorce. V ten okamžik cvaklo v hlavě i jemu, že bychom se měli snažit intenzivněji. Pak jsem na pravidelné roční prohlídce u doktora zjistila náhodou, že jsem těhotná. :) Povedlo se nám to tedy hned na první pokus. Podotýkám, že manžel měl zakázáno se hýbat a záda měl zafixovaná krunýřem, takže to byla docela sranda. :)

Když jsme zjistila, že se miminko povedlo, tak mě přepadla strašná panika. Bála jsem se, jak to zvládneme, že všechno bude jiné. Co když se neumím postarat o dítě… No prostě furt něco.

Do třetího měsíce mi bylo celodenně na zvracení, nemohla jsem cítit vůbec nic, strašně mi smrděla neperlivá Dobrá voda. :) Když mi začalo být líp, začala jsem si těhotenství užívat. Pořád jsem se dívala do zrcadla, hladila bříško, povídala si s tím naším chlapem a čekala. :)

Termín jsme měli 20. března 2014. Tedy přesně na rozhraní ryba nebo beran. Po přečtení všech horoskopů, co jsou asi na světě a zkušeností u známých, jsem se pořád modlila, aby to nebyl beran. Všichni kluci v beranovi v mém okolí stojí za starou belu. Takže čas plynul a já jsem malého prosila, ať už vyleze. Byla jsem vyčerpaná z nočního vstávání, kdy jsem chodila i 13× na záchod.

Devátého března večer jsme si šli lehnout asi okolo 10. Nemohla jsem vůbec zabrat, usnula jsem tak v 11. A zase to noční čurání… Tak jsem vstala a cítím, jak mi voda teče po nohou. Budím manžela se slovy: „Miláčku? Budeme mít miminko! Praskla mi voda.“ Načež manžel začal panikařit, vyskočil z postele a nevěděl, co má dělat. Snažila jsem se ho uklidnit, že se ještě nic neděje, že jdu do sprchy a připravím se. Ještě jsem ho poprosila, že venku se mi suší rifle a že je musí vyžehlit, protože nemám v čem jet. :)

Pak jsem se začala celá klepat a dostala strašný strach. Došla jsem za manželem, sedla si na postel a řekla mu, že ještě nejsem na dítě připravená, že nemůžu rodit. Ten na mě koukal jak spadlý z višně a jen mi řekl, že jsem si to měla rozmyslet dřív. :) Nechtěla jsem zbytečně jet moc brzy, tak jsem se rozhodla, že vzhledem k tomu, že nemám kontrakce, tak můžeme vyrazit klidně ráno. Manžel kupodivu souhlasil.

Když jsem si lehla do postele tak jsem cítila takovou malou kontrakci. Zeptala jsem se manžela: „Zlato, myslíš, že to, co teď cítím, je kontrakce?“ Manžel znova vyskočil a řekl, že jedeme, že spát nebudeme. Ještě jsem se ale musela namalovat a umýt si vlasy, bez toho, jsem řekla, že nikam nejedu. :) Manžel mezitím stepoval na schodech se sbalenou taškou a v ruce papír, kam zapisoval kontrakce, které jsem mu hlásila při líčení. :)

Do porodnice jsme dorazili asi ve 2 ráno. Až do 7 se nic nedělo, tak se mě primář došel zeptat, jestli už bych nechtěla rodit. Řekla jsem, že jo, tak mi dali kapačku. Kontrakce chodili po 4-5 minutách, byly v pohodě, jako silnější menstruace, daly se prodýchat.

Otevírala jsem se dobře, v 11 hodin jsem byla za 4 cm, ale pak se to zaseklo. Kapačku mi zesílili, kontrakce chodily po 2-3 minutách, ale pořád jsem se neotvírala. Doktor mi doporučil epidurál s tím, že to asi bude na dýl a on by potřeboval udržet kontrakce v hodně krátkých intervalech a abych to fyzicky zvládla.

Neskutečně se mi po epidurálu ulevilo, kontrakce byly slaboučké a já jsem si aspoň trošku odpočinula. Po 2 hodinách ale přestal účinkovat, kontrakce se slily do jedné dlouhé, kterou jsem ani nezvládala prodýchat. Poprosila jsem, ať dojdou pro anestezioložku, aby mi epidurál dopíchla. Ta přišla snad za deset minut. Do té doby jsem už byla úplně vyřízená. Jen mi tekly slzy a snažila jsem se vydržet.

Jen co mi epidurál dopíchli, tak jsem začala cítit tlak na konečník. Řekla jsem to doktorovi, načež ta anestezioložka řekla, že to nemůže být pravda a ať si nevymýšlím. A světe div se, doktor se usmál a zahlásil: „Zašlá branka.“ :)

Ještě jsem se dobelhala na porodní křeslo, čekala 5 minut na boku, než malý dorotuje, a šlo se na věc. Díky epinu jsem věděla, jak mám tlačit, aby to bylo dobře, tak jsem zabrala a na 3 zatlačení byl malý venku.

Ještě si pamatuji ten pohled na své břicho těsně před porodem, kdy nahoře už žádné břicho nebylo a spodní část břicha vypadala, jako že tam mám obrovský balón. :)

Malý měl dvojitý uzlík štěstí na pupečníku, takže jsme měli veliké štěstí, že se brouček vůbec narodil. Zřejmě kvůli tomu (pupečník byl tím pádem kratší) malý nechtěl ven a trvalo to tak dlouho.

A JE TO RYBA!! :) Mareček se narodil 10.3.2014 v 16:50. Od prasknutí vody 15 hodin do porodu, od vyvolaných kontrakcí 9 hodin. Bez nástřihu, bez vnitřního poranění, apgar bylo 8-9-10, váha 3245 g, 50 cm. Na porod vzpomínám ráda, bylo to něco úžasného - až na tu bolest. :)

V sobotu Mareček oslavil 10 měsíců. Mateřství je pro mě ta nejnáročnější a nejkrásnější věc v životě.

Hodnotilo 16 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
verulicek  19.01.15 07:13

Ahoj, tak mě jen zarazila tato část Když už bylo vše v pořádku, tak se mi manžel téměř zabil na motorce. V ten okamžik cvaklo v hlavě i jemu, že bychom se měli snažit intenzivněji. čekala jsem, že napíšeš: s manželem jsme si uvědomili, že už by neměl tolik jezdit na motorce, když bude táta… :lol: ale to je asi můj pohled…

Nicméně máme narozené děti ve stejný den :kytka: Taky jsem cvičila s balónkem, taky se vyplatilo. Akorát že já jsem přijela do porodky v pět ráno a malá byla na světě v jednu :dance:

Příspěvek upraven 19.01.15 v 12:46

 
fenny
Závislačka 4952 příspěvků 19.01.15 08:57

Gratuluju k malému. Já mít stejný termín jako ty, naopak bych se modlila, aby to ryba nebyla :mrgreen:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 19.01.15 10:02

Zajímalo by mne :D jak dopadl ten Váš namalovaný obličej :D:D :D:D :D Protože, asi tuším :D co se s ním stalo :D:D :D:D :D ale mohla jste to vtipně popsat :D:D :D Jinak samozřejmě gratuluji :kytka:

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 19.01.15 10:48

A proč apgar 8-9-10?

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 19.01.15 11:42

Andrea.Tom obličej dopadl parádně, fotku jsem radši nezveřejňovala :) hned po porodu jsem začala brečet a bylo vymalováno :) jinak ani nevím proč byl apgar 8-9-10 nikdo mi k tomu nic neříkal, tak jsem se ani nepídila…

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 19.01.15 12:35

@verulicek Hihi jsme se zarazily nad stejnou věcí :mrgreen:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 19.01.15 14:06

@verulicek přesně - zvláštní važování… Dává to smysl : musíme se rychle snažit, než se fakt zabiju?!?! Každopádně gratuluji k synovi :kytka:

 
Mágovka
Kecalka 169 příspěvků 19.01.15 14:34

Gratuluji k miminku, které se narodilo ve stejný den jako náš drak, akorát že našeho museli vyvolávat a vše bylo cca za 7 hodin hotovo. Uživejte si pohodové chvilky.

 
SnažilKasandra
Kecalka 446 příspěvků 19.01.15 19:22

Ahoj gratulujii :) jinak moc pekny denicek. Fakt jsem se nahlas zasmala. A stale kladu si otazku… to liceni nebude vadit sestram ci tak? Nikdo me nebude nutit jit si umyt oblicej? Vim ze v tu chvili budu rada ze sem rada ale fakt me to zajima.

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 19.01.15 20:12

@SnažilKasandra Neumím si představit, že by tě někdo nutil si odlíčit obličej, nejsi přece dítě. Líčení zvaž, pravděpodobně strávíš dost času před porodem ve sprše, budeš se svíjet a nebudeš mít sílu si líčení upravovat, takže nakonec po porodu můžeš vypadat s rozmazanýma očima mnohem hůř, než kdyby ses nelíčila vůbec. Já se úmyslně před porodem nelíčila, i když normálně bez řasenky nevycházím mezi lidi, a s fotkami hned po porodu jsem spokojená. Lepší být nenamalovaná, než ušmudlaná od rozmazaných líčidel.

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 19.01.15 20:32

S líčením problém nikdo neměl, a já jsem se cítila líp :) a po porodu jsem nevypadla zas tak tragicky…ve sprše jsem si nesprchovala obličej, takže tam taky v pohodě :) jinak začátek byl špatně napsanej, manžel mimčo chtěl od svatby, ale moc se ‚nečinil‘ a začal až když si všechno přerovnal v hlavě od té nehody :)

 
berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 20.01.15 08:25

Gratuluji k miminku. Ryby jsou nejlepší znamení, taky jsem ryba :lol: A Mareček je krásné jméno, taky jednoho doma máme. :)

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 20.01.15 22:09

Pekny denicek a gratuluji k ted uz prerostlemu miminku! S tim licenim jsi me pobavila. Kdybys opravdu zacala poradne rodit, absolutne by sis na to nevzpomnela :). A ja jsem po prasknuti vody byla tak rozhozena, ze bych si asi davala rasenku misto ocnich stinu :mrgreen:. V tu chvili jsem mela myslenky jen na to, jestli je miminko v poradku a jak mu asi je, kdyz uz chce ven… Taky jsem pouzivala Epi-no balonek, u prvni se vyplatilo, ale byla mensi a sla ven dost pomalu, u druhe ale drobne natrzeni na 3 mistech, druha dcera sla ven docela rychle a mela velkou hlavicku. Ale i tak chci jit jeste do tretiho prcka ;).

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 20.01.15 22:39

Já mám rybu i berana :D každého znamení má něco…

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 21.01.15 08:28

Gratuluji k Mareckovi :potlesk: :kytka:
Neni ryba jako ryba :kytka:
Taky mam synka Marecka ale je v Panne a dava mi to uz pekne sezrat :lol:
Manzel je v Rybe a ja sem v Beranu :lol:

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 21.01.15 20:52

@lucka83 u nás je zase manžel v panně a nemůžu si to vynachválit :) jako malej byl teda prý divoch, ale o to víc je lepší jako manžel :) já jsem ráda že už je venku a je ve finále úplně jedno kdy to bude :)
@Mondík využila jsem toho, že kontrakce ještě nezačali jinak je mi jasné že by s malováním byl konec :) ale stejně bych asi měla snahu se sebou něco udělat protože v té porodnici znám nějaké lidi, tak bych nechtěla aby se zděsili :)

 
Tindy
Povídálka 25 příspěvků 22.01.15 00:42

Gratuluji a držím palce od budoucna :)

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 22.01.15 23:18

@pawo, mne praskla voda a za 20 minut jsem mela prvni kontrakci. Byla jsem z toho tak rozrusena, ze jsem akorat resila, ze je vsude mokro a chystala se do porodky, liceni mi bylo sumak, i kdyz normalne nevyjdu nenamalovana ani s kosem :mrgreen:.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama