Porod naší druhé holčičky

Porod

První porod byl celkem v pohodě, tak jsem byla zvědavá, jaký bude ten druhý.

Byla středa, termín jsem měla na pátek a nic nenasvědčovalo tomu, že by se naší druhorozené chtělo na svět. Tak si na čtvrtek domlouvám návštěvu s kamarádkou a jejími dvěma ratolestmi. Kamarádka mi píše, že se mi chtěla ozvat až následující den, neboť noc je dlouhá a kdo ví, co se ještě může přihodit. Jako by to přivolala… :)

V noci mi občas tvrdlo břicho, ale nevěnovala jsem tomu velkou pozornost a snažila se to zaspat. Ráno už bylo tvrdnutí častější, takže jsem v šest hodin začala sledovat, jak často to je. Bylo to přibližně po 10 minutách. No nic, normálně jsme vstali, naše dvouleťačka nás nenechá nikdy dlouho vyspávat. Manžel ten den pracoval z domova. Posnídali jsme a já si šla radši umýt vlasy a zkulturnit se. Pak jsme si s malou hrály, dala jsem jí svačinu a šla chystat oběd. Jako u prvního porodu byla zrovna na pořadu dne sekaná s bramborem. :) Občas jsem mrkla na hodiny na přibližné intervaly kontrakcí, které už jsem občas trošku prodýchávala.

O půl jedenácté jsme radši povolaly do zbroje babičku na hlídání, aby byla v pozoru, ale že se ještě uvidí. Po obědě jsem uložila malou a šla poklidit nádobí, které manžel umyl. Sice máme myčku, ale pořád jsme si na ní nějak nezvykli. To už jsem si chodila v mezičasech zahopsat na balon a prodýchávala. Doklidila jsem nádobí a vrátila se na balon. Kontrakce už byly tak po 5-7 minutách. Radši jsem zaúkolovala manžela, aby dojel pro babi.

Malá, jako by to tušila, byla tentokrát velice rychle vyspaná, tak se pobalila a jeli k babičce. Manžel měl pořád dost času, seděl u počítače a já už mu říkala, jestli si mám tedy zavolat sanitku. Když přijel, šel si ještě udělat svačinu. Já se během dne 4× vyprázdnila a jednou málem pozvracela. Tělo vědělo, co dělá.

Před druhou hodinou jsme vyrazili do rakovnické porodnice, kam to máme asi 20 minut. V autě jsem sledovala hodiny, kontrakce přicházely pravidelně po 5 minutách. Na příjmu nás přivítala PA, kterou jsem měla u prvního porodu, za což jsem byla moc ráda. Jak jindy na porodce ani noha, opět jsme měli štěstí a sešly se tam 3 rodičky. Takže manžel musel čekat na chodbě, jak to uděláme, aby mohl být se mnou.

Převlékla jsem se do erární košile a měla za úkol se vyčůrat. No vymáčkla jsem ze sebe asi 5 kapek, což mi bylo trošku podezřelé, ale říkala jsem si, že jsem byla doma, než jsme jeli. Podezřelá jsem se zdála i porodní asistentce, takže než jsme začaly sepisovat papíry, zavolala doktorku, ať se na mě koukne. Ta prohlásila, že to vypadá na 6 cm (uvidí se na koze) a jdeme rovnou na sál. To bylo překvápko. Kontrakce nebyly nijak strašné, takže mě to fakt překvapilo. Zavolaly manžela, ten taky koukal. :)

Tentokrát mi voda nepraskla, takže mi jí doktorka píchla na sále, prodýchala jsem pár kontrakcí na boku a že prý můžu tlačit. Na rozdíl od prvního porodu mi šlo tlačení dobře, takže za chvilku vykoukla hlavička a na další kontrakci ramínka a malá vyšplouchla se zbytkem vody ven. Porod byl pohodový i díky skvělé PA a bezvadné paní doktorce, se kterými jsme se bavily a žertovaly. I nástřih se mi vyhnul a měla jsem jen malé natržení, co spravilo pár stehů.

28. 8. 2014 se hodinu po příjezdu do porodnice v 15,20 narodila naše druhá holčička Ema s váhou 3,90 kg a 51 cm.

Starší sestřička Dita ji chodí často okukovat, hladit apod., ale myslím, že občas trošku žárlí a udělá scénku. I když má teď takové období, že těžko říct, jestli je to přírůstkem do rodiny, protože hysteráky předváděla i předtím. Zatím je manžel s námi doma, až půjde do práce, bude to asi horší, kojení přeci jen zabere dost času, ale zase se to snad zrychlí a Dita si zvykne, že není středem vesmíru.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 12.09.14 09:53

Moc hezký deníček, taky jsem měla druhý porod rychlovku, gratuluji k holčičce :-D

 
verulicek  12.09.14 10:32

Super :-D teda ty rodíš poctivé kousky…3,8 a 3,9 :mrgreen: jinak opět hezký deníček, uklidnilo mě, že druhé porody nejsou vždycky horší, než první :P prosím pak o deníček, jak se doma sžíváte a na jaká úskalí se pak připravit, kdybychom měli stejný osud :kytka:

 
Uživatel je onlinexstrasilka
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 24 inzerátů 12.09.14 11:58

Děkuji holky, pokusím se dát časem vědět, jak nám to jde :)

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 12.09.14 13:42

Moc pekny denicek, precetla jsem si ho hned po ranu a v ospalosti nebyla schopna napsat komentar 8) Ja jsem prave tehotna, cekame nase druhe a doufam, ze porod bude,, pohodova rychlovka'' :mrgreen: :lol: :mrgreen: Gratuluji k narozeni holcicky :kytka: A cele rodine preji, at jste zdravi a mate se dobre :hug:

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 12.09.14 15:01

Krásný deníček a rychlý bezproblémový porod, i přes vyšší váhu miminka. Moc gratuluji k holčičce a přeji hodně štěstí celé rodince :kytka:

 
SaruleL.  12.09.14 18:35

Parádně napsané. :-) I u mě to šlo rychle, uf. Gratuluji k holčičce!!

 
Evca22
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 29.09.14 12:42

Velká gratulace :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Narození naší první holčičky


Reklama