Porod naší druhé princezny

Porod

Dceři bylo 20 měsíců, když jsme se s přítelem rozhodli, že bychom rádi druhé dítko. Nějakou dobu jsme si počkali, ale rozhodně to čekání stálo za to. :) Už když byl dceři rok, začala jsem toužit po druhém dítku, ale rozum mi říkal, že bude lepší ještě počkat, až dcerka trochu povyroste.


2 komentáře


2 komentáře

V listopadu 2014 oslavila 20 měsíců a my jsme si řekli, že to začneme zkoušet. Dcera se nám povedla hned po vysazení antikoncepce, ale ani jsem nedoufala, že bychom takové štěstí měli i podruhé.

Jaké tedy bylo mé překvapení, když jsem na Silvestra našla na testu 2 čárky. :) V polovině ledna mi doktorka těhotenství potvrdila, krásně tlouklo srdíčko, byla jsem radostí bez sebe, ale mé štěstí bohužel netrvalo moc dlouho.

Dne 7. 2. 2014, přesně na svůj svátek jsem večer začala lehce krvácet, byla jsem na konci 9. týdne. Ihned jsem se dopravila do nemocnice, kde udělali ultrazvuk a k mé velké radosti zjistili, že miminko je v pořádku, srdíčko bije, jen se v děloze objevil hematom, který nejspíš krvácení způsobil.

Pro jistotu si mě v nemocnici nechali, brala jsem léky proti krvácení a Utrogestan na udržení. Po třech dnech krvácení ustalo, takže následující den ráno primář rozhodl, že pokud bude vše ok na ultrazvuku, půjdu domů.

Ultrazvuk mi dělala moc milá doktorka, na obrazovku koukala snad věčnost a mně začalo docházet, že je něco špatně. Oznámila mi, že bohužel nevidí srdeční akci, následně to pak potvrdili další dva lékaři. Ještě ten den jsem podstoupila revizi dělohy a další den jsem se vrátila domů. Pocity byly hrozné ale hodně mi pomohla dcerka, díky které jsem na to tolik nemyslela.

Od doktorů jsme měli povoleno snažení po první menstruaci. Ta ovšem dlouho nepřicházela, jak je u mě běžné, takže jsem osm týdnů po zákroku dostala injekci na vyvolání. O pět dní později přišla menstruace v takové síle, že jsem ani nemohla opustit WC, jak moc jsem krvácela, tampony ani nemělo smysl používat.

Odpoledne už mi to nedalo a zajela jsem na kontrolu ke své doktorce. Jen kroutila hlavou, že nic takového ještě neviděla, chtěla mě poslat do nemocnice na odběry krve, nicméně než jsme domluvily, omdlela jsem jí v ordinaci a pak podruhé u sestřičky, takže jsem se svezla sanitkou do nemocnice, kde jsem strávila noc na kapačkách.

Abych snažení zkrátila, má doktorka zkoušela různou léčbu, ale bez efektu, takže jsem začala navštěvovat CAR. Diagnoza zněla PCO, opět léčba, opět bez efektu. Na konci března 2015 jsem byla v CARu na konzultaci. Domluvili jsme se, že v dalším cyklu podstoupím laparoskopii, drilling vaječníků a další zákroky, že by to mohlo pomoci.

Tolik jsem se na to upnula, že jsem těhotenství úplně vypustila a ještě ten cyklus, 17. 4. 2015 jsem držela v ruce pozitivní těhotenský test! :) O pár týdnů později mi bylo těhotenství potvrzeno a termíny stanoveny na 23. a 27. 12. 2015.

Těhotenství probíhalo bez problémů, za celou dobu jsem nabrala jen 7 kg, takže jsem si to užívala a jen se modlila, abych nezačala rodit na Štědrý den. :D Moc se mi líbilo datum 6. 1. 2016, ale říkala jsem si, že tak dlouho určitě čekat nechci a nebudu. :D Pohlaví jsme si opět, stejně jako poprvé říct nenechali, takže těšení bylo veliké. :)

Minul první termín, svátky jsem strávila pěkně doma, minul i druhý termín, i Silvestra jsem strávila doma, stále 2v1. Na Nový rok jsem měla kontrolu v porodnici a rovnou se se mnou dohodli, že pokud to nepřijde samo, tak 5. 1. mě přijmou na oddělení a druhý den začnou vyvolávat.

Doufala jsem, že to do té doby přijde, chodila jsem hodně na procházky, denně se koupala, zkusili jsme sex, víno a kdoví, co ještě, ale naše miminko se rozhodlo, že do těch mrazů prostě nepůjde.

Dne 5. 1., 9 dní po termínu jsem tedy nastoupila do porodnice. Samozřejmě z toho očekávání jsem celou noc nespala, 6. 1. o půl sedmé ráno pro mě přišla porodní asistentka, že na to vlítneme. :D

V 7:00 mi doktor zavedl první tabletu na vyvolání, byla jsem otevřená volně pro prst. Půl hodinky jsem musela ležet, bolesti se dostavily asi do 15 minut, byly po 5 minutách, nic hrozného. Přítel byl zatím doma s dcerou, tak jsem mu řekla, ať zatím nejezdí, že se ještě nic moc neděje.

V 9:00 zavedl doktor druhou tabletu, opět půl hodiny ležet a to už bolesti začaly přicházet jedna za druhou téměř bez přestávky a o hodně zesílily. Porodní asistentka mi doporučila sprchu, takže jsem se tam přesunula, v sedě jsem si sprchovala břicho a hodně mi to ulevilo. Ve sprše jsem nějak neměla pojem o čase, ale hodinu jsem tam určitě strávila.

Pak se mi v jednu chvíli začala neskutečně točit hlava, porodní asistentka kontrolovala miminko a ihned mě nahnala ze sprchy ven, že natočí monitor, bylo krátce před 11:00. Ležela jsem na zádech, bolesti jsem sotva vydýchávala, takže jsem dostala kyslík. Monitor byl hodně špatný, ozvy klesaly jen na 50, když jsem ležela na zádech, na boku to bylo v normě, takže jsem v této poloze musela zůstat.

Někdy v té době mi pak doktor píchnul vodu, mám to celé v mlze, bylo mi neskutečně zle, na obličeji pořád kyslík. Volal přítel, já v tu chvíli nechtěla, aby mě tak viděl, tak jsem mu řekla, ať ještě počká, že zavolám.

Ve 12:00 mě porodní asistentka kontrolovala a byla jsem jen na 2 prsty otevřená. Řekla, ať zkusím vstát, že se mi třeba uleví. Bylo to o hodně lepší, bolesti se líp vydýchávaly. Po chvilce se mi chtělo na malou, tak jsem zalezla na WC, tam jsem se úplně vyděsila, když jsem viděla to šílené množství krve… Potřebovala jsem i na velkou a pak najednou přišly silné tlaky na konečník, sotva jsem se doplazila zpátky na postel.

Porodní asistentka mě prohlédla a ani mi nic neřekla, volala na sestřičku, ať rychle vše nachystá, že budeme rodit.

Vylezla jsem na kozu a okamžitě jsem potřebovala tlačit, byl to neskutečný fofr, během pár vteřin, na 3 zatlačení jsem porodila, hned jsem viděla, že je to holčička - Barunka. Bylo 12:29 hodin.

Odrodila mě pouze porodní asistentka za asistence sestřičky, doktor doběhl přesně ve chvíli, kdy mi malou položili na břicho. :) Bohužel jak to šlo rychle, nebyl čas volat přítele, takže to nestihl, strašně mě to mrzí ale hlavně, že vše dobře dopadlo.

Takže Barunka se narodila 10 dní po termínu, přesně na datum, které se mi tak líbilo, 6. 1. 2016, měla 3510 g a 51 cm. :) Porod byl oproti tomu prvnímu o hodně kratší, ale o hodně víc bolestivý, hned na sále jsem říkala, že další dítě už nikdy. :)

Ještě ten den ji na světě přivítal tatínek a natěšená starší sestřička. :) Třetí den po porodu nás pustili domů. Teď je Barunce měsíc, kojení se nám daří, takže malá roste před očima. Starší dcera je vzorná sestřička, pomáhá, Barunku neustále hlídá, pusinkuje, je z ní nadšená. :)

A já, když na ty své dvě holky koukám, tak už mě zase přepadají touhy zkusit to ještě do třetice, i když jsem se na sále zařekla, že už nechci. Třeba by se podařil kluk, tak uvidíme. :)

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mohout710
Stálice 90 příspěvků 14.02.16 08:18
:srdce:
 
Janča222
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 14.02.16 09:10

Veru hezký deníček, užívej si holčičky, obě to jsou krásné princezny :srdce:

 
Barunka93
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 14.02.16 12:58

Krásná holčička :*, nádherný jméno, pěkný deníček. Mějte se hezky

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 14.02.16 13:16
:palec:
 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 14.02.16 17:08
:potlesk:
 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 14.02.16 17:59
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :) :srdce:
 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 14.02.16 21:52

Překvapilo mě, že ti nakonec vyšel ten termín. Já přenášela týden a víc už mi nedovolili. Super rychlý porod. Bez bolesti holt není žádný. Užívej si holčičky. Já mám jednu a kluka.

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 14.02.16 23:28

Díky všem :*

@eva mrazova nejspíš mě malá vyslyšela a rozhodla se mi přání splnit :D jinak tady u nás nechávají standartně 10 dní po termínu, pokud nejsou problémy, já měla monitory v pořádku, tak se čekalo :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Nejkrásnější den mého života


Reklama