Porod naší Elišky

Porod

Byla to ta nejkrásnější, nejbolestivější zkušenost a jsem za ni moc ráda.

Eliška se narodila 3.6.2010, ale co tomu předcházelo…

Od poloviny května / cca 36TT / jsem měla pravidelně dopoledne i navečer bolesti v kříži, řezání na čípku, tvrdnutí břicha a jiné " příjemné " pocity - sice jsme měla nakázáno od mámy nerodit / byla na dovolené /, ale o to víc se bála jestli to už je ono.
Jako prvorodička jsem se moc těšila a chtěla mít všechno co nejrychleji za sebou.
Na každé kontrole na gynekologii mi jen řekli - vše je přichystané, může to být každou chvíli už se asi neuvidíme a já pořád přicházela na další a další.Břicho mi tvrdlo několikrát do hodiny, ale při připojení na CTG jeden až dva kopečky a nic - aktivita skoro žádná.
Tak jsem dala pokaždé sprchu, vanu a čekala.

30.5. jsme se s manželem pokoušeli malou popostrčit, prostiny nezabraly…
Nakonec 2.6 jsem rozhodla, že půjdu na věc - okna byly dvakrát umytý, byt naklizený, všechno prádlo čisté a vyžehlené, navařeno..
Našla jsem na netu návod na vyvolávací koktejl a protože jsem strašpytel / bojím se ricin. oleje / namíchala 0.5 l meruňkové šťávy s 1/4 l oliv. oleje s tím, že se buď po… nebo porodím.
V 18.30 to hodně zamíchala - pohled na skleničku hroznej - a kopla do sebe. Vyrazili jsme ještě se sousedkou na procházku do lesa s pejsky, to jsem šla co noha nohu mine - bylo mi blbě od žaludku, bolely záda a únava hrozná..
Po návratu domů jsem dala sprchu a sedla k TV - byl TOP STAR - měla jsem chutě tak jsem snědla misku ředkviček a lebedila si.V 22.30 jsme si lehli s manželem do postele.Povídali si o tom jaké to bude až bude Eli venku a kdy asi…v 23.20 jsem začala mít pocit jak kdybych dostávala menses - bolest asi na 40s vystřelující do zad. Nic jsem neříkala a čekala kdy a jestli přijde další - přicházely po 8 min.

Ve 24 hod jsem vstávala - v leže už to nešlo a manža pospával. Pustila jsem DVD - Slunce seno - takový uvolňovák a chodila po kuchyni tam u linky opřít - prodýchat a zpět.
V 00.45 to bylo horší - já začala usínat - tak jsem šla do vany a modlila se ať to zase nepřestane… 01.30 telef. do porodnice - kontrakce po 5 min - prodýchávala jsem a měla průjem - PA mě poučila, že když mám zachovalou vodu a mimi mimo kontrakce cítím ať ještě chvíli počkám a vyrazíme. 02.30 jsem volala mamce s tím, že asi fak UŽ - povídaly jsme a já zase šla do vany. Z ní mě už v 3.30 vytáhl manžel - nemohla jsem se pořádně ani utřít - kontrakce byly po 3 min.
Oblíkl mě, vyvenčil psa, zazipl tašku a jeli jsme. Po cestě jsem se při každém začátku bolesti nadzvedla nad sedadlem a snažila se prodýchávat - jen si pamatuju jak se mě manžel ptal jestli má zastavit a já říkala jeď !!

Do porodnice jsme dorazili v 04.30 - PA mě vyšetřila - byla jsem na 1cm a branka zaniklá, voda zachovalá, natočila mě CTG, píchla žílu a dostala jsem inf. ATB. To už na boxu.
Po vykapání jsem chodila na 30 min do sprchy a 30 min pocházení po sále s kroužením v bocích.
V 07.00 jsem při vyš. byla na 2 cm a pokračovala - ještě jsme stihli zjistit, že máme sice foťák a dvoje baterky, ale ani jedny nabitý :-(.Volala jsem mamce ať po cestě do práce nám doveze jejich.
V 08.00 měla přijít velká vizita - ještě jsem stihli další CTG / manžel mi držel sondy na břiše a já opřená o porodní stůl dýchala / a popovídání s mamkou + foťák.
Nakonec dorazilo procesí… primář mě vyšetřil - necelé 3 cm. Ze stolu už jsem skoro nemohla dolů.
V 9.30 mi píchly druhé ATB a já po dokapání poslala manžela za sestřičkou, že už to fakt nedávám a budu chtít epi.Stihla jsem zavolat mamce jak pokračujeme. Uprostřed rozhovoru přišla PA, že se mrkne.
Byla jsem na 6 cm a něco se zachovalou vodou.Nařídila mi čekat a prodýchávat, že se musí poradit s primářem.
V 10.00 hodin začala chystat pomůcky k porodu - prý kdybych se po píchnutí vody rozjela a začala překotně rodit.Když už se mělo jít na věc z vedlejšího sálu se ozvalo " já tlačím už nemůžu " odběhla vedle a mě poslala primáře s vrchní sestrou. Ta mi píchla vodu a nařídila 5 kontrakcí vydržet, aby mimi sestouplo. Při druhé přicházela zpět a já ucítila jak mimi sestouplo - velký a silný tlak na konečník - zařvala jsem tlačím - 5 !!! / vím jen z vyprávění manžela /
Pomohl mi ještě nastavit opěrky na křesle, přidržet hlavu a tlačila jsem. První dvě kontrakce jsem prošvihla - nepochopila jsem jak tlačit. Prim. mi držel ruku na břiše radil, dával kapat Oxytocin a vrchní rodila.. na další tři kontrakce jsem Eli posunula hlavičkou až ke vchodu a bohužel nemohla. Podepsala se na mě probdělá noc, velké mimi na moji postavu … prim. si donesl bolus Oxytocinu a slíbil mi, že když do toho dám všechno je to poslední zatlačení.
Zatlačila jsem, vrchní mě nastřihla a najednou se provalilo miminko - byla jsem v úžasu - ještě na mě houkli, že musím jednou, aby se porodila ramínka. Odstřihli pupečník, Eli se rozplakala a já dostala od manžela velikou pusu - byl to ten nejkrásnější okamžik na světě.

Objímali jsme se a dětští už volali ať jde manžel za nima - zapomněl foťák, tak se vracel.
Mezitím jsem vytlačila placentu - to byl mžik - ani jsem nic necítila a už byli oba se mnou. Naše nová rodina.
Prim. mě asi 35 min šil - k nástřihu jsem se i natrhla, ale po jedné straně mě držel za ruku manžel a po druhé jsem měla dceru i když to cítit bylo ! bylo mi to vlastně úplně jedno.
Vyfotili jsme se a dostala jsem polévku / vývar s kapáním - mňam /.

V 12.30 jsem si došla s manželem do sprchy, zabalili jsme věci a společně s Eliškou odešli na odd. šestinedělí.

Neumím popsat pocity, které mám ještě teďka se mi do očí hrnou slzy jen na to vzpomínám. Vím, že dítě je dar a prožít jeho příchod na svět s milovaným člověkem je dar ještě větší.
I když tam manžel měl jen pomocnou funkci bez něj bych si to nedovedla představit a tím mu i moc děkuji.

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 12.07.10 18:14

Moc hezký deníček a hodně štěstí a lásky v životě, stejně, jako jsi měla u porodu :)
 j.

 
kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 12.07.10 18:57

nádherný deníček,mám husinu :oops: přeju hodně moc zdravíčka celé rodince,hodně moc veselé a pohodové miminko,a rodičům pevné nervy :mrgreen: :mavam:

 
Navli
Neúnavná pisatelka 16631 příspěvků 12.07.10 19:50

Děkujeme všem za gratulace a slova pohlazení :-)

Pokud jsem se někde uťukla, tak se omlouvám s Eli na ruce se mi občas stane :oops:

 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 13.07.10 11:43

Gratulujeme ke zdravému miminku. Koukám se že jsi z Brna. Můžu se zeptat kde jsi rodila?

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 13.07.10 21:36

Moc hezky napsáno,a gratuluji k mimískovi :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.07.10 08:01

:srdce: :kytka: :andel: :srdce: Krásně napsané a moc gratuluji k miminku a hlavně že vše dopadlo dobře..Měj te se krásně :huban:

 
miciaaa
Nováček 3 příspěvky 14.07.10 16:12

Krásné.Moc gratuluji k miminku a přeji moc štěstíčka a zdravíčka :srdce:

 
ciniminisek
Echt Kelišová 7647 příspěvků 15.07.10 15:32

:potlesk: :potlesk: krásný

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 15.07.10 17:43

Gratuluju k Elišce :-) nádhera :andel:

 
Peetuule
Kecalka 113 příspěvků 15.07.10 18:21

Moc pěkný deníček.. Je to pěkně napsané.. Nejkrásnější je ten konec. Ty pocity jsou nepopsatelné a ta veliká uleva.. Hlavně ten pocit štěstí..Mocc gratuluji :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Příspěvek upraven 15.07.10 v 18:21

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 13.09.10 21:56

krásné… :potlesk: Gratuluji! :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama