Porod naší Karolínky

Porod

Celé moje těhulení byl jeden průšvih, ale průšvih s tím nejkrásnějším koncem. Vše začalo naším vztahem. Já zklamaná, jsem už neměla sílu hledat a na noční jsem poprosila kolegu, aby mi našel normálního chlapa.

Karolínky první den života
1 komentář

Druhý den :-)

Po propuštění z porodnice jsem měla už "jen" 4,650g :-D

Jooo mrkvička je výborná :-D

Za chvylku mi bude 6 měsíců :-)

Bylo to trochu z legrace,ale. Kolega zasedl k PC, najel na seznamku a našel mi mého Honzu :-) Kvůli financím jsem opustila svou práci a nastoupila do jiné. Celou dobu jsme si říkali, že nebudeme nic hrotit, že počkáme, jestli miminko přijde samo :-) Zkušební dobu jsem měla do konce roku 2009, na to, že jsem těhotná jsem přišla 20. 12, Dr. mi to potvrdila, ale musela jsem na neschopenku, protože jsem dělala ve zdravotnictví a zrovna jsme tam měli paní s velice nakažlivou nemocí. A jak to tak bývá, ve zkušební době mě propustili a já musela na pracák.

Hned od začátku jsem měla šílené zimnice, to mojí Dr. donutila, aby mě poslala na endokrinologii, kde jsem vyfásla Letrox na štítnou žlázu - 2 tbl denně. Ve 20. tt jsem začala krvácet, poležela jsem si v nemocnici, ale protože mimčo bylo bojovník, vše jsme zvládli. Pak mě čekala diagnóza vcestné placenty, musela jsem jen ležet a být v klidu. Na genetice mi ještě ve 30. tt byla vidět modřina hned vedle miminka, které jak se nakonec ukázalo, byla naše úžasná holčička Karolínka :-)

Od 32. tt jsem začala najednou přibírat 2 kg týdně, hrozně mi vyrostlo bříško a musela jsem celkem třikrát absolvovat testy na ogtt, pokaždé negativní.
Ve 34. tt jsem ležela opět v nemocnici, malá měla špatné srdeční ozvy, její váhový odhad byl 4 kg. Prosil jsem, aby mi porod vyvolali, nemohla jsem sedět, stát, ležet, chodit, ale prý mám počkat až to přijde samo. Propustili mě domů, jezdila jsem na kontroly, naše porodka byla zavřená.

Ve 38. tt jsem cítila, že něco není v pořádku, byl pátek a já měla kontrolu až v pondělí. Naše porodka byla otevřená jen od čtvrtka do neděle, jinak se tam rodit nesmělo. Dnes už vím, že to musela být nějaká vyšší moc, že i přes to, že jsem cítila pohyby, jsem se prostě zbalila a šla jsem na kontrolu do naší porodky. Na monitoru mi zjistili, že malá přestává reagovat na pohyb, Dr. (snad ta nejlepší, s jakou jsem se v životě setkala) mě vzala na Doplera a UTZ. Její váhový odhad byl 4,400 g, to jsem ještě byla v klidu. Ukázala mi srdíčko, krásně tlouklo, tak jsme se domluvili, že mě opět napojí na monitor, udělá mi Hemiltna a uvidíme. Podle ní už mohla malá mohla ven před 2 týdny.

Po Hemiltnu ale malé skoro přestalo být srdíčko, bylo 20. 08. 2010 11:52, když mi Dr. oznámila, že se uvidíme nejpozději v poledne na sále, jdu na císaře! Chtěla jsem mobil, že zavolám svému Honzovi, ale porodní asistentky mě přesvědčili, ať ho neplaším, že bude prča, až mu zavolám, že už jsme 2 :-) Z narkózy jsem se probudila s pocitem že ohodím všechny okolo, tak zle mi snad ještě nebylo. Moje myšlenky patřily Karolínce, ale byla jsem moc slabá a nemohla ze sebe dostat ani hlásku. Když se mi to konečně povedlo, Dr. se na mě usmála a říká mi: „Vaše malá? Tak ta malá není, té chybí akorát batůžek do školky :-D“. Náš poklad měl při narození 53 cm a 5,010 g :-) I když měla pupečník omotaný na dvakrát kolem krku, měla Apgar skóre 9 a byla a díky bohu je zdravá jako řípa!

Když jsem volala novopečenému tatínkovi, že jsme teda už 2, tak se smál, že to už jsme 9 měsíců :-D Pak mu to došlo a během hodinky byl u nás :-) Dnes je našemu drobečkovi necelý půlrok a snad proto, že jsem o ní málem tolikrát přišla, ji miluji celým srdcem a moc si jí vážím. Prosím omluvte mě, že je můj deníček tak dlouhý, ale ráda bych dodala trochu pozitivní energie maminkám, co teprve čekají a mají podobné komplikace. Vše není tak černé, jak se občas zdá!

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 13.02.11 09:35

Moc pěkná holčička! Ještě, že všechno dobře dopadlo a malá je v pořádku. Přeju celé rodině hodně zdraví! :kytka:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 13.02.11 10:32

Celej deníček jsem četla s totálním napětím 8-o Člověče ve 32tt 4 kila a ve 38tt už přes 5. 8-o To je mazec!!! Malá z toho krásně vyrostla, a jak měla buclaté tvářičky při narození, teď je krásná stantardní holčička :-D

Je moc krásná!!!!!!!!!! :dance: :kytka:

A ty jsi šikovná že jsi dala na svůj pocit, že není vše ok. :hug:

 
Denizah
Kecalka 494 příspěvků 13.02.11 10:40

Vlbec není dlouhý, opravdu se mi moc líbil. Jste šikovné a obdivuji tě jak jsi vše zvládala. Přeji vám a´t jste zdravé a pěkně rostete. :palec: :palec: :kytka:

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 13.02.11 10:59

Gratuluji :kytka: ke krásné velké holčičce. A to se říká, že jen diabetičky mají velká miminka a to ty jsi nebyla. Aspoň, že ti udělali císaře.Norm. porod by snad ani nebyl možný. Ať je Karolínka zdravá a veselá. :mavam:

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 13.02.11 11:42

Děkuju holky :kytka:
No moje Dr mě chtěla nechat rodit spontálně,díky Doktorce Drozdové jsem rodila císařem,jinak si to vlastně a ni nedovedu představit :lol:
Je to naše zlatíčko,v 5 mě­sících měla 68 cm a 7,380 g,tak si taky myslím,že už je jako většina ostatních holčiček :mrgreen: Ono na té intuici opravdu něco bude,teď už tomu věřím!!!

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 13.02.11 14:52

Hezký macíček, gratuluji! :kytka:

 
žirafííí  13.02.11 16:27

krásný :srdce: ,gratuluji.je vidět že se Karolínka měla u maminky hodně dobře :wink: .

 
Markéta80
Vesmírná mluvilka 31930 příspěvků 13.02.11 17:33

Moc gratuluju ke zdravé holčičce a až moc mě to připomělo moje těhotenství. na začátku že je to mimoděložní, pak teda že je to v děloze ale že se těhu přestalo vyvíjet a tedy na ukončení,a le byl pátek odpoledne tak sjme řekla že je mě dobře apřijdu v pondělí a v pondělí bylo i miminko a i bušilo srdíčko :mrgreen: , pak v 10tt jsem špinila a na UTZ bylo miminko v pořádku ale vedle něj i hematom a v 17tt na genetice že má miminko v hlavičce cystičky :-? ale ve 22tt už vše bylo ok a tak sjem si těhu užívala. Bohužel já cukrovku měla takže kontroly byly hodně časté a furt že je amlej větší a jednoho dne mě volali z diabetologie že mam okamžitě přijít, že z moče vyšel silný zánět což mě bylo divné když mě bylo fajn, to jsme byla na začátku 36tt a tak sjem tam šla ale ještě jsme se stavila v porodnici protože za týden sjem měla se domluvit na císaře a tam hned že udělají monitor a po hodině přilít doktor že tohle neni vůbec dobré a že miminku se daří hodně zle a že to vidí na okamžitý ukončení :-? . pak sjme byla na porodnim ještě asi 2h na monitoru a pak že teda ještě udělají UTZ, srdíčko bylo v pořádku ale že se jim nezdá váha a aby měl 4000 když týden před měl „jen“ 2600 je blbost. A výsledek? Tomášek měl 4140gr a 50cm a ten důvod proč byl monitor špatnýbyl že měl uzel na pupečníku takže to byla otázka max hodin kdy by si ho sám utáhnul :-( . A největší paradox byl že doktor co mě měl dělat ukončení nakonec dělal císaře a pak za mnou přišel a prý už tam dlouho neměl maminku která 2× zachránila dítěti život ještě před narozenim. přikládam foto tomáška ještě z JIP, všichni na něj chodili koukat že tolik vlasů neviděli u nedonošence :mrgreen:

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 13.02.11 18:10

Téda,tak to jsi si to těhulení taky pěkně „neužila“ co.No fotečka krásná,má opravdu hodně vlásků a je kouzelnej!!! :kytka:
Je vidět že jsou ta naše dítka velcí bojovníci :palec:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 13.02.11 19:09

moc gratuluju ke štastnému konci, malá je opravdu pořádný kousek 8-o , řekly ti, čím to bylo, že se narodila takhle veliká, když si neměla cukrovku???pět kilo je teda vážně pořádný kousek, ale hlavně, že vše dobře dopadlo a ted už tě čekají jen samé radosti :hug:

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 13.02.11 21:33

MR:No nikdo mi nedokázal říct,čím to bylo,ogtt jsem měla negativní i po porodu :nevim:
Ale osobně si myslím,že to bylo vitamínama,po těch prý mimča v bříšku hodně rostou a taky si myslím,že v tom velkou roli sehrál i Letrox.Po něm jsem na začátku těhu schodila asi 7 kg a za celé těhuj sem suma sumárum nabrala jen 8 kg!!!A to vlastně bylo až těch posledních pár týdnů,jinak bych nenabrala skoro nic.Doktorka co mě rodila říkala,že je to zvláštní,že když bere v potaz co váží placenta,kolik jsem měla plodovky a kolik vážila malá proti tomu,jak se vyvýjela moje váhová křivka,že jí to vůbec nedává smysl 8-o Takže tomu sama moc nerozumím :nevim: Na fcb jsem se o tom bavila s holkama a ty nevěřili,musela jsem jim poslat fotku těhu průkazky :mrgreen:

 
alissa
Povídálka 18 příspěvků 13.02.11 23:08

Ahoj petrusepetrus, moc zdravím a jsem ráda,že jsem tady viděla stejně buclaté miminko jako je to moje!! Můj Tobiášek se také narodil ve 38tt a měl 5050g a 54cm!! vyvolávali mi porod schválně o 2 týdny dříve, protože podle ultrazvuku už měl 4 kila. No, tak trochu se netrefili a já rodila přirozenou cestou. Bylo to dílo, ale zvládli jsme to. Těhotenskou cukrovku jsem taky neměla, ale máme to v genech já se taky narodila a měla 4800g a taky si myslím, že honě dělají vitamíny pro těhotné. já se s nima ládovala celé těhotenství. Dnes má malý 3 měsíce a má 7 kilo posílám fotku z porodnice mají ty líca uplně stejně buclaté!!! A fotku jak vypadá dnes.

 
alissa
Povídálka 18 příspěvků 13.02.11 23:09

Porodnice

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 14.02.11 10:17

Alisa: :hug: :hug: :hug: tak to jsem moc ráda,že je tu ještě nějaká mamina s drobečkem :mrgreen: Ale je vidět,že se už rovnají mimčům stejně starým,viď.Malá jak mi v porodnici hubla,tak jí šli dolů opravdu jen ty tvářičky.Ale trochu mě mrzí,že tím,jak byla veliká jsem si to její miminkování zrovna moc neužila,snad naše další mimi bude menší :roll: :lol:
U nás v rodině teda nikdo veliký mimčo neměl,já sama jsem měla 3,000 a manža 3,500 g,tak nevím no :nevim: Ale co,to je fuk,hlavně že jsou cvrčci zdraví,viď :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama