Porod naší Máji

Porod

Skoro po roce a dvou nezdarech jsem se taky dočkala. Těhotenství bylo super, až na ty začátky. Termín byl vypočítán na 18. 2. 2012. Ale naše princezna Maruška se rozhodla ukázat o čtyři dny dřív.

První chování.

A takhle vypadáme ve 3 měsícíh

Poslední dny jsem každý den čekala, kdy už to přijde. Pořád jsem se bála, že to nepoznám. 13. 2. 2012 byl normální den jako každý a já už si od rána přála, abych to měla za sebou. Ráno jsem trochu špinila, potom to přešlo a odpoledne kolem druhé hodiny to zase začalo. Tak jsem celá nervózní radši volala do porodnice. Už od začátku jsem měla vybranou porodnici Čáslav. Měla jsem totiž strach, že je to plodová voda, protože to bylo takové vodovaté. Bylo mi řečeno, že si mám dát vložku a až tam něco bude, přijet. Tak jsem čekala. Nic mě nebolelo. Zrovna jsem si psala s holkama tady na eMiminu a v 16,30 hodin šla budit manžela na noční, když v tom mi praskla voda. Takhle rychle jsem snad nikdy neviděla manžela vyskočit s postele. Tašku už jsem měla připravenou dávno. Tak se jen obléknout a jede se. No, ale byl nadlidský výkon, pořád ze mě teklo tolik vody. Hned jsem byla mokrá. Nakonec jsem se do auta dostala a pod sebe si dala ručník. Po cestě jsem všem psala, že už jedeme do porodnice.

Takhle rychle manžel snad nikdy nejel. Přitom nebylo kam spěchat. Pořád jsem se cítila skvěle, nic mě nebolelo. Po příjezdu se mnou sestřička sepsala všechny papíry a pak šup na monitor. V šest hodin mě prohlédl pan primář a řekl, že do půlnoci to přijde. To jsem na něj koukala, protože já vůbec nic necítila, ale to jsem ještě nevěděla, co mě čeká. Pak sestřičce řekl, ať udělá klystýr a uvidí se. No klystýr nic moc, ale zvládla jsem to. Potom manžela poslali domů, že má být na telefonu. Já jsem šla na monitor a pak na pokoj. Po klystýru začaly bolesti, ale zatím se to dalo. A o půlnoci, když už jsem to podle pana primáře měla mít za sebou, začaly bolesti sílit a já jsem nemohla ani ležet ani sedět. Celou noc jsem na pokoji jen chodila a nesměla jsem nic jíst. Byla jsem hrozně unavená. V pět ráno mi sestřička přinesla balon a na něm se bolesti snášely líp. V šest vyšetření, otevřená na tři prsty. Tak jsem řekla, že už radši zavolám manžela. Byl sníh, tak jsem měla strach, aby to stihnul, a hlavně už jsem ho chtěla mít u sebe.

Když přijel, bylo sedm a bolesti už byly fakt šílené. Chudák, když mě viděl, tak z toho byl hotový. Pak už jsem byla skoro pořád na monitoru. Dostala jsem kapačku na stojanu, ale vůbec jsem se nemohla přidržovat, držela jsem si břicho a chodila. Chudák manžel za mnou pořád běhal s těmi kapačkami. Do sprchy a zase zpátky na monitor. Měla jsem fakt super porodní asistentku. O půl deváté jsem přešla na porodní sál, a tam už šlo do tuhého. Nemohla jsem ležet, tak jsem do poslední chvíle klečela a už jsem konečně mohla tlačit. V devět už jsem si musela lehnout a přišla paní doktorka. To už jsem moc lidi kolem sebe nevnímala. Manžel seděl celou dobu vedle mě a ani nepípnul. Všichni na mě křičeli, že špatně tlačím, že musím tlačit dolů. Tak jsem se do toho opřela a snažila se. Pořád, že už vidí hlavičku, že musím zabrat. Asi po půl hodině, že pořád vidí hlavičku a já už jsem byla tak unavená, že jsem na ně řvala, tak kde je, to už říkáte půl hodiny. Pak přiběhla vrchní sestra, zase na mě řvala, že špatně tlačím. No a 3× mi zatlačila na břicho a najednou hrozná úleva a řev.

Malá se narodila v 9,49 hodin 14. 2. 2012. Je to náš nejkrásnější dárek k Valentýnu.** A míry 49 cm a 3450 g**.Hned, jak mi ji ukázaly, jsem začala brečet. Byla jsem unavená, ale tak strašně moc šťastná. To se prostě nedá popsat. Potom následovalo šití, to už nebylo tak hrozné, ale šili mě asi 40 minut. Paní doktorka říkala, že mě museli dost nastřihnout a i malá mě trochu natrhla. Pak jsem byla asi tři hodiny na porodním sále s manželem a malou. Pořád jsem brečela. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem ji poprvé viděla a držela. Porod fakt děs, ale za ten uzlíček to stojí. Nikdy bych ji za nic nevyměnila.

Proto holky, co vás to čeká, ničeho se nebojte. Bolest se dá vydržet a až budete držet miminko v náručí, hned na ni zapomenete. Je to to nejkrásnější, co může ženská zažít.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ali88
Kelišová 5911 příspěvků 26.05.12 10:57

zvládla jsi to parádně a maličká je moc krásná, gratuluju :kytka:

 
Kacenka261
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 26.05.12 11:28

Moc děkuju.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 26.05.12 13:40

Malá je úžasná a krásná beruška a má moc statečnou maminku :) Gratuluju

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 26.05.12 19:26

Gratuluji k miminku. Docela zírám jaká je Čáslavská porodnice :-O

 
Alenaxxxx  26.05.12 19:34

Teda mě je z českých porodnic zle, jak to čtu, jak běžně týrají maminky.
První porod jsem měla v klasické porodnici a na ten druhý jela radši do Vrchlabí. Připadala jsem si tam jako v ráji. Když už jsem klečela v 1. době porodní ve sprše, tak mi automaticky nabídli i porod v kleče (PA dala matraci na zem a na to savou podložku) a tlačilo se mi skvěle. Manžel říkal, že jsem divně vyhrbila páteř. Jsem si naprosto jistá, že jsem kroutila pánví přesně tak, aby miminko snadno vyplulo ven a taky se na 1 zatlačení povedlo, že ze mě vyletělo. Na koze se mi první dítě taky povedlo porodit rychle, ale bolelo to jako čert.
To, že jsem mohla před porodem jíst i pít je ve Vrchlabí samozřejmé. Oni teda netušili, že porodím tak rychle, takže jsem dostala snídani i oběd (poctivě jsem se snažila do sebe pár soust dostat) a rodila ve 12:30. Hladová a vyčerpaná matka těžko může mít sílu na porod. Přirovnala bych dřinu porodní ke sportovnímu výkonu. Který sportovec by měl sílu na posilovnu, když by v noci nespal, chodil, nejedl a nepil? A pak by na něj řvali, že špatně zvedá činky?
Kdyby byla někde petice za lepší porody, tak ji hned podepíšu.
Kačenko, gratuluji k miminku a jestli budeš někdy příště rodit, tak Ti přeji lepší zacházení.

 
smallinka
Kecalka 463 příspěvků 26.05.12 20:06

To je krásně napsané :kytka: a hlavně s krásným koncem a povzbuzením pro budoucí maminy...... :kytka:

 
Kacenka261
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 26.05.12 21:34

Jako stěžovat si nemůžu.Byla sem prvorodička,takže sem nevěděla co mě čeká.A tady sem četla,že je to fajn porodnice.A já se tam taky narodila.Až potom se tu začaly ukazovat špatný kritiky na tu porodnici.Takže druhý mimčo bych chtěla rodit jinde.Docela sem ráda,že proběhlo vše v pořádku.Jen si i já sama myslím,že mě dost potrápily.A ještě sem nepsala,že sem je prosila o epidural a oni to oddalovaly dokud už nešlo ho píchnout.Ale každá porodnice má něco člověk si asi nevybere.

 
Maryla
Povídálka 35 příspěvků 26.05.12 22:03

Gratuluji k holčičce, já jsem měla termín 12.2. a malá se narodila 20.2.Bydlíme kousek od Přelouče, ale rodit jsem dojela až do Havlíčkova Brodu a nelituji toho.Byla jsem maximálně spokojená-přístup, vybavení…Stálo to za to Porod byl docela dlouhý, ale moc ráda na něj vzpomínám.

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 26.05.12 22:47

Gratulace :-)
K tomu špatnému tlačení…já měla skvělou mlaďounkou PA, která mi přiložila prsty na místo, kam mám soustředit tlačení a šlo mi to skvěle, hrozně mi tím pomohla. Kamarádku rodila taky a taky si to pochvalovala, že věděla, jak na to hned poprvé. Proč tohle ovládá jedna ze sta? Vždyť se to musejí učit, ne? :nevim:

 
Maruška13
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 27.05.12 12:31

Kačenko máš muj velký obdiv,jak jsi to zvládla,ještě jednou gratuluji ke krásné princezničce :kytka:

 
miminkoMEX
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 28.05.12 05:34

Krasny denicek Kacko, az me vyhrkly slzy ;)

 
baimoli
Kecalka 202 příspěvků 28.05.12 15:25

Ahoj Kacenko, hezky jsi to zvladla :hug: prvni porod je vetsinou dlouhy. Tvoje holcicka je krasna, jeste jednou moc gratuluji :kytka:

 
Tulinka
Závislačka 4041 příspěvků 30.05.12 08:44

Kacenko, moc pěkný deníček. Blahopřeji ke krásné slečně a že jsi to takhle pěkně zvládla :palec: . Jinak super datum :potlesk: :hug:

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 06.06.12 21:07

krasny denicek i sem se zasmala…ja mela pri porodu stesti sice z nej mam takove utrzky a samotne tlaceni bylo rychle a narozdil od tebe jsem mela epidural takze ani to tlaceni nebylo tak hrozne…Franta domu ani nejel sem rada ze tam byl celou dobu ikdyz byl hodne utahany prijel po odpoledni a to uz prijel do kontrakci chudak mi tam usinal ale zvladl to i on i maly…Nejvic si vybavuju to jak PA volala na sestricku co merila maleho jake jsou miry a ona na ni ze 3500gramu a 50 centimetru a vsichni vykulili oci kde se to ve me nabralo a to co mam do ted pred ocima je kdyz Franta přišel za mnou a v naručí mel maleho tenhle obrazek mi zustane pred ocima do konce zivota byli tak nadherni chlapi moji milovani :srdce: :srdce: a sou porad

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama