Porod naší princezny

Porod

22.1.2013 40+0 tt Je den termínu porodu a mě ráno kolem 5 opět probouzí poslíčci, teda to jsem si aspoň myslela v první chvíli.


3 komentářů

Měla jsem je posledních 14 dní opravdu často a dost intenzivně, ne jednou jsem si myslela, že už je „to ono“, ale jako každá ženská jsem ty pravé bolesti opravdu poznala přesně tak, jak mi každý říkal. :)

Když ale trvaly už docela dlouho, začala jsem si psát časy a zjistila jsem, že je mám po 12 minutách a taky to byla už celkem jiná bolest než dřív. Kontrakce nabíraly na síle, ale pravidelnost jim jaksi chyběla, chvíli byly po 10 min., chvíli po 15, pak zase po 8, moje tělo si zkrátka dělalo, co chtělo a absolutně se to vymykalo všemu, co psaly o porodu chytré časopisy a knížky (kdybych se měla řídit podle toho, tak porodím doma).

Přítel byl se mnou doma, za což jsem hrozně ráda, moc mi pomáhal, při kontrakcích mě podepíral a byl mi velkou psychickou oporou. Do odpoledne jsem stihla i dvakrát zamhouřit na chvilku oko, kontrakce ještě nebyly tak hrozné, tak jsem se snažila, co nejvíc odpočívat a nabrat sílu.

Po 13 hod. už začaly kontrakce zesilovat a byly už docela bolestivé, ulevovala jsem si na míči, snažila se chodit (za opory partnera), do toho neustále volala mamka, protože jsem jí napsala, že „už poroďuju“, měla hroznej strach, pořád mě posílala do porodnice, strašila, že už je pozdě a že to určitě nestihneme. Já jsem si ale byla tak nějak jistá, že je ještě brzy, nechtěla jsem v porodnici „strávit mládí“, tak jsem čekala až to opravdu bude „ono“. A taky jsem ještě čekala, až si známá, co nám měla hlídat psa, pro něj přijede.

Okolo 17 hod. už byly kontakce fakt síla, nepomáhalo nic, ani chození, ani míč, ani sprcha, jen kleknout na čtyři bylo celkem fajn. Ale pořád nebyly pravidelné. V 17.30 si známá vyzvedla psisko a mohlo se tedy vyrazit (partner nařídil, já bych ještě čekala). Zavolal tedy sanitu, která přijela do 20 minut, mezitím jsem stihla ještě dobalit tašku, no sanitáři byli velmi nepříjemní, koukali na mě, jak kdybych vlastně ještě nerodila a akorát hysterčím.

Dorazili jsme k Apolináři a „saniťák“ mě mezi kontrakcema táhl do schodů, fakt romantika, nenechal mě se zastavit. Na PS 1 měli plno, tak nás vyslali na 2, převzala si mě dr. a partner čekal na chodbě. Dr. mě prohlédla – byla jsem otevřená na 4 prsty, ale hlavičku už měla Eliška prý skoro až v pochvě (asi proto to už tak bolelo a měla jsem nutkání tlačit), natočily mi monitor, který vypadal dobře, takže mě čekala příprava. Původně jsem nechtěla klystýr, ale nakonec mě PA „ukecala“, no toť k přípravě raději vše.

Jediné, co mě zarazilo, že se tam na mě nikdo nepřišel podívat, kdybych ve sprše nezařvala bolestí, tak tam snad porodím sama. Přišly si tedy pro mě PA s doktorkou, odvedly mě na porodní box a už bylo vše nachystané, jen chybělo, aby praskla voda. Měla jsem strašnou potřebu tlačit, ale dr. mi to pořád zakazovala.

Ještě jsem je stihla upozornit, že mi tam chybí partner, PA pro něj šla a on byl zrovna na záchodě! Doktorka mi tedy píchla vodu, protože už bylo na čase, aby malá vykoukla na svět a pocit na tlačení byl rázem mnooooohem větší, pořád jsem čekala, jestli dorazí partner a snažila se to nějak ovlivnit, aby to stihl.

No nakonec ho našly (hurá), držel mě za ruku a hned bylo lépe. Začala jsem tlačit, ale moc mi to nešlo, řvala jsem u toho jak tur, dr. mi říkala, ať nekřičím (to se hezky říká, ale je fakt, že mi to pak pomohlo).

Asi na čtvrté zatlačení byla beruška venku. Partnerovo první slova, když viděl jen hlavičku byly: „Zlato, už vidím hlavičku, jé, ta má vlásků, podívej..“ ( no fakt jsem nebyla schopná se podívat, ale vtipné to bylo).

Partner šel s Eliškou na měření a zvážení a dr. mi mezitím říkala, jak jsem to dobře zvládla (asi se to říká všem rodičkám, ale v tu chvíli to fakt potěší). Pak se novopečený tatínek vrátil i s princeznou – vážila 2595g a měřila 45 cm, jak pyšně si jí choval. Chvilku za partnerem přišla sestřička (zřejmě) a oznámila mi, že má naše dcera rozštěp měkkého patra. Nic víc neřekla, až partner mi říkal, že to viděl a že to je vlastně díra uvnitř pusinky.

Byl to hrozný šok, po porodu vyčerpaná, šťastná, že vše proběhlo tak nějak v pohodě a pak mi řeknou, že mé dítě má VVV, o které ani nic nevím.

Přítel se kochal dcerou, děkoval mi a mně mezitím dr. vytáhla placentu a zašila, pak jsem si konečně i já zvládla berušku pochovat a daly mi jí k prsu, i když nakonec jsem se dozvěděla, že stejně kojit nemůžu, protože s rozštěpem patra nemohou děti vytvořit podtlak a sát.

Pak si Elišku vzala sestřička a odnesla jí na zahřátí do inkubátoru, mě museli na pokoj odvézt na lehátku, nebyla jsem schopná vůbec vstát – povedlo se mi to až asi po 3 hodinách za pomoci sestřičky, která mi pomohla i se sprchou.

Po sprše jsem se šla podívat na Elišku, zrovna jí v inkubátoru krmily, byla tak malinká, mlíčko jí vytékalo nosem a mě bylo hrozně. Byla jsem vyčerpaná a koukala na malého človíčka, který má mně neznámou VVV a nemůže se ani pořádně najíst :(. Dovolily mi jí aspoň pohladit a poslaly mě spát.

Celý porod od příjezdu do porodnice trval hodinu a čtyřicet minut – přijela jsem v 18:26 hod., Eliška na svět vykoukla ve 20:06 hod., porod byl tedy rychlý, za to docela dost bolestivý (dr. říkala, že to je daň za rychlost, a taky jsem neměla epidural, nechtěla jsem ho, ale asi by mi pomohl).

Pobyt v porodnici byl jedna velká hrůza, ale o tom, až zase někdy jindy, je to za námi a tou největší odměnou za celý porod je pohled na prospívající, smějící se holčičku, která nám dělá velkou radost.

Děkuji za přečtení a omlouvám se za zmatenost.

A o pobytu v porodnici a následném „válčení“ doma zase někdy příště…:)

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
silvik88  14.05.13 07:51

Hezky napsané. snad už bude jen lépe a lépe ;-)

 
Pavlínka1988
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 14.05.13 08:28

Gratuluji k holčičce. :kytka: A Zkušenost s mým porodem? Jak říkáš, držet se příruček a chytrých knih, tak porodím doma. Kontrakce celou dobu nepravidelné a já dorazila do porodnice otevřená na 7cm a už se nestihlo nic a honem na sál. po hodině se malej narodil :lol:

 
Gibbo  14.05.13 08:54

Kačí, krásný :)
:kytka: :kytka: :kytka:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 14.05.13 09:19

Holky, děkuji… :hug:

 
Qwentin
Kelišová 7405 příspěvků 14.05.13 20:30

Gratuluji k malé princezně :kytka: :andel:

 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 14.05.13 23:04

Moc gratuluji k holčičce, k tomu jak jsi to krásně zvládla a budu pokukovat po pokračování, zatím přeji Tobě i maličké hodně zdravíčka :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 15.05.13 07:37

Gratuluji k male :kytka:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 15.05.13 07:47

:mavam:
Ještě jednou Vám moc děkuji… :kytka:

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7842 příspěvků 7 inzerátů 15.05.13 08:48

Moc gratuluji a přeji hodně štěstí a když si to tak vezmeš tak máš zdravou krásnou holčičku, roštěp není zas až tak hrozné onemocnění…to zvládnete, moc držím pěsti :kytka:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 15.05.13 22:17

@snažilka1210
děkuji moc, samozřejmě to až tak hrozné není, děkuji tomu někomu nahoře, že je to jen tohle po tom, jaké jsem měla těhotenství… Avšak žádná sranda to taky není… Tento typ rozštěpu s sebou přináší řadu dalších komplikací… Ale nejhorší byl ten pocit, když čekám, že se mi narodí zdravé miminko a někdo přijde a řekne mi, že zdravá není, že má tuto vvv a já nevěděla nic, nikdo mi nic neřekl, nikdy jsem o tom nic nezjišťovala, byl to pro mě prostě hrozný šok a po porodu neuvěřitelný nápor na psychiku… :?
A gratuluji k těhotenství… :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 17.05.13 13:33

Gratuluji :D A přeji moc a moc zdravíčka :kytka:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:34

Gratuluji k miminku :kytka:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 03.01.14 19:51

Moc děkuji… :hug:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 03.01.14 20:18

Gratuluji, také jsem rodila u apolináře a po pravdě už nikdy…malej má taky vrozenou vadu tak jsem musela rodit tam, bejvala bych rodila jinde, takže doufám, že u dalšího miminka si budu moct vybrat jinou porodnici sama..ještě jednou gratuluju a držím palečky at to zvládnete! Jsou i horší vady, neslučitelné se životem, určitě to zvládnete, já jsem štastná, že muj malý má vadu se kterou se dá žít a to i s tou vaší, i když chápu jak je to těžké, to mi věř..držím palce! :hug:

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 03.01.14 20:32

@Cristyna
Moc děkuji, každopádně malé už bude rok, už má i po operaci, ale to je zase na jiný deníček.. :)
Já teda byla u Apolináře celkem spokojená, samozřejmě tam nějaké chyby byly, ale kde nejsou, že… :kytka:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 03.01.14 20:36

@_Kaczenkaa_ tak to je dobře :-) tak to se budu těšit na nový deníček :-) a pravda, všude bude asi něco, ale když má člověk špatnou zkušenost, tak si to s tím prostě spojí…tak pozdravujte princeznu :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

40 týdnů s Eliškou

Budeme tři

Budeme tři


Reklama