Porod naší Sisinky

Porod

Nebyla to zas taková hrůza, jak jsem čekala. Chci se s vámi podělit o příchod naší malé Simonky na svět a zároveň snad alespoň trochu utěšit ty, které teprve porod čeká. Já sama jsem pečlivě pročítala všechny příběhy a teď je na čase napsat i ten náš.

první přiložení

první mytí
1 komentář

Sisi s pyšným tatínkem

doma...

spinká..

Simonka přišla na svět přesně v den termínu, tj. 2. 10. 2011, i když všichni páni doktoři nás strašili, že do termínu v bříšku asi nezůstane… no a zůstala. S blížícím se termínem jsem se začala spíš obávat, abych nepřenášela ještě 10 dní, protože i přesto, že jsem neměla extra veliké bříško (všichni se ptali, kde mám to miminko schované), funěla jsem už jako lokomotiva při každém kroku.

Večer před termínem jsem vzala našeho hafáka a pořádně se s ním prošla. A aby toho nebylo málo, večer jsem si zajela na večeři, pak navštívit mamku a s ní a pejskem jsme si daly ještě jednu pocházku. Rozebírala jsem s mamkou (která se mě ptala, jak se cítím – téměř v den porodu), že to asi hned tak nebude, protože na sobě ještě nic nepociťuji, a že přece musím nějak intuitivně poznat, že už se to blíží. Načež se ona začala velice smát, že to vůbec nemusím předem nějak pociťovat, že to prostě z ničeho nic přijde a bude, a měla pravdu.

Večer jsme s miláčkem ulehli do postele a kolem 3:00 v noci mě probudilo čůrání, když jsem se vrátila do postele, jen jsem si v duchu řekla že mě zase bolí bříško, ale to bolelo už i posledích pár nocí. Nevěnovala jsem tomu pozornost a čekala, až to přejde… nepřecházelo to. Převalovala jsem se z boku na bok a čekala, kdy už to skončí, protože předchozí noci to vždycky přešlo, ouha nepřecházelo to. Když to trvalo už dvě hodiny, začala jsem psát časy a brzy si všimla, že nejdřív byly kontrakce po půl hodině či 20 minutách a teď že už jsou po 8 minutách, někdy po 5, někdy po 3, mezitím jsem se bolest snažila rozehnat ve sprše horkou vodou a z indícií na eMiminu jsem čekala, jestli to přejde nebo ne.

Pak jsem si zkusila zapnout televizi v naivní představě, že se budu soustředit na něco jiného a bolest zmizí… ha háááá, vydržela jsem ji sledovat asi 5 min a mezitím zkoušela sedět, stát, klečet. Pak jsem šla do ložnice, že už probudím miláčka, jenže když jsem viděla, jak si slastně spí, nechtělo se mi ho budit, dokud si nebudu opravdu jistá, že už rodím, no čekala jsem další půl hodiny. Poletovala jsem po domě, balila poslední věci do tašky a v 6 ráno jsem to už nemohla vydržet a řekla si, že je sice neděle, ale že v nemocnici už se vystřídaly služby a že miláček bude probuzen tak, jako by stával do práce, a že i když bych mu velice ráda dopřála se v neděli dobře vyspat, budu ho holt muset vzbudit.

Šťouchla jsem do něho prstem a řekla jsem mu, že mě bolí bříško (protože toto ode mě slyšel poslední dobou často, hlavně večer v posteli), nadzvednul peřinu jako vždy a řekl, tak pojď za mnou, budu tě šimrat, lehla jsem si k němu pod peřinu a během dalších cca šesti minut přišly dvě už dost silné kontrakce, říkám mu, pusi, to nepomáhá, musíme jet do porodky.

Vstal z postele a 6:20 jsme projížděli bránou FN Olomouc, ještě předtím jsem ho ale v autě upozorňovala, že je to možná planý poplach, aby jako nebyl zklamaný, kdyby nás poslali ještě domů. Na to mi miláček říká: sakra ženská, celé těhotenství jsi na internetu a ty nevíš, jestli rodíš? To už jsi měla mít nastudované, ta bolest přece musí mít nějaké intervaly a musí sem tam zůstat ne? Kroutím se vedle něho na té sedačce a říkám mu: nevím, rodím poprvé :)

No, konečně jsme před porodnicí, tašku necháváme v autě, ať tam jako trapě nejdu teprve s poslíčkama a netáhnu si s sebou krosnu na hory :)

Kolem půl sedmé dávám sestře svoji průkajdu a říkám ,že asi rodím, ona se ptá, jestli voda nebo bolesti, říkám bolesti, a čekáme další půl hodinu v čekárně než si pro mě někdo přijde, to už jsou bolesti slušné, a tak se tam kroutím ve všech polohách, přítel si ze mě utahuje a ptá se mě: pořád chceš ještě další miminko, já říkám ne! A nemálo děsím cizího klučíka, který mě slyší říkat, to tak bolí, že se jdu pozvracet, a kluk raději mizí. Jdu zvracet, ale vlastně ani nezvracím, jen se tak nadavuji a v 7:00 jupííííí, sestra vyleze ven a bere mě k doktorce, té oznamuji, že už i krvácím a doktorka mě prohlíží a říká, jéééééééé, vy už rodíte, to nestihneme ani ozvy. Jste otevřená na 7 prstů. Tak si oblečte košilku a jdeme na to. Mezitím tam pořád velice sténá a naříká nějaká paní, kterou nevidím, ale moc dobře slyším a ta paní doktorka mi říká, slyšíte to, ta paní tu rodí celou noc a pořád se ještě neotevírá. Naříkala fakt hrozně, brrrr.

No nic, vybíhám v té košilce na chodbu a posílám miláčka pro tašku. Miláček dalších 15 minut nikde. Hledám ho po té chodbě a sestra se mě ptá, co tam dělám, říkám, hledám svého chlapa, ona na to, on má být u porodu? Říkám ano a ona, no, tak to aby se vůbec stihl převléct.

Odvádí mě na ozvy a říkají, natočíme jen 5 minut, víc nestihneme. Předtím rychle klystýr a lehám si na lehátko, natáčí ozvy, pořád se mě ptají na milion otázek do dotazníku a já mám už mezitím kontrakce jako blázen a hrozné nutkání tlačit, sestra mi pořád říká, ještě netlačte. Nesmíte tlačit. No to se jí lehce řekne, myslím si v duchu a sténám: já se snažím, ale tělo stejně tlačí.

Najednou teplo, praskla voda. Sundavají mi aparátky na měření ozev a ťapu si na porodní pokoj, tam mi miláček začíná masírovat záda a já mu říkám, dej mi jen ruku a mačkám mu ji, co to jde.

Sápu se na tu kozu, jupíííí, jsem na ní.
Sestra mi říká, ať si přitahuji stehna k hrudi a já se zapírám rukama, tlačím si ty stehna od hrudi, hehééé, a ona, že jsem moc silná, že se se mnou nemůže rvát :) Pouští rádio a začínáme rodit, na třetí kontrakci, říká doktorka, vidím černou hlavu, podívá se na přítele (asi jako jestli má taky takové černé vlasy) a pořád mi říká, tlačte a já tlačím jako divá, bere nůžky, říká mi, na další už bude venku, nastřihává mě. Tlačím, tlačím a nic. Doktorka mi říká, hlavička už je zmáčknutá, miminko se začne dusit, na další už opravdu musí ven a když řekla že musí, tak musí, zatlačila jsem, co to šlo a na pátou kontrakci byla Sisa venku. Dali mi ji na prsa… byl to fialový uzlíček. Byla jsem tak ráda, že je v pořádku a že ta bolest je už pryč. Sestra mi vehementně pořád ukazuje, že má pipenku a říká mi, máte holčičku, to mi bylo ale fuk, hlavně že je venku. Jupí je tu s námi naše princezna.

Kontrakce bolely, ale čekala jsem to mnohem mnohem horší, asi jsem měla štěstí. Nebo má každá žena i jiný práh bolesti, ale ušlo to… nejsilnější kontrakce byly až kolem té šesté ráno, to už se nedalo vydržet a proto jsem už probudila drahou polovičku, jinak ty tři hodiny předtím to nebylo příjemné, ale srovnatelné se silnější menstruační bolestí. Příjemné to, jak mi doktorka pořád kroužila prsty tam dole a roztahovala cestu pro mimi, ale nástřih nebolel, asi se jí podařil v kontrakci, šití to už bylo víc nepříjemné, ale co, vydržet se to muselo. A vytlačit malou ven taky trošku bolelo, ale celkový dojem z porodu: žádná hůza. Na stupnici bolesti od 1 do 10 bych řekla asi 5 a za tu radost to stojí.

Celkově mi to připadlo jako hrozná rychlovka, protože v 7:00 jsem vlezla na tu rodící postel a v 7:44 bylá malá Sisa na světě, 53 cm a 3700 g, říkali, že je macek. Pochválili mě, že jsem přijela už téměř „rodící“ a že jsem byla distingovaná rodička. Snad je to to správné slovo, no asi prostě kultivovaná či tak něco? Zakázala jsem si hekat a řvát, takže při největší bolesti jsem si jen tak zamručela a bylo to. Po porodu se mi ještě křivil obličej únavou, ale vidět přítele, jak si chová malou Sisinku a porozovovat ty dva spolu první minuty jejího života, to bylo to nejhezčí, co jsem kdy viděla. A tímto bych chtěla všechny uklidnit, že existují i rychlé a docela „ujdoucí“ porody.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
SandraM  23.10.11 09:05

tak to jste měla opravdu ukázkový porod :) Moc gratuluji :)

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 23.10.11 10:45

Hezky napsané, tak ať se vám všem třem moc daří a maličké zdravíčko, je krásná :srdce: Já rodím za dva měsíce tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat u mě :-D :lol: :mavam:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 23.10.11 11:12

Moc pěkně napsáno přeji jen a jen zdravíčko a usměvavou holčičku :srdce:

 
Lucka1234
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 23.10.11 11:40

Gratujuuu :palec: . Já rodím taky až za dva měsíce…doufám že to bude alespoň z poloviny takovej fofr :think:

 
kukynka2
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 23.10.11 14:09

:potlesk: :potlesk: :potlesk: KRÁSNÝ POROD A GRATULACE K SIMONCE :srdce: taky mám od dubna SIMONKU :huban: :srdce:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 23.10.11 15:12

Krásně napsáno,takhle bych si to taky nějak představovala…my už jen čekáme,kdy to přijde :-) :palec: Přeji hodně zdravíčka,štěstí a lásky :hug:

 
k_ikina82
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.10.11 15:27

hi a Sisinko,
tak jsme se konečně dočkali deníčku. :)
Moc hezky jsi to napsala, ukáplo i pár slziček, ale
i zasmání proběhlo. Napsané s nadhledem, jako vždy. :pankac: :)
Tak hlavně, ať je Simonka zdravá a dělá Vám jen radost!!
A já doufám, že mě za těch pár týdnů čeká taky taková rychlovka u porodu. :)

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 23.10.11 17:15

krasne!!! Takovou rychlovku bych si taky moc prala :wink: Preju Simonce i tobe moc zdravicka! :palec:

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 23.10.11 21:43

Gratuluji k Simonce,i já rodila v porodnici olomouc a i já mám doma Simonku,která se narodila 19.6.2011 a měla teda míry větší,53 cm a 4180g :mrgreen: ale já jí rodila 30 hodin,tak jsem čas mezi kontrakcema prospala :lol: ale už se těším na další porod,na bolest jsem hned zapoměla ,jak mi dali malou do náruče,ale hned mi zase bolest připoměli při šití :cry:

 
katuska81
Povídálka 23 příspěvků 24.10.11 06:35

Moc rada ctu takove příběhy ktere me uklidní. Ja mám termín každým dnem a tak jsem s velkou radosti četla ten vás. Gratulujik simonce a přeji hlavně zdravi vám všem

 
Sheyla
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 24.10.11 09:52

Moc pěkný deníček :palec: Gratuluji k Simonce a přeju hodně zdravíčka :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.10.11 10:33

Gratulace !!!!!! :lol: :lol: :lol:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 24.10.11 15:31

Nádherný rychlí porod :-) gratulace veliká přeji štěstí a hlavně zdravíčko :-) Ať Vám Sisinka dělá jen samou radost :-) :kytka: :kytka: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama