Porod naší Terezky

Porod

Celé těhotenství bylo bezproblémové, ale nakonec vše skončilo akutním císařem. Abych začala pěkně popořádku, na začátku těhotenství mi byl diagnostikován zápal plic a tak jsem dostala dvoje silná antibiotika, absolvovala jsem rentgen a týden nato jsem zjistila, že čekám miminko. Těhotenství bylo plánované a tak radost byla obrovská, akorát jsem měla hrozný strach, zda tomu drobečkovi ten zápal plic neublížil.

Celé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku a asi poslední dva měsíce začaly problémy. Přibývala jsem na váze, měla jsem hrozné otoky nohou, karpální tunel a vysoký tlak. Začala jsem mít obavu zda se nejedná o preeklampsii. Můj gynekolog mě pořád ujišťoval, že je to normální. Akorát kvůli tlaku mě poslal do porodnice na rizikovku, zde si mě přehazovali páni doktoři a vždy mě poslali domů.

Nakonec jsem celá nesvá, že můj gynekolog s tím nic nedělá, zašla za svým obvodním lékařem, protože prsty na jedné ruce jsem necítila skoro vůbec a druhá nebyla o moc lepší, tak mě odeslal znovu do porodky, to jsem byla 38+2. V porodce mě ta samá doktorka co vždy nadala, proč s tím chodím tam, že to je pro neurologa. Ale že si mě tam nechají. To bylo pondělí. Tak mi naplánovali hromadu vyšetření a ty mi nakonec na druhý den při vizitě všechny zrušili kromě neurologa s tím, že ve středu půjdu domů. Snažila jsem se s nimi domluvit na vyvolávačce, ale paní doktorka byla neoblomná, ostatní lékaři mi řekli, že by mi porod vyvolali, ale bez jejího souhlasu nesmí.

A tak jsem šupajdila ve středu domů. Kontrolu jsem měla u svého dr. následující pondělí. A opět jsem měla tlak 160/110. A tak jsem znovu skončila v porodnici, opět se stejná doktorka rozhodla, že porod vyvolají následující den. Večer jsem dostala první tabletku a prášek na spaní, abych byla fit. Ale samozřejmě jsem nic nenaspala kvůli bolestem. Ráno mě přesunuli na porodní sál, manžel dojel a já měla bolesti v podbřišku až do 15.00 hodin a v sobě už třetí tabletu. Ale neotevírala jsem se - stále jsem byla na jeden prst.

Bolesti pak ustaly úplně a já zůstala na porodním sále až do 21 hodin. Na druhý den pokračování. další tableta, stále otevřená na jeden prst, klystýr atd. Nakonec mi v 9.00 píchli vodu a manžel dojel, bolesti se sice rozběhly, ale stále na jeden prst, kolem poledne jsem byla otevřená na 3-4 cm a bolesti stále ve stejných místech, občas jsem zpanikařila a manžel mě vždy musel nahodit na správnou vlnu. Nakonec doktorka došla s tím, zda chci epidurál. Zajásala jsem a epidurál chtěla. Tak mi dali 3 kapačky s vodou a došel anesteziolog. Napichoval mě na čtyřikrát a já u toho prodýchávala bolesti asi po dvou minutách.

Pak přišla úleva. Napíchli mi nějakou kapačku, aby porod uspíšili a dali na monitor. A ejhle, najednou ozvy začaly skákat ze 140 na 50, 208 na 60 apod. Tak jsem dostala hrozný strach o malou a dožadovala se doktorky. Porodní asistentka na to asi 5 minut hleděla a pak šla teprve zavolat doktorku. Ta jak došla, tak se vyděsila, nadala asistentce a už se mě ptali, zda souhlasím s císařem.

Malá se tlačila ven a neměla kudy (byla jsem otevřená na 8 cm). Samozřejmě jsem souhlasila a pak mě honem, honem dávali na sál, během 10 minut mě uspali a malá se narodila 15:02 s porodní váhou 3220 g a 49 cm. Dnes je to 11 dní od porodu. A na závěr musím podotknout, že mám v papírech napsanou diagnózu preeklampsii. Celé oddělení šestinedělí o mě pečovalo jak o princeznu. Jsem už týden doma a malá je naprosto zdravá, ale kdyby se člověk nedožadoval kontroly, tak kdoví, jak by to dopadlo…

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 12.04.11 05:42

Ahoj, no to mohl byt pruser jako prase, teda s tlakem 160/110 bys tady u nas rodila ihned, to je jasna preeklampsie, predstav si, kdyby to doslo az na HELLP syndrom, tak bys mohla umrit jak ty, tak i mala. Tos mela takove tlaky uz predtim a doktor ti tvrdil, ze je to normalni??? :zed:
Hlavne ze to dobre dopadlo a jste obe v poradku!!!!

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 12.04.11 08:15

Vytrpěla si si svý a už to máš za sebou, ale tahle zkušenost není moc příjemná.Přeji mnoho zdraví a malé hodně radosti do života. :palec: :palec:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 12.04.11 11:47

Ale zvládla jsi porodit krásné miminko :-) Občas to zdravotnictví u nás fakt nechápu,jak jednají :roll: Mě to čeká poprvé v listopadu,a doufám že bude vše v pořádku:-) Hodně zdravíčka přeji:-)

 
janysekP
Závislačka 2636 příspěvků 12.04.11 16:11

Ahojky no tak to jsi byla dobrá,že jsi to řešila.Hlavně se divím,že to neřešil gynekolog a divím se,že tě nechali rodit klasickou cestou s tak vysokým tlakem.Zažila jsem hodně podobnou věc,měla jsem šílený otoky rukou,nohou a obličeje.gynekolog mne dost hlídal a říkal,že kdyby něco vyvolají mi to dřív,2× jsem ležela v nemocnici a v 37tt jsem dostala šíleny bolesti do břícha a po natočení a změření tlaku 200/130 okamžitě připravena na císaře.Pak mi lékař říkal,že prostě musil být mrňous do půl hod.venku jinak by se mohlo stát mě i je mu něco.Zaráží mne,že se vůbec něco takového může dít,někteří doktoři jsou fakt šílený.Dopadlo to nejlíp jak mohlo.Přeji hodně zdravíčka Tobě i tvé malé a jen samé radosti

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 12.04.11 21:38

ahoj,až na tu preklampsii jsem měla úplně stejný porod vyvolávali ale vyvolali jen bolesti byla jsem otevřená jen na tři prsty :nevim: :nevim: no ale mně teda udělali císaře asi po devíti hodinách už mně dál netrápili…Tak hlavně že to všechno dobře dopadlo a už máš mimiško doma a jste zdravý to je hlavní.
Přeji Vám jen zdravíčko a užívej si miminka rychle vyrostou :srdce: :srdce:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 12.04.11 21:39

Jó, to naše slavné zdravotnictví(i když ne všude je to tak). Hlavně, že vám to oběma dobře dopadlo. Gratuluju :huban:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 12.04.11 21:42

Gratuluji k miminku.Hlavně zdravíčko :andel: :kytka:

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 13.04.11 10:08

Vermun, ty jsis uzila :-? ale hlavne, ze jste obe v poradku :hug:

 
fishmanka
Stálice 98 příspěvků 13.04.11 10:44

Příběh naštěstí s dobrým koncem, ale bohužel smutný pro naše zdravotnictví. Sama jsem se o tom několikrát přesvědčila, že doktoři na vše kašlou. O vše si člověk musí doslova žádat sám a sám si zjišťovat informace o dané nemoci. Sama jsem teď těhotná a jediné, co si přeju, ať nenastanou žádné komplikace, protože svěřit se lékářům, je dnes riskantní. Začnou něco dělat, až když je za pět minut dvanáct, ale předcházet tomu nejhoršímu neumí nebo na nás-pacientech šetří. Nerozumím tomu. Přeji hodně zdravíčka a štěstí. Jana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama