Porod naší Verunky

Porod

A je to tady, konečně i já se dočkala a na svět přivedla tu nejkrásnější holčičku. :) Po 18,5 hodinách byla konečně venku a já byla moc šťastná. Ty, co čekaji na porod, nebojte každý porod je jiný. :)


1 komentář

Kde že začít? Kdo četl mé předešlé deníčky, ví, že Verunka byla vymodlené a miminko, na které se všichni moc těšili. I přes všechny nástrahy, kdy jsem byla od začátku otevřená na prst, občas na dva a kdy mi doktorka vyprávěla, jak bude malá na světě dřív, tak nakonec bylo vše úplně jinak. :)

Termín porodu jsem měla 16.6 a díky hypertenzi a otokům jsem tedy měla v pondělí nastoupit do porodnice. A tak jsem se v 11 hodin dostavila na porodnické oddělení a už ve dveřích jsem věděla, že jsem si vybrala správně. Porodní asistentky usměvavé, doktoři ještě lepší. :)

Když jsem se ubytovala na porodním pokoji a vypsala papíry s moji porodní asistentkou, přišel přítel s taškama a dostal oběd. Po chvíli došla doktorka, která mi zavedla vyvolávací tabletku. Napojena na monitor jsem ještě rozdávala úsměvy a čekala, co se bude dít a kdy přijde nějaká první bolístka. Ani jsem se nenadála a okolo 13 hodiny se začalo něco dít. Bolelo mě břicho jako při MS, ale pořád se směju a přijde mi to jako nic. :) Prostě hračka, no něco přece vydržím.

Neustále mě chodila PA kontrolovat a ptát se zda něco nepotřebujem. Po tabletce jsem se začala hezky otvírat, a tak mi přišli nabídnout epidural. Ovšem já chtěla co nejpřirozenější porod, takže bez analgetik a všech ostatních oblbováků. Klidně mě odsuďte, ale jako žena jsem to chtěla zkusit a chtěla si vyzkoušet, až na jakou bolest jsem schopna přistoupit.

Ve 21.00 jsem byla krásně otevřená na 5 prstů a abych prej moc netrpěla, tak mi prasknou vodu, že do půlnoci mám odrozeno. :) Řekla jsem si, proč ne, aspoň to budu mít brzo za sebou. Jo, kdybych já kráva věděla, do čeho jdu…

Po tom celém tyjátru jsem musela hodinku ležet. Bolest byla silnější a silnější, ale stále ji šlo prodýchat. Jen přítel měl hlad, a tak si šel do auta pro svačinu. Jo v ten moment to začalo být zajímavé. :D Před půlnoci jsem už šla na třetí vanu, která mimochodem vůbec nepomohla. Pořád jsem se hezky otvírala a PA už vykládala, jak to brzo bude. Už se vyměnila i směna a já dostala novou PA, s kterou jsem chtěla rodit a která mi slíbila, že určitě do rána porodím.

Od půlnoci už jsem ale začala mít bolesti tak silné, že jsem přistoupila na kapačku s oxytocinem a injekci na uvolnění bolesti kříže. Dýchat nešlo a tlačit taky nic, ale ty kontrakce začaly být opravdu maso. Postupně jsem začala být protivná sama na sebe a na okolí, které mi pořád psalo, zda už a teď a potom? Všechny jsem se poslala postupně někam a začala pořádně prodýchávat. Ta bolest byla nesnesitelná a já přestala postupně dýchat. Malé začaly padat ozvy, a tak došel doktor, který udělal utz, aby se podíval, proč malá nesestupuje.

Problém nikde nebyl, a tak já otevřená na 7 prstů a stále nic. Už jsem prosila o císaře, ale ten mi rozmlouval a říkal, že jsem šikovná, že to zvládnu. Nemít tam přítele, tak bych to asi fakt těžko dala.

Ve 3 ráno jsem dostala kyslík a měla dýchat kontrakce po 2 minutách a stále nic. Drtila jsem kapačku, celá se klepala a nevěděla, jak to zastavit. Přítel už na nervy a už mi chtěl od bolesti pomoct, ale bohužel pořád na 7 a hlavička je vysoko.

Doktor už si nevěděl rady, a tak se tam najedou sešlo víc doktorů, aby se dohodli. Asi nemusím popisovat, že do sprchy mě už nikdo nepustil, o záchodě nemluvě - takže cévkování v kontrakci fakt paráda. A ta bolest opravdu nepopsatelná.

Ovšem postupem si uvědomuju, že jsem kdesi četla, že se dá prožít i orgasmus u porodu. Hrozně jsem se tomu smála, ale musím říct, že i já jich pár zažila a bylo to obrovské odreagování. Bohužel to bylo, jen když jsem tlačila a já tlačit nemohla.

Už jsem nevěděla, co mám dělat, a malé začaly čím dál tím víc padat ozvy. A tak přišel před 6 hodinou ranní doktor, který když viděl, v jakém jsem stavu a že malá už neprospívá, rozhodl, že musí okamžitě ven. Ale na císaře už bylo pozdě, malá sestouplá, ale šprajcla se. A tak během chvilinky byla z postele koza, přítele postavili za moji hlavu a najedou bylo kolem spoustu lidí. Já při bolestech nic nevnímala, nějak si nástřih ani opíchání nepamatuju, jen tu bolest!!!

Tlačeni mi ale nešlo, a tak musely vzít malou zvonem. Jeden doktor mi skákal po břiše a druhý ji tahal ven. V té chvíli jsem měla černo před očima, ale stačilo čtyřikrát zatlačit a malá byla na světě.

Ovšem žádné krásné chvilinky. Malá nedýchala, a tak okamžitě ji začali rozdýchávat. Když ji pak hned odnášely, jen mi ji lehce ukázaly a bylo. Přítele jsem přestala vnímat okolo půlnoci, kdy ty bolesti byly opravdu už dost silné. Po 10 minutách jsem uslyšela ten nejkrásnější pláč přes chodbu a věděla jsem, že to je hlas té moji princezničky.

Mezitím jsem porodila placentu a doktor mě zašil - to jsem ani necítila a navíc se i zasmála. Pan doktor byl hravý a vtipkoval, jak jsem to hezky zvládla a že mám krásné oholené nohy, no a ta pedikúra. :D Jedna báseň. Jo natrefila jsem na super personál.

Po půl hodince přišel přítel mi ukázat první fotky malé. Byla celá fialová a hlavičku měla potlačenou, ale byla MOJE a krásná. :-* Hned jsem si i zamilovala. Přítel ještě chodil dvě hodinky na JIP a postupně mě informoval. To jejich slavné skóre jsme měli 4-8-10, ale tak nějak jsme to zvládli. :)

Po dvou hodinách mě odvezli na pokoj, kde při přišel sám primář i všichni ostatní pogratulovat a říct mi, že jsem opravdu dobrá, že jsem měla těžký porod. No sama nevím, rodila jsem poprvé, ale v poporodní zprávě je to psané jako fakt velký boj. Stále jsem malou pořádně neviděla, a tak po 5 hodinách jsem byla i já vpuštěna na novorozeneckou JIP a mohla si tu moji prcinku pomuchlat.

A ten pocit? Něco neuvěřitelného, byla tak malinká a tak fialová. Začala jsem brečet jak malé děcko a byla nejšťastnější na světě. :) Jen tak pro info - malá měla odhad váhy 3000 g a nakonec? Nakonec měla krásných 3980 g a 52 cm. Při mé výšce 158 cm.

Po 4 dnech nás pustili domů a musím říct, že ta moje princezna je nejhodnější miminko pod sluncem. I když ta bolest je čerstvá, nejsem ta maminka, která by na ní okamžitě zapomněla. Dnes nám je 6 dnů a na kontrole jsme měli 55 cm a 3630 g. :)

Takže maminky, bolest je hrozná, ale dá se to přežít. :) Všem, co čekají na porod, přeji hodně štěstí. :) Verunku milujeme nadevše a i přes její těžký start ji přeji hodně štěstí. :-*

Hodnotilo 23 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kessi22
Závislačka 3984 příspěvků 29.06.14 21:56

Gratuluji k holčičce :kytka: opět ukázka toho, co vše žena dokáže vydržet :palec:

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 29.06.14 22:38

Gratuluji ke krásné holčičce. No myslím, že nebýt všech těch umělých zásahů, tak by byl porod daleko šetrnější a méně dramatický. Já bych na umělé „prasknutí vody“ nepřistoupila - i to mohl být důvod, proč pak porod nepostupoval a malá nesestupovala dolů. Ta voda svým tlakem a objemem tomu všemu napomáhá. No, a bolesti způsobené umělým oxitocinem jsou daleko silnější, to je známá věc.
Je dobře, že jste to zvládly a jste v pořádku.

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 01.07.14 00:58

Gratuluji k Verunce :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.07.14 06:55

To sis prošla těžkou zkušeností. Drzim palce, at jste obě v pořádku a takový start nezanechá následky ani nás Tobe a hlavně na miminku. Skoda toho prasknuti vody, malá asi jeste potřebovala čas.

Obavám se, ze prvorodičky tímto vyděsíš k smrti.

 
Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 01.07.14 07:00

Jéé krásný gratuluju :mavam:.

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 01.07.14 07:07

@Chrupka20 skoda ze ten skvely personal ti ten porod tak pokazil. Zajimalo by mne zda ten gratulujici primar by stejne pristupoval k porodu sve manzelky nebo dcery asi tezko :zed:
Gratuluji k holcicce a preju at jste obe bez nasledku :hug: :srdce:

@Saroya na druhou stranu kdyby se z toho zvladla byt jen jedna poucit stalo to za to :palec: :palec:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 01.07.14 07:24

Moc gratuluji :kytka:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 01.07.14 07:26

Gratuluji k narození miminka :kytka: a maličké hodně zdravíčka aštěstíka do života :srdce:
kouká, že sis taky pěkně užila, ale za ty naše miminka to stojí :*
taky jsem měla dramatický porod s resuscitování miminka a AS 3-6-7,ale je naštěstí úplně v pořádku-všechno mám deníčkách o porodech:-)
Po prvním porodu jsem si řekla, že první dcerka bude jedináček, že rodit už nebudu, ale nakonec mám 3 děti :-)

 
Barborkaa26
Kelišová 5489 příspěvků 01.07.14 08:54

Strašně moc gratuluju :* Četla jsem všechny tvoje deníčky a s napětím očekávala, kdy už…:) Hrozně ti fandím a přeju tobě a celé tvojí rodince jen zdravíčko a štěstíčko :) Máte krásnou holčinku :srdce:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 01.07.14 08:56

Teda, ty sis zkusila…velká gratulace k holčičce. Mimichodem, moc hezké jméno, také máme malou Verunku :srdce:

 
eva333
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 01.07.14 08:59

Uff, nevím, jak bych to zvládla, mám všechny 3 děti císařem a jsem fakt vděčná, tohle bych určitě nezvládla, obdivuji pisatelku:-)

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 01.07.14 09:18

Všem moc děkuji za přečtení :) je tomu dnes presne 14 dnu a stale si stojim za nazorem ze mala bude jedinacek :D ale časem se to třeba změní :)

 
AliTad
Závislačka 4906 příspěvků 01.07.14 09:24

Gratuluji k holčičce, ale takhle „skvělý“ personál bych asi nechtěla. Od půlnoci už jsem ale začala mít bolesti tak silné, že jsem přistoupila na kapačku s oxytocinem - po tom jsou snad bolesti ještě větší, ne? Taky myslím, že kdyby zbytečně nepíchali vodu, malá by v klidu svým tempem sestoupila a nemusela pak mít takové potíže :(

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 01.07.14 09:28

Gratuluji k holcicce Verunce. Hodne zdravi :kytka:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 01.07.14 09:37

Gratuluju k narození malé. Jseš hodně pozitivní člověk, já bych takto popsaný porod rozhodně jako bezproblémový neviděla. Nejdřív umělé zásahy typu oxytocin (po něm jsou brutální kontrakce v podstatě k ničemu), pak prasknutí vody a nakonec tě ten „milý“ personál nechal rodit přirozeně, když malé padaly ozvy? Čekali pět hodin s přirozeným porodem, aby ji pak museli přidušenou rozdýchávat?
Každopádně přeju oběma zdravíčko. :kytka:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 01.07.14 10:03

Uf, no gratuluji, ale takovýto porod bych nepřála ani svému největšímu nepříteli :D Ještěže jsem vždycky rodila s porodním plánem, ve kterém jsem nedovolila oxytocin nebo píchání vody atd., a ani u čtvrtého tomu nebude jinak. Přirozené kontrakce rozhodně nejsou takové maso a i tak má ženská co dělat, takže klobouk dolů že jsi tohle všechno zvládla a pro příště jsi snad poučená ;) Ať vám malá hezky roste :)

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 01.07.14 10:04

Opět ukázka lékařsky vedeného porodu a následného ohrožení života miminka kvůli těmto zásahům.

 
veronika.mun
Povídálka 33 příspěvků 01.07.14 10:42

Gratuluji k Verunce :srdce: jsi opravdu statecna me to koncem srpna a docela jsi me postrasila :(

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 01.07.14 12:25

Na personal nemam zadne stiznosti rodit totiz u nas tak mala vubec nezije takze za me opravdu spokojenost a ano mozna udelal chyby ale ja chtela rodit normalne.za kazdou cenu i kdyz jsem. cedela ze je to risk

 
pepena
Stálice 51 příspěvků 01.07.14 12:34

Gratuluji k berušce :kytka:, tohle bych asi nechtěla zažít :?

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 01.07.14 13:52

No, podělali Ti ten porod důkladně. Snad nebude mít malá v budoucnu problémy. Je fajn, že jsi taková optimistka. Já bych je na Tvém místě za spackaný porod žalovala, protože měli jít okamžitě na CS, když padaly ozvy a malá nesestupovala. Ten těžký porod zavinili oni, takže místo gratulace se spíš měli třást strachy, aby neskončili u soudu.

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 01.07.14 16:23

Jsi dobrá a patří Ti veliká gratulace… :hug: :hug:

 
Lisasa
Stálice 97 příspěvků 01.07.14 18:58

Ty brdo, tak to je neskutecnej horor takovej porod. Mate muj obdiv, ze jste se z toho nesesypala. :potlesk:

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 01.07.14 19:52

Začínám být pomalu alergická na všechny ty „taky-doktorky“ tady v komentářích i v diskuzi, které přesně vědí, jak který porod probíhal a jak by byl býval probíhal úplně jinak, kdyby to autorka deníčku dělala jinak. Následné „tak ať nemá malá v budoucnu následky“ je už jenom taková třešnička na dortu ze strany těchto kvokajících, všehoznalých slepiček.
Milá autorko, tys tam byla, tys to zažila, takže za mě: buď dál v duševní pohodě a klidu, který by ti v životě mohl leckdo závidět, a přeji hodně radosti z Verunky :palec:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 01.07.14 21:28

Tak ja to mela podobne :-(… jen teda nevim…asi bych neporodila bez pomoci. Ja rodila dva dny, do posl. chvile jsem leky odmitala, rodila uplne prirozene. Vana, bylinky, hudba…a podobne kravoviny. A mala po 20ti hodinach furt nahore a ja na 5 prstu. Vodu mi pichat ani nechteli, ze to pujde samo, ale ke konci uz jsem omdlevala. Tak vodu pichli, trochu se to pohlo, ale na 8cm se mala rozhodla, ze se ji tam jako libi a kontrakce ustaly a porod konec a ja bez vody. Takze cisar. Nakonec jsem asi i rada, nabidli mi, ze at se prospim a za treba 5h budeme pokracovat :cert:. Toz to bych asi zdechla. Pak se zjistilo, ze mela snuru na cele a vracelo ji to, tudiz netlacila na panev a tim padem ji neotvirala. Jako fakt jsem myslela, ze je to muj posledni den na svete. A ta bolest je hruza, snila jsem teda o mensi :mrgreen:.

Gratuluji a at jsme zdrave. Jinak mne rekli, ze mala je desne mala, neco pres dve kila a mela temer 4 a 54cm :mavam:.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 01.07.14 21:32

At jste zdrave tam ma byt, ne jsme :-)

 
Uživatel je onlineterien
Závislačka 4797 příspěvků 01.07.14 21:42

@Cukřinka asi tak :pankac: výkřik o žalobě mě při tom všem i pobavil :lol:

 
NNNikol
Kecalka 227 příspěvků 01.07.14 22:17

@Cukřinka :potlesk: přesně tohle mě taky napadalo při čtení :-)

@Chrupka20 Moc gratuluju ke krásné holčičce  :kytka:

 
sounau
Povídálka 25 příspěvků 01.07.14 23:48

Gratuluju k miminku a obdivuju za statečnost. Vím, co to je porodit čtyřkilového pucka s tak malou výškou a vyvolávaným porodem. :?

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 02.07.14 01:03

Vsem dekuji za nazor nad zalobou se musim pousmat :-) jo tisic lidi tisic nazoru… ja jsem jen napsala jak to bylo a jsem si jista zejsem neudelala nic spatneho

 
Bára 01
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 12.03.15 12:03

Mě třeba píchnutí vody porod krásně rozjelo.
A jak to vy, co odmítáte úmělé zásahy do porodu řešíte, když k vám přiběhnou s oxitocinem a ani se vás neptají, protože je to nutné? Jen mě to zajímá.

 
Bára 01
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 12.03.15 12:30

Já se tak zabrala do deníčku, že jsem si nevšimla, jak je starý :lol: :zed:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 12.03.15 13:39

@Bára 01 jo stary je :D mala ma za 5 dni 9mesicu :D no kdyz uz jsem byla na vypeti sil brala jsem oxytocin jako pripadnou pomoc.. umele je spis mysleno rajsky plyn, narkoza, epidural a podobne :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama