Porod není dědičný

Porod

O miminko jsme se snažili skoro 3 roky. Naštěstí nám vyšlo hned první IVF a 30. dubna jsem na testu našla dvě čarky. Termín porodu byl 8. 1. 2015. Celé těhotenství probíhalo témeř bez problémů, byla jsem na rizikovém, tak jsem si mohla naplno užívat přípravy a těšení se na miminko kluka.

V rodině máme samé „horor“ porody, tak jsem se, všemi strašena, duševně připravovala, že ani mě takový nemine. Moje mamka, tety i babička rodily přes 20 hodin, v šílených, nesnesitelných bolestech od začátku do konce.

Našli jsme si soukromou porodní asistentku Janu, která mě měla doprovázet po celý porod a se kterou jsem si sestavila porodní plán (klasika - bez zásahů, informování, bonding…). Hodně mi to pomohlo a uklidnilo mě, že se mnou bude někdo znalý, ne jen Jirka. Ke konci jsem poctivě pila maliník, jedla lněná semínka, masírovala hráz a napařovala se sennými květy.

No a tak to utíkalo a najednou Vánoce, já už se sotva valila a dolaďovala poslední nezbytnosti. Na Silvestra jsem si domluvila paní na úklid, tak jsme po jejím příchodu okolo druhé vyrazili za kamarády do Čerčan (bydlíme v Holešovicích).

Po cestě mě začalo tak nějak divně pobolívat břicho, tak to hlásím manželovi, kouká na hodinky a přichází to po +-5 minutách. Na návštěvu dorazíme v dobré náladě a ještě vtipkujem, že to nebude nic akutního, že voda praská jenom v amerických filmech a navíc mám v rodině šíleně dlouhé porody.

Okolo páté jsme vyrazili směr Praha, bolesti pořád hodně slabé, ale pravidelné. Voláme Janě, rodí v Mělníku, mám si dát teplou vanu a uvidíme. Doma se ale pořád svítí, tak se ještě jdeme projít se psem - určitě vytírá a nechci jí tam přece našlapat…

Nějak po šesté jdem domů, paní uklízečka tam sice ještě je, ale už mě to venku nebavilo… Říkám jí, že asi rodím, že to tedy nemusí dodělávat. Vytřeštila oči, sbalila se a ve vteřině byla pryč. :)

Tak si dávám vanu, docela se to rozjíždí, na desátou se domlouváme s Janou, že se sejdem v Podolí. Tam mě čeká pěkně studená sprcha - na monitoru žádné kontrakce, těhotenský nález, otevřená ani na milimetr! To byl docela šok. Jana jede domů dělat čočku na Nový rok a my jedem domů dát si zas vanu a „odpočívat“.

Po druhé vaně to začíná být divoký, kontrakce asi po minutě, takže o odpočinku nemůže být řeč, střídavě skáču na míči a sprchuju se. Jirka mezitím pořád odbíhá do kuchyně, zpetně zjišťuju, že fotil ohňostroje a chystal novoroční přípitek. :)

Já mezi kontrakcemi polehávám, ale moc to nejde, jsou skoro pořád a čím dál silnější. O půlnoci přinesl Jirka dvě skleničky na přípitek, málem jsem ho zabila, jestli si jako ze mě dělá srandu. Pořád jsem měla pocit, že to nebere moc vážně, byl až moc klidný.

To se změnilo v 0:20; vyskočila jsem z míče a PLESK! Asi 5 litrů vody jak v americkém filmu, vlítnu do sprchy, Jirka zaklekl a vytírá. Volá Janě, máme okamžitě jet, jenže je problém dostat mě ze sprchy, nutí mě to tlačit a ve sprše je to snesitelnější. Nakonec mě dostane ven a někdy po půl jedné vyrážíme.

Jenže kudy jet? Do Podolí buď po magistrále nebo po nábřeží (pro neznalé obojí vede přes bujaré novoroční oslavy). Volíme magistrálu, na Václaváku přejíždíme několik lahví od sektu, míjíme těžkooděnce na koních a asi milion opilců.

Já v duchu pozitivní motivace křičím: „Pojď, Jáchyme, pojď!!“, Jirka to doprovází snad ještě hlasitějším: „Ještě ne, Jáchyme, ještě vydrž!!“

Takhle se řítíme noční Prahou, projíždíme na červenou a ve smyku přijíždíme do Podolí (je náledí). Tam už na nás čeká Jana, vítá nás s úsměvem, že už vypadám daleko líp (myšleno vyčerpaněji - haha).

Zvoníme, obligatorní otázka: „Co potřebujete?“ mě nepřestává dráždit a ještě stihnu Jirkovi procedit, že jestli mi řeknou, že nemám kontrakce a nejsem otevřená, tak tam všechny uškrtim na šňůře od monitoru. S těmito slovy odcházím dovnitř rovnou na kozu.

Přichází doktorka, koukne na mě (nebo spíš do mě) a zařve: „Hlavička na hrázi!“ a začíná pořádný fičák.

Přibíhají pro mě s křeslem, nasedám a běží se mnou na sál. Za sebou slyším dusot Jirky a Jany. Cestou se mě ptají, jestli mám porodní plán. Ani jsem ho nestihla vytáhnout, ale moc to nemusím řešit, lezu na porodní lůžko a rovnou tlačím.

No a v 1:05 je malý na světě, 20 minut od příjezdu do porodnice. Hned mi ho přikládají a dvě hodiny nás nechají užívat si ty první společné momenty.

Z porodnice jsme odešli hned 1. 1. dopoledne, ale to už je jiný příběh…

Doufám, že jsem potěšila všechny budoucí maminky děsící se hrozivé „rodinné anamnézy“ s názvem těžký porod. Prostě to není dědičné. :) Můj porod byl úžasný, rychlý, žádné nesnesitelné bolesti. Za 4 měsíce mě čeká další a fakt se na něj těším. :)

Hodnotilo 33 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabrielka S.
Kecalka 326 příspěvků 09.02.16 00:57

Denicek se mi libil :palec: jsem zvedava na pokracovani :)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 09.02.16 07:07

Pěkný a i já se těším na pokračování :potlesk:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 315 inzerátů 09.02.16 08:02

Skvělý deníček. Také bych, alespoň jednou chtěla zažít, tak rychlý porod. Přeji hodně štěstí u dalšího porodu… :lol:

 
repsolka
Povídálka 14 příspěvků 26 inzerátů 09.02.16 08:41
Porod není dědičný...

Ehhh, já to měla jako tvoje rodinné příslušnice, cca 24hod a vše k tomu…takový rychlý bych si dala říct:) Prima deníček, který po ránu zvedl náladu, hlavně ta šňůra od monitoru-trefné!!!:D úplně si vzpomínám, jak jsem po ní taky pokukovala… :andel:

Příspěvek upraven 09.02.16 v 08:41

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 09.02.16 09:57

Krásný čtivý deníček. Jsem se i hezky zasmála :-D.
Přeji hodně zdraví celý rodince a stejně pohodový druhý porod ;-).

 
PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 34 inzerátů 09.02.16 10:54

Krása:)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 09.02.16 10:57

Já dědičný porod měla. Moje máma mě přenášela 15 dní, 3 dny vyvolávali a pak akutní sekce, protože se mi už nedařilo dobře. Já jsem syna přenášela 15 dní, 3 dny mi vyvolávali a pak akutní sekce, protože se to synovi nelíbilo. I jsme s mamkou ležely na stejném pokoji, jako ona před 24 lety se mnou. :) Všechny ženy z máminýho rodu rodily sekcí. Nějak nemáme ten spodek stvořený pro rození. :D za to babička když rodila tátu, tak jí rupla v 11 hodin voda, dověsila záclony, vyndala knedlíky z hrnce, sousedce řekla, že jde rodit (jediná měla telefon) a šla pěšky do porodnice. Když děda v půl třetí volal do porodnice (přišel po druhé hodině z práce), tak mu řekli, že je můj táta už půl hodiny na světě. Babi byla prvorodička ve 33 letech. Trochu jsem doufala, že se na mě usměje štěstí a budu to mít jako ona. No holt smůla. Ale to už nevadí. Jinak gratuluji a těším se na další deníček o druhém porodu. Držím palce :kytka:

Příspěvek upraven 09.02.16 v 10:58

 
sarinka83
Kelišová 5732 příspěvků 09.02.16 11:11

Skvely denicek:)

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 13 inzerátů 09.02.16 11:12

Pěkný deníček!
Jinak dědičné…dědičné to je, ale ne 100%…zkrátka, i když jsou oba rodiče blonďáci, neznamená to, že nemohou mít malého bruneta…

 
Gilbert
Kecalka 249 příspěvků 09.02.16 12:36

Taky jsem zdědila průběh porodu. Já jsem se mamce narodila překotně, 7 min. po příjezdu do porodnice, mně se dcera narodila 40 min. po příjmu. Dodnes nechápu, že se to tak rychle přihodilo… Při vyšetření otevřeno na 5 cm a 3/4 hodiny nato už byla malá na světě.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 09.02.16 12:47

Parádní deníček, strhující děj, krásný závěr, takže :potlesk: :palec:

 
zuzana35
Stálice 55 příspěvků 09.02.16 13:05

No něco na tom bude…ale já to v Podolí zažila bohužel opačně. Moje máma mne tam rodila 2 hodiny a já obě děti 22 hodin a poté akutní sekce-prý proto, že závodně sportuji a tím pádem se neotvírám…takže gratuluji. Doufám, že v příštím životě to zažiju opačně…

 
hanulech
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.02.16 13:07

Super, gratuluji a těším se na deníček o druhém porodu! :palec: @mejdylko presne tak u nás, akorát my je neumíme vytlačit, ani nejdou kleštěmi :roll: druhatka naopak jdou rychle a bez problémů, tak jsem na sebe zvedava :mrgreen:

 
kathon
Kecalka 452 příspěvků 09.02.16 13:38

Moc hezky deníček, rada bych zažila takto pohodovy porod. Ten první trval -5 hodin a v červnu me čeká repríza, doufám, ze kratší

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.02.16 13:50

Jééé to je ale hezký deníček..nepřeh­naný, akorát dlouhý, mělo to spád. Vskutku originální cesta do porodnice, to mě pobavilo :-) napiš ještě něco :kytka:

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 09.02.16 13:57

Super porod. Gratuluji. Ja si na. prvni nestezuji a kdyby byl druhy taky takovy, budu rada. Jinak me hooodne zajima pokracovani-ambulantni porod..? hodne uvazuji,.ze.bych v cervenci,.kdyby to samozrejme slo, rodila ambulantne.

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 09.02.16 14:17

Pěkně napsané, piš dál! :kytka:

 
Marketka25
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 09.02.16 15:02

Hezky deníček, je to moc pěkně napsané :) já mám za sebou jeden „dědičný“ porod, který mi teda začal prasknutim vody a pak několik hodin šílených křížových bolestí, a po 15 měsících jsem rodila po druhé a malá vykoukla 14 minut po příjezdu do porodnice, voda mi ani nepraskla :mrgreen:

 
Veru P
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 09.02.16 18:50

Ahoj, hezký deníček :) O dule taky uvažuji, myslím, že právě to, žes byla pozitivní a klidná porodu pomohlo. Mohu se zeptat, proč jsi byla na rizikovém, když jsi neměla komplikace? :oops:

 
sportka
Stálice 72 příspěvků 09.02.16 19:53

Hezký čtení. Já ale radši nechci nic vědět. Budu ráda, když to přežijeme ve zdraví.

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 1 inzerát 09.02.16 21:00

Hezky čtivý deníček, líbí se mi jméno Jachym :) a porod luxus…první mate z IVF a druhé se zadařilo samo? Napiš nám i o druhém porodu a jak to zvládáš s prťatama

 
semisova
Kecalka 339 příspěvků 09.02.16 21:06

Super deníček :D připomněl mi ten můj porod. Taky kluk Jáchym v 35tt, v šest praskla voda, v půl 8 prvni bolesti, v osm v Podoli a otevřena i zasla branka a sup hned tlačit a nestihl se ani monitor, příprava a žádné jejich otázky. :potlesk:
Pozor na druhy porod, ten můj Berenika v 36tt, v půl 11 bez varováni praskla voda, v 00:30 příjem u Apolinare a prvni bolesti. Nález 7 Cm a v 00:56 uz byla venku :kytka:

 
Klarca99
Povídálka 37 příspěvků 09.02.16 22:15

Pěkný porod, pěkný deníček! Těším se na další a gratuluji k dětem ;)

 
Lucie.P84
Ukecaná baba ;) 2306 příspěvků 09.02.16 22:41

Eviku, gratuluji moc k Jachymovi :) Mam pocit, jako bych chvili cetla muj porod :) Jen s rozdilem, ze my jeli uz v kvetnu a z Rican:) Ve 20:49 vyjezd, ve 21:04 prijezd - na sal me odnesla pani doktorka s PA, cekaly uz venku, 21:09 prijem na sal a mala se narodila ve 21:13 :))) Nejdelsi bylo cekani na vytah, ktery medicka nechala ujet :))) Casy mame na potvrzeni od porodnice pro policajty :lol: :lol: :lol:
Uzivej si chlapecka a priste stejne pohodovy porod :potlesk:

 
Sendy888
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 09.02.16 22:55

Taky jsem se bála dědičného porodu - máma mě rodila spoustu hodin. Ale uklidňovala mě, že to budu mít po babičce, které to šlo jak po másle. No maminka má vždycky pravdu, že? ;) Takže u mě to bylo (musím zaťukat) ob generaci. :)

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 10.02.16 18:33

Tak tomu říkám zajímavě strávený Silvestr! A ono je to hodně individuální, moje maminka měla rychlé porody, já taky. S druhou dcerkou jsem taky šla domů hned druhý den. Jestli ukecám přítele na třetí, půjdu pár hodin po porodu. Rodila jsem v Anglii a tam je to samý porod doma a odchod z porodnice po 2 hodinách, takže v tom nevidím problém :). Gratuluji k prckovi a přeji hooodně zdravíčka! :potlesk:

 
Evikuk
Povídálka 40 příspěvků 18.02.16 13:20

@KristyM Ambulantní porod byl úžasný, akorát to chce se obrnit proti doktorům…ačkoliv jsem čekala nesouhlas, jejich reakce me úplne dostala a byt slabší povaha, tak me dostanou a neodejdu…jinak samozřejme amb. porod jen pokud to okolnosti dovoli a mas svoji PA, ktera Te bude navštěvovat doma…držím palce :kytka:

 
Evikuk
Povídálka 40 příspěvků 18.02.16 13:23

@Veru P Ahoj, na začátku jsem trochu krvacela a nechtěla nic riskovat a pak se k tomu přidaly zlucnikove záchvaty, angína, střevní chripka, tak jsem se už nevracela…navíc jsem mela po ivf hyperstimulacni syndrom..

 
Evikuk
Povídálka 40 příspěvků 18.02.16 13:24

@Martina84 Ahoj,jojo, první skoro 3 roky a pak ivf a cacorka po 3mesicich takovyho ani ne snažení, spíš nedávani si pozor :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama