Porod po třetí úplně jinak

Porod

Aneb Nicoll už toho měla dost. Pokaždé si ráda přečtu vaše zážitky z porodů i těhotenství, trošku porovnám a taky zavzpomínám si jaké to bylo u nás, neboli porod 3x jinak jsem zažila, první byl velmi dlouhý a nepostupoval jak má, musel se použít i zvon, byl vyvolávaný, druhý byl vyvolávaný opět pro nepostupování i když se rozběhl daleko před termínem, a třetí byl k našemu údivu poněkud překotný, jediné k čemu tedy nemám srovnání, je porod císařským řezem, ten si mé holky vůči mému tělu naštěstí odpustily.

Nicollka cestovatel
1 komentář

Mé třetí těhotenství probíhalo jakž takž v normě, bylo sice neočekávané, ale nám to svým způsobem bylo jedno, jedna dcera už je v pubertě a druhá je ve věku školkovém, tak proč si dítě nenechat. Dost mě zarazilo okolí a tak trochu i nejbližší rodina, kteří prohlásili něco ve smyslu, že jsme blázni blázniví, hlavně v dnešní době a třetí dítě. Všem jsme s naprostým klidem sdělili, že o dítě stojíme a nedovedeme si představit i kdyby byly finanční potíže sebevětší dítěte se zbavit, i ten shluk buněk už pro nás s manželem představoval kousek miminka a proto jsme se rozhodli, že vezmeme zodpovědnost do svých rukou, práce nepráce, v ten moment to šlo tak trochu mimo nás. Jediné co nás tak trošku díky věku mému, i manželovu bylo, že jsme si museli prožít tak trochu martirium genetických testů.

Holt už nejsem nejmladší, za 4 roky mi bude klepat 40 na dveře a můj drahý dinosaurus se už blíží mílovými kroky k 50, takže nás genetika bohužel, nebo bohudík? Neminula. Projasnění šíje na ultrazvuku nedopadlo zrovna nic moc, drobátko ve mě mělo bohužel hraniční hodnoty, takže jsme byli posláni do Genetu, z Genetu do Podolí, kde o životě našeho dítěte rozhodovalo více lékařských vyšetření, mluvili jsme s manželem už dřív, že kdyby něco nebylo v pořádku, těhotenství s těžkým srdcem ukončíme, aby jsme ušetřili nejen trápení sobě, ale hlavně možné trápení našeho dítěte do budoucnosti. Dva jedince s mentálním postižením již dospělého věku v rodině máme, takže moc dobře víme, jaké je to mít „dospělé dítě“ ve věku 35 a 48 let - není to bohužel žádná legrace.

Takže jsme po sérii vyšetřeních čekali na konečný verdikt po triple testech, které nám slíbili do druhého dne po odběru, aby nás dál zbytečně netrápili. Tu noc nikdy nezapomenu, leželi jsme oba v posteli, já si při tom uvědomovala, že už začínám cítit i první pohyby dítka, a mlčeli jsme. Když jsem se na manžela v pološeru podívala, viděla jsem v jeho očích slzy, není žádný citlivka, brečel jen třikrát v životě, když se narodila první dcera, tak samým štěstím, když jsem potratila druhé dítě, tak samým smutkem, a po třetí, když se nám konečně po devíti letech snažení narodila druhá dcerka. Tehdy v tom šeru ložnice zazněla věta:" Evi, kdyby to nedopadlo, nebudu po tobě chtít, abys šla na potrat, nějak by jsme to zvládli, neboj…" Vyhrkly mi v ten moment do očí slzy, řekl nahlas přesně to, co jsem chtěla a hlavně potřebovala slyšet. Oba jsme věděli, že je to tak strašně těžké rozhodnutí, že by jsme pak jen žili v tichých výčitkách.

Probděli jsme v náručí zbytek noci a cítili, že jsme tu jeden pro druhého, je zvláštní, jak těžké životní zkoužky dokáží dva lidi spojit. Druhý den v 7 hodin ráno nám zvonil telefon, bála jsem se toho co nám sdělí, jaká to byla úleva, že vše je ok, a že amniocenteza není nutná. Kdybych měla tu sestřičku z genetiky z Podolí po ruce, asi bych ji samou radostí i políbila :) Na tu noc strachu opravdu nikdo z nás nikdy nezapomene.

Další týdny ubíhaly tak jak mají, my se těšili na třetí princeznu, já chodila dál do práce. Dva týdny před termínem jsme měli plánovaně dcerku vyvolat tabletou, aby nebyla příliš veliká a navíc monitor vždy prokazoval sklon ke katychardii, křivky malé skákaly až k 200 hodnotám, takže nebylo vyhnutí. Přesto bylo vše jinak, než jsme si i s lékaři naplánovali. První hospitalizace mezi 39-40. tt zavedení první vyvolávací tablety. Stahy po 10 minutách, já otevřená na dva prsty, tak trochu jsem se svíjela, ale šlo to asi celý den, a pak nic…žádná bolest. No nic tak počkáme pár dnů a začneme na novo zněl verdikt lékaře v Podolí. Nechala jsem se mezitím na revers pustit domů, aby se měl kdo postarat o dcery a nastoupila na druhé vyvolání později znovu.

Takže zavedena druhá tableta, kontrakce po 10 minutách po sobě, ale opět to k ničemu nevedlo, jen dcera začala mít křivku katychardie na monitorech docela děsivě vysoko. Opět se ke mě dostavil plýživě strach o malou, pozdější verdikt lékaře, že to zase nejde a trápit mě tedy dál nebudou a že se rozhodne o císařském řezu za 3 dny a nástup na něj. Byla jsem celá nesvá, ale v pátek jsem tedy opět naklusala i s kufrem a měla být přijata na šmiknutí. Jenže, ouhej mezitím se jim tam vylíhlo v pátek několik problémových porodů, takže nás přesunuli na pondělí ráno, a tím to začalo.

Volala jsem mámě, aby k nám přijela,a postarala se o dcery doma, že bude porod až v pondělí 28. 2. Ta nelenila a skočila do vlaku hned v pátek večer, že prý stráví víkend u nás a ještě stihne imatrikulační ples starší vnučky v sobotu večer. V sobotu jsem měla skočit do Podolí ještě na monitor a to kolem 11 hodiny dopoledne, monitor malé zase lítal vysoko, mě křivka ukazovala za celou dobu snad jen jeden stah a to ještě mimo ni. PA co tam točí monitory, nazvěme ji bábinka - vzhledem k jejímu již pokročilému věku, na to mrkla a zkušeně říká:" hele holka, máte tam prd stahy, ale vsadím se, že ta holka ve vás je tak už naštvaná, že se tu objevíte dnes znovu a bude to rychle za vámi."

Chvíli jsem na ni zírala, pak asi po hodině jsme dojeli domů. Naobědvala jsem se a únavou jsem usnula asi do půl čtvrté odpoledne, protože jsem toho už v noci za poslední týdny moc nenaspala. V půl čtvrté mě probudila ostrá bolest v podbřišku, plodová voda pode mnou nikde, tak si říkám ježíš, zase ti poslíčci ti mi ale dávají zabrat, bolest byla nepravidelná, tak jsem si sedla do obýváku a říkám mámě, teda já ti nevím, jestli ten ples večer ustojím, ti poslíci jsou teda mazec, mezitím si manžel odjel ke kamarádovi opravit výfuk u auta, že za půl hodinky bude zpět. Tak si tak v klidu sedím a dumám, jestli ty bolesti co mám, jsou poslíčci, nebo se něco rozbíhá - srovnání jsem neměla, vyvolávané porody mají jiný průběh. A zjišťuji, že ty kontrakce jsou docela hodně silné, poposedávám, už nemůžu ani poposedábvat a vždycky se jdu projít do kuchyně, aby mě starší dcera neviděla a já ji neděsila, stačil totiž pohled na mamku, která trochu vyděšeně začala pomrkávat po hodinách, to že koukala kdy jdu rozcházet bolesti mě v ten moment netrklo.

Za tu půl hodinku co jsem tam tak pobíhala, jsem si i já všimla, že ta silná bolest neustupuje, ale stupňuje se a hrůza hrůzoucí, je to po 5 ti minutách, za dalších cca 5 minut už jen po 2 minutách. Máma za mnou přišla a říká ježíši Evi snad mi tu nechceš porodit? A já na to :„mami, vždyť neodtekla plodovka, myslíš, že rodím?“ Máma neodpověděla a žhavila telefon manželovi, ať nechá výfuk výfukem, a přijede a to hned,že sanitka to určitě nestihne do 5 minut byl doma, popadl kufr a mě a jelo se do Podolí. Cesta co tam normálně od nás trvá 45 minut byla ujetá za necelých 20 minut, pro mne vydýchávat stahy po minutě byl tedy pěkný mazec.

Konečně jsme uviděli bránu do Podolí, já se dovlekla do výtahu a jelo se na porodní sál, zazvonili jsme, já se kroutila mezitím jak žížala v křeči a měla co dělat abych to ustála než přišla sestra, která mě hned šoupla na vyšetřovací křeslo. Doktorka věkově jakoby vyšla sotva školu naklusala a zkušeně hmátla a říká ježíš fofr na sál, otevřená na 8 cm. Já jen mezi stahy vydechla , ale manžel je přede dveřmi. sestra vykoukla a říká manželovi fofr pro kufr a jdeme na sál, manžel zezelenal, tak rychle to teda nečekal. Došla jsem na sál, PA mi pomohla se převléknout a šlo se rovnou na porod. Pustili vodu, já cítila jak malá sjela až dolů a šlo se rovnou na tlačení, zatlačila jsem asi 3× jako bejk a nic, PA říká no ještě 3× a máme ji tady, tak znovu jde to krásně. Ze 3 zatlačení nakonec bylo asi 15, malá uvízla ramínky, ale bohužel už ani nástřih nebyl možný, takže se pak muselo hodně šít. Přesto se Nicolle Hana objevila v mém náručí i po problémy s průchodem ramínek brzy. Narodila se v 17:14 - přesně po hodině i s naší šílenou jízdou směrem Podolí.

PA " bábinka " měla pravdu, Nicollka se zdravě naštvala a narodila se v ten den, kdy bábi řekla a rychlé to tedy bylo, táta se ze šoku vzpamatovává ještě dodnes, neb měl strach, že mu porodím po cestě, a babička se z toho taky ještě teď nevzpamatovala, protože jak řekla, měla strach, co bude dělat, když bych porodila na gauči :) Sál taneční na imatrikulačním plese jsem tedy vyměnila za sál porodní :) Dcerka si přesto plesu užila, babička se o vše nádherně s našimi přáteli postrala i bez nás, taťka na ples dorazil sice s dvouhodinovým zpožděním, ale alespoň si se všemi přítomnými pak připili na zdraví naší novorozené dcerky.

Naše Nicollka si setsakra život na tomto světě musela vybojovat, včetně všeho co jsme s ní těhotenstvím prošli, a doufám, že jí bojovnost i zůstane. Vždyť není větší dar, než mít krásné a zdravé dítě :)

Zdravím z první letecké pracovní cesty z Bangkoku v Thajsku s malou 16 denní Nicollkou v náručí. A přeji všem ostatním maminkám i budoucím a čekatelkám, aby měly tak pohodové miminko jako je Niky - i třetí dítě stojí za to, aby za ně člověk bojoval :)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 18.03.11 08:20

Lowel krásný deníček :palec: .Přeji vám s Nicollkou jen vše dobré :hug:

 
evinula
Stálice 100 příspěvků 18.03.11 08:49

Tak blahopřeju k Nikol :kytka: Tak takhle rychli porod do hodky sem měla taky ale druhy.Mame taky Nikol.Tak vam přeji hodně zdravička

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 18.03.11 08:54

Nádherný deníček! I slzička mně ukápla. Gratuluju k holčičce a přeju hodně zdraví a pohody! :kytka:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 18.03.11 08:56

Vereniko moc a moc děkuji, tobě také :kytka: , jak vidíš každý porod byl naprosto jiný a toto těhotenství bylo tak trochu maraton, ale jsme za Niky strašně vděční, je to zlatíčko.
Momentálně je tu v Bangkoku děsné horko a je tu nádherně, přece jen je Thajsko krásná zem, ale už se těším s holkama domů, měla jsem původně ještě letět do Japonska na přednášku, ale po tom co se tam stalo, jsem raději zařídila, aby tam dostali jednorázové pleny, určitě je potřebují, snad jim zatím jedno malé letadlo zaskládané až po kokpit bude stačit :think: takže ještě týden si budeme užívat krás Thajska a pak frr domů

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 18.03.11 08:58

Všem vám holky děkuju :kytka: , přece jen i když některé virtuálně táhnem za jeden provaz :hug:

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 18.03.11 11:03

Moc Gratuluji :kytka: k Nikolce, ať vám pěkně roste. Doufám, že můj třetí porod bude také tak rychlý jako ten váš.

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 18.03.11 14:15

moc krásný deníček a přeji hodně štěstí do života :-D

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 18.03.11 14:38

Lowel- my se známe z diskuze Podolí :wink: Teda, kde jsi ještě našla čas napsat deníček??? 8-o 8-o 8-o Vidím, že mám co dohánět. :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Moc pěkně napsané :palec: :hug:
Užívej tepla, tady sněží 8-o

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 18.03.11 14:56

Krásný deníček, gratuluji k holčičce :kytka: je krásná.

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 18.03.11 15:04

nádherně napsané :kytka: :palec:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 18.03.11 15:19

Lowel-Moc krásnej deníček jsi napsla prostě nádhera.
Tvojí rodince přeji jen a jen zdraví a malé Nicollce taky jen zdravíčko at vám dělá samou velkou radost. :srdce:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 18.03.11 17:53

Lewel moc krásný deníček. A ta část o porodu a křečích. Tak při mé vzpomínce na ten můj musím konstatovat že jsem byla jako ty a též jsem se kroutila jak žížala v křeči. :pankac:

 
palošek
Závislačka 2639 příspěvků 18.03.11 19:35

Velmi pěkný denníček. Část z něj mi připomíná nás. Třetí dítě (taky 3 holky), reakce okolí, genetika. To jsme si užili. Jsem moc ráda, že Vám vše takhle dobře dopadlo a přeji ať Vám děvčata dělají jen radost. :kytka:

 
ANETG
Kecalka 400 příspěvků 18.03.11 21:08

:-) gratuluji k miminku i rychlému porodu.i já jsem rodila třikrát,ale ten třetí porod byl nejrychlejší a bez nástřihu,takže super porod.Já jsem vlastně měla všechny tři rychlí…

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 18.03.11 23:32

Gratuluji :kytka: :huban:

 
Réza
Echt Kelišová 9442 příspěvků 20.03.11 18:00

Blahopřeji a ať vám maličká dělá jen samou radost ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama