Porod prvního potomka

Porod

Ahoj všem. Loni v říjnu se mi narodil prvorozený syn, který mi zkrátka nemohl dopřát normální porod. Těhotenství probíhalo bez jakýchkoli větších problémů a z porodu jsem vystrašená nebyla, ten prcek už holt ven nějak musel a já se na něj strašně těšila. Když jsem se potom dozvěděla, že sestřenici čeká císařský řez (kvůli vadě očí), upřímně jsem ji litovala a byla vděčná, že já můžu rodit normálně.

Ovšem z omylu mě vyvedl asi 3 týdny před termínem můj gynekolog, když mi řekl, že malý ještě stále není otočený a že pokud se do příští kontroly, která měla být následující týden, neotočí (o čemž pochyboval), tak budu muset podstoupit císaře. Celý týden jsem se modlila, aby malý „dostal rozum“ :D, ale bohužel. Pořád si to lebedil hlavičkou nahoru, a aby toho nebylo málo, tak jsem se už na 1 prst otevírala.

Porod byl naplánovaný na následující týden, čtvrtek 27. října 2011 a já měla „za úkol“ to do té doby pokud možno vydržet. Naštěstí jsme to zvládli, a jelikož jsem chtěla být při vědomí a užívat si radost z prvních Danečkových minut, tak jsem se rozhodla pro epidural. Při vší mojí smůle ale nezabral, a tak mě museli uspat. Když mě potom probrali, tak jsem velmi špatně nesla narkózu… tento problém mám už od malička… zvracela jsem, motala se mi hlava a vůbec jsem netušila, kde a proč jsem. Přítel mi několikrát do minuty musel opakovat, že jsem porodila krásného chlapečka.

Když jsem se z toho po asi 15 minutách dostala, donesli mi malého a já byla nejšťastnější, však to všechny znáte :) A jelikož byl přítel u porodu, tak mi začal vyprávět celý průběh… a v tu chvíli jsem byla vděčná za celkovou narkózu, protože ten stres a strach v prvních minutách po porodu by byl šílený. Malý se totiž při vytahování zasekl hlavičkou a přidusil se. Porodník se ho pokoušel resuscitovat, ale malý stále nic a tak jej předal dětské lékařce a sestře, které v oživování pokračovaly, a mě začal šít. Doktorka malého stále oživovala, sestřička mu dávala kyslík a když stále nic, poslala doktorka sestru pro adrenalin. V tu chvíli se ale malý chytil a rozkřičel se. Přítel to vše viděl a jeho pocity museli být v tu chvíli… šílené. Když mi to vyprávěl, byla jsem v děsivém úžasu.

Nedovedu si ani představit, co by bylo, kdybychom o prcka přišli! :( Je to náš veliký bojovník a naše největší štěstí :) Teď nám budou už 3 měsíce a jeho krásný úsměv je k nezaplacení! :)

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 27.01.12 08:53

Jsem moc ráda, že to malý zvládl…že se může dítě přidusit při císaři to jsem teda opravdu netušila…šikovný doktor, zdá se :roll: Tak příště ať rodíš vaginálně :)
moc vám přeju, aby to pro malého neznamenalo do života žádné komplikace :kytka:

 
mmrk
Kecalka 109 příspěvků 27.01.12 09:12

to neni o sikovnosti- nesikovnosti doktora, to proste deloha nekdy udela po „porodu telicka“- obemkne hlavicku- proto je takove riziko rodit miminko koncem panevnim vaginalne, tam to jde resit jeste hur…

 
vojti
Kecalka 462 příspěvků 27.01.12 12:37

to je dobře,že jste všichni v pořádku a každý si potom uvědomí,jak je křekhý a život je krátký. Držím v :srdce: ám 3 hodně štěstí a žádné problémy do budoucna a dalšího potomka.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 27.01.12 21:48

veliké gratulace štastným rodičům :kytka: a hodně štěstíčka zdravíčka miminku je to velký bojovníček :palec: :srdce:
taky mi syna po porodu resuscitovali,ten pocit když jsem ho porodila a viděla jen šedé bezvládné tělíčko se kterým rychle utíkali pryč,byl naprosto šílený,ale nakonec ho zachránili a můu rarášek má už 10měsíců :* :srdce:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 27.01.12 23:21

uuufff tak jsem se pěkně lekla ale dobře to dopadlo a máte kráásnýho zdravýho chlapíka..gra­tuluji. :mavam: :mavam: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama