Porod s hrachovkou

Porod

Konečně se mi podařilo uhnízdit u PC a podělit se o svůj zážitek z porodu. Jasně že si ho idealizuji a také přibarvuji. Ale musím tento příběh pořádně prodat! Kéž mi manžel odpustí nebo ještě lépe nikdy si toto nepřečte. Spáchal by na mě nejspíš domácí násilí.


2 komentáře

Jak to tedy začalo? V úterý 18. února nic nenasvědčovalo tomu, že by se Filípkovi chtělo na svět. Bříško nezlobilo, vše probíhalo v klidu. Přes den jsem opět vyřídila několik telefonátů a SMS, že stále nerodíme. S těhotnými kolegyňkami jsme daly sraz na kafe a porovnávaly si pupky. Lehce nervózní obsluhu nejspíš zajímalo, kdy a které praskne dřív voda. Ty 4 pupky, z toho 3 v termínu, mu evidentně nedělaly dobře.

Večer jsme s manželem ulehli a „směšné pohyby“ pro vyvolání porodu odložili na druhý den s tím, že to stejně nijak nepomáhá. Vytuhla jsem jako dudek, na dlouhou dobu poslední klidné usínání.

Kolem jedné hodiny ráno mě vzbudil, jako každou noc X-krát, močový měchýř, že potřebuje vyvenčit. Po dobu mého trůnění se odporoučela hlenová zátka. „Super, do několika dní to bude!“ (Kde se toho tolik schovávalo?!)

Sotva jsme se zachumlala do peřiny s tím, že usnu, ozvala se první bolest v podbřišku. Ne nijak silná, dalo se to zaspat. Naivně mě napadlo, že to budou nejspíš poslíčky. Za 20 minut znova budíček. To bude ten pravý čas na vanu! Hlásím to manželovi. Na otázku „Proč?“ odpovídám, že se začíná něco dít, ale že to bude nejspíš planý poplach. Pořád jsem nevěřila tomu, že by UŽ. Manžel zahuhlal do peřiny něco jako, že to je dobře a spal dál.

Vana vše jen zhoršila a po půl hodině jsem měla problém se z ní přes kontrakce dostat z ven. V teplé vodě se rozjely hned co 2-5 minut a intenzivně. Před třetí jsem budila znova manžela s tím, že jedem. Klasická otázka „Kam?“. Ale nebylo třeba vysvětlovat, protože má poloha v předklonu (ta mi vydržela až samotného porodu) a funící výraz vše vysvětlovaly. S obtížemi jsme se oblékla a dobalila do tašky nezbytné zbytečnosti. Manžel pobíhal po bytě, co dělal, to nevím. Ale v momentě, kdy jsem se snažila nazout boty, zahlásil, že by ještě potřeboval na WC. Vzhledem k tomu, že v ruce držel tablet, bylo mi jasné, že by to byla dlouhá akce. Hýkla jsem jen „Teď? Děláš si srandu?!“ Volání přírody bylo tedy odloženo, ale i přesto, nešlo mezi dveřmi přeslechnout „Já věděl, že si mám zajít večer. A nedávat si na oběd hrachovku!“

Ještěže bydlíme takový kousek od porodnice. Nevím, kdo z nás trpěl v autě víc. Já na každém hrbolu myslela, že porodím, manžel, že se po… Na příjem jsem se přihnala v již zmiňovaném předklonu. Nejvíce mě zarazilo, že jsem byla už třetí rodička v pořadí a přes pokročilou hodinu ranní bylo na příjmu docela živo. Sestřička nevěděla, kam dřív skočit. V čekárně jsem (jako doprovod) potkala kamarádku ze školy. Ale mezi drcením madla, hučením a pochodováním v předklonu jsme zvládla houknout jen přidušené „ahoj“. Manžel mě zanechal i s taškou na chodbě na pospas osudu.

Vypsala jsem štos papíru, podepsala souhlas snad i se zpopelněním a manžel stále nikde. Sestřička mě zrovna kurtovala na monitoru, když zjistila, že jsem tam sama. Naivně vyzvídala, kam se poděl tatínek. Tak hlásím, že ho vzaly střevní potíže. Ona na to, že je chudák určitě tak nervózní. Pobavila jsem ji velice, když říkám, že to jistě ne, že se jen přejedl hrachovky na oběd. Myslím, že na gynekologickém příjmu byl můj manžel první chlap, který tam tímto způsobem pokřtil toalety.

Natáčení monitoru mě moc nepotěšilo. Nejen že jsem si tam hučela jako parní lokomotiva a okusovala nerezový stolek, ale ani monitorované „kopečky“ mě nijak neuklidnily. Pravidelnost tam byla, ale dosahovaly max. 50 - a to jsem usoudila, že hned tak něco nebude. „Sakra, asi tady pojdu!“

Než skončilo monitorování, zjevil se bledý manžel. Sestřička mě začala vypravovat na porodní sály a manžel mi šeptal do ouška, že si na porodním boxe bude muset ještě odskočit. Polilo mě horko při představě, že se na boxe rveme o WC. Já po klystýru (to jsem si ještě myslela, že se stihne) a manžel po hrachu.

Na porodnici jsem podepsala opět haldu papírů. Podezřívám asistentku, že jsem podepsala i jakýsi úvěr a minimálně dvě výhodné pojistky. Prý „Až nebudete mít kontrakci, podepište se tady, tady, tady, tady a tady a ještě tady.“

Na porodním boxe už čekal vysmátý manžel. Jeho problém byl již vyřešen. Můj nabíral na intenzitě.

Když si mě vzala na příjem paní doktorka, podepsat nic sice nechtěla, ale znovu se dokola ptala na vše, co bylo ten den již 2× řečeno. A navíc jsem na porodnici ležela měsíc v kuse, tudíž počítač by také věděl vše. V půlce rozhovoru jsem paní doktorku utla (stále předklon, stále hučím), že jí do toho nechci kecat, ale že se mi chce tlačit. Mile se na mne usmála, že jako prvorodičce to jistě ještě dlouho potrvá, ale že na mě koukne a třeba budu mít štěstí a budu aspoň na 6 cm.

Přijímací pohovor jsme již nedokončily, protože z paní doktorky vylítlo jen: “Holky honem, zašlá branka!!!“ A už mě jako porodní komando vlekly zpátky na box. Hučíc v předklonu jsem drapla nerezový převazový vozík a hnala se rodit (výborná úlevová poloha s tím vozíkem, škoda, že jsem na to přišla tak pozdě). V patách jsem měla hlouček asistentek i lékařku. Ta na boxe manželovi hlásila, že do hodiny bude otcem. Sekla se jen o 10 minut.

Kdybych pochopila princip tlačení, sekla by se o víc. Vše by bylo ideální, kdybych to uměla. Pořád do mě holky hučely „Maminko, tlačte jako na velkou! Ne do hlavy!“ Trénovaný manžel by si jistě v tuto chvíli vedl líp než já. Podle mého výkonu to vypadalo, že jsem se snad nikdy pořádně…jak to napsat…na WC neuvolnila.

Když už byl nervózní i pediatr a já stále tlačila úplně blbě, holky mi huply na bříško a Filípek byl ve středu 19.2. v 6:50 ráno venku.

Za své nedokonalé tlačení jsem byla vytrestaná několika stehy, což se dalo vydržet. A za hodinu jsem po svých odcházela na šestinedělí. Holt, po úplňku se rodilo jak o dušu na moje porodní křeslo už čekaly další zákaznice.

Suma sumárum – v 1 hodinu ráno se začalo něco dít, ve 2 hodiny přišly první lehké kontrakce, ve 3 už to stálo za to, ve 4 jsem byla na příjmu, v 5 na porodním boxe, před 6 se narodil Filípek a v 7 jsem odcházela, jako by se nic nedělo, na šestinedělí (v kruhu jsem seděla týden, abych jen nemachrovala).

Na 8. hodinu manžel spěchal vedle do budovy na odběr plazmy – paragraf se na ten den hodil. Já stihla odpoledne fandit Sáblíkové v Sochi. No a ještě několik dní po návratu domů jsem nacházela roličky toaletního papíru na různých místech. V manželově bundě, v autě, v batohu i ve své tašce do porodnice.

A teď jen doufám, že nebudu mít doma rozvod!

Hodnotilo 91 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Amys
Neúnavná pisatelka 18987 příspěvků 25.06.14 16:36

Jak já se tu tlemím :lol: A teda taky moc přeju, aby tenhle deníček manžel nenašel :mrgreen: Myslím, že to byl první chlap, co byl v porodnici s porodníma bolestma :P :lol: A vypadá to, že ten klystýr holt „vzal“ za tebe :mrgreen:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 28.06.14 01:22

:mrgreen: úžasně napsáno. Jsem se opravdu pobavila. Moc gratuluju k rodince :kytka:

 
sladkare
Kecalka 454 příspěvků 28.06.14 02:24

:-D takhle jsem se dlouho nezasmala a opravdu s chuti ;-) gratulace k malemu a pro priste alespon mame info co muzum nepodavat :-D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 28.06.14 03:12

Tak tohle je teda narez :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Musela jsem se od srdce zasmat, jen ta predstava :mrgreen: :mrgreen: :palec: :palec: :palec:

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 28.06.14 03:19

Skvele napsany denicek…vic takovych :-D a gratuluji k chlapeckovi!

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 28.06.14 08:12

:lol: :palec: mas spisovatelske strevo :potlesk: :lol:

a gratuluju k chlapeckovi :kytka:

 
Nikkk999
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 28.06.14 08:23

Prada :D konecne pravdiva verze porodu :D:D:D:D

 
Fíííjááá
Kecalka 243 příspěvků 28.06.14 08:30

:potlesk: :potlesk: :potlesk: krásně napsaný deníček

 
myšák1187  28.06.14 08:36

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no po ránu jsem se hodně zasmála, pěkně napsáno a přeju hodně zdraví :kytka:

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 28.06.14 09:15

Moc děkuji za pozitivní ohlasy! Jsem ráda, že do konečně můžu napsat veselý deníček, do třetice. :pankac:

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 28.06.14 09:19

Jo a koukám, že mi to časové summary moc nesedí. Tak snad odpustíte :roll:

 
verulicek  28.06.14 09:35

Bombastický deník! hlavně hláška: „Jeho problém byl již vyřešen. Můj nabíral na intenzitě.“ A taky jsem se musela držet smíchy u „Trénovaný manžel by si jistě v tuto chvíli vedl líp než já.“ :lol: :lol: :lol: jinak volno manžel má dostat ze zákona :kytka: gratulace k porodu!

 
MarkétkaBeruška  28.06.14 11:02

Skvělej deníček :hug: opravdu velice vtipný, řežu se tu smíchy. :mrgreen: :mrgreen: :hug:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 28.06.14 11:11

Super napsany! Jsem se zas jednou od srdce zasmala :mrgreen:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 28.06.14 11:54

:lol: naprosto dokonalý vtipný deníček! :lol: škoda, že tu není víc takových! Fakt jsem se nasmála!

 
Gepardice
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 28.06.14 11:59

Moc hezky napsané. Přečetla jsem si teď všechny tvoje deníčky a pobulela jsem si. Krásný konec a gratuluju k malýmu :kytka:
OT: Fakt nechápu, proč ty chlapi lezou na wc s tabletem, telefonem, knihou… ten můj to dělá taky :zed: Znám lepší místa na čtení :D

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 28.06.14 12:13

Super deníček a též držím palce ať se manžel k deníčku nedostane. :lol:

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 28.06.14 13:03

To jsem si po dlouhé době přečetla deníček… a nelituji :D řežu se smíchy a samozřejmě gratuluji k Fildovi ať dělá jen radost :kytka:

 
ovečka.timmy
Závislačka 3271 příspěvků 28.06.14 13:12

Opravdu úžasný deníček, skvěle napsaný…a už dlouho jsem se takhle nenasmála :lol: :lol: jinak moc gratuluju k chlapečkovi :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 28.06.14 13:20

:D :D to jsem se zasmála až mě jizva po císaři rozbolela:-DDDD Gratuluju k Filípkovi :pankac:

 
Luca91
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 28.06.14 13:53

To je moc pěknej deníček, jak trefně popsané :pankac: :mrgreen: Gratulace k Filípkovi!

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 28.06.14 14:27

Tak už jsem se dlouho nepobavila. Manžel trénovaný v tlačení víc… :lol: :lol:

 
MIKEŠ2013
Nováček 1 příspěvek 28.06.14 16:20

Moc krásně napsané :potlesk: :potlesk:

 
veverka89
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 28.06.14 16:21

Teda To jsi se ani nepochlubila že jsi to měla takový veselý.. :lol: krásně napsáno.. :palec:

 
veru324
Kecalka 300 příspěvků 28.06.14 16:52

Tak dneska mám 10 dní do TP a nějakou předporodní depku, ale tys mi deníčkem fakt rozsekala, myslím, že se budu smát ještě hodinu :mrgreen: skvěle napsáno a gratuluju k mimču.

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 28.06.14 18:58

Jako bomba porodni zapisek :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: tak hodne stesti a hod nam recept na tu hrachovku co manzel tak miluje :mrgreen:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 28.06.14 19:34

:D popsané vtipně

tlačení by ti treba šlo v tom stoji :-) gratuluju k miminku

 
schatzzi
Závislačka 4587 příspěvků 28.06.14 19:56

Taky jsem se opravdu při čtení pobavila, moc gratuluji! :palec: :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 28.06.14 20:33

:kytka: Gratuluju k mimču a tlemím se

 
Lendík27
Závislačka 3929 příspěvků 28.06.14 20:54

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: :palec: :palec: :palec: až mě slzy tečou

 
musipe
Stálice 62 příspěvků 28.06.14 21:31

Taky jsem se hodně pobavila. Gratuluji k miminku.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 28.06.14 21:43

:mrgreen: :mrgreen: hodně dobrý

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 28.06.14 22:40

Gratuluju k Filipkovi. Hodne stesti a zdravi. Paradni denicek :mrgreen:

Jo a narodil se stejne jako ja, akorat mame 30 let rozdil :) :mavam:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 28.06.14 23:41

Deníčky o porodech nečtu, pro mě naktuální téma… ale tenhle si mě přitáhl a díky za to! Skvělé počtení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:

 
Rybička89
Kecalka 296 příspěvků 29.06.14 09:08

Jsem po porodu, cela bolava, ale tohle me rozesmalo na cele oddeleni :-D :-D

 
Bianka75
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 29.06.14 10:28

I muj manzel si precetl vas denicek… hodne se u toho zasmali :potlesk: a kdyby to slo, dal by vam hlas taky ;-)

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 29.06.14 11:30

Opět všem děkuji za pochvaly!
@Gepardice Ten můj ani letákem z Kaflaundu nepohrdne!
@veverka89 Věděla jsem, že to chci zvěčnit v deníčku, tak jsem se ve skupině nerozepisovala, ať je nějaké překvápko!
@svycarka Bohužel, tu hrachovku měl v kantýně :nevim:
@Saroya jj, střídala jsem stoj s ležením, přesto jsem na tlačení Maňa! :roll:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 29.06.14 11:53

Ahoj, mě tlačení taky nešlo a vyčítali mi to, pak mi píchli oxytocin
až později jsem zjistila, že pro mě nebyla dobrá ta nucená poloha vleže, druhé dítko jsem rodila v podřepu a tlačení nebyl vůbec žádný problém, všechny to umíme od přírody, jen kdyby nám nechali volnost a poradili! to hupnutí na břicho vůbec není nutné
p s na počítači mi nefunguje klávesa teček, sakryš :mrgreen:

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 7 inzerátů 29.06.14 13:24
:lol: :lol: :lol:
 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 29.06.14 18:40

@Petullka82 Asi na tom něco bude, protože dokud jsem stála, tak vše šlo hladce, když mě položili, bylo dotlačeno…

 
dorkas
Závislačka 2545 příspěvků 29.06.14 19:06

Musím teda říct, že tak dlouho jsem se fakt nepobavila jak u tohoto příspěvku :lol: :lol: :lol: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 30.06.14 13:09

@Lajka09 Já to prožila, poprvý to bylo fakt hrozný, koukali na mě jako na blbce co neumí tlačit. Po druhý už jsem měla svou, strašně hodnou PA a ta mě naopak chválila a radila vhodné polohy. Bez oxytocinu a naprosto v pohodě. každá z nás umí tlačit, pokud už není moc vyčerpaná. A gravitace tomu určitě pomáhá ;)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 30.06.14 13:46

Super denicek :pankac: :pankac:
Gratuluji k chlapeckovi :kytka:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 30.06.14 14:54

Jsi hotová spisovatelka! Gratuluji k talentu, ale hlavně k synovi!! :mavam:

 
Black Tears
Závislačka 3695 příspěvků 30.06.14 20:07

Užasně napsaný :lol: :lol:

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 30.06.14 22:13

Tak jsem se krasne od srdce zasmala a gratuluju k Filipkovi :D

 
bobule86
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 30.06.14 22:30

Hezký příběh, vzhledem k tomu, že můj manžel má kachní žaludek a na záchod potřebuje zásadně vždycky, když já jsem obutá a oblečená odejít, umím si to představit a opravdu jsem se pobavila víc, než kdybych koukala na Funése, taky jsem to manželovi ihned vylíčila, aby se přichystal, že kolem termínu žádné luštěniny nebudou :mrgreen: Jinak ať Filípek krásně roste a dělá Vám radost :palec:

 
Geace
Povídálka 20 příspěvků 01.07.14 11:01

Jéééé já se nasmála :D :D :D Asi nejlepší deníček jaký jsem četla :D

 
Lusion
Kecalka 141 příspěvků 1 inzerát 01.07.14 16:29

Také moc gratuluji! a opravdu - výborně napsané, také jsem se docela řezala :D :D

 
lucik2007
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 01.07.14 20:00

Skvěle s vtipem napsáno, jsem se pěkně pobavila :lol: :potlesk: A také mne překvapil rychlý průběh porodu, takový bych si také přála, ale ještě si musím 3 měsíce počkat..

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama