Porod Ševča a Nelinka

Těhotenství
  • 08.03.04

Mile těhulky,maminky a snažilky! Slíbila jsem ,že vám popíšu,jak jsem prožívala já,příchod našeho štěstíčka na svět.Vše začalo po půlnoci.Nemohla jsem vůbec usnout,protože mě začaly bolet záda a tvrdlo mi bříško.Sedla jsem si do kuchyně a počítala intervaly mezi kontrakcemi.Ty byly cca po 6ti minutách.Byla jsem v klidu,říkala jsem si, že se nic neděje, že to budou asi poslíčci:) V pět hodin ráno jsem už byla nervózní, protože kontrakce neustávaly a tak jsem vzbudila přítele a o půl šesté už jsem byla v porodnici připojená na monitoru.

Kontrakce přicházely pravidelně,ale byly ještě slabé,tak mi píchli injekci na urychlení otevírání děložního hrdla a šoupli mě na pokoj mezi těhule.Měla jsem hroznou depku,nemocnice nemám v lásce.Přítele poslali domů,že dám vědět,až budu sama na sále,pak že může být semnou.Bylo mi hrozně smutno.Kolem oběda jsem měla přípravu na porod,zavedli mě na sál,kde přivedu naše sluníčko na svět.Ihned jsem zavolala příteli,ať už přijede,že tam nechci být sama.Co dvě hodiny přišla sestra a připojila mě na monitor na dvacet minut.Po monitoru mě navštívila doktorka,aby zkontrolovala,jak na tom jsem z otevíraním hrdla.To se ale ani nepohnulo,pořád jsem byla tak na dva cm.Bolesti byly horší a horší.Myslela jsem,že mi upadnou záda.

Skákání na balónu vůbec nepomáhalo,tak jsem chodila do sprchy,jenomže mi po chvilce začalo být špatně z páry,tak sem musela vylézt.Následovalo ještě několik monitorů,kontrakce byly nepravidelně silné,hrdlo se pořád neotvíralo a bolesti stále silnější.Byla jsem zoufalá.Po poslední kontrole doktorkou jsem začala krvácet.Byla jsem ujištěna,že mi tam něco podráždila,takže můžu trochu špinit.Následovala další injekce na urychlení,při níž mi bylo zděleno,že jestli se to nerozběhne,tak mě pošlou domů,že se bude jednat o poslíčky-v té chvíli jsem je měla chuť poslat,někam,ale udržela jsem jazyk za zuby.Sestra mě opět připojila na monitor,kontrakce stále nepravidelně silné.

Když jsem slezla z lůžka,vytekla mi nahromaděná krev,bylo jí tolik,že mi protekla celá vložka a tak jsem sedla na wc a krev ze mě pořád valila,vypadly i krevní sraženiny a celá mísa byla od krve.Vyděsila jsem se,že není něco v pořádku a byla jsem v koncích.Takový strach jsem v životě nezažila!!!Přítel mě utěšoval,že to bude dobrý a zašel pro doktorku,ta mi zdělila,že z placenty to neni,že mi tam jenom něco rozdráždila a že je nález už lepší-prý už jsem tak na 3cm,to mě úplně rozhodilo-jak dlouho ještě to bude trvat???

Přítel odjel v 17.30hod na jídlo,doktorka ho ujistila,že je to ještě na dlouho,tak ať klidně jede.Po jeho odjezdu mě doktorka opět připojila na monitor a nechala mě tam samotnou.Měla jsem už příšerné bolesti,hlavně ty křížové,ty břišní byly proti tomu nic.Svíjela jsem se na lůžku a v té chvíli jsem si přála,aby tam byl semnou Luboš.Po dvaceti minutách se na pokoj přihrnula doktorka a několik sester,aby mě zkontrolovaly.Už jsem to nemohla vydržet a poprosila jesm o epiduralní anestezii.Jenomže v ten moment mi praskla voda a jedna ze sester utrousila poznámku:Podívejte se,ona se nám tu poch…,to jste se nemohla vyčůrat,když jste byla ve sprše?

Cítila jsem se jako ten poslední blbec a ujistila jsem ji,že čůrat se mi rozhodně nechtělo.Další sestra přišla na to,že to bude asi plodová voda,inteligen­tnější personál jsem fakt nepotkala a myslíte,že jsem slyšela nějaké slůvko omluvy?S klidem na duši jenom řekla,že ji to připadalo jako moč.Všichni odešli,zůstala tam jenom ta protivná sestra,která mě zesměšnila,jak mohla a poslala mě do sprchy.Jenomže to už jsem začala mít už nesnesitelné bolesti,že jsem nemohla ani chodit,tak jsem si sedla na wc a myslela jsem,že tam snad porodim.Ale přitáhli mi papír,že ho mám prý vyplnit,jestli chci anestezii,že všeobecná to nehradí.

Koukala jsem jako blázen,nemohla jsem ani chodit,natož abych vyplňovala nějaký papír!Doktorka mě vytáhla z koupelny a já z posledních sil vylezla na lůžko.Při prohlídce, zjistila,že už sem na 6cm a sestra si začala chystat věci k porodu.Anestezii už mi nechtěli dát,že už to nemá smysl,takže sem si bolesti vychutnávala na plno.Sestra tam třískala nářadím a hučela do mě,kde mám otce,že by tam měl semnou být,přitom ho sami poslali domů.Já tam zatím,začala tlačit,ale nikdo mě nevnímal,až sem zařvala,že už musím tlačit,nastal chaoz,přiletěla doktorka,zjis­tila,že už sem otevřená,tak na poslední chvíli svolávali všechny,kteří se měli porodu účastnit a já si vesele tlačila.

Slyšela jsem jenom:A znova a pořádně zatlačte a ještě jednou a bude to na světě,v tom přiběhl na sál přítel a naše holčička poprvé zakřičela,takže to nejlepší nezmeškal a byl strašně rád,i když tam původně nechtěl být:-)Položili mi ji na bříško,byla tak malinká,že jsem měla ztrach na ni sáhnout.Potom mě zašili a nechali nás s Nelou o samotě.Byly to ty nejkrásnější chvíle v mém životě.

Jenom,kdyby se ti doktoři chovali vstřícněji,byl by to nezapomenutelný zážitek na celý život.Jenomže,kaž­dému se prostě nepodaří narazit na dobře naladěný personál a vždycky se najde někdo,kdo dokáže zkazit člověku náladu,v nejdů­ležitějších chvílích jeho života,do které patří právě porod.

Přeji všem těhulkám,aby si porod vychutnávaly jenom z té lepší stránky,vždyť ty bolesti jsou jenom malou cenou za to,že budete moci políbit své miminko:-)
To a mnoho jiných žázitků přeje Ševča a Nelinka:-)

Váš příspěvek
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 08.03.04 01:29

Ahoj Ševčo,

moooc gratulujeme k Nelince. Viděla jsem i fotečky a musím říct, že je to krásné malé sluníčko.

Moc mě mrzí, že jsi narazila na tak hrubý a ignorantský personál - obzvlášť na tu sestru, co si neodpustila poznámku o pomočení bych napsala stížnost!!!!!

V jaké že porodnici jsi rodila??

A kolik vlastně malá vážila a měřila??

Ještě jednou moc gratulujeme a snad brzy zůstanou jen ty příjemné vzpomínky na porod!

Ed a princezny xx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 07:31

Ahoj Ševčo,

také připojuji gratulace ještě jednou :-) Nelinka je prostě úžasná malá princezna…je táááák krásná :-)

Co se týká porodu moc mě mrzí, jak s tebou zacházeli…ale jak asi všichni víme..tak na někoho, kdo se špatně vyspal a má potřebu být hrubý, můžeme narazit i v té nejlepší porodnici…je to opravdu hrubé a nevhodné se takto chovat k někomu, kdo právě přivádí na svět nového tvorečka…

Ale teď vás tři čekají jen samé krásné chvilky…přeju vám hodně štěstíčka do budoucna. :-)

Tanina a Julinka 30tt

Maxi
Kecalka 333 příspěvků 08.03.04 08:07

Ahoj Sevco,
taky moc gratuluju.
Teda ja bych se asi neudrzela a neco bych rekla, zvlast kdybych mela bolesti, to jsem pak nastvana na cely svet.

Preju vam krasne zazitky s Nelinkou

Maxi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 09:25

Musím uznat, že kdybych prožila takový první porod jako ty, asi bych o druhém dítěti hóóódně přemýšlela. Tak chci utěšit ty maminky, které se trošku bojí a nevědí do čeho jdou, že i první porod může být rychlý. Já jsem sice malého už 18 dnů přenášela a tak mi doktor řekl ve čtvrtek řekl, že jestli do pondělka neporodím, mám se v pondělí hlásit v porodnici s kufříkem.V neděli jsem řekla, že nebudu vařit - poslední den sami, bez miminka jsme se rozhodli jít se někam obskakovat do restaurace. Vyrazili jsme dost pozdě, nějak kolem 15 hodiny (oběd?). Když jsme pak po jídle odcházeli, bylo mi nějak divně od žaludku.Protože porodnici jsme měli po cestě domů a já jako prvorodička bez jakékoliv předporodní přípravy v kurzu jsem nevěděla co se se mnou děje, jsme se tam pro jistotu zastavili. Neděle odpoledne, já bez bolestí, jen s divným pocitem - sestřičky na mě koukaly jak na marťana, ale prohlídly mě. Manželovi pak řekli: zajděte paní domů pro věci… . Než se vrátil, já byla oholená, klystýr v sobě a on to nezvládnul, že má strach a odešel domů. Blbý, co? Byla jsem pořád bez bolestí, možná jenom tím stresem se to všechno spustilo. Sem tam jsem měla malinké stahy a já si říkala: tak při tomhle ty ženské v televizi tak ječí? Kolem půl šesté se dostavil primář, konstatoval, že se čekat nebude a napíchnul mi plodovou vodu. Pak to začalo. Bolesti se pomalounku stupňovaly, ale ječet jsem fakt nepotřebovala. To asi až po půl sedmé, kdy už jsem prokousla i prostěradlo. V 19 hodin jsem najednou cítila při stahu jako že musím nutně na velkou. To mi došlo, že na velkou to asi nejspíš nebude! Na sál jsem odcházela s hlavičkou děťátka skoro mezi nohama. 19.10 byl malý na světě. Než mě stihli zašít, přišel manžel, kterému mezi tím sestřička zavolala, že je táta. Takže chci uklidnit všechny holky, které čekají miminko: ne každý porod je dlouhý a vyčerpávající. Já jsem rodila hodinu. V červenci čekáme druhé miminko (teď už ale s jiným manželem, který se k porodu moc těší) a já doufám, že to bude zase tak rychlé a v pohodě. PS: No, já se pak ozvu Radka

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 08.03.04 09:36

Ahoj Ševčo,
moc Ti gratuluji k Nelince, je vážně moc hezoučká. Ale co si musela vydržet a vytrpět ze strany personálu, to je děsný!!! Jak se může chovat někdo jako prase k mamině, která právě rodí? Já osobně bych byla na pokraji zhroucení. Ale zvládla si to a teď už máš svojí holčičku!!! Přeji Vám oběma moc zdravíčka!!!!
Lentilka + brambůrka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 10:19

Milá Ševčo a Nelinko,

jste šikovné holky a krásně jste to zvládly, ačkoli podmínky nebyly zrovna ideální. Je jasný, že se narodila statečná holčička úžasné mamince.
Pořádně si to užívejte.
Peta a Véčko (25 tt)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 08.03.04 10:26

Ahoj Ševčo,
i já se připojuji ke gratulaci, Nelinka je opravdu nádherná. S tím personálem je to opravdu hrůza, toho se asi nejvíc bojím, takle se chovat můžou jen tupci. Ale teď už máš všechno za sebou a hlavně máš svoji princezničku.
Přeji vám oběma mooooc zdravíčka, ať Nelinka hezky roste a dělá ti jen radost.
 Evel

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 08.03.04 10:52

Blahopřeju k Nelince!
Kde jsi proboha rodila? Jak tě tam vůbec přítel mohl nechat samotnou? To nevydržel chvilku bez jídla? Od 6 cm tě už nechali ležet na zádech a s křížovými bolestmi?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 11:47

ahoj Edino!
Mala se narodila o tri tydny drive,mela 2.550kg a 46cm.Rodila jsem v Ostrave-Porube=velice chvalena porodnice.Pro me,co se tyce vybaveni bez komentare,ale ten pristup me velice zklamal.Ale uz na to nechci myslet,protoze me to zbytecne depta. Ahoj Sevca:-)

Lea
Kecalka 207 příspěvků 08.03.04 12:42

Ahoj Sevco,

nejdříve velká gratulace k Nelince, je to nádherny uzlicek a je dobre, ze uz jste obe doma.
A k tomu zazitku z porodnice. Tomu se cloveku nechce fakt verit, uplne me to nadzvedlo a clouma se mnou vztek. Clovek se v tu chvili ovlada kvuli miminku, aby to treba jeste nezhorsil, ale jak nekdo psal je to fakt chovani prasat, ze to musim takhle napsat. No, hlavne, ze to mate za sebou. A o stiznosti neuvazujes?

Ahoj Lea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 13:09

Ahoj Gabi2!
Rodila jsem v Ostrave-Porube.Neni treba odsuzovat meho pritele,moc mi pomahal,masiroval mi zada,utesoval me.Ale protoze se nenasnidal,tak mel hlad.Po ujisteni lekarkou,ze to bude mozna trvat jeste do rana a ze je casu dost,jsme se domluvili,ze se zajede najist,aby tam potom vydrzel a aby v tech nejhorsich chvilich byl semnou.Jenomze po jeho odjezdu se to rozjelo a s tim nikdo nepocital,do hodinky jsem porodila.A co se tyce tech bolesti,porad jsem si stezovala,ze mam priserne bolesti zad,ale to tam nikoho nezajimalo,sestra mi rekla,ze si muzu lehnout na bok,jenomze me to prislo ze se to nijak nezlepsilo.Mys­lim,ze se ke me ta sestra tak hloupe chovala,protoze mi bylo teprve 19.let,tak me nebrala nejak vazne.Musim taky podotknout,ze to byla jedina stara sestra,ktera se u meho porodu vyskytovala,zbytek byly mlade holky a ty se chovaly slusne. Ahoj Sevca

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 08.03.04 13:11

ahoj Sevco
to je tedy sila,jak se k tobe chovali,neuve­ritelne :-( Ale jak pises,uz si doma a mas naprosto krasnou pacesatou holcicku a k te ti jeste jednou gratuluji
pa market a krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 13:44

Ahoj maminko, tak ti uz ted mohou vsichni rikat, ze?

Moc ti gratuluji ke krasnemu miminku… Jsem moc rada, ze vsechno probehlo OK a az na ty neprijemne a hnusne zazitky pozapomenes, bude pro tebe zivot tak nadherny…

Lituji toho, jak se k tobe chovali v porodnici i z toho duvodu, ze jsme tam sama pred peti mesici porodila a byla jsem velmi spokojena… Vlastne jsem te premlouvala, ze Poruba je nejlepsi porodnice v Ostrave a ze mas jit tam… Promin… Ke me se tam takhle hrozne opravdu nikdo nechoval.
V kazdem pripade te ted ceka mnoho hezkeho a tak ti preju jen same stesti..

Zdravi vas Lesina s Adletkou

PS: Kdyby jsi neco potrebovala napis, moje adresa je Lesina@seznam.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 14:48

Ahoj Ševčo,
o Tvém porodu už jsme hodily řeč na chatu,ale na to špatné časem zapomeneš a jak už holky řekly k chování té sestry vlastně ježibaby se nedá nic dodat než kroutit hlavou.Nelinka je moc moc hezká určitě to stálo za tu příšernou bolest.Jo a náš táta u porodu nebyl vůbec je na to měkký takže na Luboše buď hrdá on tam přece byl.Tak už jenom hodně zdravíčka a štěstíčka.
Helča + Denča +Lukášek9t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 22:50

Ahoj Ševčo,moc Ti gratuluji ke krásné holčičce a hlavně k tomu,jak jsi ten porod nakonec skvělě zvládla.Z vlastní zkušenosti Ti musím říct,že mám s touhletou Ostravskou porodnicí taky velice nepříjemné zkušenosti,takže si dovedu živě představit,co sis musela vytrpět.Když jsem si v ní před rokem užila asi mé nejhorší chvíle v životě,zapřísáhla jsem se,že do tohohle ústavu již NIKDY!Nyní čekáme další miminko a pokud vše bude v pořádku,v což pevně doufám,jsem rozhodnutá pro Fifejdy.Přeji Ti hlavně spoustu zdraví a radosti z Vašeho drobečka.Eva

Tessie
Kecalka 287 příspěvků 09.03.04 09:54

Ahojky Ševčo,

ještě jednou ti mooooooooooooooooc gratuluju, Nelinka je uzasny a krasny miminko.
A co se tyce te porodnice, to je fakt des, clovek by neveril jakej panuje v dnesnich nemocnicich stredovek…a to se netyka jen tveho prispevku, podobnych jsem cetla vic a tomu clovek nemuze ani verit. Holt vsechno je to o lidech, takovej perzonal tam nema vubec co delat. Ale nejdulezitejsi je, ze jsi to vsechno prekonala a vydrzela a odmenou ti je ten krasnej uzlicek stesti.
Takze hodne zdravicka a stesti do zivota!!!!!
Mejte se krasne
 Tessie

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 09.03.04 18:22

Ahojka Ševči,

tak jsem si to nepřečetla doma u kafíčka, ale ještě v kanceláři, a mám teda dost, chudáčku, to jsou ale hajzlíci tam v té nemocnici, jsem moc ráda že všechno dopadlo nakonec dobře a obě jste v pořádku.
Prosímtě zdůvodnili ti nějak tu spoustu krve??

Měj s ehezky a opatruj se i s Nelou, ap
Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 10:43

Ahoj Miso!
No,tu spoustu krve mi nezduvodnili,pry to pochazelo nekde z rodidel-puvodne to melo byt jenom to spineni,jak me upozornila ta doktorka.Prav­depodobne mi tam neco natrhla,kdyz mi delala vnitrni vysetreni,protoze me to desne bolelo,jak mi tam rvala ruku.Ale jsem moc rada,ze to male nejak neublizilo,akorat jsem musela brat zelezo,bylo mi porad spatne.

Vložit nový komentář