Porod tak trochu mimo standardy

Porod

Ahoj holky. Protože jsem celé svoje těhotenství pročítala vaše deníčky týkající se porodu, rozhodla jsem se, že ten svůj taky sepíšu, protože to bylo něco nepředstavitelného. Ale od začátku, protože naše cesta k miminku nebyla zrovna jednoduchá.

S partnerem jsme se začali snažit v březnu 2014. Tak nějak naivně jsem očekávala, že budeme ten případ „hup na krávu a je tele“, o to větší a nemilé překvapení jsem každý měsíc zažívala, když se vysněné dvě čárky na těhotenským testu neobjevovaly.

Snažila jsem se tělo nastartovat pitím kontryhelového čaje, vystřídala Gynex i Inofolic a nic. Jelikož se moje menstruační cykly pohybovaly okolo 50 dní, tušila jsem, že není něco v pořádku.

V listopadu jsme s partnerem podstoupili vyšetření, kde nám bylo doporučeno IVF, jelikož já měla diagnostikované anovulační cykly a partner nic moc spermiogram. Umíte si představit tu „radost“. Jenže protože IVF pro nás byla až ta poslední možnost – oba se pohybujeme ve zdravotnictví a víme, jaká je to zátěž na ženské tělo – navštívila jsem lidového léčitele, který mi doporučil bylinné tampóny na vyčištění dělohy.

Jaké překvapení bylo, když jsem na začátku ledna 2015 přišla na to, že čekáme miminko. Naše štěstí bohužel netrvalo dlouho, 29. 1. 2015 se dva různí doktoři shodli, že plodu nebije srdíčko, takže 3. 2. 2015 jsem podstoupila revizi.

Doktoři mě uklidňovali, že do roka určitě budu držet v náručí miminko nebo budu těhotná, ale kdo tím prošel, tak ví, že na takovéhle řeči nikdo není zvědavý. Jako bolestné jsme si s partnerem zaplatili rovnou dvě dovolené. Na té druhé, po 4 měsících od potratu, už jsme byli opět tři.

Musím podotknout, že jsem opět otěhotněla kolem 37. dne cyklu, pozitivní test byl až 47. den, takže až vám někdo bude tvrdit, že pokud nemáte srovnaný menstruační cyklus na 28 – 35 dní, tak že jste neplodné, tak tomu nevěřte. Každé tělo je jiné a některé se holt do doktorských tabulek nevleze.

Těhotenství jsem měla úplně bezproblémové, cítila jsem se skvěle. Jelikož mi rostlo jen bříško, tak jsem si připadala i sexy. Samozřejmě až na poslední měsíc, o něm dodnes tvrdím, že ho příroda nadělila matkám jen proto, aby se začaly maximálně těšit na miminko, jelikož já si připadala jak velryba na souši, která pořád funí, heká, vráží do věcí a je celkově neohrabaná.

Termín porodu byl stanovený na 1. 2. 2016. Od 38. týdne jsem začala chodit na kontroly do porodnice. Při první kontrole deset dní před termínem mi doktor řekl, že je vše krásně nachystané, že jsem otevřená na dva prsty a malá krásně naléhá. Odcházela jsem nadšená, jak to pěkně postupuje a připravovala partnera na to, že do další kontroly za týden už nemusím vydržet, tak ať je nachystaný na telefonu.

O víkendu jsme si byli ještě prohlídnout porodní sály a absolvovali informativní schůzku, ze které jsem si odnesla to, že první porod je běh na dlouhou trať a nemá cenu s odjezdem do porodnice pospíchat. Což jsem neměla v plánu, protože po všech zkušenostech jaksi doktorům nevěřím a nechtěla jsem absolvovat chemický porod s klasickým kolečkem – Hamilton - klystýr - oxytocin – prasknutí plodové vody – epidurál – oxytocin.

K překvapení všech jsem se i za týden dokulila na další prohlídku. Když doktorka otevřela mou kartu, tak jen překvapivě pronesla, že se diví, že s nálezem z minulého týdne už neležím s prckem na pokoji. Vyšetření ukázalo, že jsem otevřená na tři centimetry a byl mi nabídnut Hamilton, kterého jsem odmítla, protože pořád jsem měla pět dní do termínu porodu, nebylo kam pospíchat.

Nadšeně jsem volala mamce, že klidně budu přenášet dalších 7 týdnů, než se bezbolestně otevřu na deset. :D Když jsem to říkala partnerovi, tak jen prosil, ať ještě vydržím do soboty, že má následující den (v pátek) celkem důležitou schůzku. :D

Stejně jako celý poslední měsíc jsem chodila v noci co hodinu na záchod. V jednu ráno jsem uslyšela lupnutí a začalo ze mě něco vytýkat. Došlo mi, že je to nejspíš plodovka, ale nepřišlo mi to nijak velké množství, tak jsem si dala porodní vložku a šla spát.

Za další hodinu jsem šla znovu na záchod a zase ten odtok pokračoval (vleže se nic nedělo), tak jsem si jen vygooglila, jestli je normální, že je v plodové vodě příměs krve a na radu porodní asistentky, která nás prováděla na prohlídce sálu, jsem šla ještě spát, protože jsem předpokládala, že porod bude dlouhý a já budu potřebovat hodně sil. Sama jsem se uklidňovala tím, že když všichni říkají, že to bolí, tak že to nezaspím, že jo. :)

Co hodinu jsem chodila na záchod, kde už mě mírně začínalo pobolívat břicho, ale nic hrozného, klasika jako před menstruací. O půl sedmé vstával partner, tak ho seznamuju se situací, ale říkám mu, ať klidně jede ještě do práce, že to určitě bude trvat ještě hrozně dlouho, že budu ráda, když bude malá do večera na světě. Ten se ale rozhodl, že zůstane doma – musím dodat, že naštěstí!

Společně jsme se nasnídali a já volám do porodnice, že mi sice odtekla plodovka, ale že nemám žádné bolesti, tak jestli mám přijet hned. Sestřička mi říká, ať se ukážu během dopoledne, že malé natočí ozvy. Jdu si ještě lehnout, ale už to není nic moc příjemného, takže jdu zase na záchod, kde mi je paradoxně úplně nejlíp. V 7:45 si ještě vyměňuju smsky s mamkou, která mě pořád kontrolovala, jestli náhodou už nerodím, že jsem pořád 2 v 1 a ať se nebojí, že bude vědět jako první, že je malá na světě.

Nenapadlo mě nic jiného, než si dát horkou sprchu, která to všechno krásně odstartovala. Jedna bolest za druhou, rozhodně se nedá říct, že by se střídaly nějaké intervaly. Snídaně šla během jedné z kontrakcí ven. :)

Volám na partnera, jestli by mi mohl jít pomoct vstát z vany a vím, že už je zle. Chudák mě musel otírat i oblíkat, já nebyla schopná ničeho. Přepadla mě strašná panika, že tohle je jen začátek, a jak můžu tyhle bolesti vydržet ještě dalších osm hodin, že to prostě nejde, že jsem strašná hysterka a že to rozhodně nemůžu zvládnout. Chtělo se mi zoufalstvím brečet.

Ve čtvrt na osm vyjíždíme do porodnice, kterou máme jedenáct kilometrů. Partner zrovna nedodržuje předpisy a já musím říct, že bohudík. :) Cestou je to samá serpentina a zatáčka, což je vážně parádní. V jednu chvíli prosím partnera, ať to tak neklopí, že mám pocit, že se mi to břicho roztrhne.

Chvilku po půl deváté jsme v porodnici, před ambulancí musím jít na záchod a mám strašnou potřebu jít na velkou. Čekárna je plná těhulí a já hystericky odchytávám sestru, že jsem jí volala, že mi praskla voda a že to strašně bolí. Ta mě bere dovnitř, kde je dalších pět těhotných a já pořád opakuju, jak to strašně bolí.

Myslím, že holkám se ten den moc hezky neusínalo. :D Zavedou mě do malé vyšetřovací místnůstky bokem, kde nejsem schopná se ani svléknout, sestra mi musí pomáhat. Ptá se mě, jestli mám pocit na velkou a já jí říkám, že strašně. V tu chvíli už se volá doktor, který přiběhne, vyšetří a volá, ať někdo přiveze vozík. Já ho v tu chvíli prosím, že strašně potřebuju na záchod, ať mě pustí.

Ten mi vysvětluje, že nepotřebuju na záchod, že to, co cítím je miminko, které chce ven a že za chvíli bude se mnou. Na něj vykuleně čumím a říkám, že to není možné, že mám přece rodit dlouho, když jsem prvorodička. :D

Na vozíku projíždíme ambulancí, já to doprovázím skučením: „Au au au“, jak kdyby to něčemu mohlo pomoct. :D Dovezou mě na nejbližší porodní sál, kde mě vysvlečou a začnou shánět partnera. Ten nikde, protože šel přeparkovat. Naštěstí přiběhl včas, nestihl si vysvlíknout ani bundu, natož si vzít návleky a už mi držel nohu.

Na tři zatlačení byla malá venku (8:50), přistála mi na břiše a my s partnerem nechápeme, jak to, že už je to za náma. :) Po porodu si porodní asistentka podává ruku s partnerem a nejen, že mu gratuluje, ale ještě se představuje a říká: „Dneska to bereme trošku z opačného konce, že?“ Papíry o hospitalizaci podepisuju až po sprše, no prostě porod naruby. :D

Musím se přiznat, že jak to bylo všechno rychlé, tak si můj mozek nestihl zapamatovat bolest a já hned po porodu tvrdila, že jestli je tohle všechno, tak že budu za měsíc klidně rodit znovu. :) Nejhorší na tom všem bylo závěrečné šití, protože jak šla maličká rychle, tak mě pořádně potrhala.

Musím říct, že z celého porodu ve mě zůstaly vzpomínky jen na tu zoufalost, že TOHLE je začátek a já musím ještě x hodin vydržet, což je prý klasický pocit u překotného porodu. Zpětně mi došlo, jaké štěstí při nás stálo, protože stačilo, aby bylo náledí, napadl sníh nebo se stalo cokoliv jiného a já to do porodnice nemusela stihnout.

Pro příště už vím, že po prasknutí plodové vody je lepší jet směr porodnice. A v našem případě se opět ukázalo, že my jsme prostě do tabulek nezařaditelní. A jen dvě poznámky závěrem: Malá se narodila 29. 1. 2016 přesně rok poté, co mi bylo sděleno, že plodu nebije srdíčko. A partner svou důležitou schůzku stihl, ta se ale zvrhla v oslavu narození naší princezny. :)

Hodnotilo 55 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 22.02.16 00:29

Gratulace :palec:

 
majki.r
Extra třída :D 12448 příspěvků 22.02.16 01:19

Moc pěkné, gratuluji :kytka:

 
beruska9
Echt Kelišová 9236 příspěvků 22.02.16 03:41

Pekne :) Ja taky rodila rychleji, nez jsem ja i vsichni kolem me cekali (ale o neco mene dramaticky, pac jsem pri prvnim odteceni plodovky do te nemocnice jela :mrgreen: ) a ten pocit, ze to dlouho nevydrzim a pak prekvapeni jsem zazila taky, zpetne je to docela sranda :mrgreen:

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 22.02.16 06:25

Krasny :potlesk:

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 22.02.16 06:41

Gratuluji moc pěkný deníček. :)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 22.02.16 06:43

Moc pěkný :potlesk:

 
Lenka 80  22.02.16 07:12

Moc moc moc moc krasny denicek a moc moc moc gratuluju :hug:. hezky se to cetlo.

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 22.02.16 07:33

Gratuluju :kytka:! Ono na tom asi něco bude, že se má jet po odtoku vody hned do porodnice. Já tam tedy pobyla hodně dlouho, ale vůbec nic se nedělo, ale nic neurychlovali. Pak najednou hodně silná kontrakce, podle MUDr. to prý ale bude na dlouho. Přesně mi problesklo hlavou, že tohle při té intenzitě asi budu hodně špatně zvládat několik hodin. Chtělo se mi strašně na velkou ( přestože jsem před chvílí byla ), hrozně moc jsem potřebovala tlačit, ale myslela jsem na to, že nemůžu, když jsem prý jen na 3 cm otevřená. Tělo si však dělalo co chtělo… Za 35 min. jsem už držela kluka v náručí. Porodila jsem ho sama, bez přítomnosti PA i MUDr.
Jet tedy do porodnice až když začaly kontrakce, tak porodím cestou.

 
Bebuše
Echt Kelišová 7565 příspěvků 22.02.16 07:52

U druhého miminka opravdu spěchejte směr porodnice, já měla oba porody rychlé a průběhem stejné :) Pocit „to byla pohoda“ jsem po první měla taky :lol: Dodnes to partner všude vypráví :) Gratulace k miminku :dance:

 
rigousek
Kelišová 6876 příspěvků 22.02.16 08:26

Měla jsem to stejně. Přijela jsem do porodnice v 21:15 a ve 21:30 byl malý na světě :D papíry jsem vyplňovala až posléze

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 22.02.16 08:32

Gratuluji!!! :* :* krásně se to četlo, přes smutné začátky, vtipné průpovídky až po bleskový závěr - přečteno jedním dechem. Krásný příběh a ještě k tomu psán někým, kdo psát umí! :-) ;)

 
ivcii
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 22.02.16 08:39

Gratuluji! Trochu se v deníčku vidím. Porod sice nemám ještě zasebou, ale cyklus 50 dní, kdy mi má doktorka řekla, že ať s miminkem nepočítáme, že při cyklu 50 dní to moc nejde(povedlo se nám po půl roce) a porodnice 11 km od nás :) Ve středu se jdeme podívat do porodnice, ve čtvrtek první monitor a já počítám, že i když mám termín 26.3., tak se malá narodí dřív a rychle. Nějak se mi o tom zdálo a i když normálně na sny moc nevěřím, tak vím, že některé věci se prostě plní tak jak jsou ve snech. A naprosto chápu to všechno odmítání Hamiltona, oxytocinu atd. Přeju si to mít podobně, bez toho všeho :) Každopádně gratuluji k holčičce a přeji hodně zdravíčka! :palec:

 
lpetra
Echt Kelišová 8195 příspěvků 22.02.16 08:42

Gratuluji k miminku a krásnému porodu. Já ho měla taky rychlý od začátku kontrakcí byla malá za tři hodiny venku a kdybych čekala na pravidelnost rodím doma naštěstí jsme hned po prasknutí vody jel do porodnice

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 22.02.16 08:48

Gratuluji. Holky, nelitujte ty chlapi tak moc, jo? Chudák chlap mě musel usušit a oblíknout…no, chudinka, my trpíme jako zvířata, abychom přivedly na svět společné dítě a oni se musí o nás chvilku postarat. To ej toho! Jen ať se starají!

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 22.02.16 08:49

Mě se líbí, že jsi se ubránila těm jejich chemickým nátlakům a porodila jsi rychleji a snáz než když se pořád do všeho zasahuje a nenechá se to na přírodě. Gratuluji k holčičce.

 
AaaNi
Kecalka 140 příspěvků 22.02.16 09:07

Normálně i slza ukápla - jak říkáš o tom pocitu zoufalství. Ten jsem měla taky, když přišly ty nejhorší kontrakce a nikdo nevěděl, jak dlouho budou trvat.. v hlavě se mi promítalo všechno včetně císaře. Díky Bohu už jsem potom taky celkem brzy porodila. Jsi statečná a moc Ti přeji tak rychlý porod - hl. že jste to stihli :).

 
Nafrněná  22.02.16 09:09

Mooooc dobrý deníček :) trnula jsem do poslední chvíle a říkala jsem si, že to snad dobře dopadne… moc pěkně jsi to napsala :)
gratuluji :kytka:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 22.02.16 09:18

Gratulace k miminku a řekla bych i pohodovému porodu.
bohužel s tou plodovkou je to tak 50:50. u mně i když odtekla, tak pokud by nezačali vyvolávat, tak by se snad ani nic nedělo. 30h od odtoku pořád bez kontrakcí :(
přeji hodně zdravíčka oběma a Tobě rychlé zotavení :-)

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 22.02.16 09:49

Krásný deníček!!! Moc gratuluji k miminku!!! :kytka:

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 22.02.16 09:49

Moc peknej denicek a hlavne povzbudila jsi maminy co to maji jeste pred sebou :palec: my 3hodky od příjezdu ale úsměv me přešel az hodinu pred narozením prcka ;)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 22.02.16 09:54

Moc pěkné gratuluji :-)

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 22.02.16 10:25

@whitehorse No, u mne se také dlouho nic nedělo. Voda začala odtékat 10.10. brzy ráno a kluk se narodil až 11.10. ve 12:45 h ( v porodnici jsem je ukecala, aby tomu nechali volný průběh ). 11.10. v 10 h mi začaly menší kontrakce po 10 min., pohodička. Akorát přijel manžel, aby byl alespoň chvíli se mnou, nechtěla jsem ho tam mít až budu mít větší bolesti, takže v poledne měl jet domů za dcerami a že mu pak zavolám, až se kluk narodí, aby přijel a pochoval si ho ( porodnici máme 10 min. od domova ). Bylo 12 h a manžel řekl, že ještě chvíli zůstane…( zpětně jsem za to byla moc ráda ). Zhruba od 12:10 h to nabralo grády a za 35 min. byl kluk venku. Byl to pro všechny šok, že to najednou bylo tak rychlé. Manžel běžel pro PA a ta přiběhla, když už jsem držela syna v náručí.

 
mar.dyntarova
Povídálka 22 příspěvků 8 inzerátů 22.02.16 10:29

Já přesně to samé, první porod od prasknutí plodovky (tím to začalo) 4 hod, taky nejhorší zážitek z toho šití. Druhý porod necelé 2 hod, takže opravdu je nejlepší jet hned do porodnice, jinak to může skončit porodem v autě :( A vždy se pobaveně usmívám, když někdo říká, že první porod prostě musí být dlouhý, naštěstí to není pravda :D

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 22.02.16 10:35

Moc pěkný a vtipný deníček. Gratuluji :kytka:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 22.02.16 10:47

Pěkné, tohle je mi povědomé: „Zoufalost, že TOHLE je začátek a já musím ještě x hodin vydržet.“

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 22.02.16 10:55

Pěkný deníček :)
též jsem si u druhého překotného porodu říkala, že to dlouho nevydržím :mrgreen: a nakonec jsem to „musela“ vydržet cca 15 minut

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 22.02.16 11:16

Porod rychlovka super, ale jako promin, po prasknuti plodovky se musi ihned do porodnice skrz infekci. Takze tim, ze jsi sla spat, jsi pekne riskovala zdravi prcka :roll: Jinak gratuluji

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 22.02.16 11:24

@viky23 tak riziko infekce sice je, ale největší „průšvih“ je, pokud je k tomu pozitivní SAG, tam by se mělo dojet do 2h od odtoku plodovky. a to asi tazatelka neměla, takže bych to nehodnotila tak příkře ;) :-)

 
Nafrněná  22.02.16 11:29

@viky23 nevím odkud to máš, po prasknutí plodové vody se má jet hned do porodnice jen v případě pozitivního streptokoka… jinak je čas pokud nejsou žádné problémy

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 22.02.16 12:27

@Nafrněná všude jsem četla do dvou hodin od prasknutí vody do porodnice skrz infekci :nevim: jak je to tam už celé otevřené, může se tam dostat infekce, když se dlouho nic neděje, proto mají být už maminky raději pod dohledem v porodnici :nevim:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 22.02.16 12:28

Třeba zrovna tady https://www.emimino.cz/…-voda-38554/

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 22.02.16 13:36

Moc pěkně napsané!!! gratulace k super porodu i k malé princezně :kytka:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 22.02.16 13:41

Jo akorát poznámka: podle mě klystýr není chemický zásah ;)

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 22.02.16 13:54

@viky23 Ale oni v té porodnici stejně nic jiného, než čekají nedělají :nevim: Vyvolávat se začíná až za 24 hodin po odtoku vody, takže zase až takový akut to asi není, zvlášť když to jen tak kapká…já jsem tedy vyjela tak za 3 hoďky po odtoku, ale to bylo u druhého mimina a hlavně byly cesty v tak hrozném stavu (prosinec, náledí), že jsem měla strach, že to potom bude o hubu…první kluk se mi taky narodil docela rychle, tak jsem měla strach to s druhým doma nějak hrotit :lol:. Ale i když jsem tam ležela celou noc, tak na monitorech furt nic moc nebylo a nakonec se příprava, klystýr ani vana nestihla, protože jsem na box došla už na finále :lol:. Otvírám se tak nenápadně, že to ani monitory nepoznají :jazyk: :jazyk:

Jinak gratuluji k miminku a pohodovému porodu!!

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 22.02.16 14:21

Moc krásně napsané..

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 22.02.16 14:24

@viky23 to není pravda, nám říkali, že vůbec nemusíme pospíchat, pokud to není nějhaký masivní odtok nebo krvácení. Mezi námi, v nemocnici je naprosto stejné, ne-li větší, riziko zanesení infekce než doma.

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 22.02.16 14:46

@atominnka No,přesně. :lol:

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 22.02.16 15:25

Krásný deníček, moc gratuluji k malé princezně. :)

 
Katy 7
Kelišová 5167 příspěvků 22.02.16 16:26

Gratuluji. :kytka:

Můj poslední porod byl velmi podobný. Ve stylu tři P :mrgreen: Přijela, pozdravila, porodila :lol:

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 22.02.16 18:58

Já už byla sice v porodnici kvůli vyvolání, alevoda mi rupla sama a porodila jsem do hodiny dvacet minut, takže ted si říkám, jestli já to stihnu :-)

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.02.16 19:09

@atominnka No nám taky říkali do 2 hod do porodnice, upozorňovala mě na to i má doktorka :nevim: Jinak, když je to na delší lokty, dávají se antibiotika, a to i v případě, že pozitivní streptokok není.
Jinak autorce moc gratuluji :kytka:

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.02.16 19:21

@viky23 Je tak. Když se déle nic neděje, dávají se co 6 hod antibiotika i když je streptokok negativní, preventivně právě kvůli té infekci.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 22.02.16 19:37

@viky23 pochva není „houba“, nenasákává žádné infekce zvenčí ;) infekce se tam může pouze zanést a to právě např. vnitřním vyšetřením…sa­mozřejmost je vynechat sex, s pozitivním streptokokem je situace zase jiná. Ale jinak po odtoku plodovky (ona nevyteče všechny, navíc si ji miminko stále částečně dovytváří) stačí si dovnitř nesahat a ani to nedovolit nikomu jinému ;) a čekat co se bude dít :kytka:

 
andrys36
Kecalka 287 příspěvků 22.02.16 20:03
 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 22.02.16 20:11

@renule121 no tak ajsně, ale ty se tuším dávají až 24hod po odtoku vody :nevim:

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.02.16 20:17

@atominnka No je to tuším dříve. Jestli si pamatuju správně, tak po 12 hod.

 
Kačka94
Kecalka 214 příspěvků 22.02.16 20:21

Krasny pribeh moc velka gratulace a preji hodne stesticka :*

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 22.02.16 20:45

@renule121 u nás v porodnici až po 24hodinách pokud porod nepokračuje, řešila jsem to před 2týdny s kamarádkou, které rupkla voda a ještě po 20ti hodinách nerodila

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 22.02.16 20:47

Moc pěkný, mně praskla voda u prvního, třetího a čtvrtého, u třetího to bylo tedy už v porodnici, odkud mě chtěli vyhodit, ale po prasknutí se začaly dít věci a za tři čtvrtě hodiny byl malej na světě. No se čtvrtým jsme valili směr porodice okamžitě po prasknutí samozřejmě.
JInak, podle mě je zdaleka nejhorší možná komplikace u prasknutí vody to, že se může uskřinout pupeční šňůra, když se dostane do pochvy a utlačí ji naléhající hlavička dítěte. Proto bych s odjezdem do porodnice u prasklé vody nikdy neváhala.

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.02.16 20:53

@atominnka Tak je to asi individuální, u mě to bylo fakt dříve - nějak po těch 12 hod a pak co 6 hod do žíly..

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama