Porod toho našeho obříčka ;-)

Porod

O tom, jak se narodil náš syn vyvolávaným porodem a jak to s taťkou málem seklo. :D


6 komentářů


1 komentář


4 komentářů

Byla jsem již podruhé těhotná. První těhotenství nevyšlo a skončilo dřív, než začalo, zamlklým potratem v 10. týdnu. Když jsem se z této velké ztráty a bolesti oklepala, otěhotněla jsem podruhé. Aby toho nebylo samozřejmě málo, na screeningu našli miminku vyšší šíjové projasnění a lymfatické váčky na krku (dodnes nevím, co znamenaly, jelikož mi to nebyl nikdy schopný vysvětlit).

Čekal mě odběr plodové vody a čekání na nekonečné výsledky, které dopadly dobře. A my se dozvěděli, že čekáme zdravého chlapečka. Na ultrazvuku ve 20. týdnu se vyloučila srdeční vada a já si konečně mohla začít užívat těhotenství, i když jsem měla veliký strach až do porodu.

Čas hrozně moc letěl a termín porodu, který byl stanoven na 24.4.2014, se blížil rychlými kroky. Pamatuji si, když jsem přišla na poslední kontrolu v den termínu porodu a můj gynekolog mi sdělil, že miminko je vysoko, já úplně uzavřená, ale říkal, že se to prý může z hodiny na hodinu změnit. Bohužel nezměnilo a já byla předána na pozorování do porodnice Břeclav.

Jezdila jsem pravidelně na monitor co dva dny. Při velice bolestivém vyšetření gynekoložkou byl nález stále stejný. Pak přišel na řadu ultrazvuk a odhad miminka byl asi na 3500 gramů, hlavička nešla pořádně změřit. Pamatuji si její slova: „Jejda, hlavička je nějak veliká“, což mi na klidu moc nepřidalo.

V úterý 29.dubna jsem byla na posledním vyšetření, které prováděl pan primář Bambas, a nález opět stejný. Jeho skvělá otázka: „Co děláte proto, abyste porodila?“ :-D Přitom jsem tahala nákupy, chodila do schodů, nahřívala se ve vaně, uklízela zběsile byt a nic. Bylo mi sděleno, že pokud do 1.května neporodím, tak mě čeká indukce.

Tak jsem opět zahájila zběsilé vyhánění miminka, ale pohnulo se to velice málo.

Prvního května jsme tedy s velkou obavou nakráčeli do porodnice a nahlásili se. Odevzdala jsem oblečení a vyfasovala jsem bílou košili a čekalo mě opět vyšetření. Miminko už bylo dole, ale čípek na špičku prstu a to ještě těsně. V 8 ráno mi byla zavedena první tabletka a prý se bude čekat, co to udělá, ale mám prý počítat 2-3 dny, protože jsem nepřipravená.

Manžela, moji největší oporu, poslali domů a že mu zavolají, až se porod rozjede. Jelikož jsme v té době neměli auto, tak by manžel za mnou neměl jak dojet (bydlíme 30 km od porodnice), tak jsme si zaplatili nadstandartní pokoj, kde jsme mohli být spolu.

Měla jsem k dispozici různé věci, jako byl míč, vana, sprcha atd. Bylo mi doporučeno hodně chodit, tak jsem chodila, skákala vesele na míči a vůbec nic se nedělo. Byla jsem naštvaná. Kdybych já bláhová jen tušila… :-D

Asi v jednu hodinu mě opět čekala kontrola a závěr byl otevřená na jeden prst volně. To už jsem si myslela, že nikdy neporodím. Zavedli mi druhou tabletku, a to je prý maximum pro 24 hodin, teď se musí čekat.

Asi o půl 3 mi přišly první malé bolesti, ale nic, co by se nedalo vydržet. Velice rychle se začaly stupňovat a nabíraly na intenzitě. Pamatuji si, jak jsem se s manželem domlouvali, že se budeme dívat na Ulici, ale o půl 7 jsem již byla na čtyřech na zemi a rozdýchávala velké bolesti, které však nebyly konečné.

Trávila jsem hrozně moc času ve sprše. Zezačátku velice pomáhala a nesnášela jsem, když pro mě přišla sestřička, že musím na monitor. To byly pro mě muka, ležet na boku a nemoct si stoupnout nebo se otočit. Naštěstí jsem se začala i otvírat, i když porod postupoval velice pomalu a bolesti zesilovaly a přicházely jedna za druhou. Když mi PA poradila, že mezi kontrakcemi mám odpočívat, tak jsem myslela, že jí snad pošlu někam. :-D Bolesti byly tak veliké, že jsem začala i zvracet. Manžel mi držel misku a na ten jeho lítostný a bezradný pohled nikdy nezapomenu.

Po jednom z monitorů jsem mohla i do vany, to bylo asi v 10 večer, kdy už jsem lezla po stropě a prosila manžela, že chci spát, ať mě vezme domů, že jsem strašně unavená. Další a další silné kontrakce mě příšerně vysilovaly. Přišlo mi, že snad ani nepolevují. Přišla tedy na řadu vana. Manžel mi poléval břicho teplovou vodou a masíroval záda, protože se přidaly šílené bolesti kříže. To už jsem se kousala do ruky a nebyla schopná z vany vyjít. Manžel se mě snažil povzbudit, ale já na něj byla hnusná, ať si své rady nechá pro sebe, což mě dodnes mrzí. Ale on sám říkal, že jsem to nebyla já, že mě nepoznával. :-D

Asi kolem půlnoci přišla opět PA, že musím na monitor, což se mi vůbec nechtělo. Čekalo mě opět vyšetření čípku, což pro mě bylo naprosto šílené a jedna z nejhorších věcí na porodu. Jak mě stále vyšetřovala, už jsem hodně krvácela a přišla mi obrovská zimnice. Byla jsem otevřená asi na 5 prstů volně, a tak se rozhodla prasknout mi plodovou vodu, které prý moc nevyteklo, ale hladila mě po ruce a říkala mi, že polovinu mám za sebou.

Přehoupla se půlnoc a bylo již 2.května a bolesti přidaly na intenzitě. Už jsem myslela, že ani není možné, že to už nevydržím. Měla jsem v ruce kanylu a musela jsem ležet na monitoru a s každou novou kontrakcí jsem drtila nemocniční lůžko. Pomaličku jsem cítila tlak na konečník.

Asi ve 2 hodiny ráno přišel i pan primář Bambas a čekalo mě opět vyšetření čípku, ale také sladká věta, že už „to“ bude, tři čtvrtiny porodu za námi.

Pamatuji si, jak manžel stál vedle mě, ani nemluvil, jen byl bledý jako zeď.

Poslední hodinu před celým koncem se mi chtělo hrozně tlačit. PA mě nechala, tak jsem tlačila na prázdno, což mě vysilovalo ještě víc. Chvíli jsem i stála, ale hrozně se mi ze zimnice třepaly nohy. Vrátila jsem se zpět na lůžko. Sice jsem byla po 20 hodinách vyčerpaná, ale dala jsem do toho vše. Pan primář mi nasadil i kyslík, protože viděl, že opravdu už nemůžu. Čekal mě i nástřih, jinak bych se prý potrhala sama, což jsem nechtěla.

Tlačila jsem, co to dalo, sestřička mě chválila, že mi to jde krásně. Zeptala se mě, jestli nechci trošku pomoct, a tak jsem ji to dovolila a lehce mi nalehla na bříško - a najednou byla hlavička i s ramínkem venku. Viděla jsem jen fialové miminko, které má šňůru kolem krku, a manžela, který byl na zhroucení. Stál tam a já myslela, že každou chvíli odpadne.

Malého jsem ani neviděla. Rychle ho odnesli a dali mu také kyslík, ale byl naprosto v pořádku - 4060gramů a neuvěřitelných 57 cm. Placenta vyšla na poslední kontrakci sama a najednou, jako když utne, přestaly všechny bolesti a já byla schopná skládat uhlí. :D Měla jsem pár stehů.

Pak už jen přišel manžel s naším Kubíčkem v náručí. Na ten krásný pohled nikdy nezapomenu. Dal mi ho a já se na první pohled zamilovala. Byl tak maličký a krásně voněl. Jen si na to teď vzpomenu a derou se mi slzy do očí. Manžel mi moc poděkoval, že jsem byla statečná a prohlásil, že větší masakr nikdy neviděl. :-D

Dneska má Kuba 4 měsíce, dva zoubky a je strašlivě moc šikovný a já pyšná jako páv. :-) Děkuji moc všem za přečtení.

Hodnotilo 52 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 21.09.14 00:35

Moc pekny deníček… :) a teda 57cm? To ti ten malej basketbalista musel dat opravdu zabrat ;) přeju hlavne zdravicko :)

 
shina
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 21.09.14 01:35

Ty jo takovy obrik :) hodne zdravicka preju :kytka:

chlap byl tez u prvniho porodu, ale po druhe uz nejde, ze to bylo hrozne videt jak sem trpela a on nemohl nic delat… Este ze oni nerodi, to by nebyly deti :D

 
Anes
Kecalka 330 příspěvků 21.09.14 07:12

Hrozny porod, uff..

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 21.09.14 07:46

Malý byl hnedka kus chlapa :) Jste s manželem vysocí, anebo to byla náhoda? Smekám, muselo to být dlouhé a dle popisu náročné pro vás všechny.

 
kve-tinka
Závislačka 4015 příspěvků 33 inzerátů 21.09.14 07:48

Gratuluji ke Kubíčkovi. :kytka:
Já jsem ráda, že můj vyvolávaný porod, byl procházkou „růžovou zahradou“. Sice jeho konec moc slavný nebyl, ale opravdové porodní bolesti jsem měla 2h a celkově byl syn za 7h venku!!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 21.09.14 08:11

Gratuluju k dlouhému klučíkovi :) a kolik mel pres hlavičku? Mozna se mu ven nechtělo, ze si tam nějak utahoval pupečník (usuzuju jen podle te barvy), kolik mel Apgar? Prosli jste si peklem a věřím, ze pro muze to bylo těžké a cítil bezmoc, snad to zvládá ok, doporucuju o tom mluvit a nebrat na lehkou váhu, i treba vyhledat odbornou pomoc, kdyby se mu to vracelo. Hodne zdraví cele rodině preji :kytka: jo a ještě mě zajímalo, v jakém tydnu ti porod vyvolali, diky

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 21.09.14 08:13

Aha, takze to byl jen týden po terminu, už to vidim

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 21.09.14 09:01

Ty jo, gratuluju, je to kus chlapa :-)To můžeš rovnou začínat na veliokosti 62 :mrgreen: Zvládli jste to skvěle :-) :kytka:
Brácha měl stejnou váhu a 56cm, když se narodil :-) A kamarádka v březnu porodila(přirozeně) holčičku - 55cm a 5190g :-P

 
Almatka
Kelišová 6457 příspěvků 21.09.14 10:50

Je mi líto, žes měla u porodu takový záhul :hug: Náš první malý se narodil s 54cm a 4150g, 8hodin, jen snad tři stehy, druhý se narodil s 57cm a 4800g, za 3 hodinky po všem a bez poranění. Nikdo to nechápal a já se trochu styděla, že mám asi nějaké větší porodní cesty či co, ale prý ne, jen mám štěstí:) Když ten první byl takhle veliký, druhý už bude mít cestu na svět volnou :-D

 
Lucík33
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 21.09.14 11:43

Moc krásně napsaný deníček:) A syn byl opravdu veliký:)

 
gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 21.09.14 11:54

Tak to je kus chlapa ti povim. rodila jsi v Breclavi? jaky tam byl personal a i na sestinedeli? ja prvne rodila ve Znojme, tam super, ale zvazuji u druheho zkusit jinou porodnici

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 21.09.14 13:10

Moc krásný deníček. Gratuluji k chlapečkovi. :kytka:

Příspěvek upraven 21.09.14 v 13:10

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 21.09.14 15:10

Krásný deníček - moc gratuluji k chlapečekovi :kytka:. Porod tak velkého miminka musel být tedy hodně náročný… Nedivím se manželovi, že byl bledý jako stěna :).Hodně zdravíčka celé rodince!

 
kacule555
Povídálka 14 příspěvků 21.09.14 16:52

Pani krasne napsane..velka gratulace..ja mela taky vyvolany porod..18.5.2014 mi 10:20 zavedly tabletku a za hodinku 11:23 jsem mela karolinku u sebe…3360g a 48cm…ale bolesti od zacatku silene…uz mame taky 2zoubky..preji vam hodne zdravicka,..at vam kubicek dela samou radost

 
Idril
Závislačka 3045 příspěvků 21.09.14 17:03

Moje malá vážila na chlup stejně :D ale měřila pouhých 52 cm

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 21.09.14 17:25

Gratuluji!!! Poradny obrik!! Zaslouzila by jsi metal!!!

 
sindlerova
Nováček 6 příspěvků 21.09.14 19:53

Na tak krásné okamžiky nelze zapomenout, moc krásné.)) :srdce:

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 21.09.14 21:20

Moc Vám gratuluji k miminku :-) Je to krásný klučík…

Můj příběh a porod byl podobný, sice ne indukce, ale taky jsem se kousasla do rukou a myslela, že už to nevydržím. Mému synkovi je 9 měsíců a po přečtení Vašeho deníčku jsem si tu bolest tak připomněla, že druhé dítko asi dlouho nechci :-) :-)

 
krusty
Závislačka 2987 příspěvků 10 inzerátů 21.09.14 21:26

Moc krasne, gratuluji ke Kubickovi a k vykonu :) dojalo me to :)

 
babicka1
Povídálka 35 příspěvků 21.09.14 21:41

Gratuluji :kytka: Taky mam Jakuba a taky byl obrik (4190). Ja to mela asi tim, ze byl vporadi uz treti :P. At pekne roste (My jsme v pul roce vypadali na rocek, a taky sama ruka, sama noha :jazyk: ).Hezky vecer preji.

 
MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 21.09.14 21:54

Děkuji hrozně moc všem, ani jsem nečekala takové ohlasy, hrozně moc mě to potěšilo, to ani nejde popsat. :) dneska má Kubíček 4 a půl měsíce a na poslední kontrole měl 71cm a já mám hrůzu, kam tohle až půjde :mrgreen:
@Jenisa
tu délku má malý rozhodně po mě, jako ženská mám 182cm :pankac: manžel je stejně vysoký, jako já, takže nějaký obr není a když mi ho dali, tak mi přišel strašlivě maličký :mrgreen: :mrgreen: ;)

@Saroya
přes hlavičku měl 36cm, ale měl ji úplně jako kužel, jak procházel porodními cestami, mám i fotku a ty když někdo vidí, tak nechápe, jak je toto možné… :nevim: :mrgreen: to mě vůbec nenapadlo, že to může s tím pupečníkem souviset, ale opravdu byl dost fialový, hned ho odnesli, dostal nějak injekci a pak bylo všechno v pořádku, jak mi ho potom dovezli na pokoj, tak byl krásné růžové miminko a s manželem na porod vzpomínáme pořád a moc rádi, pořád o tom mluvíme, říkal mi, že ke konci to byly, tak silné emoce, že nevěděl, jestli má brečet, smát se nebo to s ním sekne, že nic tak silného nezažil, pamatuju si, jak říkal sestřičce, že mám obrovské bolesti a ona se jen usmála a že nic jiného, než porod mi nepomůže, chudák :mrgreen:…Apgar netuším, ani nevím, co to je :think:

@atominnka
tééééda 5190g tak to je doslova mazec…to je náš malej teda troškař 8o :D

@Almatka
takže taky 57cm to je paráda, já jsem si myslela, že jsme snad nějaká rarita…každý se mě vždycky dvakrát ptal jestli fakt 57 :mrgreen:

@gabka1988
děkuji, Břeclav úplně super, starali se o mě výborně… ;)

@kacule555
tééda, tak to byla pěkná rychlost, to je super :mavam:

@Dasenka.svc
já jsem se fakt kousla párkrát do ruky já už nevěděl, co mám dělat…nemohla jsem stát, ležet, chodit, mluvit, myslela jsem, že to fakt nedám a to s bolestí nemám problém, vydržím hodně, není, nic, co by mě skolilo, ale nakonec se ukázalo, že taková věc existuje, ale dneska na to strašně ráda vzpomínám ;)

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 21.09.14 21:58

@MonikaN.89 pěkný deníček, hezky urostlý chlapák :potlesk:
PS: taky jsem rodila v Břeclavi, jen téměř o tři měsíce dříve

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 21.09.14 21:58

Při čtení deníčku jsem si vzpomněla na svůj první porod, sice v termínu, ale s podobným průběhem, brrr. Nicméně dcera byla prcek. Zato syn, čtyřkilový puclík, byl za devět hodin venku. Podruhé už to bude lepší :kytka: A moc gratuluji :kytka:

 
lentilka248
Kelišová 5888 příspěvků 2 inzeráty 22.09.14 00:01

Stejne miry měla při narození tchýně. A teď je hubena a drobná, asi 164 cm a 55 kg..její maminka si musela pořádně najmout, jako prvorodicka, je drobek, měří tak 160, spís méně..

 
Reawen
Nováček 9 příspěvků 22.09.14 16:49

Ten konec mě hrozně dojal, slzičky byly :) úplně jsem si to představila (asi jediné co se mi podařilo reálně). Děsně moc tě obdivuju, jak jsi to zvládla a samozřejmě gratuluji k výkonu i k výsledku, krásnému Kubíkovi.

Ať se vám jen daří :srdce: :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 22.09.14 20:30

Apgar skóre bys mela mít ve zprávě z porodnice. Jsou tam tři čísla. Nejlepší je 10-10-10. Označuje to základní životaschopnost miminka, vím jen, ze první je barva, pak tam je dýchání a asi tonus, to nevím..a zjišťuje se po narození a pak se jeste opakuje a melo by růst, pokud už na zač. nebyly desítky. Resuscitovana miminka ho mají samozřejmě nižší.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 22.09.14 20:32

A s tou kuželovitou hlavičkou, my tomu říkáme mimozemšťan :) synek mel35 a hlavu parádně kulatou, taky se mi pánev notně rozestoupila a chvili to zlobilo…

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 22.09.14 22:12

Moje první dítě - dcera měla 2900 a druhé dítě - syn měl 4100 :-D

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 23.09.14 13:33

Krásnej deníček! Manžel když videl muj porod chtel volat záchranku, hasiče a policii :-D prej hruuuuza… Přitom muj porod trval 1,5hodiny ;) gratuluju k fešákovi!

 
lilianag
Stálice 93 příspěvků 23.09.14 14:33

:potlesk: naadhera :kytka:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 23.09.14 14:42

Týý jo ten je pěknoučkej :-) nedovedu si představit že bych to rodila :) mně stačilo 46cm a 2870g :D jinak teda ve 4 měsících 71cm, pěkný :-) my máme v roce 78 :D a v 5ti jsme měli 66cm :D

Gratulace a velký obdiv :-)

 
Maklik
Povídálka 26 příspěvků 25.09.14 10:39

Tyy jo, tak to je obrik. Velka grattulace… :kytka:

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 25.09.14 11:17

Téda, gratuluju k tomu dlouhánovi :) to jsem ještě nezažila, takhle dlouhé miminko :)

 
MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 25.09.14 13:22

@Cristyna @Maklik @pawo
děkuji moc, je to fakt dlouhán, mě to nikdy něvěří a ještě se dvakrát ptají, jestli fakt 57 :-O :mrgreen: já sama jak ženská mám 182cm…já se akorát bojím, jakou velikost bot bude mít v dospělosti, výška nevadí, já mám ráda vysoké chlapy, ale tu nohu nechci vidět 8o :lol:

Příspěvek upraven 25.09.14 v 13:23

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 25.09.14 13:30

@MonikaN.89 :-) no to pak budeš kupovat lodě, jak říkal dycky muj tata, já tedy měřím 177cm a mám nohu 42 a těžko se mi shání, a muj brácha ten má opravdu lodě, už ted má skoro 2 metry a to je mu teprve 16. ;)

 
MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 05.10.14 16:01

@Saroya
tak jsem úplnou náhodou narazila na ten Agpar, jak jsem si tady psaly a je to

1min - 8
5min - 10
10min -10

ale, co to znamená nevím :mrgreen: ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.10.14 15:23

@MonikaN.89 to znamená, že velmi pravděpodobně nebyl v první minutě růžovoučký, ale jinak úplně v pořádku.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 11.10.14 14:22

Můj porod, ale třetího miminka byl obdobný..trval 32 hodin.Na manžela i na moji osobní PA jsem ale byla hodná :lol: a můj obřík měl 4850 g a díký mojí skvělé PA jsem to zvládla bez poranění. Sice ten závěr trval dlouho a byl dost bolestivý, ale vše udělala přesně podle mého přání. Gratuluju k synkovi :mavam:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 11.10.14 14:35

@Almatka Taky kolikrát, když říkám, kolik kg měly moje děti u porodu si říkám, jestli to není blbé, že si asi každý říká, jak jsem dole vytahaná :mrgreen: :mrgreen: a to normálně vážím 57 kg na 175 kg a tuto váhu už mám zase zpátky, chvilku po porodu.Nu což..jen prostě umíme krásně rodit :pankac: poslední dva syny jsem měla též bez poranění. U první dcery masakr, šití dvě hodiny, potrhané i mezižeberní svaly, jak po mně PA skákala..

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 25.10.14 20:10

:D:D :D takový masakr neviděl :D Ale jak jsou chlapi machři, tak zrovna tam se jim podlomí nohy :D:D :D:D :D Toho svého beru sebou taky, aby viděl, co to je „práce“ :D i když několikadenní :) ale starání se poté je také práce ;) Gratuluji k obříkovi :)) :potlesk: :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama