Porod úplně jinak než jsem čekala

Porod

Všichni zde píší deníčky o všem možném a i já už se poměrně dlouho chystám napsat sem deníček o tom, jak se nám narodila naše malá Markétka a o tom, jak bylo vše zamotané. Naše zlatíčko Markétka se narodila 6. 10. 2011 a byl to opravdu zážitek, ovšem co mu předcházelo, bylo opravdu šílené a dnes už dost zábavné.

Když jsem se dozvěděla, že čekáme mimi, byl to vážně šok. Zdál se mi sen, kde mi můj praděda, který před dvěma roky umřel, říkal, že budeme mít miminko, a tak jsem se ráno vzbudila a mastila jsem pro mama test, který byl pozitivní. V tu chvíli to bylo vážně nečekané, už jen proto, že jsem s přítelem byla jen 2 měsíce a oběma nám bylo 20. Nicméně, téměř hned jsme se rozhodli, že do toho jdeme.

Těhotenství proběhlo až na nějaké malé drobnosti v pořádku a termín jsme měli vypsaný na 27. 9. 2011, druhý na 28. 9. 2011 a také na 25. 9. 2011, nicméně termíny uběhly jako voda a holčička se moc k světu neměla a já už se modlila každý den, aby se jí chtělo a osvobodila mě od šílené bolesti celého těla.

Měla jsem sepsaný porodopis v jablonecké porodnici, kde jsem si moc moc přála rodit, jenže od 25. 9. se zavírala kvůli malování a otevírat se měla až 6. 9., a tak jsme museli ještě sepsat další porodopis do porodnice liberecké. Doma jsem měla zabalenou tašku podle seznamu jablonecké nemocnice. Jak uběhl termín porodu, musela jsem se smířit s tím, že budu asi hold rodit v liberecké porodnici, a tak jsem si připravila tašku podle seznamu té liberecké a zase čekala. To čekání bylo vážně hrozné.

5. 10. 2011 jsem byla u své doktorky, která mi udělala druhého Hamiltona a poslala mě do jablonecké porodnice, abych se už objednala na vyvolání, a tak jsme jeli do nemocnice, tam nás objednali na druhý den na 12:00, kdy otevírali a já jsem celá spokojená, že přeci jen stihnu ten Jablonec, odjela s přítelem domů. Říkala jsem si v duchu, jaké to asi bude a strašně se těšila, jenže…

Ve dvanáct hodin mi začaly lehounké bolesti, a tak jsem si říkala, že se to už asi blíží, ale že prostě za každou cenu těch pár hodin do toho vysněného Jablonce vydržím. Ve 02:00 jsem ucítila lupnutí v břiše a najednou také vodu, takže Jablonec se nekonal a my si museli máknout do Liberce, protože voda byla úplně zelená. Byla to sranda, tak moc jsem se těšila na ten Jablonec, a i když mě od něj dělilo pár hodin, Markétce se tam prostě asi nechtělo.

Po příjmu do nemocnice mě natáčeli dlouho monitorem, nelíbil se jim moc záznam a já jsem si pořád říkala, že ty bolesti nejsou tak strašně, ovšem tak hodinu po klystýru to začalo, dali mi tabletku, jednu a druhou injekci a kapačky, byla jsem jak zfetovaná a i přes můj vysoký práh bolesti jsem tam řvala jako siréna, a bylo mi to úplně fuk. Byla jsem strašně unavená a vždy mezi kontrakcemi jsem usnula.

Když se konečně Markétka rozhodla, že už vyleze, tak jsem ji na tři kontrakce vytlačila, to už byla docela brnkačka, ale bolesti trvaly 9 hodin. Byla jsem psychicky úplně na dně a ještě mě chytil v nemocnici ten poporodní splín, ale po pár dnech už bylo vše růžovější a dnes se těším, až nám jednou přibude třeba bráška. Markétka se narodila 6. 10., stejně jako můj praděda, který mi na začátku řekl, že čekáme miminko :) Osud si to hezky naplánoval:)

Děkuji, že jste tento zdlouhavý deníček dočetli až do konce :)

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
odhlášená Loll  24.01.12 06:44

Misicko,
gratuluju k miminku.

Ale zas a znova fotka nahatého miminka, holky, vy se snad nikdy nepoučíte… Nechci ani vědět, kolik úchyláků už jí má stažonou v PC, ach jo.

 
nibell
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 24.01.12 08:37

Moc hezké s tím pradědečkem. :palec: Markétce i Vám hodně šťastných dnů.

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 24.01.12 10:54

gratulujem, ale tiez ti odporucam poziadat admina ab tu fotku stiahol....... ty na nej vidis svoje malicke nevinne miminko ale nejaký polosenilni vobsmejdnik tam vidi asi nieco docela iného..... :cert:

 
lluuccii
Kecalka 220 příspěvků 24.01.12 10:59

Krásně napsaný deníček. Přeji Vám hodně zdravíčka a ať pěkně roste.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 24.01.12 11:19

Děkuji,foto smažu,vubec mi tohle nedošlo,přitom se o tom pořád mluví. :zed: jinač dekuju :)

 
lenulinka123456
Povídálka 41 příspěvků 07.02.12 08:52

Taky moc gratuluju a s tím Jabloncem a Libercem jsme to měly naopak, já si zase přála abych se vůbec dostala do Liberecké porodnice, aby jako neměli kvůli zavřenému Jablonci plno, ale malý se narodil 7.10., takže to taky vyšlo. Asi jsme se musely potkat, ale nepomatuju si tě. Ten sen a nakonec to datum, to je teda síla, ona asi fakt existuje asi něco mezi nebem a zemí.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 11.02.12 15:18

No to asi jo..:)No zrovna v tomto datumu bylo v liberci docela nabouchano,tak me neprekvapuje ze si me asi nevybavujes..:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama