Porod v Českém Krumlově

Porod

Ahoj maminky, napsala jsem článek o svém porodu, nakonec i zhodnocení porodnice, třeba pro všechny maminky které se chystají rodit v Českém Krumlově pro ty které nebaví číst porodnici v Českém Krumlově jednoznačně doporučuji

Byla jsem právě v 38. tt, když mi můj gynekolog oznámil, že moje dcerka v bříšku přibývá závratnou rychlostí, a pokud by to takhle šlo dál mohla bych rodit 5-ti kilového macíka. Takže mi vypsal žádanku do porodnice na vyvolání porodu. Do porodnice jsem nastoupila v pondělí ráno, ubytovala jsem se na pokoji, poté mi paní doktorka udělala vyšetření včetně ultrazvuku, kde mi oznámila že miminko bude mít určitě přes 4 kila. Odpoledne za mnou přišel pan primář a vysvětlil mi jak vyvolávaný porod probíhá, všechna pro a proti a poté jsem se mohla sama rozhodnout zda vyvolání podstoupím nebo nechám vše na přírodě. Měla jsem trochu strach zda nemohu dcerce ublížit, přece jenom má děloha doposud nenaznačovala že by se mělo něco dít. Ovšem představa porodu 5 kilového mimča byla silnější takže jsem s vyvoláním souhlasila. S vyvoláním se mělo začít hned ráno, takže jsem se odebrala na pokoj a snažila se být v klidu, ale byla jsem strašně nervózní ale zároveň jsem se moc těšila že už zítra poprvé pochovám svojí holčičku v náručí. V noci jsem samozřejmě nezamhouřila ani oko, počítala jsem každou minutu ať už je ráno a mám to za sebou.

V 8 hodin ráno mi sestřička natočila monitor a dostala jsem první tabletku, už jsem si říkala „je to tady“ ale nic nepřišlo, takže v 10 hodin jsem dostala další ale stále nic. Ve 12 hodin přišla paní doktorka a praskla mi plodovou vodu, 10 minut na to se mi rozjely první kontrakce v takové síle že se mi podlamovaly kolena. Za hodinu už jsem bušila pěstmi o zeď, a kousala matraci. Poprosila jsem sestřičku o epidurál ale už bylo bohužel pozdě. Tak jsem si šla alespoň zahopsat na míči do sprchy. Ve sprše jsem strávila další hodinku, teplá voda mi neuvěřitelně pomáhala při stazích. Když už jsem bolestí doslova křičela přesunula jsem do porodního boxu, kde se sestřička podívala zda už jsem dostatečně otevřená, a zároveň zavolala pana doktora, pak už to šlo ráz na ráz, asi na páté zatlačení jsem v 15: 36 hod. uslyšela ten nejkrásnější zvuk světě. Pan doktor přestřihl pupeční šňůru a položil mi Klárku na bříško. Těšila jsem se jak dcerku přivítám na světě ale nezmohla jsem se ani na slovo, jen jsem na ní koukala a plakala. Zatím co mě pan doktor zašíval, sestřičky dcerku umyly, zvážily a změřily. Paní doktorka z dětského oddělení ještě zkoušela zda se dcerka přisaje k prsu což se nepodařilo, ale to bylo asi naposledy kdy prso nechtěla.

Klárka se narodila za 3,5 hodiny od začátku kontrakcí, vážila 3710 g a měřila 52 cm. Pak mě sestřička, přikryla peřinou protože mi byla hrozná zima, a asi dvě hodinky jsem ještě ležela na sále, dcerku jsem měla samozřejmě u sebe. Hned jsem volala manželovi, že Klárka už je na světě a že vypadá jako jeho dvojče. Trošku roztřeseným hlasem nás pochválil jaký jsme šikulky, jak jsme to rychle zvládly a že z práce jede rovnou za námi. Pak už jsem odešla na pokoj trochu si odpočinout, na noc mi sestřička nabídla že si může vzít Klárku k sobě abych se prospala, což jsem opravdu ocenila. Brzo ráno mi jí zase přinesla na kojení, a od té doby už jsme nerozlučná dvojka vlastně trojka.

Celkový dojem z porodnice mám skvělý, za celou dobu v porodnici jsem nezažila jeden jediný negativní zážitek. Porodní sály jsou vybavené moderními pohodlnými křesly. Lékaři i sestřičky se mohou pochlubit perfektní péči. Porodnici jednoznačně doporučuji.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 11.04.10 17:47

Moc gratuluji ke krásné princezně :potlesk: Čeká mě porod až v září, ale už teď mám stažený půlky strachy a to to bude podruhé :oops: Tak snad to taky zmáknem.Hodně zdravíčka celé rodince přeji :srdce:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 11.04.10 22:00

Děkuji moc, já Vám také přeji hodně štěstí s prckem, hlavně zdravíčko, a aby se mělo miminko k světu

 
BettyB.
Echt Kelišová 9027 příspěvků 5 inzerátů 12.04.10 09:42

Moc hezky napsané! Přeji hlavně zdravíčko, to je to nej.!

 
comtessa
Kecalka 165 příspěvků 12.04.10 14:12
porodnice

I já bych se chtěla podělit se zážitky v porodnici v Č.Krumlově a v Č.Budějovicích. Český Krumlov Můj první syn byl zadečkem dolů Uz termín byl 24.9.07 a tak jsem se rozhodovala kde rodit.Nakonec vyhrál Krumlov,přijela jsem tam 3 dny po termínu ,milé sestřičkyse mě hned ujali a i když to tam vypadá zastarale a chvilkama to náhánělo hrůzu byla jsem mile překvapená.Vy­šetřili mě stím že mám bolesti a tak si mě tam nechali na pozorování.Malá kuchiňka a pár pokojů pro maminky po porodu a jeden s holkama co čekají na den D. Byl zajímaví.Pro neskušené maminky a holky vyděšené před porodem tam byly 3 starší sestřičky které nám dodávaly svímy příběhy odvahu a rady do života. Po dvou dnech mě poslali domů stím že pokud nebude chtít na svět sám do 7.10.07 pomůžou mu na svět udělali Uz stím že si stále hoví zadečkem a že se nemá šanci přetočit odhadová váha byla 3500g. Dne 3.10.07 ve 3,30h.praskla voda a mi z ČB uháněli směr Krumlov.Vyplnila jsem papíry s tím že půjde císařem epidurálně připravili sál,nás s manželem na zákrok a v půl osmě jsem už počítala minuty kdy usliším kraval syna.Během 15 minut byl malej venku.Deset dní strávený na pokoji po dvou barevně vymalován a s milímy sestřičkamy co pravidelně chodili zda něco potřebujem byla velká podpora do startu.Musím moc poděkovat za dobré rady v koupání ,naučili nás víc variant kojení a upozorňili co smíme a nesmíme jíst a jaká může byt reakce pro miminko .nevíhoda byla ta že plíny a ubrousky musíte mít svoje. JINAK JAKO PRVORODIČKÁM DOPORUČUJU :potlesk: :wink:

 
aanicka1
Povídálka 36 příspěvků 26.01.12 18:45

Díky za povzbuzení. Pořád váhám zda Krumlov nebo Budějovice, ale docela jsi mě přesvědčila ;) , po některých hororech, co jsem četla v recenzích.

 
Elilen
Neúnavná pisatelka 15892 příspěvků 12.05.12 13:33

Do Krumlova pojedu, tak děkuji za deníček se zkušeností. Bydlíme sice v Rudolfově, ale do Budějovické porodnice mě to neláká. Držte mi palce, za měsíc a půl mě to také čeká. :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama