Porod v Hořovicích-nádherný zážitek

Porod

Milé nastávající maminky, moc ráda bych touto cestou dostala do podvědomí co nejvíce maminek(hlavně z Prahy a okolí),že je v Hořovicích od ledna zrakonstruovaná porodnice a je opravdu úžasná.

V celé Praze Vám nikde nenabídnou podmínky pro porod Vašeho děťátka jako tam.K dispozici jsou tři porodní pokoje,které mají všechno vybavení:vanu,po­rodní stoličku,lůžko,sprchu a WC,žebřiny,míč a dokonce TV a kanape pro doprovod . Pro romantické duše musím dodat,že z oken je krásný výhled,mimo jiné i na Žebrák a Točník:-))Co je ale nejdůležitější,po celou dobu porodu máte absolutní soukromí a všechno se odehrává jen na tomto krásném pokojíčku.Asis­tentky i lékaři jsou velmi milí a ohleduplní,otevření VŠEM Vašim požadavkům a přáním.

Zítra to bude 14 dní,co se nám tam narodil náš chlapeček a byl to pro nás opravdu ničím nezkalený zážitek.

Hořovice jsou malá nemocnice a jako taková má samozřejmě díky našemu zdravotnictví existenční potíže… byla by strašná škoda,kdybychom o takovou porodnici přišly!Když jsme tam byli my,bylo na oddělení pouze pět maminek s miminky.

Pro informaci,v Ho­řovicích jsme byli z Prahy v neděli ráno za 20min.
K porodu tam nepotřebujete nic jiného než těhotenskou průkazku (a pravidelné kontrakce :-))) )Doprovod u porodu zaplatí 450 kč,když budete chtít použít vanu,zaplatíte 500 kč.

Asi neumím dostatečně vyjádřit,jak moc držím Hořovicím palce,aby měli víc miminek…takže prosím -Milé maminky ,vzhůru do Hořovic!!!
 Adina

Váš příspěvek
Jankap
Kelišová 5127 příspěvků 27.07.03 19:31

Moje sestra rodila v Hořovicích v březnu 2003. Porodnici si také velmi pochvalovala - příjemné lidi, prostředí, no prostě všechno. Z Příbrami je to také „co by kamenem dohodil“ a příbramská porodnice prý příjemná zrovna není. Dokonce i naši rodiče - zapřísáhlí odpůrci porodního turismu - hořovickou porodnici chválili. Mimochodem, mají tam velmi pědné postýlky na miminka.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.07.03 19:49

ahoj
tak to jsem rada,ze se zase vyskytla prijemna porodnice.
Muzes prosim napsat.kterym smerem je to z Prahy?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.03 18:53

Milá Adino,
jsem z Berouna a o Hořovicích uvažuji (rodím v říjnu). Velmi důležitým kritériem je pro mě ale přístup lékařů a sester k porodu. Podporují spíše lékařsky vedený porod nebo porod přirozený? Jaké možnosti a postupy se tam uplatňují v první a jaké ve druhé době porodní? Má maminka miminko u sebe od prvních minut po porodu už pořád? Zkrátka - mohla bys mi prosím alespoň stručně popsat, jak „to“ tam celé probíhá? Předem moc děkuju, Míša (mysovlk@quick.cz)

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 30.07.03 09:42

Ahojky!

Děkuji za Tvůj popis Hořovické porodnice - i já bych se podobně jako Míša chtěla poptat na bližší podrobnosti - jestli budeš mít náladu na psaní …

Jinak Hořovice jsou kousíček z dálnice mezi Prahou a Plzní - od dálnice ze směru od Prahy je po pravé straně vidět siluety hradů Točník a Žebrák - nalevo jsou Hořovice.

Moc gratuluju k chlapečkovi a přeji Vám oběma spoustu krásných dnů.

Zdraví Sýkorka od Brusinky

Adina
Kecalka 127 příspěvků 31.07.03 00:01

Ahojky,
pokusím se podrobněji popsat,jak to probíhalo.
Snad se mi podaří odpovědět na všechno.Takže o přístupu sestřiček a lékařů jsem psala,jsou opravdu moc milí,nenarazila jsem na nikoho,kdo by nebyl.Zvlášť porodní asistentka byla úžasná a paní doktorka u porodu taky/MUDr.Pavlů/­.V první době porodní si opravdu člověk může dělat co se mu zamane,mají tam i od stropu zavěšený takový pruh látky,že se tam asi může někdo houpat ,když chce:-)).Vanu jsem nepoužila ,protože jsem se potřebovala pořád pohybovat,ale je velká a krásná a masážní,no teď bych do ní hned hupla.
Co se týče druhé doby porodní,je možné se domluvit na čemkoli,ale popravdě viděla jsem,že se jim trochu ulevilo,že nechci rodit třeba na vaku…musejí si na tohle asi taky trochu zvyknout,ale jsou opravdu připravení vyhovět a jsem přesvědčená,že když bych na tom trvala,nebyl by problém.Já jsem rodila na posteli/normál­ní,bez těch hrůz na nohy/ a naprosto mi to vyhovovalo.Možná to byla i intuice,protože mi nešla placenta a museli mě uspávat,tak než bych se hrabala zase z vaku nebo stoličky na postel…
Taky jsem paní doktorku prosila,jestli by jsme to mohly zkusit bez episiotomie,ale to mi nevyšlo,protože myšák se dral na svět jako superman s nataženou ručičkou před obličejem a to už bylo na ubohou hráz přespříliš.Ale pí.doktorka do poslední chvíle odolávala a ještě těsně před nástřihem se mě ptala,jestli teda může.Sice jsme masírovali olejíčkem Nobilis Tilia,ale aspoň se to díky tomu masírování krásně zahojilo.
Miminko vám samozřejmě nikdo brát nebude,od první chvilky ho můžete mít u sebe.
Takže ještě jednou musím zdůraznit,že se tam člověk domluví na čemkoli a myslím,že je opravdu jen na maminkách,aby navykli personál na všechny možné libůstky.
Ještě nesmím zapomenout,že je možnost se tam ject podívat a velice ochotně vám všechno ukážou.To si hned uděláte lepší představu.Ideální je všední den dopoledne.Jo,taky mají internetovou adresu www.nemhoro.cz.
Snad je to všechno,co jste chtěly vědět,jestli ne,tak ještě napište,moc ráda odpovím,
Děkuju moc za blahopřání k miminku.
Mějte se krásně a ať se vám podaří se dobře rozhodnout a nelitujete.Držím palce a přeju hodně zdraví a štěstí.
Adina
PS:Ještě speciální bonus-výýýborně tam vaří :-))))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.03 20:04

ahoj, vlastní zkušenosti s porodem ještě nemám, ale za tři neděle mám termín a jedu tam!!! Sály jsem viděla, jsou nádherný, byla jsem tam dvakrát v poradně, a přístup lékařů a sestřiček je oproti Praze úžasnej!!!!

tak mi držte palce a napíšu, jak jsem dopadla. zatím mám plno dobrých referencí od dalších kamarádek…

Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.03 19:49

Ahoj Adino,
prestože jsem z Prahy jsem na 98% rozhodnutá rodit v Hořovicích.
Nic nechceme nechat náhodě,(to zni v souvislosti s porodem směšně), takže jsem objeli všechny porodnice v Praze, včetně Neratovic a Vrchlabí.
V Praze je pro mě přijatelna v případě komplikací snad jen Podolská porodnice, Neratovice o vanocích malují, takže nepřicházejí v úvahu a Vrchlabí se nám zdá v zimě(může sněžit atd.) moc daleko.
Hledám porodnici s lidským přístupem jak ke mě tak hlavně k miminku a příjemné prostředí pro porod. Nedovedu si představit rodit v porodním boxu a slyšet co povídají vedlejší maminky. To na klidu moc nepřidá. Ráda bych také rodila přirozeně, bez zbytečných rutiních opatření. Tak doufám, že se mi to splní v Hořovicích. Pokud budeš mít čas napiš víc podrobností. Zajímá mě hlavně vedení porodu, a přístup lékařů. Budu ti za to moc vděčná.¨
At se dobře daří tobě i tvému miminku. Ahoj Sonia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.04 10:25

Ahoj Adino a všechny nastávající maminky!

Musím souhlasit s Adinou - Hořovická porodnice je moderní, příjemné prostředí, kde přivést miminko na svět.
Já jsem tam rodila na doporučení kamarádek před 14 dny a byla sem nadšená! Do Hořovic jsme se rozhodli ject až z Plzně, ale po dálnici jste tam za 35 minut, což v dopravní špičce jedete přes město:-)
Mohu potvrdit, že celou dobu máte úžasné soukromí v pokojích, kde vám přijde, že rodíte doma a ne v nemocnici. Oproti porodním boxům, které jsou buhužel dnes ještě vě většině porodnic:-(
Lékařský personál byl po celou dobu příjemný, vstřícný, a sestřičky na oddělení šestinedělí rády pomáhaly s kojením.

Doporučuju se tam jet předem podívat, 3× sme v Hořovicích na poprvé zabloudili:-)
Byli sme s manželem opravdu nadšení a Hořovickou porodnici můžeme doporučit! Je to úžasný se těšit do porodnice a vědět, že ste si vybrali správně.
 Peta

Vložit nový komentář