Porod v Jilemnici

Porod

Jak se narodila Eliška v jilemnické porodnici. V pátek 5.2. 2010 jsem nastoupila v 7:30 na porodnické odd. V 8:30 mi zavedli první tabletku prostínů, od půl jedenácté pravidelné stahy po 3 minutách, ve čtvrt na jednu mi píchli vodu a od té doby nastalo prostínové peklíčko, ale netrvalo dlouho, protože ve 14:22 se Eliška narodila.

Eliška

Porodem mne vedla porodní asistentka Evička (bohužel příjmení si nepamatuji, ale byla to droboučká osůbka), která byla úplně úžasná. Porod samotný vedla pak mladá lékařka Němcová, která byla také velice sympatická a příjemná.
Já sama jsem u porodu křičela jako tygr, a i přesto mne všichni zúčastnění neskutečně pomáhali.
Manžel by zasloužil medaili, protože mne odtáhl ze záchoda na porodní sál a tam mne držel za ramena, abych jim z křesla nezdrhla. Byl statečný a obrovskou oporou, bez něj by to bylo mnohem, mnohem těžší.

Eliška měla větší hlavičku a tak vytlačení nebylo jednoduché, jednou jsem ji už cítila skoro venku, ale vrátila se zpět. PA mi vysela na břichu, k tomu ozvy začaly trochu padat, dětská setra mi neustále opakovala, abych hodně zhluboka dýchala, aby se dařilo miminku dobře. PA docházely síly, tak jí vystřídala dětská sestra, nakonec se povedlo, hlava venku, tak ještě tlačit - ale jak, když se nemůžu nadechnout a stah je pryč. „Už nemůžu“ vzdechla jsem klepajíce se na porodním křesle. „Musíš“ zvolali všichni, včetně mého muže. Z posledních sil jsem zatlačila, huráááá. Eli měla omotanou šňůru kolem krčku a byla fialová jako švestka, nicméně je v pořádku a já bez zranění také (že by to byly výsledky pravidelné masáže hráze a maliník?, nevím, ale jsem za to moc ráda).
Placenta - té se tedy vůbec nechtělo a také, že šla středem a tak MUDr. Němcová odcházela ze sálu s rudou batikou všude tam, kde jí nekryla zástěra. Musela jsem ji porodit a šla až na podruhé, a po tom, co mi PA promnula břicho pěstmi. Byla tam ještě přidružená placenta, doktorka prohlásila, že to vypadá, jak od mimozemšťana… :lol: .
Následovaly dvě hodinky na porodním sále s Eliškou v náručí. Manžel byl totálně vyřízený a oznámil mi, že další dítě už nebude, protože měl obrovský strach o Elišku a také o mě.

Po dvou hodinách si mě vyzvedla sestra ze šestinedělka a odnesli mi Eli na koupačku. Manžel šel se mnou na pokoj, kde mi pomohl se ubytovat, nechala jsem si dceru přinést a už jsem ji nikomu nedala...... byla krásná, úžasná a voňavá, prostě :srdce: .
Potvrzuji, že u druhého porodu zavinování dělohy bolí opravdu mnohem více, ale kojení jsme se s Eliškou naučily dříve a snáze a díky tomu, že jsem byla bez zranění, mohla jsem druhý den sedět, což u prvního porodu jsem nemohla ještě měsíc po.

Sestřičky a lékaři na šestinedělku a novorozeneckém byly opět úžasné/í a ostatní personál také, takže opět dobrá zkušenost s jilemnickou porodnicí.

Kdo pojede do Jilemnice, nezapomeňte:

 • ručník malý a osušku
 • vlhčené ubrousky (i pro sebe, na bolavý zadek je toaleťák jaksi drsoň)
 • porodnické kalhotky a pak pevné bavlněné
 • jeden balík Sama (porodnické vložky) určitě neuškodí
 • noční košile (pokud nechcete chodit v eráru)- ty bych si vzala klidně čtyři
 • vložky do podprsenky a mateřskou podprdu
 • oddací list (matrika)
 • mazání na prdelku a na prsa (erár je koupel a mléko od Johnsonu pro miminka)+ dostanete kufřík se různými vzorky (takový ten růžový papírový)
 • plínky (erár je 5ks na den)
 • pleny bavlněné (erár jsou 2ks, určitě by vám dali další, když si poprosíte)
 • jednorázové přebalovací podložky (2-3ks)
 • uvolňující olejík na bolavé bříško můžete vzít sebou také
 • župan
 • a ............ už mne nic nenapadá

Porodům zdar a přeji všem klidné a pohodové mateřství pokud možno bez komplikací ;-).

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mani  14.02.10 04:15

Stale jeste nechapu, proc se v Cesku hopsa pri tlaceni po brise…takovy hazard.
Moc gratuluji ke krasne princezne a rychlemu porodu!

 
nenca
Stálice 51 příspěvků 15.02.10 17:54

Mani, asi proto, že se Eli dusila, jinak by mne nejspíše nechali tlačit samotnou.

Díky za gratulaci ;-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama