Porod z druhé strany

Porod

Měla jsem to štěstí a velkou čest, že jsem si mohla prožít čtvrtý porod. Tentokrát ne můj, ale mojí neteře. Spolu s jejím manželem jsem byla u porodu jejich prvního miminka narodil se Adámek. ♥

Již od začátku těhotenství jsme se bavily o možnosti, že bych já byla přítomna porodu. Neteře manžel se totiž nejdřív moc netvářil, nevěřil si, že to zvládne. A tak já jsem byla ten náhradník.

Máme spolu krásný vztah, je jen o 12 let mladší než já, tudíž jsme spíš byly vždy jako sestry. Jak těhotenství postupovalo, vypadalo to, že tatínek vše zvládne sám a já jsem byla ráda, že se rozmyslel a ten krásný okamžik si prožijí spolu.

Termín porodu byl 7.3.2014, ale malý se rozhodl 28.2., že je ten správný čas. Celý poslední měsíc jsem byla ve dne v noci na telefonu, kdyby „něco“.

Tu noc, jsem ovšem usnula u knížky a mobil při ruce nebyl. Když jsem ráno uviděla 4 zmeškané hovory, přečetla 3 SMS zprávy, z nichž v poslední bylo psáno: „tak ochrapo, jedu do porodnice, přijeď co nejdříve“, rozbrečela jsem se jako malá holka. Bylo mi tak líto, že jsem zklamala, že jsem jí nemohla poradit, být vrba… No co, zajistila jsem hlídání, starší děti šly do školy a já jsem vyrazila směr porodnice.

Proběhlo vyšetření a protože byl nějaký problém na monitoru, píchli jí vodu. Když jsem dorazila, asi v 8 hodin, měla již bolesti po 4 minutách, ale humoru na rozdávání. :-) Manžel si odešel koupit svačinu, zakouřit si :-D a já jsem mezi tím dělala společnost. V 10 hodin šla na přípravu, manžel s ní a já jsem odešla do města s tím, že kdyby něco, že přijdu, jinak si počkám, jak se situace vyvine.

Ve 12 hodin jsem přišla zjistit, jak to vypadá. Bolesti zesílily a oba si přáli, abych byla na sále s nimi. Tak šup do krásného modrého oblečku. :-)

Porod „ve třech“ se nakonec ukázal jako dobrá volba pro všechny. Já jsem otírala čelo, masírovala záda, měnila emitky… manžel byl psychická podpora! Abych to zkrátila, tak Adámek se narodil 28.2.2014 v 16,4­0 hodin a byl to pěkný čtyřkilový klučina.

Porod z druhé strany byl úžasný zážitek. Konečně vím, jak se asi cítil manžel, když byl se mnou u porodu našich třech dětí. Člověk sice nemá bolesti, ale ten pocit, že kromě přítomnosti nemůže dělat vůbec nic, je strašný a krásný zároveň.

Děkuji všem za přečtení mého deníčku!

Hodnotilo 25 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 11.04.14 00:16

Trošku mi tady chybí odstavec s tvými pocity, jak jsi se koukala na tu bolest a všechno :)

Jinak pěkný deníček :kytka:

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 11.04.14 04:41

Zbytecne zkraceny, kdyz jsem to otevrela, cekala jsem vic!

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 11.04.14 11:07

Jen jsi nám oznámila, že jsi byla u porodu, ale nic víc k tomu, což je škoda :)

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 11.04.14 14:12

Taky jsem cekala trochu víc. :) At malý pekne roste :kytka:

 
Semik
Extra třída :D 10249 příspěvků 11.04.14 22:25

Denicek se mi libil taky jsem mela tu cest byt u porodu sve kamaradky bylo to pred jedenacti lety a dodnes na to spolu vzpominame :palec:

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 12.04.14 00:02

A jak se tedy cítil manžel, když byl u porodu vašich tří dětí?

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Do třetice II

Do třetice


Reklama