Porod z druhé strany

Porod

Právě jsem se vrátila z porodnice, kde má sestra dnes přivedla na svět holčičku. Mé dojmy jsou velmi čerstvé, tak jsem se rozhodla se o tyto dojmy s vámi podělit.

Termín porodu byl naplánovaný na 2.8., ale malé se z bříška zase tak moc nechtělo, tak si počkala až do dneška:) Vezmu to od začátku:
Když sestra otěhotněla, tak se mě jednou tak nenápadně zeptala, co kdybych s ní šla k porodu??? Jasně odpověděla jsem s naprostým klidem, ale jakmile se přibližovat termín, tak jsem se začala sama sebe často ptát , jestli jsem se s tím neunáhlila a trochu se začala obávat, jak to zvládnu. Pochopitelně jsem nemohla sestře říci, že se na to necítím, protože se mnou počítala na 100%.
Byl tam samozřejmně i její manžel, kterému se zprvu k porodu moc nechtělo, ale sama jsem ho přesvědčovala, že je to v klidu a v pohodě a že to zvládne :) Sama už jedno dítko mám, shodou okolností se narodil v té stejné porodnici a na tom stejném pokoji, jako dnes jejich Anička. Pouze před rokem a půl.
Takže dnes byla sestra objednaná na indukci, ke které nedošlo, protože mi ráno kolem 6 volala, že má kontrakce už dvě hodiny po 5 minutách. V rychlosti jsem dorazila do porodnice, kde se zjistilo, že má vlastně celý porod ještě před sebou, protože je otevřená jen na prst :( To rodičku moc nepotěší, když má sice nevinné, ale bolesti už od 2 od rána a je dosti nevyspalá. Začal klasický kolotoč, kdy sestra začínala mít silnější kontrakce, které chodily po 3 minutách pravidelně. Problém byl v tom, že se jaksi neotvírala a bolesti už ji dost zmáhaly. Snažila jsem se jí povzbuzovat jak to jen šlo, ale spíš jen tak polehávala a už naříkala, že to je strašné a že to nevydrží. Byla strašně unavená a prostě to vzdávala. Už jsem začínala mít pocit, že tam jsem nanic, i když sme spolu rozdýchávaly kontakce. Nakonec došlo na epidurál a všichni jsme očekávali slíbenou úlevu, která jaksi nepřicházela. Naštěstí jí byl píchnut epidurál ve chvíli, kdy byla otevřená na 3 cm, protože se pak hned dala píchnout voda, která ty kontrakce sice znásobila, ale zato se to začalo konečně pořádně rozbíhat. Najednou byla na 5 cm, ale jaksi se jí začalo chtít tlačit, což bylo nežádoucí, ale mohla si začít jen tak přitláčet. No řeknu vám, následující chvíle už byly pro mně dosti napjaté, protože se blížilo finále, na které jsme si teda ještě tak hodinku počkali, ale bylo to vše už dosti rychlé. Když se zjistilo, že miminku se moc nedaří, tak jí byl dán kyslík. Prostě se za tu chviličku co byla ve sprše otevřela skoro na 10cm. PA pomáhala jak se dalo, manžel držel masku s kyslíkem, já ruku a chvíli se prodýchávalo, chvíli tlačilo. No řeknu vám, mazec, vidět to z té druhé stany. Epidurál nějak nezafungoval na bolesti, ale zasloužil se o rychlejší otevírání. Pak přišel ještě jeden problém a to, že malá stále klouzala zpátky, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a vykoukla vlasatá hlavička. Pak na další kontrakci už to bylo hotové vyřízené a přišla konečně úleva. Zjistilo se, že malá měla obtočenou pupeční šňůru kolem nožičky a proto stále klouzala zpátky. Ihned ji odnesli zkontrolovat a odsát a pak už zazněl ten očekávaný křik.
Když si to vezmu zpětně, tak pro mně bylo nejhorší to, že jsem měla pocit, že jsem zbytečná a nemůžu jí nijak pomoci. Jinak jsem byla přesvědčená o tom, že budu stát u hlavy a nic nechci vidět, ale byla jsem tam nastrčena tak, že jsem prostě viděla úplně všechno - a to jsem nechtěla, ale prostě mi nešlo odtrhnout oči........Viděla jsem nástřih, viděla jsem vykouknout hlavičku, tělíčko, placentu, ale nebyl to nijak otřesný pohled. Myslela jsem si, že bych ten pohled nezvládla, ale bylo v tom něco fascinujícího, co snad nejde popsat.......prostě nádherný zážitek - maminky pochopí. Nejsem žádný čumil, ale tohle prostě nešlo nevidět, ten zázrak zrození. Byla jsem tak dojatá, že jsem úplně plakala a vzpoměla jsem si na to, jak jsem porodila svého syna a na ty pocity štěstí. Okamžitě je po bolesti a už je to jen krásné ( o šití snad příště :)

Suma sumárum - myslím si, že měla velmi pohodový porod, začal ve 2 ráno a skončil 15:40.Ten nevinný začátek trval asi tak do 12 dopoledne a ta nejhorší část ten zbytek, ale i tak si myslím, že to vždy za to stojí.
Takže nastávající maminky, ničeho se nebojte, všechno zvládnete a tatínky berte určitě s sebou. Budou mít sice pocit, že jsou k ničemu, ale je to jen jejich pocit. Víme, že nám budou velikou podporou. Právě mi došla sms od švagra ve znění : Ty jo…Míšutec, dík, žes tam s náma šla. Důvodů je víc, ale …prostě dík, bylas dobrá… Sestra mi moc děkovala už na sále, tak mně z toho hřeje u srdce, a to jsem měla pocit, že jsem k ničemu.....

Mějte se moc hezky SALECKA

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
andela  13.08.06 21:25

Salecko - blahopřejem k neteřince, ať se jí i rodičům moooc daří. Mch, tak teď už to máš zmáklý z obou stran, tak až budeš podruhý rodit ty, tož to zmákneš sama, a nemusíš zaneprazdňovat náš už tak zaneprázdněný personál, ne? :-)). Tý jo, ale taky bych to chtěla zažít i z té druhé strany … škoda že jako rodičky o tohle přijdem. Taťka taky vyprávěl, jak vykoukla hlavička, zalezla, vykoukla, šmik zalezla, a pak vylezl Jája úplně celý … no úplně to jemu i tobě závidím :-))  

Andělka a Jaroušek od růzňat

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 13.08.06 23:43

Zdarec dvojče;-)
tož co Ti budu říkat… musel to být MAZEC … Já bych to nezvládla, máš můj obdiv :-)
Hlavně že se holkám daří už dobře a vzhledem ke kvalitě Tvého potomka jsem ráda, že je na světě další potenciální nevěsta našeho Pavlíka ;-)))
Peťula + Pavlík (14,5měs)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 14.08.06 00:58

Takže ještě jednou velká gratulace k tetičkování a tvé sestře a celé rodině přání hodně zdravíčka a pohodových chvil.

Napsala jsi to fakt dobře. Ne písnu něco k tomu, jak si psala, že jsi se cítila k ničemu. Můj manžel byl taky u porodu, taky mu přišlo, že mě nemohl nějak pomoc, ale pro mě to znamenalo fakt hodně, prostě ta jeho přítomnost mě hodně pomáhala!! Jinak mě ségry porod hodně připomíná ten můj, taky jsem se neotevírala, epidurál v Plzni dávají, až déle, takže jsem měla smůlu, ale mě pomohla zase k otevření horká vana, takže pak na epidurál ani nedošlo :D

Oluska a Martínek

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 14.08.06 08:14

Nakukuji z květňátek a červenčátek 2006…ale máš to moc hezky napsané, že se to nedalo nedočíst :-).
Přejeme Vaší malé neteřince hodně zdraví.
Radka + Lukášek skoro 3měsíce

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.08.06 09:59

Fakt super vhled do situace tatínků. Díky.
Bludička Kamča 38 měs. a Janek 8 měs.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 14.08.06 11:27

AHOJ SALECKo,
tak konecne ses dockala a jsi tetka,jo?
no gratulace velika.jsi teda odvaha.ja bych tam jako sla taky, kdyby me nekdo pozadal,
ale nevim jak by mi bylo.:-) tak at se vsem dobre dari!

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 14.08.06 11:35

Moc krásné jsem citlivka tak mi ukápla slza a ne jen jedna.
Gratulujeme  Lucka a Filípek 16 m.

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 14.08.06 13:02

Holky,
díky, jsem ráda,že se vám to líbilo:). Užívám si tetkování - švíca mi každou chvíli z porodnice volá a ptá se na to , jak se má mimčo vážit, oblíkat a vůbec všechno kolem. Když jsem tam byla, tak jsem ji ukazovala přebalování a úplně jsem se bála, protože je to proti tomu našemu klackovi úplně malinkatý miminko. A ještě ke všemu má pipinu a tu nemáme :)
PETULKO - dvojče mé drahé, jsem ráda, že oceňuješ naše kvality a rozhodně seznámíme Pavlíka s Aničkou jak jen to bude možné - láska kvete v každém věku :):):)
VALLI - zvládla bys to na jedničku, protože by ti nic jiného nezbylo :)    

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 18.08.06 11:48

Ahojí Míšo.
Tak až teď konečně  si čtu o porodu. No byla jsem strašně zvědavá jaký to nakonec bude. Ten večer před tím jsi na chatu byla v pohodě, ale nervozita krapet byla. Jak já se těšila až to večer popíšeš, co a jak. No ale zrada, pc byl v háji a dovezl ho známej až včera.
Od Petulky jsem se dozvěděla že jsi psala článek, tak jsem si ho našla. Dobrý, přeju ségře a neteřince zdravíčko a vše to co se přeje. No a ty ? Máš můj obdiv, i když někde ve mě něco hlodá, že bych to taky z tý druhý stránky chtěla poznat.
Měj se a ahoj Ilča a Ondra s Vítkem

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 25.08.06 21:02

AHOJ SALECKO,
gratuluji moc tvé sestře k holčicce.. Přeji hodně mlíčka, pohodu, a at jim dela jen samou radost !!!  

MISCHIINA+VERUNKA 17 dní

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama