Porod z druhé strany

Porod

Jsem 23letej táta 2 kluků,a žena si právě odkrucuje své třetí těhotenství (TP máme 11.6). Prvni porod byl překotnej, takže než jsem stačil dojet noční tramvají do porodnice, byl už kluk na světe. Ale druhej jsem prožíval celý 4 dny na porodním pokoji u své ženy. A to, co jsem viděl bylo i na osobu protřelou horory moc.

Nevim jestli se některé dr dokážou vcítit do toho ČLOVĚKA (ne kusu hovězího), co leží v bolestech a křečích před ní, že prováděj banální vyšetření tak brutálním způsobem a ještě pro jistotu nechaj šáhnout dalších deset plášťů, prej pro jistotu. Manželka brečela bolestí a já neveděl co mám dělat, jsem řval s ní.
Pak vám ještě daj - a do očí to tvrdí - vitamíny… a v koši najdete ampuli s nápisem Apaurin. Manželka byla sjetá ještě ráno když usoudili, že by to konečně mohli zase vyvolat a na co zavádět nějaký prášky, rovnou narvat dovnitř hák a pích a šplouch, nohy uvázat a poslouchat! Když sem bojoval se vztekem a omdlením, dr. se sebrala a řekla, že už tu bejt nemusí, že příjde jen zašít, aby jí nezdřevěněla ruka. Následovaly nejkrásnějsí 2 hodiny celého porodu, kdy se nám narodil Lukášek, ktereho ale ihned dali do trouby, byl v 7. měsíci… jakmile zaklaply dveře za malým, už se řítí krejčová. Vytahuje zbytek a začne trošku čistit. Nechci vědět co je ta vodička kterou používaj, ale dle výrazu si myslím že kyselina. Pak ještě znova prohledat a když sem tlumočil ženiny vzdechy, že to boli - jestli nemůže zjemnit -tak ješte zrazantnila pohyby a vzala větší zrcadla, aby líp viděla. Po půlhodině hledaní konečně našla místečko, který přece jen radši zašije. Jen tak, hned rovnou, dva blbý stehy a tohle už manželka nevydržela a omdlela. Z mého pohledu to vypadalo jakoby opravdu zašívala kachnu. Odešla a poslala uklízečku, která vrazila bezvládné ruce žinku se slovy umejte se a mně dala do ruky plínku a skleničku, konečne se může i napít!
Nějak jsme se sestřičkou - jediná vlídná osoba na patře - dali ženu do kupy a odvezli ji na pokoj… Bylo 10 ráno a návštěvy od 14, měl jsem jít dolů za klukem… zvoním na ARO a jsem vykázán s tím, že ho můžeme vidět nejdřív zejtra večer, jsme jenom rodiče a tatínky pouštěj jen v sobotu a na 30minut…
Dámy, ja se rozbrečel a utekl z toho baráku hrůzy pryč… od tý doby svou ženu obdivuju a strašně si ji vážím. Všech matek si strašně vážím - chlap který to neviděl, tak neví, kolik utrpení to ty naše drahé polovičky stojí… No, omlouvám se za emoce, ale ja musel někde to ze sebe vyhodit.
Platil jsem za pobyt a tak 2500, kolik musím zaplatit teď abychom prožili to, čemu se říká nádherny okamžik porození dítěte, ne krvavý jatka s arogantníma řezníkama?? Nejspíš porodíme DOMA :-)
Děkuji za pozornost a reakce M+R+F+L+ to malý nenarozený

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
oskaria
Kecalka 168 příspěvků 29.04.08 09:45

Mám spíše dotaz,kde se tenhle horor odehrál?A ženě přeji lepší porod!Renata

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 29.04.08 09:46

Ahoj statečný tatínku,
tvůj popis je vážně síla. Můžeš mi prozradit, kde se takto šíleně chovají? A máte možnost jít teď někam jinam?
Každopádně hodně štěstí a ať je to pro Vás teď opravdu ten krásný zážitek!!
Jinak jsi šikula, když máš ve 23 letech třetí dítko na cestě!!  

Dana ( maminkou s emimi…)

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 29.04.08 09:56

Třetí už se narodilo;) http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.04.08 12:25

málokdy komentuju popisy porodů, ale toto mi nedá… moc nechápu-rodili jste podruhé a potřetí se stejným týmem? nechce se mi věřit, že byste měli takovou „smůlu“ a narazili dvakrát na nepříjemné lidi..
navíc, podle mě je otec u porodu proto, aby v případě, že rodičce něco chybí, vadí..ji „bránil“-v tomto jste asi moc nepomohl. Pokud u jednoho porodu vaši manželku šití nesnesitelně bolelo, určitě není problém říct u dalšího porodníkům, že tento problém byl, aby tomu věnovali větší pozornost.
Možná jsem jen nečetla až tak pozorně, ale dle vašeho popisu mi přijde, že jste šli k porodu poměrně nepřipraveni, nesehraní.
Přeji malému do života hodně zdraví a ať ho můžete mít už brzy doma. Vaší paní rychlé zotavení a radosti z dětiček.

 
kalina
Stálice 55 příspěvků 29.04.08 18:10

 Tak týrání během porodu !!! Taky jsem zažila, a myslím, že je to u nás normální. Nejspíš proto, že rodička vlastně není pacient, (porod je vlastně přirozená věc), tak jakýpak štráchy s ní. Opravdu si myslím, že kdyby žena se stejnými bolestmi byla dejme tomu v chirurgické ambulanci, byli by tam k ní mnohem ohleduplnější. Také narazit na ženský personál, který nemá děti protože je nemůže mít, je též zážitek. To má snad být porod trestem za to, že zrovna Vy dítě máte , zatímco ony jej mít nemohou.Tatínka rozhodně neviním, že by mohl udělat víc. Těžko můžete zasahovat do právě prováděného lékařského zákroku.Přece jenom k těm bílým plášťům máme respekt, autoritu, a představa, že by Vás zašíval doktor podrážděný nějakou námitkou k jeho práci, není zrovna příjemná. Koneckonců od toho tu jsou   porodní asistentky, které mohou argumentovat medicínsky uznanetlnými poznámkami. Nikoli, tatínek, či rodička samy plní emocí, emocí pro lékařský personál naprosto bezvýznamných.  Tatínka je třeba jen pochválit, že měl tu odvahu BÝT PŘI TOM, a ne mu házet na hlavu  to špatné co se jim při porodu přihodilo. To snad není potřeba.

 
Rakosničkovi
Nováček 3 příspěvky 02.05.08 19:46

Prosím???hjak nepomoh,já ji bránil co sem mohl,nechápu vás… Jasný,sme ti špatní a je to.My se na všechno vykašlali a oni všechno zvládli…dík,to sme potřebovali slyšet !!     

R.

 
Rakosničkovi
Nováček 3 příspěvky 02.05.08 19:48

Děkuju !

R.

 
SAJ
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 02.05.08 20:13

Nu, pokud reagujete vždy takto, problémům se opravdu nedivím.

Ono jak se do lesa volá…

SAJ

 
oskaria
Kecalka 168 příspěvků 02.05.08 21:20

Také se chci postavit na vaší stranu,protože jsem již dvakrát rodila,měla jsem 2 různé týmy a vždy mě ošetřující lékař při šítí tak potrápil,že mi to přišlo horší než elý porod.A vyjukaný otec(zdůrazňuji u 1 porodu)byl rád,že je rád!A že jsme byli na předporodních kursech a pročetli jsme celkem dosti o porodu.Tím chci jen říct,že jsme byli sehraný tým jako fotbalisté!A nebylo to k ničemu!Doktor nedal ani na mě a ani na manžela!Možná by poslechl jen tu paní,co vás kritizovala!No nic!Mám k Vám 2 otázky.Už jsem jednu položila.Kde jste rodili a jestli jsem to dobře pochopila,tak jste už dokonce porodili potřetí?

 
oskaria
Kecalka 168 příspěvků 02.05.08 21:33

Tak gratuluji k třetímu synovi a držíme mu palce celá rodina!Ale bude to dobré,uvidíte!Můj synovec se narodil v 31 týdnu s váhou 1360 gramů,měl problémy s dýcháním,dokonce mu i praskla plíce a po měsíci jej pustili domů!A dnes je z něj kluk jako buk a je daleko šikovnější než má o dva měsíce starší dcera!Ještě jednou blahopřeji a o to víc se divím kritice té paní o pár článků výše.

 
Rakosničkovi
Nováček 3 příspěvky 04.05.08 16:12

Děkuju moc.Těch kritik bylo víc,někdo to dokonce předal i na oddělení,kde Páťa leží.Dle toho s náma jednaj.. oni si maminky neuvědomují že protekce byla,je a bude,a někdo holt nemá to štěstí aby rodil v pohodě a nadstandartu…a ještě mi píšou soukromé zprávy s tím,že se bojí o mé duševní zdraví???Tohle sem teda opravdu nečekal…

R.

 
Karkule
Kecalka 332 příspěvků 04.05.08 22:24

neboj Rákosníčku,uplně Tě chápu.Duševní zdraví máš v pořádku,jen tady je občas pár mamin mimo.Bylo dobrý si přečíst všechno,jak to prožívá chlap.Občas mi tenhle pohled na věc tady chybí.

 
VilmaFl
Nováček 3 příspěvky 11.06.08 13:36

Chápu Vaše rozhořčení nad zkušeností, kterou jste prodělali, ale nevím zda je rozumné prohlásit " bude-li 4. tak doma" a kdo by mu pomohl, kdyby mělo takové potíže jako třetí chlapec? Vy byste to chtěli riskovat? A i z tohoto důvodu jsem ani zvlášť nestála o manžela u porodu. Myslím, že chlap to vidí všechno ještě mnohem hůř. Šít bez analgezie je necitelné. Asi si myslí, že po prodělaném porodu už ženská snese všechno, ale naopak , je ráda, že už to má za sebou a najednou zase bolest…A taky každý má práh bolesti jinde a rozhodně by se na to měly brát ohledy.Přeju vám už jen samé příjemné chvíle a radost z Vašich drobečků.  

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama