Porod z druhé strany - za minutu 12

Porod

Musím se s vámi podělit o dnešní zážitek. Deníček určitě potěší prvorodičky.

Hned po narození
2 komentáře

Mám o 6 let mladší sestru, která je hlavní „hrdinkou“ mého deníčku. Sestra otěhotněla pár měsíců po narození mého syna. I proto se na miminko velmi těšila, i když to bylo těžké a složité těhotenství. Otec malého se o něj nezajímal a přímo řekl, že s dítětem nechce být spojován. Ale to už by bylo na další deníček.

Včera jsem po dlouhé době jela za sestrou, protože jsem ji téměř celé těhotenství neviděla. Měla 3 dny po termínu a za 5 dní ji měli porod vyvolávat. Tak jsme pokecaly, probraly, jak se těší na mimi, koukly na tašku do porodnice a slovo dalo slovo, domluvily jsme se, že pojede ke mě na noc, podíváme se na oblečky po synovi, jestli by se jí něco nelíbilo.

Už v autě jí začalo tvrdnout břicho, ale to posledních pár dní bylo běžné. Večer už jí břicho pobolívalo, tak jsme koukly na film, já vyžehlila tunu prádla a šly jsme spát…teda spíš já šla spát. Usla jsem někdy ve 3 hodiny ráno a v 7 ráno budíček - uplakaná sestra, že už to nedává, že byla celou noc na záchodě a zrovna jí odtekl hlen s krví…Vysvětlila jsem jí, že je to normální, že jí odešla hlenová zátka a vše je ok. Domluvily jsme se, že dáme spát ještě syna a jak se vzbudí, pojedeme do porodnice.

Mezitím sestra seděla na záchodě a prodýchávala kontrakce (podle toho, jak se tvářila, to nebylo nic hrozného, nějaké tvrdnutí břicha, které šlo do pochvy). Spíš byla vyplašená, jestli něco není špatně. Tak jsme kolem 12 hodin přichystaly věci, kolem jedné nasedly do auta (sestra ještě celkem vysmátá) a jeli do porodky (asi 25 km). Shodou okolností jsem v té samé porodnici rodila před 11 měsíci svého syna. Mám tu o tom deníček, jak jsem rodila 4 dny a bylo to peklo!

Cesta byla zajímavá, snažila jsem se vyhýbat dírám, protože ty sestře nedělaly zrovna nejlíp. Počítaly jsme kontrakce na rádiu v autě, které byly po 3 minutách a na konci cesty po 2 minutách. :D

Zaparkovala jsem před porodnicí, kde už čekala sestry nejlepší kamarádka s taškou do porodnice a těhu průkazkou. Cesta od auta už byla horší…Já vezla kočár se synem (bohužel jsem neměla hlídání), kamarádka všechny tašky a podpírala ségru, která ji drtila ruku při kontrakci. Po cestě nás viděl mladý pár, tak se pán ptal, jestli jí má odnést. To ségra ještě byla ok, ale za nějakých 5 minut už to bylo horší. Šly jsme dohromady asi 100 metrů. Před budovou už jsem měla strach, že nedojdeme, tak jsem řekla, že pojedu na porodní, když to tam znám, ony počkají venku a já buď někoho pošlu s vozíčkem nebo s ním dojedu, aby to bylo rychleji. Fakt jsem měla nahnáno, protože sestra chtěla na velkou. :D

Letěla jsem s kočárem dopředu k porodnímu, potkala jsem sestřičku, tak jí to povídám. A ona „Jeďte do 4. patra.“ (ano, porodní je ve 4. patře!) Tak tam jedu, ale tam dětské lůžkové…zvoním, klepu, sestry na mě koukají za prosklenými dveřmi a nikdo nic!!! Nechápu. Tak jedu dolů, jenže mezitím už se mi holky ztratily. No nic, tak pojedu na porodní, ony určitě dorazí.

Ani ne za 5 minut přijede saniťák s vozíčkem, na něm sestra - už je vidět, že jde fakt do tuhého. Sestru si přebírá PA s otázkou na sanitáře: „Kde jste ji našel?“ :D Zůstávám na chodbě s malým, kamarádka jde se sestrou a pak už jen poslouchám ten křik, kdy jí to opravdu bolelo…

Absolvovala vyšetření, kdy se kamarádka tak tak stihla obléct do modrého. Bylo pár minut po 14 hodině, když jsme jí na porodní předaly a před půl třetí křik utichá. Jde sestřička se vzorky, tak se ptám. „Ano, malá už je na světě, je opravdu krásná a obě jsou zdravé“. Takže porod do nějakých 20 minut od příjmu a asi na 6 zatlačení.

Snažím se ještě čekat na nějaké info na chodbě, dohromady tam strávíme 3 hodinky, ale sestra je pořád na sále, odpočívá a nebylo jí dobře. Kamarádka už od ní také odchází, tak jdeme spolu, necháme ji v klidu a na návštěvu půjdeme zítra. Obě jsou v pořádku, i když personál nic moc. Na jednu stranu je chápu, právě rodila nějaká Romka, která naprosto odmítala spolupracovat, jen seděla a řvala, nebrala v potaz rady PA i doktorů, jen šíleně ječela (nikoho v tomle neodsuzuji, každý prožívá svojí bolest jinak, ale tohle bylo fakt peklo). Řvala od té doby, co jsme přijely a řvala, i když jsme odjížděly. Byla slyšet přes 2 patra a několik zavřených dveří.

Akorát mi kamarádka říkala, že je dobře, že tam s ní byla, protože se k sestře chovaly úplně jinak. Měly tendence na ní nebýt zrovna milí, ale s doprovodem to bylo lepší, stačilo, když se ozvala.

Takže jsem se právě vrátila z porodnice, jsem totálně utahaná, syn byl úžasný, 3 hodiny čekal na chodbě (je mu 10,5 měsíců) a teď jde spinkat, má toho taky plné zuby.

Děkuji za přečtení a krásný den.

Hodnotilo 22 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 19.06.13 00:47

Deníček je pěkný, jde z něj cítit ten aktuální prožitek, gratuluji ti k neteři :kytka:

Jak píšeš s tou Romkou (myslím, že stačilo napsat paní, ač pak vysvětluješ své pochopení, tak to vyznívá rasisticky, určitě se tu do tebe někdo naveze :) ), tak mám podobný zážitek, když jsem jela do porodnice, moje kontrakce byly jako slabá MS téměř celou dobu porodu a čekala jsem na vyšetření, tak dovezli o pár minut později paní, která vypadala, že už to má za pár, vypadala jako feťačka, co má hodně těžký absťák - byla úplně zelená, zpocená, svíjela se, klepala, sténala… No hrůza na ni pohledět a sestřička ji sjela, že co vyvádí, že je teprve na začátku a že bude hůř. Musím říct, že je do dnes mou noční můrou a opravdu nezávidím maminkám, co takhle porod prožívají :( Já myslím, že nelze o žádné mamince napsat, že to byla hysterka, nebo že něco přeháněla, podle mě ta bolest může zaskočit i vyrovnanou ženu. Já jsem třeba měla štěstí, že u mě naskočil absolutní klid a pohoda a bolesti jsem snášela velmi dobře, ale teď jsem podruhé těhotná, manžel mi o víkendu odjel pryč a já seděla sama doma s roční dcerou, přepadli mě silní poslíčci a já najednou začala panikařit, jestli se mi nerozjíždí porod, bolest jsem vnímala šíleně, bylo mi zle… musela jsem si lehnout a psychicky se srovnat, byla jsem jak magor.

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 19.06.13 01:51

@LadyTommy no mozna to pisatelka psala o romce schvalne, protoze ony opravdu krici tak pro lepsi predstavu :-) ony ani nekrici bolesti ze by se to nedalo vydrzet, patri to u nich spis k sociokulturnimu citeni (stejne jako pro nas „prehnane“ placou pri pohrbech apod)…muj dedecek primar na detskem odd. se jednou mlade romky prvorodicky zeptal, proc tak krici, jestli ma tak silene bolesti.. mlada maminka se na nej pry zcela udivene podivala a povida „a to nemusim“ :mrgreen: :mrgreen: takze asi tak… jinak pro mne to je 20minut porad hrozne dlouhy porod :-) ale moc gratuluji sestre k miminku a tobe k neteri…a nepochopila jsem kam se pred tou porodnici vlastne ztratily? :-)

 
Bája92
Stálice 94 příspěvků 19.06.13 05:57

Krásný! Gratuluju teto, a přejem hlavně zdraví mamince a miminku. Takovy zazitek ja mit asi nikdy nebudu, segře je 5 :D

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 19.06.13 07:26

Mám podobný zážitek, se mnou rodila taky „paní“, řvala jak tur celou dobu co jsem tam byla, cca 20hodin. Což to určitě neni jediná, když to bolí tak to bolí. Jen sestry si ke mě chodili tak nějak stěžovat, že nespolupracuje a že to vypadá, že snad ani neporodí. Ve finále jí prý kuchli, přestože byla otevřená, ale prý odmítla tlačit :lol: že tlačit prostě nebude. Ale slečně bylo 16, tak se není ani čemu divit.
Ale k tématu, super rychlej porod :potlesk: :potlesk:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 19.06.13 07:39

Pěkně :) spíš než rychlý porod řekla bych snadný.. moc rychle to asi nebylo když ségra celou noc nespala a měla kontrakce i když se daly prodýchat.. Gratuluji k neteřince :) a synka máš užasnýho ten můj dráček by tam už lezl po zdi..:)
Přejeme všechno nejlepší a hodně zdraví do života malé i sestře :kytka:

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 19.06.13 08:06

To mi pripomnelo moji segru :-) :-). Ja ji tenkrat hlidala, kdyby neco, ze budu s jejim prvorozenym doma, byla jsem v 7.mesici :-). Segra vylitla z loz ice v 23:45, ze ji prdla voda, a ze pojedou. Jeste sprcha a pod. Svagr uz nastartovano, segra jeste naha, ze musi jeste na velkou :-) :-) :-) no neee, sup sup oblec se a jede se! Do porodky 20 km, prijeli tam o pul jedne a ve trictvrte byl malej na svete :-) :-)

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 19.06.13 08:32

Pěkně, není nad rychlý porod :mrgreen: Jinak já zažila něco podobného - sama na sále - asi minutu po narození mladého, přivezli ženskou, kterou jsme slyšeli už zespoda z příjmu. Šíleným způsobem ječela, prostě nechápu. Až jí pak i dr řekl, že jestli se neuklidní, že jí bude muset proplesknout 8o No musely byste to slyšet, otřesné.. A největší sranda, bylo to její 7mé dítě, porod měla za cca 5 minut za sebou, ale to, co předváděla za alotria, to bylo hrozný :nevim:

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 19.06.13 08:51

Moc moc gratuluju :kytka: Je super, že to měla ségra takhle rychlý :palec:
Jen mi nejde úplně na rozum, že jela k tobě na noc a neměla u sebe těhotenskou průkazku, kterou jí pak musela přinést kamarádka… :think:
A tvůj syn teda je fakt zlatíčko, ta moje prďola by vydržela možná tak 10 minut…

 
Fanny30
Kecalka 319 příspěvků 19.06.13 09:27

Taky mam zazitek s pani, ktere zacala ve 24tt odtekat plodova voda a prevezli ji vrtulnikem z jihlavy do phy, aby tam vzapeti podepsala revers, ptz manzel a zbylych pet deti uz pro ni vyrazili v ziguliku…ta nezodpovednost me tenkrat fakt vytocila…
jinak prima porod, taky bych brala takovou segru jako jsi ty:-)

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 19.06.13 12:33

@LadyTommy k té Romce…šlo o to, že se pak zjistilo, že paní brala drogy, všem řekla, že je 2 roky čistá a pak z ní vylezlo, že si píchla před 2 dny před porodem… takový lidi bych… no nebudu to rozvádět. nakonec ji pak taky kuchli, protože odmítala spolupracovat a jen řvala.
pak jsem ji potkala na chodbě, když jsem tam byla za sestrou a fakt byla divná…

@Ilonka007 no protože já kravka jsem jí řekla, at si papíry nebere, že kdyby něco, tak ji dám do porodky a sjedu k ní. je to od porodnice kousek. :D

@evick2 no ona právě neuměla popsat, co jí vlastně bolí… spíš že jí tvrdne břicho. až ráno byla docela taková přešla, ale i tak se smála a byla v rámci možností ok.

jinak nakonec sestra zůstala 2 dny na JIPu. dostala 3 transfuze krve, protože jí dost ztratila a v pondělí je pustily domů. takže má vše super konec.

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 19.06.13 13:36

@martina.se

Když práh bolesti a i způsob, jak si od ní ulevit, je u každého jiný. Já jej mám hodně nízký, při porodu jsem sice neječela, ale snažila se přehlušit bolest jinou bolestí - takže jsem měla pokousané ruce, okopaná kolena a nohy a vypadala po propuštění z nemocnice, jako kdyby mě tam zmlátili :). A to vše jen proto, že na mě hejkla sestřička na začátku, že tohle ještě nic není, tak ať tam neřvu. No, tak jsem neřvala. Ale příště budu řvát, až se budou hory zelenat, ať mi všichni s vyšším prahem bolesti políbí šos :pankac:

Patřím totiž k lidem, kteří když se bouchnou do brňavky, mají mžitky před očima, zastavuje se jim dech a jdou do mdlob. A jiní na to řeknou „auvajs“.

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 19.06.13 13:42

@jruz mě bolí i říznutí do prstu, umírám půl dne, cuká mi v tom a kdesi cosi, ale v porodce jsem nevyváděla.. brala jsem to tak, že mi to pomáhá přivést mladého na svět ;)

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 19.06.13 14:35

@martina.se

to bylo asi tím vědomím, že už fakt rodíš ;) - mně toto vědomí nějak chybělo - vyvolávali 4 dny, porodní cesty absolutně nepřipravené, chvíli otevřená na dva prsty a pak zase „zamknuto“ a mladej mě mírně řečeno začínal rvát zevnitř, apetitlich zážitek a pak hurá na císaře. Doufám, že napodruhé to již klapne standardně, jinak budu mít asi ruku ohlodanou na kost :)

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 19.06.13 14:41

@jruz já měla porod snad úplně stejný, 4 dny bolestí u kterých jsem měla pocit, že snad nikdy neskončí!

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 19.06.13 15:06

@jruz uf, 4 dny? to bych fakt zhynula..já ve 14:00 přijela do porodky, že to tedy jako trochu a pravidelně bolí, jak mi dali klystýr, tak jsem pak umírala, lezla po zdi a pod, ale fakt jsem neřvala.. doteď si pamatuju, jak se pa smála, když jsem jí říkala, at mě vezme klackem po hlavě, že beru vše, hlavně, když to nebude bolet :lol: 15:15 byl mladej na světě :palec:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 19.06.13 16:48

@martina.se takový krátký porod :-) jo, 4 dny jsou mazec, á už lezla po zdi taky :-)

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 19.06.13 17:47

Jeeee :srdce: Gratuluji k neterince :srdce: :dance:

 
Ninocka.1  19.06.13 19:43

Hezky napsane, jsi prima sestra :)
Ohledne prozivani bolesti - myslim, ze vydrzim dost, ale pri vyvolavanem porodu jsem si 2×-3× poradne zarvala: při zavadeni provokacni tablety do delohy a vysetreni pri kontrakci. Dostala jsem z toho okamzite teplotu.

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 20.06.13 12:25

@martina.se
závist je pravda hnusná věc, ale klidně se k ní přiznám :pankac: - závidím tak rychlý porod

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 20.06.13 12:53

@jruz :mrgreen: já sobě taky, včera rodila známá a 16 hodin :zed: navíc v těch vedrech… uf…

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 21.06.13 21:48
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 23.01.14 20:32

Chaha, to já při prvním porodu vyváděla, jsem řvala při každé kontrakci, že chci na císaře a mezi kontrakcema jsem jim říkala, ať to neberou vážně, že mi to křičení jen hodně pomáhá :-D na císaře jsem rozhodně nechtěla, toho jsem se strašně bála

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama