Porod za rohlík

Porod

Už jsem tu přečetla pár deníčků na různá témata. Některé jsou smutné, jiné mě rozesmály. Hlavně hodně o porodech, když se blížil ten můj. Byl super, proto jsem se rozhodla, že uklidním třeba některé z vás, které to čeká poprvé a netušíte, do čeho jdete.

Celé moje těhotenství probíhalo bez sebemenších komplikací, vlastně jsem se cítila báječně celých těch 38+4 týdne, měla jsem snad i sil a energie nejen za dva, ale přinejmenším za 5 :) Kamarádi by říkali, že bych měla být těhotná celý život. No, kdyby šlo o těhotenství a porod, tak prosím, ale v šestinedělí se mi to všechno vynahradilo :) Ale nebudu předbíhat…

Celý život jsem celkem aktivní a to jsem si udržela, s nutnými omezeními, i v požehnaném čase… hodně pěší turistiky, plavaní, možná i to se odrazilo v mém pohodovém porodu. Na malou jsme se moc těšili a já čekala na ukončený 37. týden a potom sledovala všechny babské i nebabské rady a zkoušela je, abych malou už vyvábila ven.

Dva dny před porodem jsme vyrazili na hory, přítel na běžky, já že půjdu po stezce jen tak na túru. Byl to poslední víkend v lednu, prý nejkrásnější tuhle zimu, tak si ho možná pamatujete :) Hory byly plné lidí a všichni na mě koukali jako na blázna, když jsem se brodila s mým maxi pupkem sněhem, zatímco oni ladně klouzali v běžecké stopě. Ale mě to nevadilo, naopak. Cítila jsem se, jak jinak, báječně! Byla jsem tááák v pohodě a na porod se moc těšila. Děsně mě zajímalo, jaké to asi bude.

Druhý den od rána jsme nějak neměla na nic chuť, tak jsem se tak povalovala doma, odoledne začala trochu špinit… to mě samozřejmě vylekalo, tak jsme jeli k porodnici. Po všech možných vyšetřeních konstatovali, že se vůbec nic neděje, ale když zjistili, že mám vysoký tlak, raději si mě tam nechali.

Přítel se se mnou loučil, že si pro mě ráno přijede, bylo asi 22 hodin. Zkoušela jsem jít spát, ale nějak jsem nemohla usnout, tak jsem se procházela po chodbě, četla časopis plný chytrých rad o miminkách :) Na sále se zrovna rodilo a ta u toho děsně, ale děsně! Řvala… to mě trochu zneklidňovalo :)

Začalo mě nějak šimrat v břiše, dala jsem si banán na zahnání hladu, od rána jsem toho moc nepojedla. Nj, přešlo to. Tak jsem si šla zase zkusit lehnout. Pomalu jsem usínala a křeče, resp. malí křečci :) začaly zase. Přetáčela jsem se z boku na bok, dala jsem si ještě muesli tyčinku. Pitomej hlad! :)

Nedalo mi to a šla jsem se znovu projít… jestlipak má ta uřvaná už odrozeno??? Hm, neměla. Břicho přešlo, byla asi za 5 minut půlnoc, tak mířím zpátky k posteli. Sedám si na ní a prááásk, všude voda. Aha, tak možná se vážně bude něco dít, myslela jsem si.

Přišel doktor, prozkoumal a oznámil, že jsem na 4 cm otevřená, ať rychle zavoláme tatínka. Dostala jsem klystýr a než tatínek za půl hodinky dorazil, já už pravidelně hekala u otevřeného okna na chodbě… v chladnu mi bylo nejlépe :)

Byla 1 hodina ráno, 1. února a já šla do sprchy. Tam to bylo fajn, skoro jako doma, jenom chybělo střešní okno :) Okolo 2. ranní jsem došla na sál, tam pár kontrakcí, hádám tak 6, 7… a ve 3.12 se naše malá narodila :)

Co vám budu říkat, byla jsem ta nejšťastnější maminka na světě! :) Nejen kvůli takovému porodu :)

To, co přišlo potom, v šestinedělí, by bylo na jiný, zcela odlišný deníček. To si radši nechám pro sebe, účelem tohoto kousku je maminky prvorodičky totiž uklidnit, haha :)

Zdar všem, nejen těhulkám!

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 07.06.11 09:49

gratulace k miminku :-)
a extra závist… nás to čeká za „pár“ týdnů… jsme 36+6… a bojim se jak malá… už aby to bylo za nááma taky… :roll:

 
Evik001
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 07.06.11 09:53

Moc hezky denicek, ja mela porod taky dost fajn (prvorodicka), ale moje sestinedeli bych neprala nikomu. Me la jsem tezke deprese z toho, ze maleho nemuzu kojit (nechtel se prisat). Jojo mrsky hormony, dneska uz to clovek take bere jinak a maly je zlaticko vsechno mi to vynahrazuje. Je strasne hodne mimco…Pri druhem mimcu uz bych se nad to povznesla, kdyz to nejde tak to nejde a je tolika UM, ze neni co resit :palec: SPOKOJENA MAMINKA=SPOKOJENE MIMINKO.

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 07.06.11 12:07

Takový porod jsem chtěla taky :palec: :palec: :palec: gratulace k miminku :wink: :wink:

 
Renzav
Povídálka 41 příspěvků 07.06.11 13:24

Krásně napsané, gratuluji! :kytka:

 
Dadulinek
Kecalka 151 příspěvků 07.06.11 13:29

gratuluji :kytka: já jsem 38+2tt a čekám kdy už to příjde :srdce: :dance:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 07.06.11 14:00

přeju, ať jde porod hladce! a ať už máte ty svoje uzlíky brzo u sebe :kytka:

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 07.06.11 14:08

Krásný deníček :-) :kytka:
taky jsem měla velmi pěkný porod :palec:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 07.06.11 17:12

Blahopřeji :kytka: a závidím!
Jsem jedna z těch „hysterek“ co řvaly. Nestydím se. Neměla jsem zdaleka tak lehký porod.
Napodruhé si snad taky užiju pohodičku :-)

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 07.06.11 21:14

Peti po tvém deníčku bych do toho šla hned :palec: :potlesk: , teda kdybych za sebou neměla už svůj porod, to je taky na deník :-P :poblion: .

 
Hori
Kelišová 7432 příspěvků 07.06.11 23:05

krásnej porod :mrgreen:prostě pohodička, závidím :lol:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 08.06.11 22:59

Hezký deníček,a teda super porod,podle toho co jsi napsala :-) Tak snad nás také čeká takový pohodový porod :-D

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 11.06.11 10:59

Pěkně napsaný a super porod,já měla ten jeden taky strašně rychlej skoro bezbolestnej prostě super :wink:

 
magda82
Extra třída :D 14771 příspěvků 12.11.11 20:35

krásně napsané. :potlesk: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama