Porod zakončený kleštěmi

Porod

Je to už rok a já se chci s vámi podělit o svém těhotenství a porodu, který jsem si přála přirozený a bez medikace, ale nakonec mi nebylo přáno.


3 komentářů

O miminko jsme se s manželem snažili dlouhých 18 měsíců a bez výsledků. Požádala jsem tedy svého gynekologa, aby nás někam poslal. Navrhl mi Gennet. Tak jsem tam tedy plná nadějí zavolala, ale poté, co mi sdělili, že mě objednají nejdříve za 4 měsíce, jsem byla dost zklamaná. Ale řekla jsem si, že se poohlédnu jinde.

Brouzdala jsem na internetu a zalíbil se mi CAR u Apolináře, vytočila jsme telefonní číslo a objednali nás za 14 dní. :-)

Paráda! Po všech vyšetřeních zjistili, že jsme naprosto v pořádku, jen manžel má trochu menší počet spermií, a tak navrhli nejprve IUI. Za 14 dní přišel den D a za dalších 14 dní jsem objevila // na testu. Měli jsme obrovské štěstí, jelikož je prý šance 10 %.

Těhotenství probíhalo v pořádku, obtěžovala mne akorát neustálá nevolnost, ale jinak vše bylo tak, jak má být.

V 17.tt v noci mi začly strašné bolesti břicha jako při dost silné MS a já začínala mít obavy. Ráno jsem „běžela“ ke gynekologovi a ten mě poslal na okamžitou hospitalizaci do porodnice na rizikové. Tam mě nechali týden na kapačkách magnesia a při propuštění poučili o klidovém režimu a nicnedělání a musela jsme brát 6 tablety magnesia denně.

Od té doby mě už břicho nepřestalo bolet a už mi začalo i tvrdnout a moje nervy pěkně pracovaly, abych holčičku donosila.

Ve 29. tt byly bolesti opět neúnosné, tak jsem ráno jela rovnou do porodnice k hospitalizaci, opět mě dopovali magnesiem ve formě kapaček, po deseti dnech mě propustili po mírném zlepšení.

Pokaždé jsem se bála, že už snad rodím. Ono, když člověk neví, jak vypadají ty kontrakce a neustále mu tvrdne břicho, tak co si má taky myslet.

Už se blížil termín porodu a já byla šťastná, že jsem to zvládla a strašně se těšila na svůj přirozený porod bez epiduralu. :-) Chodila jsem i do porodního kurzu a myslela jsem si, že jsem maximálně připravená a že mě nic nezaskočí. OMYL!

Ve 39+4 ze mě ráno něco vyteklo. Manžel na noční, zavolala jsem taxi a jeli jsme. :-) Pan taxikář byl úžasnej. Hned se mě vyptal, zda odtekla voda, jaké mám kontrakce a poučil, co mě všechno čeká. :D

„Paní, já odrodil 3 svoje děti,“ no, nikdy na něj nezapomenu. :D

Na vyšetření zjistili, že to voda nebyla, že odchází zátka a udělali mi Hamiltona a samozřejmě poslali domů.

Doma se ale něco začlo dít. Celý den mě bolelo břicho, ale už tak nějak jinak a od 19 h to začínalo být pravidelné a intenzivnější. Asi kolem 2. hodiny ranní jsem už řekla, že radši jedem, jelikož to vypadalo po 4 minutách.

V porodnici opět udělali vyšetření a řekli mi, že to bude ještě na dlouho. Nechtěla jsem tomu věřit, jelikož jsme měla ukrutné bolesti zad a břicha. Manžela poslali domů a mě na pokoj, ať se ještě prospím. Samozřejmě jsem ani nezamhouřila oka, jaká to byla bolest, balon, sprcha, no nic mi nepomáhalo. Ráno se nade mnou smilovali a udělali mi dalšího Hamiltona, aby tomu trochu pomohli.

Zavolala jsem manžela, ať přijede, že jdeme rodit. :-)

Na přípravce mi udělali klystýr, který byl úplně pohodový (děsně jsme se ho bála), no a nechali mi asi 45 min na vyprázdnění, bolesti byly příšerné.

Vedle v místnosti rodila maminka a já „TO“ všechno slyšela, tlačila a tlačila a já se vedle klepala jak ratlík a poprvé v životě jsem dostala strašný strach. Manžel dorazil kolem 9. hodiny a šlo se na sál.

V půl desáté mi píchli vodu a teď teprve začala ta pravá sranda. Větší bolest jsem si ani nedovedla představit. Strašně jsem trpěla na ty záda, tak mě přemlouvali na epidural. Nejdřív jsem dělala hrdinku, ale nakonec jsem k němu svolila. Bohužel mě bolesti nepřešly.

Necelou hodinu jsem se svíjela bolestí, rvala manželovi ruce a porodním asistentkám taky, vše kolem jsem trhala a mačkala, nadávala. Celý porodní kurz šel mimo mě, dýchat jsem nemohla. Bylo to strašné, jak z hororu vymítání ďábla. :-)

Nakonec mi koněčně dovolili tlačit. V leže, ve dřepu, v kleče, ale nešlo to a nešlo, prosila jsem ať mě rozříznou, že už prostě nemůžu, ale pořád říkali, že to dokážu. Po 45 minutách tlačení začal šrumec a já dostala strach. Přinesli kleště s tím, že má moje holčička ručku přes obličej, že ji asi nevytlačím.

To už byly vteřiny, nastřihli mě, a kleštěma ji vytáhli. To byla úleva. :D Tatínek jí ještě přestřihl šnůru a bylo.

Já se hned všem začala omlouvat za nadávky a hysterii. :-P Prý jsou zvyklé. :-)

Holčička měla 51 cm a 3 530 g, zdravá a krásná. Dnes už je jí rok a dělá nám samou radost. <3

Dodnes, jak vidím porod, tak se rozklepu a mám husí kůži. Doufám, že až budeme čekat druhé, nebudu srab a dám to. :-) Ale už teď vím, že budu mít celé těhotenství strach z porodu.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
verunka256
Nováček 6 příspěvků 03.07.15 14:51

No, jestli mě toto čeká příští týden, tak na to kašlu a jdu domů:-))) Ještěže na konci je napsáno, že někdy budete třeba čekat druhé dítě - jinak by to vypadalo fakt hororově:-)

 
lucynka25
Kelišová 5384 příspěvků 30 inzerátů 03.07.15 15:07

@verunka256 Neboj,nikoho v okolí neznám, kdo by trpěl jak já, každému komu to vyprávim, kdo už rodil na mě čučí jak blázen :roll: Všichni to měli šup šup, jen já si to celé „vyžrala“ :zed: Ale i tak to děťátko stojí i za větší bolest :srdce:
Přeji rychlý a pohodový porod :mavam:

 
eva valoi
Extra třída :D 10220 příspěvků 1 inzerát 03.07.15 19:27

Brouček malej, hlavně že je v pořádku, taky jí asi nebylo lehko, když nešla ven.

 
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 04.07.15 08:47

Tak to byl asi fakt „porod“. Ja jsem mela pri porodu boelsti jen hodinu, a kdyz mala vylezla, tak me hned prvni prislo na mysli, jak jine zeny rodi treba 10hodin, nepochopim. Statecne zeny.
A taky jsem se omlouvala, ze jsem asi strasne vyvadela. Je to fakt sranda, co zenska pri porodu obcas rika :lol: Ja jsem si pri tlaceni opirala nohu o PA, tak mi je radsi privazaly, s mym svolenim, samozrejme :oops:

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 04.07.15 09:25

Stejně jako jedné mojí kamarádce, i tobě přeji, aby sis napodruhé užila přirozený a pohodový porod. Opravdu je to o něčem úplně jiném.
Pokud budeš znovu těhotná a budeš se bát porodu, doporučuju kontaktovat dulu, ty ženy vědí co dělají a dovedou hodně pomoct, jak v těhotenství, tak při samotném porodu.

 
EvkaK
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.07.15 10:44

Trošku mě mrazilo když jsem to četla. Něco podobného jsem si zažila před dvěma měsíci. Když ženský říkaly, že třeba rodily 24 hodin apod., tak jsem nechápala. Avšak pochopila. Rodila jsem 17 hodin. Problém byl, že kontrakce byly neefektivní. Větší pocit marnosti jsem ještě nezažila. Člověk trpí a je to k prdu. Prosila jsem, ať mi malou vezmou císařem, že to nedám. Nakonec to zkončilo vexem. Malá měla přes 4 kila, hlavu jak starosta. Celou dobu jsem neměla nic na utišení bolesti. Pokud možná někdy budeme chtít druhé, tak už od dveří budu řvát, že chci epidurál :D.

 
kackac31
Povídálka 17 příspěvků 04.07.15 10:58

No nazdar, zítra mám termín, já se snad nechám uspat a ať mě vzbudí až za 14 dní, až bude vše hotovo. Užila sis teda fakt pěkně, ale jsi dobrá, zvládla jsi to ( to, že jsi byla hysterka, jak píšeš, bych vůbec nepovažovala za to, že jsi nějakým způsobem zklamala, to k porodu prostě patří ), přeji tobě i malé hodně zdravíčka :)

 
jagus
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 04.07.15 11:35

Ahojky naprosto vím, jak si se cítila, já měla bolesti do zad po 4 minutách hned od začátku co mě odtekla voda a malej se narodil za 7 hodin a to nás ještě posílali do jiné porodnice. Taky jsem si myslela že u toho umřu. Ale nakonec vše OK a Honzík je zdravé krásné miminko. A jak píšeš, ta bolest za to stála a pro něho bych snesla všechno :-)

 
lucie27-28
Nováček 8 příspěvků 04.07.15 12:55

Teda to sis uzila, hlavně že jste v pořádku. Já rodila 6hodin od prasknutí vody, hnrd kontrakce jak kr…a nakonec jsem ho 1,5 hodiny tlačila ven. To byl masakr, hlavně ve stoje tlačit a jít do podrepu :( když zacali mluvit o císaři tak jsem se ještě vzchopila, a malyho nakonec vytlačila. Měl ruku u hlavicky, proto to neslo. Museli mě 2× nastrihavat, byl to mazec hlavně to sítí pak. Ale přežili jsme a teď mě to čeká v listopadu znovu, tak porodum zdar :D

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 04.07.15 14:37

Ahoj Mamino :-) porod nebyl moc pěkný, nicméně neměj strach z druhého porodu. Každý je jinačí a to, co jsi zažila prve nemusí znamenat podobný, stejný porod napodruhé. Moje holčička byla nakonec po 6 hodinách vytažena zvonem, nedokázala jsem ji prostě vytlačit a celé druhé těhotenství jsem prožila tak trochu ve „strachu“. Kluk byl venku za 5 hodin a ty pravé bolesti něco málo přes hodinku a půl. Ale! Tři zatlačení a šel ven celý. Moc jsem si to podruhé užila, dokonce jsem si tím „tak trochu“ nahradila ten první porod - protože tenhle jsem měla přirozený s vytlačením až do konce a jen díky tomuhle porodu chci a jdu do třetího. Tak se nebooooj, bude to lepšíííí :-) a gratuluji k Marušce - teď už velké slečně!!

 
LUCINKA58
Kecalka 333 příspěvků 04.07.15 15:52

No taky mě to za nějakých 8 dnů čeká, tak doufám, že to bude probíhat přecejenom o hoooodně jinak :-)

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 04.07.15 15:58

Tak porod ti byl opravdu pořádný, ale hlavně, že dopadl dobře :)
Já teda syna rodila 15 hodin od prasknutí vody, asi s 8 hodinama bolestí. Ale zase to finále bylo za odměnu a syn byl venku na pár zatlačení :)
Zato sestra rodila s kleštěmi. Porod ji vyvolávali, měla xhodin bolestí. Nešlo jí tlačit, tak jí sestry tlačily do břicha, pak ji zvětšili nástřih na kleště a brali malýho ven kleštěma. Jenže měl krátkou pupeční šňůru, takže nakonec museli udělat akutního císaře, protože se synovec už začal ztrácet :roll: Den potom navíc sestře praskla céva v děloze, takže musela znovu na sál… No porod přímo z hororu… A stejně plánují do budoucna ještě jedno dítě ;)

 
Muffina
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 04.07.15 16:02

Au

 
Marti2A
Nováček 1 příspěvek 04.07.15 16:06

Je to prehnane pred 22 lety jsem rodila dceru klestema nebyl to takovy horor jak je zde popsano jen kazda snasime bolest a stres z porodu jinak. Kdyz jsem po trech letech rodila znovu porod byl opet klestema syn mel omotanou pupecni snuru kolem krku dnes si uz ani nevzpominam na bolest. Obe deti jsou uz dospele a dcera ceka svoje prvni miminko vsichni se tesime. Dnes uz je zdravotnictvi na daleko lepsi urovni nez pred 22 lety. :D

 
misa5504  04.07.15 22:24

Tak vidím, že nejsem ani zdaleka jediná, mám po porodu tři měsíce a trauma asi na celý život. Sice jsem nerodila 15 hodin, ale jen dvě hodiny, ale ty stály za to. Celé těhotenstí v poho, v den termínu jsem měla poslední kontrolu a k mému překvapení mi dr. oznámila, že jsem otevřená na 3 cm a začínám rodit. Já si říkala, rodím? Tak to je sranda, břicho mě bolelo velice mírně. Pustili mě však domů a tam to po hodině začlo, málem jsme to ani do porodky nestihli, na příjmu už hrozné bolesti při vyšetření otevřená na 10 cm a já byla tak vysstreslá, že jsem vůbec nedýchala. Malému se ztrácely ozvy, najednou kolem mě milio lidí a porod zakončený vexem, mě hodinu šili na sále, malého museli křísit. Měla jsem poranění hráze včetně konečníku, prostě děs.
Do smrti si budu vyčítat, že nejsem schopna normálně porodit a malého jsem málem udusila. Proatě hysterka.
Za mě, už nikdy víc, i když by další porod byl císařem :,(

 
SabuleBambule
Stálice 81 příspěvků 04.07.15 22:47

Panečku, ja si porod nemohu vynachválit…za pomeranč, taky prvorodicka :-) prala bych svuj porod kazde mame…hlavne se neprestat hybat, plavat, chodit, cvicit…moc to pomůže :lol:

 
Kassy
Závislačka 3111 příspěvků 04.07.15 22:49

Jo, takhle to dopadá, když lékaři zbytečně předčasně zasahují. „Na vyšetření zjistili, že to voda nebyla, že odchází zátka a udělali mi Hamiltona“ - proč? Aby urychlili porod, když ani dítě ani porodní cesty zjevně nebyly připravené… Pak už se to veze a jeden zásah následuje druhý. U mě to bohužel bylo podobné a taky to skončilo kleštěma. Moc bych ti přála, abys příště mohla zažít opravdu přirozený porod bez zbytečných zásahů hned od začátku. Já v to napodruhé taky doufám.

 
verulicek  05.07.15 19:34

Otřesný porod…proč ti praskli tu vodu??? 8o 8o 8o vždyť to narušilo celý průběh, miminko nestihlo ani hezky dorotovat a nachystat se do správné polohy…pak se nemůžeme divit že to dopadlo kleštěma :roll:

 
verulicek  05.07.15 19:36

@Kassy moje řeč

 
lucynka25
Kelišová 5384 příspěvků 30 inzerátů 05.07.15 21:56

Holky já nevím, nerozumim ničemu, ale na druhou stranu jsem rada, že to o dost urychlili, i když vím, že se ji ještě moc nechtělo chudince.
Na dalším miminku začneme asi za rok pracovat, tak snad se zadari přirozeně a hlavně dost uvažují o té dule (i císaři z psychických duvodu :oops: ) ale doufám, že to dam přirozeně, protože nechci být rozriznuta a ani trcet týden v porodnici a už vůbec ne na jipu bez miminka. Marusku jsem si nechala hned a už ji nedala a to si přejí i u druhého dítěte, což u císaře nepřipadá v úvahu. Doteď kojime :srdce:
Děkuji všem co napsali a za vaše podobne zkušenosti (že v tom nejsem sama)

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 07.07.15 07:50

Jen tě chci uklidnit, první porod kleště a druhý v pohodě. Každý porod je jiny.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 07.07.15 09:14

Hlavně, že vše dobře dopadlo :hug:
Taky jsem si prošla klešťovým porodem, já rodila celkem 58 hodin. Takže vím, jak Ti bylo a taky doufám, že druhý porod, který mně čeká za 10 týdnů, bude lepší :roll:

 
lucynka25
Kelišová 5384 příspěvků 30 inzerátů 07.07.15 21:08

@silvik.sk jeje tak držím palce, ať je to tentokrát rychle a v pohode (když si vzpomenes, děj vědět) tfuj tfuj tfuj pro štěstí :kytka:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 08.07.15 23:43

Tak to jsi mela dost podobny porod co ja, u nas koncil zvonem ne klestema, maly mel uz spatne odezvy. Nebyla jsem nastrihnuta, ale potrhana a kdyby mi nedali epidural tak bych neporodila :roll:
Z bolesti jsem omdlivala a zvracela, u druheho ditete jsem chtela cisare, narazena kostrc a potrhane genitalie mi jednou stacilo :?
Kontrakce od sameho zacatku po 3min. :roll: no hnus :zed: ale deti jsou zdrave :srdce: Jen ja mam jeste po 2,5 roku porad problemy s kostrci :roll:

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 11.07.15 23:28

Jak kdybych cetla o svem prvnim porodu… jen s tim, ze na konci nebyly kleste, ale sestricky loket :)

 
lucynka25
Kelišová 5384 příspěvků 30 inzerátů 12.07.15 10:47

@Measmille a druhy a treti porod uz dobry?

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama