Porodem to začíná

Porod

Deníčky by neměly končit porodem, aneb jak jsem si protrpěla šestinedělí.

Hned na úvod bych chtěla říct, že tento deníček není sepsán, abych si postěžovala, spíš vypovídala ze svých, ještě čerstvých pocitů. Deníčky o porodu končí samozřejmě porodem a shrnutím, že ta bolest za to stojí, když slyšíte prvně své dítko, poprvé ho vidíte, dotknete se ho. S tím naprosto souhlasím, jen jsem si myslela, že porod je opravdu ta největší bolest.

Mé trable začaly ještě v porodnici, bolely mě hrozně bradavky z kojení, až se mi při přisání kroutily až palce u nohou. Když jsem si postěžovala sestře, jen mi odvětila, no to je špatnou technikou, ale že by mi osvětlila tu správnou, to nějak ne. Dva dny po porodu jsem si nemohla stále pořádně sednout, pálilo mě uvnitř, štípalo, prostě nic příjemného. Večer po kojení jsem se šla osprchnout a nějak hodně mi tekla krev. Při oblékání jsem si všimla, že ze mě cosi leze.

Pofidérní chůzí jsem se dobelhala do sesterny a říkám, že ze mě něco leze. Pohled porodní asistentky byl jaksi nechápavý, ale řekla, že mě tedy prohlédne. Při svlékání poporodních kalhotek jsme zjistili příčinu - vypadl ze mě tampon, plný nasáklý krví. Paní doktorka ho zapomněla při šití. To byla takovááá úleva, mohla jsem odejít s nohama u sebe.

Bolest bradavek jsem vyřešila kloboučkama, takže se to postupně zlepšovalo. Jen pravá bradavka byla více bolavá, tak jsem kojila převážně z levé, a to byl další kámen úrazu. Jednou večer jsem si na pravém prsu nahmatala bouličku, do rána byla větší, až začala bolet a prso pálit, bylo zarudlé. To byla neděle, radši jsem zavolala doktorovi, abych se poradila, co dělat. Bylo mi řečeno, když nemám teplotu, nedostanu antibiotika a že odstřikáváním se toho zbavím.

Opak byl pravdou, zhoršovalo se to, ale teplota stále nikde. Jednou večer, když jsem byla po Vánocích u svých rodičů, mi to po nahřívání žínkou prasklo. Fujky fujky, co vytékalo - hnis a krev. Druhý den jsem šla k lékaři, dostala višňák a každý den na kontrolu. Dopadlo to dobře, v této chvíli z prsa již kojím, ale byla to hrozná bolest dva týdny.

No a poslední „problém“, dojít si na velkou. Hrozná bolest, dva dny jsem potřebovala, ale držela to, protože se to bolestí nedalo vydržet. Až jsem plakala, ale musela jsem to přežít. Manžel říkal: „Porodit si dokázala a na velkou si nedokážeš dojít…“ Až se mi klepali nohy když jsem seděla na záchodě, fakt děsný. Nyní už to je lepší, sice pořád nic příjemného, ale jde to. Jen potom jsem měla problém i s čůráním, nešlo mi čůrat, ale už se to taky zlepšuje.

Nyní máme za sebou šestinedělí, krásně se malému srovnalo spaní, spinká celou noc od porodu, nyní už krásně i během dne, váha i centimetry přibývají, kojení už nebolí, únava už není taková, jak byla. Jsme už sehranější dvojka, je to moje štěstí a za všechnu tu bolest to rozhodně stojí. Jen jsem si naivně myslela, že porodem bolest skončí, ale když ještě nějaká bolest přijde, ono to zase odejde a když se Adrianek usměje, zapomene se na všechnu bolest, i tu psychickou, ale o tom možná někdy další deníček.

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 23.01.14 00:32

Odvrácená stránka porodu, ale jak se říká, 9 měsíců se tělo měnilo, 9 měsíců se zase bude srovnávat a pak už bude dobře :hug:

na kakání doporučuju jíst vlákninu (třeba psyllium), nebo pít lactulosu, také s tím mám po porodu problém.

 
verulicek  23.01.14 01:33

Možná tě tu někdo bude kamenovat za naturalistický popis, ale za mě, jsem fakt ráda, že se někdo svěří i s tímto..pak se my „nezkušené“ nemusíme tolik divit. Ono těch sluníčkových příběhů je fakt hodně, ale realita je taky k něčemu že :D takže za mě užitečný deník

Příspěvek upraven 23.01.14 v 01:34

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 23.01.14 07:53

Nemela jsem teda takovou bolavou hruzu, ale dodnes si pamatuju to bolestive rozkojeni se a vyhozenou kostrc-4 mesice jsem skoro nemohla sedet. Rikam, radeji znovu rodit, nez znovu kojit :jazyk:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 23.01.14 07:58

Za mě taky dobře napsáno…taková je holt realita, poporodní potíže jsou fakt hodně nepříjemné. Přejeme, aby to už bylo jen a jen lepší. :mavam:

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 23.01.14 08:19

On se člověk kolikrát bojí, uvést to tu na pravou míru, aby si náhodou nestěžoval, když už se toho vymodleného miminka dočkal, ale to co sem prožívala v šestinedělí, sem taky ani v nejmenším nečekala, po přečtení všech těch blažených deníčků. Celý pobyt v porodnici jsem probrečela, jizva po císaři pálila a strie jak by smet, malý nedonošený, takže mi nedovolili ho nechat přisát tudíž sem se nerozkojila, budila jsem ho, dokrmovala Nutrilonem a snad do konce šestinedělí měla pocit, jako by nebyl můj..Prokrvácela jsem 7 týdnů a to mě měli na sále čistit-asi si dali hodně záležet no :? Pak doma jsem každým pláčem byla jen hromádka nervů a měla sem chuť prásknout dveřmi a jít se někam vyspat..Do toho angina a 40°C horečky, přitom sem věděla že musim vstát a nakrmit ho, utěšit ho, bylo to šílený..Do toho nám moc nepřibíral, všichni do mě hučeli kvůli kojení a když sem teda týden plně kojila aby dali pokoj, malý dost zhubl, takže opět příkrmy..Naštěstí se vše po šestinedělí srovnalo(až na kojení),i když sem si ten začátek představovala naopak jako to nejkrásnější období-takové to seznamování s miminkem atd..a on to byl pravý opak.. :zed:

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 3 inzeráty 23.01.14 08:52

O bolesti bradavek mi vyprávěj, celé šestinedělí jsem trpěla bolestí a každé kojení jsem doslova protrpěla ale pak se to srovnalo. S chozením na velkou byl taky problém, až jsem z toho měla hemeroidy, ale naštěstí to prášky zaléčily a už je to 7 měsíců v pohodě, ale bylo to horší jak porod :zed: tak držím palce, at si teď s malým už jen a jen užíváte :hug:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 23.01.14 08:55

Přesně jsem se cítila i já po prvním porodu. Po 12 hodinách nepostupujícího porodu byl pro padající ozvy akutní císař. Břicho bolelo, prsa celý rudý, zapálený, bolavý při kojení, i přes kloboučky jsem se držela aby mi netekly slzy, dojít si na velkou bylo s pláčem a hrozným utrpením,… ale za to miminko to stálo. Při druhém porodu, plánovaným císaři, jsem se nejvíc všeho bála, že nebudu moct jít na velkou jako po prvním porodu :mrgreen: Je to k smíchu, že tohohle jsem se bála víc, než čehokoliv jiného :mrgreen: Ale po druhém porodu bylo všechno o hodně lepší, břicho tolik nebolelo, prsa také ne a na velkou jsem šla s pomocí čípku už asi 3. den. A do třetice - všechno bez problémů. Jizva byla v pohodě už 3. den (2.den mi vyndavali dreny a to se to všechno rozbolavělo :( ), na velkou jsem si došla sama ještě v porodnici, prsa nebolela vůbec! Jediné, z čeho jsem teď zklamaná, že s každým kojením jsou prsa níž a níž :P :P Takže jak se směje manžel, budu je mít zachvíli až u pupíku :zed: :mrgreen:
Tedy chci říct hlavu vzhůru, při dalším porodu už to bude o hodně lepší :kytka:

 
masa.dis
Kecalka 368 příspěvků 23.01.14 09:09

… s deníčkem můžu jen souhlasit. Taky jsem si po prvním porodu myslela, že už mě větší bolest, než porod, nemůže potkat (vyvolávaný, ukončen akutní sekcí). A po druhém porodu (spontální, ale překotný)jsem si myslela, že vím co mě pak čeká. Ne, vždycky jsem se spletla, vždycky čeká nějaká „novinka“. Ale je potřeba vše začít hned řešit a nestydět se zeptat, ikdyž jde třeba o citlivé vyprazdňování. Čím dřív to člověk začne řešit, tím dříve se mu uleví a může se naplno věnovat tomu svému drobečkovi. Jinak na vyprazdňování mohu také vřele doporučit psyllium. Já užívala toto http://www.drpopov.cz/…-PID333.html , jen jednu tabletku ráno a do druhého dne o 100% zlepšení a do měsíce úplně bez potíží. Před užíváním se mi taky kroutili palce u nohou bolestí a krvácela jsem. Taže přeji všem brzké zotavení po porodu :mavam:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 23.01.14 10:21

Prvně gratuluji ke krásnému miminku a hodně štěstí a zdraví do života :kytka: ano, nelze jinak než souhlasit :-) já měla 3 porody a po každém jsem trpěla taky jak kůn..Mám uzké porodní cesty, což mi bylo řečeno už u prvního porodu, takže vždycky fest potrhaná a šitá až do konečníku, takže bolest velká. Kojení prvních 14dní vždycky horor, bolest a tekla i krev..pokaždé mi říkali špatná technika, ale když mi JAKO upravili techniku a prso narvali maminku do pusy, takže je to správně,/vždycky jsem to dělala naprosto stejně/tak že to nemůže bolet, bolelo to jako hrom a do té doby bradavka nebyla ještě prasklá, po nakojení tekla krev a bradavka prasklá, tak se hrozně divili, že to ještě neviděli, že je to divný-pak jiná dr. zjistila že mám pomalý spouštěcí reflex a miminko saje nějakou dobu na prázdno a tím mi ty bradavky likvidovali, tak za 14 dní se to krásně upravilo se stejnou technikou, kojení už nebolelo./ikdyž u syna bylo kojení neuvěřitelný boj/
Vypraznovaní skoro 3 měsíce bylo vždy šílené, skoro pokaždé mi tekly slzy bolestí a úpěla jsem bolestí, mimichodem ted pořád ještě taky-jsem 6 týdnů po pordu, pokaždé se mi na dlouho udělaly hemeroidy, jen pocit že pujdu na velkou bylo hrozný, jedla jsem vlákninu, hodně pila, jedla kompoty atd a stejně nic nepomáhalo a při kojení toho moc ani nejde brát, pak se to srovnávalo samo několik měsůců. Při posledním porodu k tomu všemu, se ještě přidala hrozná bolest kostrče. Nejřív jsem si myselala první dny, že mě bolý tak moc to šití, ale šití už dávno nebolý a kostrč bolý stejně jako první den. Sedět někde můžu jen v předklonu nebo na boku a stejně to bolý, jet v autě nebo busem,,je cesta hrůzy, pak nemůžu stoupnout jak to bolý..Mudra říkala, že pujdu asi na rentgen, že mi kostrč asi napraskla, ale že bohužel to se bude hojit několit měsíců možná i let! nedokážu si to představit, kojit musím hlavně v leže, sedět je skoro nemožné. Že mě pošle na ortopedii, kde se pokusí tu kostrč npravit přes konečník, což bude s heroidama určitě taky zážitek…Karolínka začala trpět před 14 dný na prdíky, takže často pláče, dost málo spí, ale není to tak hrozný jako byl syn, to byl jen řev a řev..Miminko pořád pusinkuju a jsem hrozně moc ráda, že ji mám, chovám ji ráda a je mi líto že to tak utíká a ona tak roste, ale na druhou stranu se zase těším, až tohle poporodní období skončí..

 
stanuska3
Kecalka 251 příspěvků 23.01.14 11:48

To je jak z mých úst, kojení utrpení, bolest spodku, neuvěřitelná únava. Dnes jsem den po šestinedělí a je mi o tisíc procent lip, držím palce, aby bylo už jen dobře.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 23.01.14 12:01

No když už je tady takový naturalistický deníček a pod ním otevřená diskuze, tak se zeptám. Na oddělení šestinedělí, když jsem šla na toaletu tak tam byla jedna maminka, která mě prosila abych šla jinam a poplakávala tam. Vůbec jsem nechápala co jí je. Já jsem se roztrhla úplně, takže jsem se bála jít na velkou abych si nepotrhala stehy - dostávala jsem laktulosu a doktor mi při šití řekl, že se nemusím bát jít normálně na záchod když jí budu brát. Poprvé jsem byla opatrná, ale když jsem zjistila že stehy drží tak jsem se pak už nebála. Že by to nějak bolelo to teda ne. TAk nechápu proč to ostatní tady popisují jako bolestivou záležitost, když já s rupturou 3. stupně, kdy mi museli zašít i svěrač, vůbec bolestivou zkušenost s vyprazdňováním nemám. :nevim: Je to pro mě takové nepochopitelné. I mi to přijde nelogické - nechápu proč by to mělo po porodu bolet - rodí se přece pipkou…

 
šelba
Kecalka 175 příspěvků 23.01.14 12:08

Ahoj tak to tě lituji já měla take problemy s kojenim, ale ne v takové míře. Jinak s tim zachodem jsem měla také problem někdy teda ješte mam. Tak přeji krásné mateřství :mavam: :lol: :P

 
mary-jane
Kecalka 147 příspěvků 23.01.14 12:40

Ahoj, mám po porodu podobné zkušenosti, na záchodě občas pláču i nyní čtyři měsíce po 8o Po porodu to bylo hrozné, nemohla jsem nic, ani se postarat o syna, do sprchy mě nosili a museli mě držet, protože se mi dělalo zle. Trochu mi ochrnula jedna noha (pravděpodobně nastřižený nebo přišitý nerv). „Samovypadávací“ stehy nevypadly, udělaly neplechu a špatně se to hojilo. Po 14 dnech se vše obrátilo o 100% a po konci šestindělí už jsem byla jak laňka! Hlavně vydržet a mít někoho, kdo podpoří a pomůže! :hug: @Lynette To co píšeš, je zajímavé, taky to nechápu, ale my jsme si tu bolest nevymyslely :nevim: Každopádně ti závidim :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.01.14 v 17:39

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 23.01.14 12:47

@Lynette no to ani nebolely právě ty stehy -šítí po porodu, ale ten druhý otvor ;) teda aspon mě, měla jsem po dvou porodech strašnou zácpu a jít se vyprazdnit, byl opravdu malej porod-nešlo to..přitom po prvním porodu, to ze mě skoro vyjelo a tento problém jsem neměla, až druhý a třetí porod, to bylo něco..

 
Míša91
Kecalka 224 příspěvků 23.01.14 13:18

Děkuji všem za reakce :) jak říkám, byla jsem, možná mylně informovaná prvorodička a každý říkal že je šestinedělí těžké, ale netušila jsem co mě mže potkat. @Lynette já také nechápu, proč mě to tak bolelo, v porodnici jsem si po porodu došla vcelku normálně, ale jak je vidět nejsem jediná koho to potkalo.

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 23.01.14 13:19

@Lynette tak si divná ty :mrgreen: Ne já šla hned den po porodu, v prvním okamžiku, jsem si musela hráz držet, ale pak už dobrý.

Když jsme u toho, já měla natrhnutí u močové trubice, jeden steh, ale to štípání a bolest :roll: Zlatej nástřih :P

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 23.01.14 13:21

Jo a kupodivu až dlouho po návratu domů mě bolela močová trubice - prostě jakoby vevnitř. Pocit jak když to tam drhne a je to naprosto vysušený - ať žijou naturalistický popisy :P Trvalo to fakt týdny, asi mě nějak nešetrně vycévkovala, odřela..

 
Lerista
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 23.01.14 13:57

Já si tedy po porodu 14 dnů nesedla… Očistky jsem měla celých 6 týdnů. Naštěstí jsem vůbec neměla problém s kojením, prostě jsem připlácla dítě k prsu a bylo. Malá celý pobyt v porodnici prokřičela, nespala jsem víc než 48 hodin. Jednu noc jsem rodila, druhou projezdila s vozíčkem po chodbě po dlaždicích. Drncalo to a zdálo se mi, že malá křičela míň. Tu poslední noc jsem už okolo 4 ráno prostě odpadla do bezvědomí. Sestřička mě probudila lomcováním v 6 ráno, že je odjezd a během 5 sekund na mě vychrlila co všechno musím udělat a utekla. Já začala vnímat až když byla pryč. Běžela jsem za ní, ale ona šla do jiného pokoje, tak jsem netušila kde je a co chtěla… Doma už to bylo lepší. Přítel si vzal 1 den volna na odvoz z porodnice a ještě dospával zapíjení dcerky. Sice jsem se musela starat 24 hod, nikdo mi nepomáhal, ale už jsem byla doma a měla klid. Ještě do toho poporodní blues, furt jsem bulela.

Příspěvek upraven 23.01.14 v 14:00

 
marg
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 23.01.14 15:21

Jé tak já zase měla zánět v prsu, lahůdka a taky „něco“ ohledně šití - asi 10 dní po porodu mě začalo něco šíleně tahat a štípat dole, asi nějaký steh, bylo to k zešílení, lechtalo, bolelo, svědilo, štípalo to..prostě všechno dohromady, nemohla jsem vůbec chodit, resp. nemohla jsem se vůbec hýbat. Jenže samozřejmě člověk fungovat musí, takže jsem s tím normálně chodila ven, nakupovat…a doma fungovala normálně. Neměla jsem odvahu se podívat zrcátkem dolů. Trvalo to asi tři dny a než jsem se rozhoupala, že to půjdu reklamovat, tak to zmizelo. Byla to taková otravná bolest, myslela jsem že se půjdu picnout. Čůrání pálilo jak čert, pokaždé jsem se na čůrání musela psychicky připravit.
Za to si musím pochválit bradavky - ty mám snad ocelový, kojení mě nikdy nebolelo ani náznakem (teda až na ten zánět, ale to byla „vnitřní“ záležitost) a to mě malá má místo dudlíku a kozu mi cucá celou noc v posteli a s mýma bradavkama to nic nedělá.

 
Opocno
Kecalka 212 příspěvků 23.01.14 15:24

Myslim, ze bolesti- krom kojeni- ktere me trvaly pres mesic- se stolici a sezenim apod…mame skoro kazda, ne?? Moje sestinedeli bylo o poznani horsi- pac do toho vseho malej VUBEC nespal, jen plakal a plakal…a to trvalo skoro do roka!!

 
mary-jane
Kecalka 147 příspěvků 23.01.14 17:45

@Opocno To bych nedala! Ještě, že můj syn skoro pořád spal. Obdivuju tě, jestli sis zachovala zdravý rozum! :potlesk: A musím trošku nesouhlasit, že to zažila asi každá, protože v porodnici některé maminky hned den po porodu pobíhaly po chodbě a obědvaly v pohodě v sedě. Je to všechno tak individuální, že sem zvědavá na své druhé „hojení“, pokud se někdy odhodlám :nevim: @Lerista Já taky čekala nějaké smutky, ale dočkala jsem se slz jen dvakrát, a to pokaždé bolestí :roll: Souhlasím na 100% s autorkou, že porodem to teprve začíná… :pankac:

 
mary-jane
Kecalka 147 příspěvků 23.01.14 17:47
Ať žije klobouček! :-)

@marg ocelové bradavky? :mrgreen: a máš v nich normálně nějaký cit? U nás vše vyřešil klobouček, malý se neuměl chytnout, a tak byly moje bradavky ušetřeny. Když jsem potom přestala klobouček používat, měl už asi dobře vychytanou techniku, takže to skoro nebolelo. Příště jdu do kloboučku klidně zas :pankac:

 
mary-jane
Kecalka 147 příspěvků 23.01.14 17:49

@Sibyla0 Já si pořád říkám, jestli jsou ty nástřihy nutný, někde to prý vůbec nedělají, ale to „roztrhnutí“ musí být hrozný 8o, tak jsem možná ráda za nepovedený nástřih (nebo nepovedené šití? kdo ví :?: )

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 23.01.14 19:38

Aha tak proto se me furt sestricky ptaly, jestli nemam problem udelatj potrebu na zachode :) no nemela jsem, kdyz mi dali takovou kombinaci prasku, ze jsem kadila vodu :roll: teprve pak mi teda jedny vysadily a vracelo se to k normalu.
Kojeni, a bolesti s tim spojene, to ani rozebirat nebudu :roll: napodruhe uz to snad bude lepsi, doufam.

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 23.01.14 19:40

@mary-jane v UK se nastrih bezne nedela, ja jsem se teda roztrhla az na rit, ale nic jsem nezaregistrovala 8o kdyby mi to pak nevysvetlili, jak se veci maji, tak o tom dodneska snad nevim :think:

 
krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 23.01.14 19:43

@Lynette Naprosto s tebou souhlasím, taky jsem měla poranění 3. stupně (krevní ztráta 1 litr, dostávala jsem transfuzi) a na velkou jsem si došla hned druhý den a ikdyž jsem měla strach, tak to nakonec bolelo mnohem míň než kojení :D. Jediný problém pro mě byla chůze, ale i to se během šestinedělí spravilo a teď - 3 a půl měsíce po porodu - si připadám, jak kdybych nikdy nerodila, tzn. nic mě nebolí a ani při sexu mi jizva nevadí, ikdyž je pořádná, ale to asi sama znáš.

 
DidierK
Kecalka 170 příspěvků 23.01.14 20:07

Já za sebe můžu doporučit:

na bradavky léčivou vlnu popolini. Vzala jsem si ji do porodnice jen tak a udělala jsem velmi dobře. Bradavky zajisté nebyly zvyklé, ale po každém kojení jsem si tam dala malý čtvereček a vzápětí cítila úlevu. Žádné krvácení či pokousání se nekonalo, a opravdu za to vděčím té vlně.

Na roztažení hráze samozřejmě epi-no.

Na lepší vyprazdňování rozemleté lněné semínko. Denně si dávám lžíci, třeba do ovesné kaše, jogurtu, přidávám i do buchet. Po porodu mi PA chtěla dát čípek, ale semínko bylo rychlejší.

Příspěvek upraven 23.01.14 v 20:11

 
verunB
Kecalka 374 příspěvků 23.01.14 20:09

@Lynette kazdy clovek ma prah bolesti jinde to co jine boli tebe bolet nemusi :pankac:

 
krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 23.01.14 20:15

@verunB nebo je i rozdíl v kvalitě následnýho ošetření. Moje gynekoložka byla unešená z toho, jak mě pěkně sešili (u Apolináře), že to se vidí málokdy.

 
cvana
Závislačka 2666 příspěvků 23.01.14 20:29

@barca0140 uplne te chápu sice muj se nenarodil predčasne ale byl to planovany cisar ovsem s komplikacemi potrhali mi streva srostlé k deloze..takze mlíko jsem nemela maly se nechtel prisát, jen spal vazil 2490gramu a meril 47 cm pri propusteni domu mel 2330gramu ale zdravy, a pak nervy davat prisat, nutrilon, kojeni nutrilon a stejne prd..zustal u nutrilonu dodnes :zed: a ja nervy ze nepribiral jak byl jak žabatko maly..

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 23.01.14 21:16

Ještě by mohla nějaká maminka napsat že polovina žen má po porodu problém s únikem moči. Neni to nic divného a většinou se to čase srovná.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 23.01.14 21:34

@Sibyla0 Asi jsem divná, páč i já jsem byla natržená až k močové trubici a teda i když šití bolelo, tak oproti kontrakcím to bylo teda podle mě úplný prd. :mrgreen:

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 23.01.14 22:06

:potlesk: :potlesk: :palec: taky jsem po příjezdu z porodnice lamentovala, že radši 100× rodit, než to, co přijde pak :mrgreen: Praskl mi steh, 14dní jsem si nemohla sednout, nic, bolelo a pálilo to neuvěřitelně, to jsem myslela, že vyletím z kůže. Malému budou 3m a na záchod si dojít je porod stále a manžel nemá lepší nápad, než se mě vždy zeptat, co na tom záchodě pořád dělám takovou dobu :cert: bych ho chtěla vidět :cert: Po prvním porodu jsem takový problém neměla, teď to je i se slzama a to do sebe cpu vlákninu a kompoty horem dolem :roll: :zed:

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 23.01.14 22:40

Ahoj holky, tak ja také měla problém se vyprázdnit. ( myslím že spiše psychycký ) a už dopředu se toho bala, takže jsem si podruhe rovnou rekla o projimadlo! Co mě překvapilo u druheho porodu?? Kojeni bolelo, u prvního vůbec!! Ale hlavně ZAVINOVANI DELOHY!! Nikdo mi nikdy neřekl že to bolí, dokonce ani tady jsem to nečetla, neslyšela. Myslim si že mam práh bolesti vysoký ale tohle bylo maso. Prvních 9 dni to bolelo jak nepřestávajíci kontrakce, do břicha, do zad. Málem jsem kvůli tomu vzdala kojení, už dopředu jsem plakala že budu muset kojit!

 
Agáta13
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 23.01.14 23:43

No jo, taky jsem to dvakrát měla podobně- porod v zásadě super (jednou 6 hod a podruhé 1,5 hod od první kontrakce), zato pak si sednout.. vyspat se.. převléct se z pyžama dřív, než v poledne.. uklidit.. ukllidnit se.. uklidnit dítě.. a zánět v prsu byl taky..
K vylepšení obrazu snad jen dodat, že s druhým je to všechno daleko lepší (teda u mne až na počet stehů vzhledem k té rychlosti) Sednout jsem si nemohla fakt měsíc, ale to bylo jediný :-)

No, tak si to zopakujem v dubnu do třetice ;-)

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 24.01.14 10:33

@cvana Tak takhle přesně jsme to měli..Psala jsem pár dní zpět deníček, asi každým dnem vyjde, ale byl tak dlouhý, že už jsem tam netahala poporodní splín i když by mi udělalo tak dobře se z toho všeho vypovídat..Chlap tohle nechápe a tchýně, která měla všechny děti donošené a kojila s tim taky neměla starosti..Náš malý měl 2430g/47cm a pouštěli nás s váhou 2290g, takže skoro to samé..Už nám budou 3 měsíce a já stále přikládám a dokrmuju, ale už sem si zvykla, i když to je občas vyčerpávající..Na jednu stranu jsem ráda, že alespoň ten ždibec MM ode mě má a na druhou si občas říkám, aby se to mlíko už ztratilo a já to mohla utnout, prootže tohle je k zbláznění.. :?

 
Alfhugo
Kecalka 301 příspěvků 3 inzeráty 24.01.14 10:50

Já bych radši třikrát po sobě prožila svůj 48 hodinový porod, než ještě jednou šestinedělí, tak chápu…Všichni Ti řenou, že porod přebolí, že není většího štěstí, než přivést na svět dítě…ano, to je pravda, ale ten šestitýdenní očistec Ti nikdo nepopíše, tak se na to nemůžeš připravit.
Jinak, na,,kakání" :) mi hrozně pomohl nápoj aloe, takový ten zelený, jak v něm plavou kousky aloe. Vyžunkla jsem ho celý a bylo to. Od té doby skleničku denně a nemůžu si ztěžovat.
Ať už je jen dobře! Úsměvy našich dětí stojí za všechnu bolest a trápení :)

 
verunB
Kecalka 374 příspěvků 24.01.14 12:49

@krakatice jo no to je také pravda :think: ;) Já jsem naštěstí žádné problémy neměla jen to šití pár dní bolelo ale to je normální :pankac:

 
cvana
Závislačka 2666 příspěvků 24.01.14 12:54

@barca0140 ja to utla. I kdy Zdibec byl. hrabalo mi pekne i v 6ti nedeli mensi poporodni splin..nevyspana tak jsem to utla. vycitala jsem si to ale mleka nic moc mel ode me a ja total psych. v prdeli tak jsem to utla a neresila okoli mel jen um. radeji odpocata maminka nez zhroucena…

 
Nicolink  24.01.14 14:03

@Lynette Tak já měla třeba porod hodně v pohodě a nejvíce mě potom bolel zadek…takže není pravda, že nemůže bolet vyprazdnování když se rodí pipkou :roll: tlak na konečník je prostě obrovský a někoho to prostě může potom bolet víc než tebe i když si byla zaštupovaná jako ponožka :nevim:…jinak pro mě šestinedělí byla taky katastrofa, kojení se rozjíždělo a doslova mi mlíko teklo proudem než se to srovnalo…takže když jsem kojila z jednoho prsu ve druém jsem musela mít ručník :D, bradavky mě nebolely naštěstí, ani jsem se zatím nesetkala s nějakým zánětem ( klepu ), ale malá byla uřvaná a já na nervy :zed: psychika v prdeli, protože se mnou mlátily hormony, nemohla jsem spát ani nevím proč :nevim: poporodní poranění jsem skoro žádné neměla naštěstí ale zadek mě bolel ještě dva měsíce potom…to ten porod byl na všem to nejjednodušší :D ale ti prckové za to fakt stojí :srdce:

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 6 inzerátů 24.01.14 20:21

Díky, že jsi to tady napsala, protože některé z problémů, které jsi popsala se mi taky nevyhly. Je to téměř rok od porodu a zrovna nedávno jsem přemýšlela právě nad tím, že bolest porodem opravdu nekončí - šití, problémy dojít si na wc, zavinování dělohy, problémy s kojením atd…Tak jsem i trochu ráda, že nejsem sama, kdo to tak vnímá.

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 6 inzerátů 24.01.14 20:24

@Vrtul jo jo, všichni mluví o porodu ale o zavinování ani zmínka. Já myslela, že znovu rodím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Vrtul
Závislačka 3343 příspěvků 24.01.14 20:47

@Nanuka tebe to bolelo při prvním? To mě vůbec!!

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 6 inzerátů 24.01.14 20:52

@Vrtul ano, při prvním zatím jediném :lol: jo, říkaly mi, že čím víc porodů, tím se to stupňuje. Slyšela jsem, že někdo to neměl ani u třetího a někdo u všech včetně prvního.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 24.01.14 22:44

Už chápu proč vás bolelo jít na WC - příčinou byly hemeroidy ne? Mě to docvaklo až kdyý mi kamarádka co nedávno rodila řekla že její partner jí šel do lékárny pro čípky. Někdy jsem trocu nedůvtipná. :oops:

 
malaNuna
Kecalka 238 příspěvků 25.01.14 23:00

@Lynette

no já měla problémy „jít na velkou“ ještě 8 měsíců po porodu :evil:, vždycky krev a šílená bolest. Často jsem fakt brečela, pač to prostě nešlo vydržet (zlaté porod). Ale po vyšetřeních (na chirurgii, na gyndě) s hemeroidy vyloučily a chvilku to vypadalo, že mám někde v okolí konečníku zašitý nerozpadnutý steh, přitom ruptura byla max 1.st… :nevim:
Nakonec to zůstalo u toho, že se mi prostě nehojily drobné ruptury (praskliny) po tlačení při porodu a pomohl až HemaGel čípky. No, letos bude mít k 2.narozkám syn sourozence…a už teď sa paradoxně bpjím víc toho „po porodu“ :evil:

 
greib
Kecalka 238 příspěvků 28.01.14 21:51

Také ve mně doktorka zapomněla tampon, takže si pamatuju jaká to byla úleva, když ze mě ve sprše vyšel… a jaké to překvapení ;) 8o První velkou, ještě v porodnici, jsem taky proplakala, pak mi sestra řekla, proč jsem si nezašla pro čípek. Proč asi :x, když vám tam nikdo pořádně nic neřekne. S čípkama to byla jiná písnička ;)
Dobrý deníček :palec:

 
snazilka11
Kecalka 178 příspěvků 11.03.14 12:27

Já jsem si na záchod nemohla bolestí ani sednout celé šestinedělí! Vždycky s brekem… Naše malá mě pořádně roztrhala vevnitř a k tomu nástřih..hrůza! Bolelo to tak, že jsem nemohla ani stát delší dobu, natož tak držet malou v náručí..a pak poslouchejte všechny..,,proč nejdeš ven s kočárkem,,. Jak říkáš, šestinedělí hrůza, ale pak ti začne mimčo spát i v noci, trošku se naučí režimu dne a hned je líp :srdce: je to pro každou prvorodičku těžký. Nejhorší je poslouchat v porodnici,,to se po šestinedělí srovná,, Říkala jsem si..to mám jako vydržet tak dlouho??? (Ze začátku jsem kojila každou hodinu a navíc malá měla přehozený den a noc takže jsme si užili), ale celé šestinedělí uteče, ani nebute vědět jak rychle… :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Tak už jsme tři


Reklama