Porodíte předčasně aneb porod za odměnu

Porod

Do 30. tt jsem měla ukázkové těhotenství, nic mě nebolelo a vše jsem dělala. Ve 29. tt jsem ušla ještě 8 km a ve 30. tt přišla rána, kdy mě začali strašit předčasným porodem a nedonošeným miminkem.

S manželem jsme spolu 7,5 roku. Prošli jsme si dobrým i zlým. Náš věkový rozdíl je 10 let a ze srandy si říkáme, že jsme se potkali díky osudu, protože jsme zjistili, že máme vedle sebe na hřbitově rodinné hroby. :-D.

Když mi bylo 16 let, stěhovali jsme se s rodiči do většího bytu. Na patře bydlel manžel s rodiči a u mě to byla láska na první pohled. Jiskra přeskočila a začali jsme spolu chodit. Vztah bohužel nevydržel dlouho, asi díky velkém věkovému rozdílu, a na rok jsme se rozešli. Po roce jsme se k sobě vrátili a život je jak pohádka.

Manžel chtěl děti už dříve, ale já se na mimčo ještě necítila, a tak probíhalo oddalování, až dokončím vysokou školu, až budeme manželé, až koupíme větší byt. Když už jsem všechno měla, tak jsem se rozhodla, že není na co čekat. Mně bylo 24 let a manželovi 34 let.

V prosinci jsem vysadila antikoncepci a říkala si, že nebudu nic hrotit, ale po vysazení antikoncepce se mi zbláznily hormony a já každý měsíc testovala a hledala na sobě těhotenské příznaky.

V únoru jsme odjeli na hory a já si řekla, že už to nebudu řešit. Pár dní po příjezdu z hor mě začala bolet prsa a manžel si dělal srandu, že jsem těhotná. Já si říkala, že je to normální, ale když menstruace nepřišla tak, jak měla, udělala jsem si test, který vyšel hned pozitivně. Moje první reakce byla jen: „Do prd, do prd.“ :-D

Manželovi jsem to chtěla oznámit následující den, kdy měl svátek, ale nevydržela jsem to. Měl strašnou radost a od té doby jsme se začali těšit na miminko. V 8. tt jsem začala krvácet a myslela jsem, že o miminko přicházíme. V nemocnici si mě nechali přes noc a naštěstí to byl jen hematom. Od té doby jsem byla na neschopence a těhotenství si užívala. Jezdili jsme hodně na výlety, léto trávili na koupališti a žádné problémy jsem neměla.

Ve 30. tt jsem šla na kontrolu a manžel mi ještě psal, že doufá, že bude vše v pořádku a já reagovala: „Co by jako nebylo v pořádku?“

Když mě doktorka vyšetřovala vnitřně a já uviděla její výraz, věděla jsem, že není něco v pořádku. Oznámila mi, že mě musí poslat do nemocnice, protože cítí hlavičku, mám zkrácený čípek a jsem otevřená na 2 prsty.

Domů jsem jela v slzách a volala manželovi do práce. Ten hned přijel a odvezl mě do nemocnice, kde mi bylo podáváno magnézium a Utrogesten. Nález se každým dnem zlepšoval, ale domů mě pustit nechtěli. Já to v nemocnici psychicky nezvládala, a tak jsem podepsala reverz.

Po týdnu na kontrole byl nález stejný, ale další týden na kontrole opět zhrozený výraz doktorky, že jsem otevřená na 5 cm a opět okamžitě do nemocnice. Po příjezdu do nemocnice jsem byla otevřená už na 7 - 8 cm bez bolestí.

V porodnici mě dali na hekárnu a tvrdili mi, že ještě ten den nebo max. druhý den porodím. Byla jsem ve 33. tt a střídali se u mě lékaři a vysvětlovali co a jak, že miminko bude nedonošené.

Zatím nechtěli nijak zasahovat, že počkají, až budu mít kontrakce a nebo, až mi praskne voda. Takto jsem tam ležela 11 dní a nic se nedělo. Doktoři se na mě chodili koukat jak na exota a nevěřili, že jsem ještě 2v1. Po 11 dnech přišel primář, že mě pustí domů, protože jsem už ve 35. tt, ale že pokud by přišla jakákoli bolest a nebo praskla voda, musím okamžitě do nemocnice, protože to bude rychlovka.

Po návratu domu jsem začala dělat postupně vše od úklidu po nákup, ale malé se ven nechtělo. Já se každým dnem modlila, aby už chtěla na svět, protože jsem měla malé břicho a jak tam byla narvaná, tak mě šíleně bolela žebra a pořád jsem jen skuhrala.

Každou návštěvu v poradně na mě doktorka nevěřícně koukala a poslední poradnu si dělala srandu, že snad budu ještě přenášet. To jsem byla 37+5 tt. Po poradně jsme šli s manželem na oběd a já si říkala, že dnešní datum by bylo krásný, protože by se narodila stejný den jako já, jen jiný měsíc.

Po obědě jsme si šli lehnout a já za chvíli cítila divný tlak na spodek, za chvíli další, a tak jsem si šla dát sprchu. Bolest přetrvávala, a tak jsem se rozhodla, že raději pojedeme do porodnice. V autě už jsem si byla jistá, že rodíme.

Po příjezdu do porodnice se mě ujala učenka a šla jsem se převléknout. Když jsem se vrátila do sesterny, tak mi podávala kelímek na moč a já říkám porodní asistentce, která zrovna přišla, že jsem ta, co tam ležela na 8 cm otevřená. Ta když se na mě podívala, tak se usmála, že žádná moč nebude a jdeme hned na sál.

Strašně se mi ulevilo, že jsem narazila na tuto porodní asistentku, protože mi byla strašně sympatická, když jsem tam ležela. Vyšetřila mě a řekla, že to bude hodně rychlý. Přišla doktorka, která mi píchla vodu a od té doby porod nabral grády.

Při první kontrakci po píchnutí vody jsem sebou málem sekla a kdyby za mnou cestou do sprchy nešel manžel, tak se snad válím na dlaždičkách. Po chvíli ve sprše jsem cítila strašný tlak na tlačení, a tak jsem řekla manželovi, ať jde pro asistentku.

Hned mě odvedli na křeslo a dovolili přitlačovat. Bolest to byla šílená. Připadala jsem si jak hysterka, ale manžel říká, že jsem byla statečná, že jsem neřvala.

Já mám celý porod jak v mlze. Porodní asistentka mi ještě řekla, že se pokusí bez nástřihu a mohla jsem začít tlačit. Ze začátku mi to vůbec nešlo, ale díky vedení asistentky jsem na to přišla a porodila krásnou holčičku Lindu s mírami 49 cm a 3300 g. Apgar skore 10-10-10.

Od první bolesti malá byla do 2 hodin na světě. :-)

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 01.12.15 02:17

Gratuluji k miminku.Ja prozivam stejny strach z predcasnyho porodu…uz od 23 tt, ted jsem 36 a doufam ze jeste tyden vydrzime.

 
Maggie12
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 01.12.15 05:08

Tak ja byla tyden pred porodem na kontrole na 5 cm otevrena.. Taky na me koukali jak na exota :mrgreen: v den porodu jsem prijela s kontrakcema po 3 minutach tak mi pichli vodu a taky rekli, ze to bude rychly.. No po 6ti hodinach dalsich na sale jsem sla na cisare, kvuli miminku. Je vtipny, ze i takto rozjety porod muze skoncit uplne jinak :mrgreen: ty jsi ho mela pohadkovy :palec:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.12.15 06:45

Deníček se mi nelíbí… připadá mi, že myslíš jen na sebe. Byla jsi na neschopence a jezdili jste hodně na výlety? Podepsala jsi reverz místo abys byla v nemocnici na kapačkách magnézka? A ve finále ses snažila malou vyhnat o 5 týdnů dřív, protože Tě bolely žebra? Máš víc štěstí než rozumu…

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 01.12.15 06:48

Hezkej deníček, moc gratuluju k miminku :kytka:. Kdyby byly všechny porody takový jako ten váš, to by bylo super :D

 
antoinnetka  01.12.15 07:16

@Kikuška90 No máš pravdu, že zakladatelka se nechovala zrovna ukázkovým způsobem. Riskovala zdraví i život dítěte a ještě v neschopence lítala, kde mohla. Alespoň, že to dobře dopadlo

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 11 inzerátů 01.12.15 07:58

@Kikuška90 kdyby mi davali kapacky magnesia tak tam zustanu, ale dostavala jsem pouze magnesium v tabletach a Utrogesten. Oboje jsem brala doma a dodrzovala prisny klidovy rezim. A pri propusteni v 35tt mi bylo receno, ze uz se muzu pomalu vratit do normalniho procesu, protoze miminko je vyvinute.

 
jita22
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 01.12.15 08:19

@elinka90 8o prisny klidovy režim jsou výlety, koupani a 8km chuze? 8o

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 01.12.15 08:31

@jita22 Tak to snad psala, že absolvovala ještě předtím, než ji poslali do nemocnice ne :roll: Na neschopence byla kvůli hematomu v 8tt. Taky bych neseděla na prdeli dalšcíh 5 měsíců, kdy evidentně neměla žádné potíže.

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 11 inzerátů 01.12.15 08:32

@jita22 mozna by to chtelo naucit se cist. Do 29tt jsem podnikala vylety a od 30tt nastaly problemy a byl narizen prisny klidovy rezim ;)

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 316 inzerátů 01.12.15 08:44

Pěkný deníček :potlesk: Gratuluji k holčičce :kytka:

 
PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 01.12.15 09:47

Gratuluji k holčičce a rychlému porodu.
Mám dotaz: @Maggie12 @elinka90 proč se pořád píchá ta voda, když porod je dobře rozjetý a postupuje?

Příspěvek upraven 01.12.15 v 09:47

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 01.12.15 09:49

Teda ja byt otevrena na 8cm se ze spitalu nehnu :mrgreen: bych se bala, ze si to dam nekde neplanovane v obchodaku :mrgreen: Dobry porod, je fajn, ze jste to dotahly spolu tak daleko :palec:

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 01.12.15 09:51

@PetiteFillette souhlas - kdybych nechodila v rámci vycházek na výlety, tak se nevys…, takže kdybych seděla doma, tak asi rupnu. Vycházky jsou lepší než prášky na střeva a alespoň jsem po 6-ti týdnech od porodu vypadala jako před otěhotněním. 8 km výlet je podle mě prd, pokud neleze člověk po horách. Jo a nejsem sportovní nadšenec - obvykle se raději válím, ale v těhotenství to jinak nešlo.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 01.12.15 12:24

@Kikuška90 chtěla jsem napsat to samý.

 
mrs.gendy
Závislačka 3444 příspěvků 01.12.15 12:42

Proc ti praskli vodu :think:?

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.12.15 12:49

Hezký deníček a gratuluji k mimi :) Taky si vzpomínám, jak jsem u porodu ječela a přítel na mě do teďka, že néé, jak jsem byla statečná :mrgreen: A jinak to, že jste jezdili na výlety a žes byla v pohybu, si osobně myslím, že je v pořádku, dokud teda nejsou ty komplikace. Taky jsem brala magnésko a měla být v klidu kvůli bolestem břicha. Sedět ale doma na zadku nebo ležet půl těhu, tak se asi zblázním :roll: Zdravý pohyb a psychická pohoda je myslím hodně důležitá a prospěšná, i pro mimi ;)

Příspěvek upraven 02.12.15 v 22:18

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 11 inzerátů 01.12.15 12:58

@mrs.gendy nevím, ale po prasknutí byla malá do půl hoďky venku a po porodu mi řekli, že jsem měla nějaký silný vak a že by sám nepraskl.

 
Alushka.S
Kecalka 183 příspěvků 01.12.15 13:00

@elinka90 Nerýpu, jen se ptám. Na neschopence se může jezdit na výlety a trávit dny na koupališti? Měla jsem za to, že se musí dodržovat standardní podmínky jako jsou vycházky pouze v určené době a jinak být k zastihnutí doma.

 
Janci01
Nováček 7 příspěvků 202 inzerátů 01.12.15 13:31

@elinka90 Ty jo, tak to koukam, ze jste 2v1 vydrzela tak dlouho ;) Ja prvne rodila predcasne ve 32tt, jeden den jsem zacala spinit a druhy den jsem porodila, nastesti vse dopadlo na jednicku.

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 11 inzerátů 01.12.15 13:48

@Alushka.S ano vychazky jsem mela od 13.00 do 19.00 v teto dobe jsem si mohla delat co chci ;)

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 01.12.15 13:55

@PerlaMarina Já se na to píchání vody ptala duly, a prý se PA a lékaři učí, že ta voda tam vlastně překáží a není už k ničemu. Já tomu nevěřím, vodu jsem si prasknout nenechala, a od otevření na 10 do samovolného prasknutí vody jsem si počkala asi 2,5 hodiny :)

 
Alushka.S
Kecalka 183 příspěvků 01.12.15 14:24

@elinka90 Dekuju za vysvětlení. Ja si pod pojmem výlety představila asi automaticky ty celodenní. :lol: Jinak samozřejmě velká gratulace k miminku! :kytka:

 
nycol
Povídálka 17 příspěvků 01.12.15 14:42

A jaký je to problém jezdit na výlety od 13 hod do 19h? Mam vycházky úplně stejně a taky zvládáme výlety, návštěvy, bazény atd. To že jsem těhotná přece neznamená, že musím sedět na prdeli a nic nedělat :-D tehu není nemoc. Samozřejmě že se člověk víc šetří, ale pokud máme tehu bez problému tak proč nedělat co chceme? :nevim: omlouvám se kdyztak za chyby, ale blbě se píše z mobilu. A jinak moc gratuluji :-)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.12.15 14:45

@nycol A proč jsi teda na neschopence?? :think:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 01.12.15 15:26

Autorko, gratuluji k miminku, ať ti dělá samou radost:)

Jo a jinak taky moc nechápu to praskání plodové vody, další porodnicový folklór:(

@Kikuška90
Já třeba dnes dostala neschopenku (8tt), protože prakticky celé dopoledne a velkou část odpoledne prozvracím, takže buď bych byla sice v práci, ale každou chvíli na dámských, anebo budu v klidu doma a vypomůžu se vším, na co není potřeba má přítomnost v práci (naštěstí dělám v oboru, kde stačí mít připojení k internetu:) )

Vycházky mám napsány taky a doktorka mi přmo doporučovala čerstvý vzduch.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 15:26

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.12.15 15:31

@Kajuli Netuším proč mi to píšeš :nevim:

 
Alushka.S
Kecalka 183 příspěvků 01.12.15 16:22

@nycol Těhotenství samozřejmě není nemoc, tak proč máš tedy neschopenku? Asi tedy to těhotenství není uplně bezproblémové, ne? :roll:

 
misheila7
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 01.12.15 16:48

@Kikuška90 Proboha to vám vážně nedochází? Tak asi má práci, která není vhodná dělat v těhu, ne? Ale to, že jde na koupaliště a tam se koupe, nebo leží na dece přeci v těhu není žádný problém, ne?

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 01.12.15 17:38

@Kikuška90 To jsi i normálně takhle milá :roll:?

Jen pro ilustraci, že i na neschopence nemusí člověk každou minutu málem umírat, jen prostě není schopný fungovat normálně v zaměstnání

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 01.12.15 20:01

Super denicek, taky bych se z porodnice nehla byt takhle otevrena :mrgreen: pro rypalky taky jsem na PN ze zacatku jsem mela zavaznejsi problemy ted je to o. k. a taky vyrazim obcas plavat, nebo na mensi vylet atd. A proc by nemohly pichnout vodu..?Pokud to nekdo nechce tak to muze preci odmitnout :roll:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.12.15 20:12

@misheila7 Práce která není vhodná pro těhotné není důvod k neschopence.. To Ti vážně nedochází?? :roll:

 
tynaterezka
Závislačka 2840 příspěvků 01.12.15 20:43

Bože že vás to bavi furt rejpat :-) kdyby jste četly pozorně denik tak nemusíte mít tyto dotazy, ona psala že dostala neschopenku kvuli tomu hematomu.. A to už se pak většinou necha cely tehu…a vychazky proc ne pohyb je moc dobry na porod a psichyku rodičky…

Pardon za chyby to tablet ;-)

 
tynaterezka
Závislačka 2840 příspěvků 01.12.15 20:47

@Kikuška90 a může dostat neschopenku kvůli tomu, že nemá vyhovující práci v tehu…už vás vidím jak tahate treba 30kilo v tehu a nebo jste někde mezi chemikáliemi… (Pokud to nebyla ironie od tebe )

Pardon za chyby to tablet ;-)

 
nycol
Povídálka 17 příspěvků 01.12.15 20:53

Proč? protože pracuji na oddělení kde jsou infekcni nemoci, lide v bezvedomi, kteri vam nepomuzou atd. a u nas posílají na neschopenku hned. Dělat u zubaře sestru tak jsem tam klidně do porodu. takže asi tak. že je žena na neschopence neznamená, že musí mit problem, ale jen práci, která v těhu nevyhovuje.

 
Veverka 17
Nováček 2 příspěvky 01.12.15 20:58

Gratuluji k miminku. Já měla na PN vycházky rozdělené a potkat mě moje doktorka na koupališti, tak mě vyhodí z ordinace. Hlavní je, že jste s miminkem v pořádku.

 
Netopirek
Závislačka 4313 příspěvků 01.12.15 21:10

Deníček hezky. Já jsem první rodila 8 hod. Doufám, že teď druhý bude rychlejší.
Jinak ja jsem od začátku na ni schopence kvůli nevolnostem, ktere mi skončili v 6.mesici a pak už mě nechal doma. Koupaliště jsem měla v létě od doktora víceméně narizene, protoze u vody bylo ve vedrech líp než v byte.

 
misheila7
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 01.12.15 21:37

@Kikuška90 A proč by nemohl být? Neschopenka znamená být neschopná práce. Já jsem taky od nějakého 10tt na neschopence, protože jsem nebyla schopná svou fyzicky náročnou práci vykonávat, aby se s miminkem nic nestalo. Jinou práci mi nenabídli. Tak co jsem podle tebe měla dělat?

A zakladatelka šla na ni kvůli krvácení. To za prvé… a jestli na ni zůstala, jestli chtěla a nebo musela je jen její věc (nehledě na to, že má méně peněz a je omezená vycházkama, takže na tom nic super nevidim) takže nechápu, o co vám rýpalkám jde? Závidíte snad?

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 01.12.15 23:10

@Kikuška90 Teda ty máš dneska urýpanou náladičku :roll: A jak koukám, nejsi v tom sama…
Zakl. gratuluji ke krásnému porodu a zdravé holčičce :kytka: A docela valím oči, že je vůbec anatomicky možné být řadu týdnů otevřená na 7cm a neporodit 8o. Já když byla na 7cm, hlavičku už jsem safra cítila. Tak dobře že jsi malou donosila skoro do termínu, i když takhle nestandardně.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 23:11

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 01.12.15 23:14

@Kikuška90
„Práce která není vhodná pro těhotné není důvod k neschopence.. To Ti vážně nedochází?? :roll:
Tohle nemůžeš myslet vážně? 8o ach jo :roll:

Příspěvek upraven 01.12.15 v 23:15

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 02.12.15 06:08

@pe-terka Myslím naprosto vážně, zaměstnavatel Tě buď přeřadí na jinou-vhodnou-pozici nebo Tě za náhradu mzdy musí nechat doma..

 
Peta80
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 1 inzerát 02.12.15 07:54

@Kikuška90 k denickum moc nereaguji, ale tohle mi neda. Muzes mi prosim ukazat zamestnavatele, ktery te necha za plnou nahradu mzdy doma, pokud pro tebe nenajde praci, kterou muzes vykonavat v tehotenstvi? Mluvim samozrejme o tom, pokud svoji stavajici praci v tehotenstvi vykonavat nemuzes. Ja o zadnem takovem nevim.
Mne osobne pri prvnim tehu moje lekarka hned v 8tt nabizela neschopenku, protoze mym zamestnavatelem jsou mikrobiologicke laboratore a to jsem pracovala v administrative. Ja odmitla, ale byly jsme dohodnute, ze pri jakemkoliv problemu tu neschopenku napise, pokud to ona uzna za vhodne. A kupodivu muj zamestnavatel s tim souhlasil…
Zakladatelce gratuluji, je super, ze to takto zvadla.

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 02.12.15 08:42

@Kikuška90
Ne každý zaměstnavatel má v rámci svého podniku a profesního zaměření těhotné vhodné náhradní uplatnění. A že by ji poslal domů s plným platem? Ale no tak ;)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 02.12.15 08:49

@pe-terka Ale no tak, proč dodržovat nějaká pravidla… radši si budeme každý dělat co chceme ;)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 02.12.15 13:18

Mas to dost podobne :-) od 34tt jsem chodila otevrena u obou deti vzdy strasili predcadnym. nakonec to oba dotahli do 40tt. u dcery to taky byla mega rychlovka. 30 minut a bylo to. holky to adi berou nejakhopem :D

moc gratuluju :dance:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 02.12.15 13:25

@misheila7 tak sres nachala od zamestnavatele okradat :lol: taky moznost…

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 02.12.15 14:05

@Kikuška90
jaká pravidla máš konkrétně na mysli? Pravidlo, aby těhotná pracovala ve zdravotně závadném prostředí (když není jiná varianta)? A kdepak je toto pravidlo uvedeno, poučíš mě?

Příspěvek upraven 02.12.15 v 14:05

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 03.12.15 05:25

@pe-terka Když není jiná varianta, tak zůstává za plnou mzdu doma. Za to, že někteří zaměstnavatelé kvůli tomu dělají problémy, si můžeme jen my samy…

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 03.12.15 09:38

@Kikuška90 Tak o tomhle jsem nevěděla. A podotýkám, že neznám jedinou těhuli, ke které by zaměstnavatel takto přistupoval. Čímž nezpochybňuju Tvoje slova, jen to v praxi probíhá jinak. Možná i proto, že to ženy neví, nebo se bojí…
Tak třeba si to některá těhotná přečte a vybojuje :think:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama