Porodní váha

Rodičovství
  • emimino
  • 30.07.01

Kolik může vaše dítě vážit po narození

Výška, váha a pohlaví - to je první informace, které dostanete o svém zrovna narozeném miminku a také je to první otázka příbuzenstva, které budete o jeho narození informovat.
Ale není to jen o tom, jak se miminko veliké narodilo, ale je to i tom jak veliké miminko bude v průběhu měsíců a let.
Průměrná porodní váha je okolo 3,2 kg. Většinou ale platí, že chlapci váží více než děvčata, děti druhorozené méně než jejich starší sourozenci, vetší rodiče mají vetší dětí a rodiče malého vzrůstu zase děti menší.

Pokud dítě váží více jak 4,5 kg, pak o něm hovoříme jako o dítěti s vyšší porodní hmotností. Tyto děti jsou větší, vypadají hezčí a vyspělejší než ostatní děti. Lékaři takovému dítěti budou pravděpodobně provádět některá vyšetření, aby vyloučili, že nedošlo k narušení metabolismu dítěte během těhotenství a že jeho větší váha není způsobena nadbytkem vody v organismu, ale pouze jeho vyspělostí.

Pokud má dítě váhu mezi 2,5 a 3,5 kg, pak o něm hovoříme jako dítěti s průměrnou váhou. Děti na spodní hranici jsou pravděpodobně i menšího vzrůstu a je možné, že lékař doporučí častější krmení, aby miminko na váze přibralo.

Děti, které váží méně než 2,5 kg ( děti s nižší porodní hmotností) budou pravděpodobně umístěny do inkubátoru a to i když budou jinak čilé a zdravé. Menší děti totiž mohou mít problémy s dýcháním, sáním a udržováním tělesné teploty. Lékaři tak postupují preventivně ve snaze vyhnout se případným komplikacím.

Váš příspěvek
Lumírek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.11 14:26
Ach, ta čeština...

:roll: Ach, ta čeština… :roll:

Vložit nový komentář