Porovnání 2 porodů a deníček pro mé děti :-*

Porod

Tento deníček je věnovaný mým dětem. Doufám, milé čtenářky, že vás nebude moc nudit, trošku jsem se rozepsala více, než jsem chtěla. Ale událo se tolik zážitků, o které bych se chtěla podělit, tak se na mě nezlobte. :)

Tatínek a maminka 20.2.2010 první nejhezčí den v životě

Martínku tady jsi byl v bříšku 31tt :-*

Martínek 21.4.2011 v 16:10 hodin narozen ve Zlínské porodnici (na zelený...

Tady máš 2 měsíce

A tady máš 20 mesíců
1 komentář

Elinka 40t v bříšku

TAk 5 minut po porodu

Eliška 1.12.2012 v 12:15 narozena ve Zlínské porodnici (sobota) míra 3440g a...

Tady všichni dohromady.

24.12.2012 štědrý den a ty nejkrásnější dárečky :-)
2 komentáře

Ze začátku bych vám, děti moje, chtěla napsat, jak jsme se vlastně seznámili s vaším tatínkem. Známe se od malička, naše maminky jste znaly a byly dobré přítelkyně. Bohužel jak tomu osud chtěl, po čase přestaly spolu komunikovat a my jsme se nevídali. Když jsem byla na střední škole, tak jsme se opět uviděli a začali jsi psát na icq. Následně mě váš tatínek začal vyzvedávat na praxi a vozil mě domů. Cestou jsme si tolik povídali a moc jsi spolu rozuměli a začali jsme spolu chodit. To mě bylo nějakých 17 let.

Za chvíli na to jsme si nedávali s tatínkem pozor a mně se opozdila menstruace. Zjistila jsem, že čekáme miminko. Vše bylo krásné, i když naši rodiče z toho nebyli moc nadšení. Ale my se strašně těšili, a tak jsme se rozhodli, že se s tatínkem vezmeme a začali jsme plánovat svatbu (to byl prosinec 2009).

Bohužel, jak tomu osud nechtěl, kvůli věčným hádkám s rodiči a stresu ve škole jsme o miminečko přišli spontánním porodem. To bylo 3 dny před termínem svatby (17.2.2010). Váš tatínek mě odvezl do nemocnice, kde jsem musela podstoupit kyretáž. Jelikož se pánům doktorům něco pořád nelíbilo, nechtěli mě pustit na vlastní svatbu. Nakonec se páni doktoři umoudřili a pustili mě domů, večer před svatbou. Bylo to krušné období, ale díky tatínkově pomoci jsem to zvládla. Svatba byla krásná a já si ji užila. Jen svatební noc jsem si moc neužila, protože jsem nemohla.

Ale hned jsme s tatínkem uvažovali, že až se budeme moci se pokoušet o miminko, tak uděláme vše pro to, aby se nám to povedlo. Tatínek šel na různá vyšetření i já. Nakonec 10.srpna 2010 jsme zjistili, že čekáme Tebe, Martínku. Byli jsme moc rádi, že se nám to povedlo. Těhulkování bylo ukázkové, pomáhala jsem tatínkovi s rozvojem firmy a připravovali jsme se na příchod Tebe, broučku.

1.12.2010 jsme zjistili při velkém ultrazvuku, že čekáme Tebe, chlapečku náš. Ve 3. trimestru jsem dostala první ledvinovou koliku. Tatínek mě odvezl do nemocnice, kde jsi mě nechali na pozorování a podávali mi různé léky, abychom to rozehnali a Ty mohl být ještě v bříšku. První termín byl 17.4.2011 a protože se to opakovalo asi 3 x, nakonec na poslední takové návštěvě na urologii pan doktor rozhodl, že půjdeš ven, protože jsem Tě přenášela (41.tt).

Ještě ten den mě poslali z urologie na porodnici a zítra se mělo začít vyvolávat. V klidu jsem se navečeřela a šla spát, ráno po vizitě mi paní doktorka Henčlová zavedla tabletku na vyvolání porodu a poslala mě na porodní sály, tak jsem si vzala tašky oblékla se a šla. Tam na mě čekala naše porodní asistentka Evička, převlékla jsem se do andělíčka, a to už jsem měla kontrakce po 10 minutách. Stážistka mi udělala klystýr, který strašně lechtal, a pak se doba kontrakcí zkrátila na nějakých 5 minut. To už jsem byla na porodním boxu č. 3 a volala tatínkovi, ať jede, že přicházíš pomalu na svět. Dojel, když mi Evička napouštěla vanu, abych si odpočinula od křížových bolestí a připravila se na porod.

Podotkla, že bych měla porodit do 16:00 hod, jinak dojde starý pan doktor a ten moc příjemný není. Tak jsem se Ti snažila domluvit, ať vyjdeš včas, že nechci hrozného pana doktora. Vylezla jsem z vany a pomalu se šlo na tlačení. Tlačila jsem na zádech ze všech sil, ale bohužel se Ti nechtělo nějak ven, tak přišly další asistentky, aby nám pomohly. Evička nakonec nastřihla hráz a ostatní asistentky mě skákaly po bříšku. Ty jsi se nakonec umoudřil a šel jsi ven, ale ramínkem jsi se šprajcl. Maminku jsi hodně potrhal, nakonec jsi mě přistál na bříšku.

Byl jsi krásně umazaný a růžovoučký, jen si koukal, ani si neplakal. Pak Tě osušily a daly tatínkovi do náruče. Na mě zbylo porodit placentu a šití - to bylo nejhorší z celého porodu. Šil mě pan doktor Henčl. Napřed zašil hráz, ale protože jsem pořád krvácela, tak mě museli uspat a zašívat vevnitř. Celou tuto dobu jsi byl v tatínkově náručí, nechtěl Tě nikomu půjčit, čekal, až se vzbudím, abychom mohli být chvilinku sami.

Nakonec jsem dostala najíst (dušenou mrkev s bramborem, nikdy jsem ji tak rychle nesnědla) a pak mi Tě laktační sestřička dala k prsu. Ty ses krásně přisál. Po další hodince mazlení na porodním sálu Tě vzaly, daly do postýlky a cestoval jsi na 4. poschodí oddělení šestinedělí. Tatínek mi šel sbalit věci a já se pomalu s pomocí sestřičky snažila přejít na křeslo. Nějak jsem omdlela, tak mě tam táhla sestřička, chudina. A pak jsem cestovala za Tebou.

Až na pokoji jsem zjistila, že jsem vycévkovaná. Ty jsi byl u sestřiček na novorozenecké oddělení, abych si odpočinula. Ztratila jsem moc krve, ale spát jsem nemohla. Byla jsem tak plná dojmů, že jsem do 4 do rána telefonovala s rodinou a tatínkem. Pak mi Tě donesly na kojení. Ty jsi byl tak krásný a malinkatý :-*, hned jsem se do Tebe zamilovala a těšila se domů, až si Tě budeme užívat společně s tatínkem.

Další den přišla vizita a hned mi naordinovali trasfuzi krve. Prej jsem byla moc bílá. To se mi nezdálo, ale sednout na zadek jsem si opravdu nemohla, jak jsem byla zašitá. Snažila jsem se o Tebe postarat, co nejlépe jsem uměla, ale byl jsi líný vytáhnout si z prsu mlíčko a já ho měla hodně. Tak jsem musela odstříkat a kojit přes kloboučky (kvůli plochým bradavkám). Vše probíhalo dobře, tak nás na Velikonoční pondělí pustili domů.

Ale bohužel za týden jsme byli v porodnici zpátky kvůli zánětu dělohy a byli jsme tam pouhých pár dnů na vykápání antibiotik. Pak jsme zase mohli zpátky za tatínkem domů. Bohužel i když na to nejsem pyšná, ze všeho stresu se mi ztratilo mlíčko a já ze všeho dostala poporodní deprese. Ale díky tatínkovi a tchýni (její patří velké díky) jsme to zvládli. A teď už Ti je 20 měsíců a jsi nádherný klouček. :-* Pusinku.

Ale abych pokračovala: 7.4.2012 jsem zjistila, že čekáme Tvého bratříčka nebo sestřičku. Bylo to asi tak: seděla jsem na záchodě a dělala jsi testík, protože se mi opozdila menstruace. Testík jsem namočila a vytáhla, čekala, čekala, napnutá, jak to dopadne a nakonec se ukázaly // čárečky. Oči mi málem vypadly z důlků. Volala jsem na tatínka, ten přišel, otevřel dveře a já mu ukázala testík. On se jen usmál a řekl „Jééé, budeme mít miminko!“ Já byla vyděšená a on natěšený.

Hned jsem se objednala na gynekologii a tam bylo vše v pořádku, tak jsme se mohli začít těšit. 20.7.2012 jsme se dozvěděli, že budeš mít sestřičku. Tatínek byl moc rád, protože holčičku jsi moc přál. Těhulkování probíhalo ukázkově až do prokletého 3. trimestru, kdy mě začaly zlobit kyčle. Tatínek mi musel pomáhat i vstávat z postele a o Tebe, Martínku, se starala babička (tchýně). Moc mi tím pomáhala.

S tatínkem jsme řešili jméno Tvé sestřičky. Mamince se líbila Andělka, Klaudinka, Sofie a nakonec jsme Tti dali jméno Eliška, klasické české jméno (doufám, že na něho budeš pyšná). První termín porodu jsem měla stanovený 22.11.2012. Ten přešel a Ty ne a ne, beruško, ven. Vyháněli jsme Tě vším možným - milováním s tatínkem, pitím maliníku, homeopatiky, úklidem a běháním za Tvým bráškou.

Termín přešel jako nic a blížil se druhý 5.12.2012. To už jsem funěla jako lokomotiva a modlila se, ať se umoudříš a podíváš se na svět za námi. 30.11.2012 jsme se s tatínkem krásně pomilovali a ráno, když jsem otevřela oči, pracně se přetočila na druhý bok, že půjdu na záchod, tak něco ze mě vyteklo. Už dlouhou dobu jsem měla silný výtok, tak jsem vstala a šla na WC. Tam znova. Tak jsem se utřela a šla si ještě na chvíli lehnout. Čekala jsem na bolesti, během pár minut přišly a byly hned po 5 minutách. Tak jsem vzbudila tatínka, že už je TO asi tady. To bylo kolem 7 hodiny ráno. On mě rozespalý povídá: „Dobře, běž se osprchovat a já pomalu vstanu“. A tak jsem si dala rychlou sprchu, osušila se a šla zpátky do ložnice…a co nevidím, tatínek spinká. Ještě jsem si lehla a pomalu ho budila s tím, že asi opravdu rodím a slyším odpověď: „Zavolej porodní asistence Evičce co a jak“ a zase usnul.

Tak jsem zvedla telefon a volala, ta mi řekla, ať se pomaličku sbalíme a přijedeme, že se podívá, jak to tam dole vypadá a jestli to opravdu byla plodová voda. A to už jsem opravdu budila tatínka, protože ještě musel vyvenčit hafánka. Já se oblékla, sbalila boloňské těstoviny a plenky pro Tebe, broučku, a šla dolů o poschodí níž za babičkou. Sedla jsem si tam a vše ji vysvětlila, předala a čekala, až tatínek přijde se hafákem, abychom mohli jet. Babička byla více nervózní jak já, ale já vysmátá a v duchu jsi říkala, že to bude trvat ještě hodiny, že máme čas. Jen kdybych věděla…

Nakonec jsme nasedli do auta a já zavelila směr benzínka, co byla po cestě, abychom jsi s tatínkem dobili kredit a mohli se spojit s rodinou. Do zlínské porodnice jsme dojely v 09:56, zaparkovali na posledním volném místě. Bolesti byly pořád po 5 minutách a vystřelovaly přímo do kříže. Tatínek mi pomohl z auta a šli jsme teda přímo do 1. patra na porodní sál, kde na nás čekala už Evička.

Tatínka nechala čekat na chodbě a se mnou šla dovnitř, abychom zkontrolovaly, jestli to byla opravdu plodová voda. Poslala mě na WC s tím, ať jí dám tu vložku, kterou mám teď. Ta nic neprokázala a já už smutná, že je to zase planý poplach. Ale domluvily jsme se, že udělá ještě testík na té, co byla ráno, a ta to prokázala. Jupííííí. Takže žádný planý poplach se nekonal.

Napojila mě na monitor a zavolala tatínka, aby byl s náma. Ptala se na spoustu otázek, abychom doplnili papíry. Nakonec se zjistilo, že nám dal gynekolog špatné, a tak tatínek musel všechny přepisovat, aspoň se nenudil…

Mezitím já pořád na monitoru a čekala jsem, až přijde paní gynekoložka a vyšetří mě. Evička mě odpojila z monitoru a ptala se mě, jestli mě může vyšetřit, abychom věděly, jak to vypadá, než dojde paní doktorka Sukupová. Vyšetření pěkně bolestivé, ale zjistilo se, že jsem otevřená tak na centimetr a půl, ale plodová voda pořád odtéká.

Mezitím, než přišla paní doktorka, už byly bolesti po 3 minutách a pěkně bolestivé, že jsem musela i hodně prodýchávat. Během pár desítek minut přešla paní doktorka a vyšetřila mě, že jsem otevřená na 7-8 cm a že jdeme na přípravu. Nikdo nevěřil, že během cca 15 minut jsem se tak moc otevřela. Já byla v euforii a pořád se smála, Evička nevěřila vlastním očím a řekla mi, jestli mě může vyšetřit, že paní doktorce nevěří. Po vyšetření usoudila, že už né na 7 a kousek, ale už na 8 a kousek. Zeptala se mě, zda chci klystýr a já hned kývla, že ano, aspoň se ještě více uvolním. Zavolala žákyňku Terezku Hrubošovou a šly jsme na ten klystýr. Tatínek mezitím čekal na chodbě, u toho opravdu být nemusí. :-D

Klystýr jsme úspěšně zvládly a já měla vydržet co nejdéle, aby to účinkovalo. Vydržela jsem tak 2 kontrakce a musela letět. Naštěstí jsem tam byla zatím jediná maminka, takže to bylo bez problémů. Pak jsem se měla jít osprchovat, a to už jsem chtěla, aby za mnou přišel Tvůj tatínek. Bylo asi půl dvanácté, po 10 minutách ve sprše nás už s tatínkem hnali na porodní box č. 3, protože se mi už chtělo tak trošku tlačit, ale spíše jsem měla velké křížové bolesti. Tatínek mě musel vyloženě z té sprchy vytáhnout, abych Tě, Eliško, neporodila tam.

Naštěstí porodní box nebyl zas tak daleko, zvládli jsme to mezi kontrakcemi. Tam už na nás čekala Evička s Terezkou, vysoukala jsem se na porodnické křeslo, tam mě Evička vyšetřila a prohlásila, že musí ještě zajít branka a můžu začít tlačit naplno. Měla jsem si lehnout na všechny čtyři a mohla jsem si přitlačovat, tatínek mě masíroval záda dle pokynů Evičky a já se snažila zvládnout pár kontrakcí, aby zašla branka a já mohla tlačit. Kvůli naštípnuté kostrči jsme se domluvily s Evičkou, že budu rodit na boku. Ale já se nemohla ani hnout, tak mě přetočil tatínek a šlo se tlačit. Ještě jsme si dělaly srandu, že přesně ve 12:00 se nenarodíš, a tatínek vtipkoval, že by to mohlo být 12:12.

Já tlačila, co mi síly stačily, drtila jsem tatínkovy ruku. Nakonec jsem ucítila velký tlak v pochvě, a to byla Tvá hlavička. Na další 2 zatlačení jsi byla venku. Hned jsi mi přistála na bříšku. Byla jsi krásná, velká a taková oplácaná než Tvůj bráška. Tatínek přestřihl pupeční šňůru a už jsme byli jenom spolu. Pak si Tě vzala sestřička a na mě zbyla porodit placentu, která šla poměrně lehko ven. Pak kontrola zranění - Evička zjistila, že jsem poraněná jen malinko na hrázi a budou stačit 2-3 stýžky. Já byla šťastná jak blecha, že se nebude opakovat to, co u Tvého brášky. Pak mi Tě tatínek donesl a mohla jsi se přisát.

Pila jsi krásně a já byla úplně v pořádku, jen jsem se celá klepala z toho krásného pocitu, že jsme Ti pomohli s tatínkem na svět. Pak Tě dostal tatínek do náruče a já mohla pojíst. Měla jsem těstoviny s masem, bylo to výborné, měla jsem obrovský hlad, tak mi bodlo všechno. Pak jsme začali rozesílat sms rodině. Nikdo to nečekal, že se narodíš na tak krásný datum.

V porodnici probíhalo vše ukázkově. Na druhý den se mi nalily prsy mlíčkem, tak už jsi měla pořádně co papat. Poslední večer v porodnici jsme Tě se sestřičkama musely vážit, abychom věděly, jak přibíráš. Podle sestřiček jsi byla zázračné dítě, protože jsi vypila i 40 ml mlíčka.

Tak děti, to je příběh, který bych vám jednou chtěla popovídat, moc vás s tatínkem milujeme. Jen bych chtěla napsat těhulkám, které čekají na příchod drobečka na svět: každý porod je jiný a jinak krásný, nemějte strach. Je to to nejlepší, co nás ženy může v životě potkat. :-)

Hodnotilo 13 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 30.12.12 13:29

Panebože, proč? Chápu, že chcete dát prostor všem, ale snad by ty texty mohly mít aspoň nějakou úroveň. Pokud nemáte jazykového korektora, hlásím se o tuto pozici. Děkuji.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.12.12 13:43

My všichni, ženy, muži, to je jedno, čtenář, at´se s tím popere :lol:
Zakladatelko deníček pěkný, ale opravdu by to chtělo po sobě pro příště pořádně přečíst a poopravovat.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 30.12.12 13:46

@berry4 Přitom je to docela souvislý text, stačilo by opravit pravopisné chyby, místy jinak rozčlenit souvětí a přidat prostředky textové návaznosti, občas použít vhodnější synonymum kvůli srozumitelnosti a pestrosti, přehledně rozčlenit na odstavce. A hned by se to dalo číst mnohem pohodlněji.

 
crazyidea
Extra třída :D 10083 příspěvků 30.12.12 13:53

Myslela jsem si, že nikdy nebudu komentovat deníčky, ale toto se nedá, trochu soudnosti by neuškodilo, co to nejdřív dát přečít někomu, kdo aspoň trochu ví, co je to shoda podnětu s přísudkem, a že vlastně máme i nějaká pravidla pravopisu a dokonce, že i slohově by to mohlo dávat smysl…

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.12.12 13:54

@Cuarentena já zas AŽ TAK velký češtinářský mág nejsem, ovšem měla jsem sama co dělat, abych během čtení rozeznala, zda autorka píše o sobě (ženě), chvílemi jsem měla i vážné pochyby o pohlaví jejího muže (píše o něm často v ženském rodě ), včetně jejího Martínka ( taky žena)… :roll:
Už jen tyhle maličkosti posunují celý příspěvek bohužel dost dolů, člověk pak přemýšlí, jestli ho psala dívenka na prvním stupni ZŠ, nebo opravdu dospělá žena…
Ale jinak je opravdu hezký, psaný od srdíčka

 
Uživatel je onlineadmin
Echt Kelišová 8893 příspěvků 1 inzerát 30.12.12 14:35

Omlouváme se, opraveno.

Monika

 
fiiiha
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 30.12.12 14:38

Ach ten češtin je autorky kobylek…zřejmě. Jak je psáno výše, příběh pěkný, ale úroveň je jedním slovem katastrofa.

 
betakaš  30.12.12 15:11

Když už tak je to podmět, jo. Podnět je něco úplně jinýho :jazyk:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.12.12 15:44
...ale o nobelovu cenu za literaturu tady snad nejde????

Dámy, trošku tolerance :) myslím, že o nobelovku za literaturu tady snad nesoutěžíme. Některé komentáře jsou skoro zlé. Když se vám to nelíbí, myslím, že přestat číst a najít si něco intelektuálnějšího snad umíte každá? Zakladatelce gratuluji ke dvěma krásným děckám. :mavam:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 30.12.12 15:46

Chyby hrůza, příběh pěkný :)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.12.12 15:49

@maminazplzne ne,nejde. Ale na úroven´ psaného projevu žáka 3 tř. Zš snad nemusíme, ne? ;)

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.12.12 16:14

To nemusíme. Nikdo nás nenutí. Některé komentáře jsou ale tak nenávistně naduté, až to bolí. Je skoro menší prohřešek chyba ve vyjmenovaných slovech než nevraživá nadutost. Oslovené se poznaly.

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 30.12.12 16:45

Tady si dal někdo asi spánek na půdě :roll: :roll: :roll:
Hele tyhle názory na pravopis neřeš..! ;)…Moc si mě podpořila díky každou chvílí u sebe v těchto dnech budu mít svojí slečnu a doufám že to bude tak pěkné jako u tebe :srdce:
Díky :hug: :*

 
K.Black  30.12.12 17:32

Já nevím co admin opravoval/neo­pravoval, ale mě se to líbí. Hezky napsané pro zakladatelčiny dě­ti.

 
betakaš  30.12.12 18:26

Teda admin, jestli jsi to opravila jen tak, že jsi to rozhodila do odstavců, tak nic moc. Protože těch hrubek je tam ještě mraky. Krom již zmiňované shody podmětu s přísudkem, tak ještě záměna zvratného zájmena s tvarem slovesa být (si x jsi). Měla sis s tím dát trochu víc práce. Jinak příběh je to hezkej a autorce přeju, ať se jim daří. :hug:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.12.12 18:40

:lol: ježíšmarjá, hlavně už tam muži nejsou ženy, nebo ženy lesby, nevyskytují se hermafroditi a podobné úkazy.
Už je to čitelné, adminko Moniko děkujem za práci, už neřešte holky :mavam:

 
Abi2
Kecalka 258 příspěvků 30.12.12 18:44

Všem čtenářkám se omlouvám za chyby :,(, bohužel jsem nikdy nevynikala v českém jazyce, ale myslím že, tady nejde o pravopisné chyby, jako o to o čem je samotný deníček. :* :srdce:

 
betakaš  30.12.12 18:48

No tak si to přečti ještě jednou. Hned v prvním odstavci je jsme se seznámily, jo.

 
betakaš  30.12.12 18:49

Příběh je to moc hezkej, přeju vám moc moc štěstí. :mavam: :hug:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.12.12 18:55

A víš jak to je: slyším svatba, píšu svadba, ne? ;)

 
betakaš  30.12.12 19:34
:palec:
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 30.12.12 20:21

No jako sloh nic moc, pravopis taky nic moc, ale málokdo z nás je dokonalý, ale deníček byl o hezkých věcech. Jste mladí a já vám přeju hodně štěstí, protože to se dneska tak často nevidí :)

 
Uživatel je onlineppalea
Extra třída :D 11773 příspěvků 30.12.12 20:37

Příběh hezký, pravopis souhlasím s ostatními, ale mě zarazila trochu jiná věc, a to, že chceš toto číst jednou svým dětem.. Nejsem si úplně jistá jestli tvoje dcera bude chtít poslouchat jak si cítila tlak na pochvu a byla to její hlava.. :mrgreen: Já doufám, že tohle mi nikdy máma vyprávět nebude.. :lol: Nicméně je vidět, že svoje děti hodně miluješ a předpokládám, že to je to co tím chtěl básník říci, viď? :kytka:

 
betakaš  30.12.12 21:11

Nevím, proč reaguješ na mě. Já jsem o pravopisných chybách nezačala. A jestli jsi četla i mé ostatní příspěvky, tak mě se ten deníček opravdu líbil. A zakladatelce přeju opravdu i do budoucna moc štěstí. :nevim:

 
Baruna123456  30.12.12 21:17

@Abi2
Nebul :) tady jsou někdy úplně strašné perly. Más krásný děti a jste hezký pár, nevím kolik Vám je, ale jste taková sympatická mláďata. Ať se daří :mavam: A „PODNĚT“ (opravdu dobrá kritička :lol: )a přísudek si dočti na dětském hřišti.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 30.12.12 21:20

Protože většina z nás raguje, aniž by chtěla, protože je zvyklá z diskuzí kliknout na to tmavěmodrý tlačítko…omlouvám se z celého srdce, že jsem tě urazila, reakce byla na deníček

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 30.12.12 21:20

Ale no ták ;) Vždyť o pravopise to tu přeci není ;) Spoustě deníčků tady by se dalo hodně věcí vytknout, pokud chcete být tak „urýpané“, ale přeci o tom to není…Tak se pozastavím, ale abych to v komentáři vytýkala…

Zakladatelce blahopřeji k dětem a přeji hodně štěstí :hug:

 
betakaš  30.12.12 22:30

Nech si ten ironickej tón laskavě. A pokud nechceš na někoho reagovat, tak klikni na to tmavěmodrý tlačítko VLOŽIT NOVÝ KOMENTÁŘ.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 30.12.12 22:36

Alespoň jsem schopná se k tomu vyjádřit neanonymně :D
Já jsem se ti slušně omluvila za to, že jsem místo na vložit komentář klikla na reagovat, protože do deníčků moc nereaguju a v diskuzích je to tlačítko prostě tam,

 
betakaš  30.12.12 23:20

Kvůli tobě se registrovat teda nebudu. :jazyk:

 
jannina1
Závislačka 3265 příspěvků 30.12.12 23:44

Deníček je pěkný, děti taky, ale ten pravopis…Chápu, že každý může udělat chybu, ale velké hrubky mi prostě vadí nejen u tohoto deníčku. Zastávám názor, že pokud jsem Čech a je to můj mateřský jazyk, měla bych umět sesmolit pár vět bez hrubek.Jak potom opravovat úkoly dětem a vysvětlovat jim pravopis? A pokud z nějáké příčiny neznám učivo ZŠ 1.stupně není přece na škodu si ho dohledat třeba na netu, půjčit si od nějákého dítěte mluvnici a pročíst si pravidla.Pak by měl člověk ze sebe lepší pocit, ne?

 
jannina1
Závislačka 3265 příspěvků 30.12.12 23:51

Ještě k té škole-sousedka taky moc neuměla pravopis a děti čekaly s podpisem úlohy na tátu. Pokud nebyl doma, podepsala jim to i chybami. Docela trapas.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 31.12.12 07:00

Omlouvam se, ale za me - chapu prival emoci, nicmene o prijde mi to prilis naturalisticke. Kdyz to ma byt pozdeji pro deti. Me by nezajimalo, ze kdyz jsem byla oocata, neprisla mamince menstruace a pak dalsi podrobnosti porodu.

Plus vyvesit tu fotky. No kazdeho jeho vec.

 
cheekymonkey
Extra třída :D 10805 příspěvků 31.12.12 10:54

@ppalea naprostý souhlas, při představě, že se tvé dítě dozví, že tě pořádně potrhalo… Uf.. Já neměla sílu číst dál při představě, co všechno těm svým dětem chceš ještě říct.

 
Muna
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 31.12.12 12:26

Pokud mas rada svoje deti, tak jim tohle nikdy nedavej precist

Příspěvek upraven 31.12.12 v 12:26

 
K.Black  31.12.12 12:33

@Abi2 nikde nepíše že to budou děti číst v první třídě :roll: každý má vyjadřování jiné, a nevím proč by matka nemohla svému dítěti říct jak probíhal porod, jak se potrhala atd, však dcera bude jednou taky rodit ne?
Nebuďte tak úzkoprsé ;)

 
Caty  31.12.12 12:55

Zakladatelko hezký deníček. Zda to budeš dávat číst svým dvěma dětem nevím, ale rozhodně je to tvoje věc. Ano, pravopis je většinou základ, ale ne každý na to má buňky a ne každý je dokonalý. To jen tady na emiminu jsou všechny dámy dokonalé a mají potřebu každému vtisknout právě to svoje. Z toho bych si nic
nedělala. Přeji hodně štěstí v životě a moc Vám fandím. Jste krásný pár a máte úžasné děti.
BTW: Myslím, že pravopis by měl kontrolovat admin, který deníček pouští do světa, nevím nač se deníčky schvalují, opravují se tam blbiny, jako zvýraznění textu a odstavce, když hrubky tam nechají.

 
KatieJane
Stálice 69 příspěvků 01.01.13 15:07

Příspěvek upraven 01.01.13 v 15:11

 
KatieJane
Stálice 69 příspěvků 01.01.13 15:09

Je mi jedno jak je to napsaný, s jakýma chybama. Mě se deníček líbí, krásně se to četlo. :) Viděla jsem Zlínská nemocnice, tak se chci zeptat na názor na tu porodnici :). Chystám se tam taky rodit :).
A jinak! Milé dámy. Myslím, že ani jednu z vás nikdo nenutil to číst!

 
Abi2
Kecalka 258 příspěvků 01.01.13 17:02

Musím říci že jsem tam rodila 2× a pořád jse ke mě pěkně chovaly pokud má maminka snahu se o miminko postarat, sice sem se tam setkala slaktčními sestřičkami které nebyly moc ochotné ale bylo to spíše u prvního syna. Ted byly všichni ochotní pomoct a hlavně vysvětlit. Já zvyklá od kluka sem se musela naučit starat o holčičku hlavně o genitálie. Ale všechno jsme to zvládly a jsme všichni štastní pokud by jsi měla ještě nějaké otázky tak napiš :srdce: Katie Jane

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 4 inzeráty 02.01.13 10:26

@KatieJane Já jsem rodila ve Zlíně 31.8.2012 - nebyla jsem nespokojená, jen opravdu záleží, jakou chytneš směnu doktorů a sestřiček.

Jinak k deníčku, nevidí důvod, proč být kritická k pravopisu atd. Určitě nikdo z nás v ČR není žádný génius na veškeré věci, takže možná není stylistika autorčinou předností, ale o tom deníček není milé dámy!!!

 
Abi2
Kecalka 258 příspěvků 02.01.13 13:48

Asi je to opravdu o tom jaká je tam směna nemůžu jsi stěžovat jen snad na jednu laktační poradkyni. Ta byla opravdu nepříjemná ale jinak až na jídlo super :palec: ale každé nám vyhovuje něco jiného. ;) jediné co bych vytkla je málo toalet na porodních sálech. :(

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 30.03.13 23:46

Musím hodit koment. Hrubky bych překousla. Viděla jsem už daleko horší pravopis.Jen to se-jse, si-jsi mi nejde moc pod nos. Spíš nevím jestli bych chtěla vědět, že maminka s tatínkem se mě pokoušeli popohnat krásným milováním a i ten tlak na pochvu bych tam asi vynechala.Ale jinak je to psaný s láskou :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama