Postní křesťanské jesličky - Můj čas pro....

Rodičovství

Koukám do kalendáře a už je to pomalu rok co jsem vás tu na netu našla. A protože jsem doposud nevyplodila žádný deníček, zkusím to teď.

Koukám do kalendáře a už je to pomalu rok co jsem vás tu na netu našla. A protože jsem doposud nevyplodila žádný deníček, zkusím to teď.
Dnes vyšlo další číslo našeho „farního informačního letáčku". Dost mě nadchl program na postní dobu - jásám, těším se na promluvy. Myslím, že se trefili přesně do mých myšlenek, do toho co teď cítím, že bych měla změnit, co zanedbávám, nač se vymlouvám, .....
Postní dobu přece nemusím prožívat jen tak, že si něco odřeknu, možná je o mnoho důležitější udělat si čas…
Taky to znáte, vždyť jste taky maminy: honem nachystat jídlo, honem oblečení, honem jdeme ven, na procházku, honem do obchodu, po obědě honem pustit pračku, uspat prcka, honem si pohrát.......a taky : tady na to teď nemám čas, příště, až udělám to a to, tohle musí počkat, nejsem soustředěná, jsem utahaná...... Kde je opravdové prožívání, vnímání,… to co nás i okolí obohacuje a neždímá ? Mám čas pro sebe ? Mám čas pro Boha ? Mám čas pro rodinu ? Mám čas pro farnost ? Mám čas druhé ?

***Kdybych věděla, že je to naposledy, dávala bych na tebe pozor, zatímco bys usínal přitáhla bych přikrývky úžeji, poděkovala bych Pánu za tvůj vzácný život. Nechala bych tě, aby sis trochu zdříml.
Kdybych věděla, že je to naposledy, doprovodila bych tě při odchodu až ke dveřím, políbila bych tě.
Kdybych věděla, že je to naposledy, poslouchala bych tvůj hlas, vypnula bych televizi, odložila bych noviny a něnoval bych ti všechnu svou pozornost. Zapamatovala bych si zvuk tvého hlasu a světlo tvých očí.
Kdybych věděla, že je to naposledy, co jsem s tebou, chtěla bych, aby byl každý okamžik důležitý. Nestarala bych se o jídlo, uklízení, dokonce ani o účty. Kdybych věděla, že je to naposledy, chtěla bych s tebou zůstat navždy.
Kdybych věděla, že je to naposledy, co jsme spolu, chtěla bych tě učinit šťastným. Uvařit tvé oblíbené jídlo, zahrát si tvou oblíbenou hru. Vzít si den volna jenom proto, abych byla s tebou. Netrápila bych se tolik, že musím posbírat hračky a ustlat postel. Připomněla bych ti , jak důležitý pro mě jsi. Řekla bych ti , jak moc si přeji, aby ses dostal do ráje. Řekla bych ti, aby ses nebál, ale byl silný. Řekla bych ti, že tě miluji, a s úsměvem bych se s tebou podělila o naše nejhezčí vzpomínky.
Kdybych věděla, že je to naposledy, co jsme spolu, četla bych s tebou Bibli a pomodlila bych se k Bohu. Poděkovala bych Bohu za to, že nám umožnil, abychom se setkali, a za to, že se o nás tak mimořádně staral.
Kdybych věděla, že je to naposledy, plakala bych, protože bych s tebou chtěla strávit víc času.
**Kdybych věděla, že je to naposledy…

Vůbec nevím, kdy to bude naposledy. Pomoz mi Pane, abych ukázala svou lásku všem lidem, kteří ovlivnili můj život.
Toto může být naposledy, co jsme spolu.

Bruno Ferrero : Pohlazení pro duši*

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 04.02.08 10:36

Ahoj Janku,  

jejda, to je krááásný deníček! A hodně se mě dotklo to, o čem píšeš. Jak já bych si přála prožívat všechno tak, jak je uvedeno v těch příkladech… Díky, alespoň si občas člověk uvědomí, jak je mu drahé to, co právě má, jaký je to vlastně dar, protože kdykoli může být mnohem hůř. Co si budeme povídat…  

Ještě jednou díky, a nejen za nový deníček…
Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 04.02.08 13:44

Janku, holky, ahoj!
Taky moc díky za deníček. Postní doba, to je darda, což :-), ale napsalas to fakt krásně a trefně. Bětuška už zas začala bečet, nějak špatně spí. Za 1,5h poledního spánku ji už po 4 uspávám :-(…tak jen, že na vás myslím, občas čtu… M

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.02.08 16:48

Ahoj Janku mluvíš mi úplně z duše.Je to nádhera, asi si to vytisknu.Abych to měla stále na očích, přesně to co jsem potřebovala slyšet, chtěla bych post prožít hlavně v tom že se přiblížím k Bohu, jako každý rok, ale málokdy se mi podařilo.Vždy do toho něco příjde a pak se vezu.Letos ani na popelec s námi nejde manžel.Bude mít 16 takže budem zase sami, neuvědomil si to a ted už to nemůže změnit holky mají tento týden prázdniny a tatka stále v práci.
Je mi to líto, protože holky se na něj moéc těší,u nás se ode dneška marodí, holky jsou na atb.Tak doufám že brzy vyzdraví.
Ve škole mají holky ples maškarní až 16.2. trochu mě to zklamalo, že je to v postu, holky se tak těší, tak tam s nimi budu muset zajít,bylo by jim to moc líto.
Jak řešíte vy oslavy v postu?
My máme s manželem taky výročí svatby 10 let, tak nevím jak to uděláme.
Nu končím už, musím za holkama at nezboří pokoj.  

Papa Barča a lumpíčci

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 07.02.08 19:49

ahojky Janku tak tenhle deníček je fakt bezva, asi teď obě myslíme na to samé. Jinak u mě novinka našla jsem nám prima chlapa, je to teď čerstvý, tak snad jsem to nezakřikla, ale musím ho někde pochválit a pochlubit se:D. Pro dnešek se loučím, jsem tady zase jenom na skok. Tak zatím se mějte moc a moc hezky.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 07.02.08 20:14

Ahoj všem,  

máme se dobře, konečně to vypadá nadějně i s nočníkem - Honzík dnes celý den vzorově chodí vestoje čurat do nočníčku, jen na velkou ještě nešel, asi se stydí. Ale i tak je to veliký skok, prakticky ze dne na den.  

Post jsme zahájili včera účastí na mši v novém kostele. Honzík tam usínal, ale Daneček byl vyděšený z množství lidí, tak jsme museli předčasně odejít. Ale i tak jsem za to vděčná.   Oslavy v postu: svátky a narozeniny se oslavit mají, bereme to jako rodinnou záležitost, což si myslím není na škodu ani v postu. Jen se snažíme být střídmější, neopíjíme se, nepřejídáme.   Majči: moc ti přeji hodně lásky a hodného přítele!   Srazík: ještě nevím, jestli v dohledné době je to z naší strany reálné. Už se těším, až bude teplo, abychom vyrazili do toho našeho nového pastoračního centra!  

Tak všechny moc zdravím a pište!  

Demi.    

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 07.02.08 20:17

Jé Majči, tak to držím palečky !
Na víc se teď nezmůžu. Mám nachystanou horu prádla k žehlení - můj čas na práci. Tak vyhrnuju rukávy a jdeu na věc.
Všechny zdravím a díky za „pochvaly“ výtvoru. Těším se na nedělní promluvu - má být o čase  pro  sebe. S tím co mě zaujme se přijdu podělit.
Jo ještě chystáme s maminama ze školičky  výtvarnou akci pro misije během celého postu, tak makáme s dětmi na výtvorech. Bude to viset v kostele a k dobrovolnému příspěvku během celého postu. Tož jsem zvědavá kolik toho vyrobíme a jak se to chytne.
Co srazík ? (Vašík je OK . Horečku měl jen ten jeden den , myslím,že tobylo „jen“ těmi zuby.)
AHOJ JaneK

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 07.02.08 20:39

Ahoj, připojuji se s pochvalou deníčku, je moc pěkný.
Vzhledem k tomu, že nejsem z rodiny praktikujících křesťanů, tak jsme půst nikdy nedrželi a nemáme žádné zvyky s tím spojené. Tak si ráda přečtu o zvyklostech vás ostatních.  

My jsme byly obě nemocné, nejdřív jsem měla nějakou virozu a kašel, pak to chytla Helenka, měla teploty a teď zbylo to kašlání. Už aby bylo tepleji a lepší počasí, i když zima nás zatím dost šetří. Musím říct, že když mi bylo špatně, byla Helenka vzorná, nezlobila a jen přenášela hračky kolem postele.   Majči, též držím palce, ať to vyjde a naděje se naplní. Určitě nám o tom napiš. Je to jistě jiné, teď když máš vlastně zodpovědnost ještě za synka, tak to seznamování a sbližování s druhým určitě provázejí trošku jiné pocity než když je člověk sám za sebe. Ale láska a naděje při zamilování jsou vždycky fajn:) Úplně si teď vybavuji ty pocity…  

Všechny zdravíme,
Christabel, Helenka 15m a ?20tt

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.02.08 19:42

Ahoj holky ,  

Majčuš gratulujem a přejem at je na Vás moc hodná a má Vás rád.  

Chris toto letí a máš půlku za sebou, to s virozou prožíváme taky, holky marodí už celý týdena včera jsem s terezkou skončila na rtg plic a dutin, má zánět průdušek a zánět vedlejších dutin takže má další atb.byla moc statečná, ona se totiž strašně bojí každého vyšetřenía tohle zvládla bravurně.  

Jinak s Anetkou už máme kompletní výsledky je to uzavřeno jako migréna v raném věku s nasazením léku prevence aby k nim vůbec nedocházelo tak jsem zvědava jak to bude, prý se po nich snižuje chut k jídlu, tak jsem zvědava protože Anetka je největší jedlík v naší rodině.  

Demi  to nevadí že srazík ted nejde, snad bude brzy jaro.  

Všem požehnaný víkend přeje Barča a Terezka 9, Anetka 8 a zuzi 2,5

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 13.02.08 09:30

Holky všem Vám děkuju za přání, až budu mít víc času napíšu jak to vlastně všechno začalo.Zatím to nějak nestíhám.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 13.02.08 17:12

Ahoj holčiny,
tak jakpak se vám vede?
Demi - jak  se daří Honzíkovi s nočníkem ? Matouš se naučil až „hrubo“ po druhém roce, Kajka byla bleskovka v 18 měsících už byla ve dne moc šikovná. VaFi se zdá  bude kopírovat vzor staršího bráchy - na nočník by si nesed ani náhodou. Co malý Danek, jak roste ? Kolik už má vlastně měsíců a co už umí ? 
Lamvínek - jak se vede tobě a holčinám? Pochopila jsem dobře ,že už pracuješ? Jak to zvládáš , práci, kroužky a přípravu do školy  a hlavně domácnost včetně starosti o chlapa ? Já se nechci vidět. Zdá se mi toho strašně moc na 1 ženskou. :-)  Jak snáší Anetka ty léky na migrénu? Pomohly , zlepšilo se to?
Oslavy tak nějak slavíme i v postní době. A děti jdou na školkový karneval příští pátek. Bylo by jim to moc líto a tak nějak si utuží „kolektiv“ a od března zase začnou školkovat.
Maky - zdravím tě moc. Napiš jak se vede? Docela tu chybíš. Oč jsou zase tví capartíci staršíí a vykutálenější ?
Já si zrovinka užívám, že jsou ti mí venku s tatínkem na procházce a mám klid !!!!!
Maxíku - co u vás ? Taky pořád bez kočárku ? Jak  kojíte, spinkáte, brkáte, .........., koukáte a hrajete si ?
Christabel - jak se daří ? Co mimi a co Helenka? Už jste jí řekli o mimískovi ? Jak se těšíte ?
Studničko - napiš taky co u vás , jsme zvědaví !
Majči- no jo krásně zaneprázdněná ! Těšíme se !
a ostatní jsme zvědaví i na vás :-)    

Píšu jak jsem slíbila, co mě zaujalo. Čas pro sebe - jak říká sv. Karel Boromejský " Nezanedbávej péči o sebe; nerozdávej se tak štědře druhým, že by v tobě nezbylo nic pro tebe." Bdít nad sebou, pečovat o sebe je důležité pro kvalitu naší služby druhým.  A pak ještě pár tipů, co  si tento týden zkusit :  - vrátit se třeba ke svému dlouho opomíjenému koníčku, aby byl čas na relaxaci    nebo   

  • najít si čas k četbě nebo  vzdělávání se            nebo 
  • přečíst si kapitolku z Písma a nechat ji na sebe působit      nebo
    co vás napadne napište podělte se . Tipy sem !
    (Další neděli budou rozebírat čas pro  Boha.)
    Tož zatím JaneK
 
 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 13.02.08 20:38

Ahoj,  

tak u nás to s nočníčkem celkem jde, až na to, že na „velkou“ si Honzík vyžaduje plenku. Tak to nehrotím a klidně mu ji dám… Já myslím, že holt ti kluci jsou na tyhle věci trochu nemotornější než holky, alespoň co vím od kamarádek. Daneček měl v sobotu 6 měsíců a 9,5 kg, tak že roste jako z vody. Fakt máme co nosit! Pomalu začínáme se zeleninovými příkrmy, ale Daník sní takových 10 lžiček a tím to hasne…  

Jinak mě napadá, co takhle kdyby některá z nás se ujala týdenní „služby“ a nahodila sem každý týden nějaký pěkný citát z Bible? Co byste tomu říkaly?   Janku: bezvadná myšlenka! Kéž bych ji mohla už dnes uskutečnit! Ale holt zatím u nás platí rčení mé tchyně: „ty děti tě sežerou…!“ :-))   Lamvinku: moc na vás myslím, posílám modlitbu za zdravíčko a držím palce! Opatrujte se.   Maxiku: jak válčíte?  

Zdraví Dem.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.02.08 21:53

Ahojte!
Já jsem teď byla čtyři dny úplně mimo…měla jsem/mám zánět vedlejších nosních dutin, bolelo to příšerně…celá hlava. Nejhorší bylo, že to bolelo nejvíc při změnách polohy, takže při shýbání k dětem to byl očistec, jako matka jsem byla fakt použitelná :-(. Ale dneska konečně zabraly léky, tak se mi rapidně zlepšila nálada :-). Děti sjou pořád stejně „náročné na chov“ , jak říká můj manžel, možná stále náročnější, když už to připustí i on, že je to maso, ale tím, jak mě přestala bolet ta hlava, tak to vnímám o dost lépe. ono to asi bude i tím,že se mi snažili pomoct i manželovi rodiče, takže si děti brali odpoledne na vycházku, měla jsme klid a v podstatě si tak díky nemoci odpočinula, což jinak nelze.. Mno uvidíme, co se mnou udělají další dny, protože Bětule vstává děsně brzy (dnes 4.29!, nechápu, to dítě spí max. 9hodin v noci???) a s Míšou se stále víc perou než hrají…
Jak jsem psala o úpravách v bytě a tak, tak už se to konečně trochu pohnulo od shánění k podepisování smluv, zítra jedem do firmy kvůli oknům a pak do prodejny dětských postelí, snad se mi dutiny nezhorší, už to nejde víc odkládat.

Ad oslavy v postu. No já mám v postu v 99% narozeniny a vzhledem k tomu, že kromě nás jsou v rodině všichni nevěřící, slavit se musí. Snažíme se to prožívat skromněji alespoň vnitřně, protože nechcem nikoho uvádět do rozpaků. Těžko dneska vše dodržovat jako dřív, kdy se život řídil církevním kalendářem, tím myslím Baru ten váš karneval. Ono byste mohli holkám říct, ať tam nechodí, ale já si myslím, že Bůh je v tomhle směru velkorysí a když ví, že jinak to bez zklamané dětské dušičky nejde, tak vám k tomu požehná :-) Ať Anetce ty léky zaberou, mě nikdy hlava nebolela a teď po té dutinové lapálii, fakt chudina malá…
Demi, 9,5kg, to nemá Běta ani v roce! (měla 8.22kg)Je to naše droběna, všichni jí hádají tak o čtyři pět měsíců míň (tedy  to už mi přijde přehnané, ale fakt se takové maminy našly). Nejdřív mě to bralo, protože jsem na to od Míši nebyla zvyklá, ale teď už vždycky dopředu hlásím, že to dítě, co žmoulá jablko není 7mi měsíční děcko krkavčí matky, která mu cpe velké kusy jídla, ale 12ti měsíční slečna, která bohužel nemá moc vlasů , je líná sama chodit a moc nevyrostla :-) Přitom ona dlabe dost. Teď tedy měla dietku, protože měla průjem, ale už zas baští, asi bude mít spalování po tatínkovi. Takže přeju, ať záda moc nebolí! A nočníkování, náš Míša nechtěl nočník dlouho ani vidět a pak najednou z ničeho nic během týdně chodil, pka 14 dní děsných, louže všude a pak zas ok… Všemu sjem nechala volný průběh, to se mi osvědčilo. i na noc až když sám chtěl byl suchý, nebudila jsem ho…
Janku, čáááu! Já na tebe často myslím, jak to zvládáš, zvlášť, když si kvůli něčemu naříkám…Mně všechny trojmatky malých dětí připadají jako hrdinky :-) Ad relaxace. Já chodím dvakrát občas i třikrát týdně cvičit. Sice je to rychle tam, odcvičit a zas šupem zpátky, ale moc mě to pomáhá. Vyčistím si hlavu a třebaže sjem zpocená, tak mám hned energii za dva. jsem moc vděčná muži, že mi to dopřeje a o děti se postará. A ke čtení. já sjem vášnivá čtenářka a teď jak na BC probíhají intenzivní debaty o křesťanství (tu plodné tu zklouzavší k tradičním otřepaným výtkám a tématům, ale mé pocity z toho někdy jindy) mě napadlo, že dobrých křesťanských knížek, pokud tedy nemyslím teologické, filozofické apod., je strašně málo. Nevím, jak to vyjádřit, aby to neznělo pitomě, ale přijde mi, jak kdyby se dobrá proza, která nenudí a je kvalitní i formou, neobešla bez hříchu… Rozumíte trochu ,co tím chci říct? Teď jsem třeba četla Nicka Hornbyho: Všechny moje lásky, kde  hlavní hrdina líčí své přehmaty ve vztazích, jak se to zašmodrchává, jak nebyl sto vydržet s jednou partnerkou. ono tohle tedy taky není ten pravý příklad, protože on nakonec stejně dochází k tomu, že být s tou jednou je pro něj nejlepší i když těžké rozhodnutí… Chci tím říct, že mě samu by asi nebavil takový příběh viděli se, líbili se, nic spolu neměli, vzali se, milovali se, mají občas rozpory, ale mají se rádi a z té lásky čtyři děti…(Teď mě napadlo, že až na ty čtyři děti jsem vlastně popsala svůj život, chi, vlastně ještě pokorně přiznávám, že i na to nic spolu neměli,hmm) a jsem z toho na rozpacích. Ne že by to vyvolávalo nějakou krizi víry, to vůbec ne, ale je to takový zvláštní rozpor. Ještě bych k tomu chtěla něco napsat, ale už nejsem schopna lépe formulovat myšlenky…snad to je alepsoň trochu pochopitelné…
Maxiku: Vyřizuješ, zařizuješ? A Dalek s Haňulou co?
Majči: Držím pěsti, ať najdeš, co hledáš…
Mějte se, Běta už zas plače (ona se k tomu krátkému spánku ještě dokáže i budit), tak ji jdu uspat a pak i sama zalehnu nebo ráno nevstanu. omlouvám se za délku, ale já když k tomu sednu, nevím kdy přestat.
Markéta

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 14.02.08 14:04

Ahoj,
tak já si ten čas pro sebe vyberu asi až přestanu kojit. VaFimu zas lezou další zuby - před tím 1 stolička, teď druhá a ještě k tomu oba horní špičáky. V noci se mu špatně spí a prostě zatím nemám to srdce do něj cpát Nurofen horem dolem a nutit ho spát bez utišení pomocí kojo. Pak se vrhnu zase na cvičení …
Zatím relax díky vyrábění pro školičku, tak lepíme , stříháme, kreslíme…  patláma, patláma
Maky- jú Bětulka už má roček ! Toto letí. Dutiny mě na podzim potrápily, od té doby nefrajeřím a nosím pořád čepici, tak soucítím . Zařizování pokojíku to  by  byl pro mě relax - strašně mě takovéhle věci baví. Co se knížek týče potřebuju mít na čtení klid. Nesnáším, když jsem pořád vyrušovaná - prostě čtení po 10 minutách :-(  Jo ale když se začtu pak nevím kdy skončit. Tak to zatím čeká a vybírám si takové , kde jedna kapitola nemusí navazovat na druhou. -  typu Pohlazení pro duši, fejetony atp.
tak se mi to tu začalo hádat… jdu soudit
JaneK 

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 18.02.08 22:10

Ahoj,  

jsem zase tady po dlouhé době, abych něco písla. Vždycky si vás přečtu, ale pak mi polovina toho, co bych chtěla napsat, vypadne. No ale matkám se prý paměť zkracuje, čehož já jsem dobrým příkladem…   Maky: nazdar, holka! Tak jak jdou „bytové práce“? Co všechno rekonstruujete? Jinak my s nočníkem jedeme dál, asi si ho budeme muset vzít s sebou i na Honstýn :-)). Já bláhová jsem si myslela, že to dítě nejlíp naučí máma, ale chyba lávky, syn na to musel přijít sám. Zatím jsme jen u „malé“, na velkou si přinese plenku. Tak to nehrotím a normálně mu ji dám. Na noc taky - kdo by se s matracemi pral…   Lamvinku: tak jak holky? A ty?   Janku: co zoubky, daly moc zabrat? Daneček zatím nemá ani ťuk… A kolik už má vlastně Vašík měsíců?   Maxiku, Janku, Lamvinku: děvčata, ráda bych se s vámi podělila o svůj „sen“ - zatím jen v říši mé fantazie… Jedná se o církevní mateřskou školku v Ostravě. Mohla by mi některá říct, co byste si myslely o zřízení úplně nové školičky pro mrňata s křesťanským zaměřením? Podle mě jsou školky (nejen) v OV plné až na půdu, děti už se kolikrát musí odmítat a říkám si, že křesťanská MŠ by tady mohla najít své místo. Ráda bych tu myšlenku dál rozvíjela, ale vůbec nevím, s kým o tom mluvit. Jeden člověk by na to pochopitelně nestačil, ale pokud bych našla někoho, kdo by byl schopen a ochoten a hlavně měl o tom „šajn“, šla bych dál. Nevíte o někom, na koho bych se směla obrátit?
Zatím mám jen základní informace o těchto školkách, četla jsem si webové stránky asi 3-4 CMŠ (Praha, OV-Ludgeřovice, Opava, Tábor), pročítala jsem si info o nákladech (zřizovacích, provozních), podpora ze strany ministerstva (pouze symbolická), vzdělávací programy, atd., ale to je všechno o ničem. Tak mi písněte, co si o tom myslíte a co vás napadá, a pokud byste mohly, poraďte mi, co s tím.  

Díky.  

Zdraví Demi.  

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.02.08 20:54

Já jen bleskově, Míša „už“ jde spát a my teď máme PC v pokoji, kde spí.
Demi, jen mě napadlo, že nám se na noc do postýlky osvědčily podložky, které se dávají starým inkontinentním lidem (vypadají jako větší podložky, pro miminka na přebalovák, třeba od Fixies). Dají se koupit v lékárně. Když se stala nehoda, opralo se jen ložní prádlo, podložka se vyhodila a matrace dobrý. Ale vy máte ještě čas, to jen, abych nezapomněla.
Jinak velké práce začínají příští týden, o víkendu v podstatě vystěhováváme celý byt, neb elektřina se bude sekat, takže to tu bude jak na staveništi. Ani se tak nebojím toho nepořádku, jako pobytu u manželových rodičů. Celý týden v jednom pokoji, v bytě, kde mají ještě starou nemohoucí prababičku…radši nemyslím a když už, tak se modlím, ať to přežijem bez hádek (tedy s mužem, s prarodiči se nehádám :-) )
Nemůžu reagovat jmenovitě, tak alespoň zdravím!
 Maky

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 19.02.08 21:27

Ahoj holky,
nebyla sem tu celou vecnost, nevim, zda si me jeste pamatujete...... Sem tam nahlidnu, ale psat nestiham. K materske sem zacala studovat dalkove anglictinu a tak casu neni opravdu nazbyt. Co me ale donutilo - Demi - tu CMŠ v Táboře zřizuje náš sbor, sedim i v její školní radě. takže cokoli budeš potřebovat, jakekoli otazky… Spis ale pres SZ, bude to jistější.
Kuba už má 14měsíců, letí to. Je to pěkný pořízek, v roce jsme měli 11,60 a 83cm. Trošku vztekloun po mamince, ale jinak šikovný chlapeček. :-))  

Letím si chystat raneček, zítra vyrážím na druhý semestr. :-((
pa  

Stazka

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 19.02.08 23:05

Jéé, Stazko, to víš, že si pamatujeme! To je prima, že jsi o sobě dala vědět! Vzpomínala jsem na Tebe.  

Tak vy zřizujete CMŠ v Táboře!!! To je úžasné. Proč jen to je tak z ruky, hned bych k Vám jela omrknout. To víč, že ráda využiji Tvých zkušeností, bude-li to aktuální. Zatím jen sháním někoho, kdo by tuhle myšlenku mohl rozvíjet se mnou dál.  

Pohlaď Kubíka, to je fakt kus chlapa…! Ať se ti daří a napiš někdy, je nás tady zbytečně málo.  

Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 25.02.08 16:22

Ahoj hpolky, dnes máme den blbec.
Ráno jsem šla s Anetkou na pedagogicko psychologickou poradnu, jak nám to jde ve škole.Čekala jsem chválu jak jsme se zlepošili s řečí a tak.
A nová paní psycholožka mě úplně dorazila podala žádost na přestup na zvláštní školu, jsem z toho úplně vedle celý den brečím, přece nejsme na tom tak špatně, abychom museli do té školy, máme sice problémy, ale tohle snad ne.
Byla jsem hned ve škole za Anetčinou učitelkou, ta mě podržela že si zatím nemyslí, že by Anetka měla jít na zvláštní školu.Jsem z toho úplně na dně.
Raději končím, at Vás tím moc nezatěžuju.
Všem přeji požehnaný týden Barča  

Staázi vítáme po dlouhé době, to jste pěkní cvalíčci.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 25.02.08 21:32

Ahoj Barčo,  

nic se nejí tak horké, jak se uvaří - to platí vždycky. Já myslím, že pokud se Anetka ve škole tak snaží, tak přestup na ZVŠ by jí neprospěl, nic by ji nemotivovalo dobře se učit. Možná by to napáchalo víc škody než užitku. Třeba bude lepší ještě s takovým řešením trochu počkat, přece jen to je dost radikální. Ty jsi rodič, tak o tom máš co hlavně rozhodovat Ty. Nová paní psycholožka přece Tvoje dítě nemůže dobře znát.  

Tak se drž, ono nebude tak zle.
Ahoj, Demi.

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 26.02.08 11:58

Barčo,  

hlavu vzhuru a bojuj! Myslim, ze v tomhle přídapě je fakt rozhodující názor tvůj a paní učitelky, která Anetku vidí každý den ve škole. Samozřejmě bych o přestupu uvažovala, pokud by se Anetka trapila, snažila se a k ničemu to nevedlo, ale pokud vidite, že její snaha přináší aspoň trochu ovoce, nevidím důvod, proč ji ze školy brát. Samozřejmě, že hodně práce je i na Tobě, jak ji pomužeš a podpoříš. Podat žádost můžete vždycky, ne?!? :-))  

Kromě školy se mi tady sešly nějaké překlady (pro CMŠ, Demi :-)) ), tak nevim, kde mi hlava stoji.....  

pa  

Stazka + Kuba, zitra 14měsíců

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 26.02.08 14:30

Stazi,  

moc mě ta Vaše CMŠ zajímá. Pokud budeš mít čas, tak písni, jak jste na tom s provozními náklady, kolik kdo platí, přispívá, zda máte nějaké granty, dotace ze státu, EU apod… Co je nejtěžší? Práce s dětmi nebo zajišťování chodu školky? Kdo se podílel na zřizování školky? Jak je to s nutností kompletního pedagogického vzdělání vychovatelů?  

Díky a měj se krásně!
Demi.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 26.02.08 22:23

Ahoj Baru, přidávám se k holkám, určitě nebude tak zle. Taky myslím, že rozhodující je názor rodičů a učitelky, která asi nejlíp může zhodnotit, jak se ve škole dítě projevuje a jestli by byla změna žádoucí nebo ne. Kolikrát ta nová psycholožka s Anetkou mluvila? Není to jen nějaký unáhlený názor, kterým si vlastně ulehčuje práci? Jen píšu, co mi táhne hlavou…
Christabel

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 26.02.08 23:57

Ahojte,
Barčo - klid, ona ti může něco navrhnout, ale ty jako rodič s tím nemusíš souhlasit. Upřímně řečeno, většina testů u dětí vychází hodně podle toho, jak se psychologovi podaří navázat kontakt s dítětem; běžně nám chodily posudky s IQ v pásmu lehké nebo na hranici lehké a střední mentální retardace u dětí, které byly zcela normální nebo maximálně v některých oblastech hraniční, ale měly potíže s pozorností, styděly se před cizími a v cizím prostředí, nechaly se snadno zdeptat nebo odradit, prostě nepodávaly stabilní výkon bez ohledu na okolnosti. Začít po jednom sezení vytahovat papír na přeřazení do ZvŠ mi přijde dost divoké. Vůbec bych o tom neuvažovala,  pokud vidíte s učitelkou, že to Anetka zvládá, že dělá pokroky. Koneckonců, vy s ní jste nejčastěji, vidíte, jak jí to jde z dlouhodobého hlediska.   Maky - koukám máte veselo, tož přeju rychlé dobudování a hodně sil na pobyt s rodinou, S tou literaturou, narážím na stejný problém; v podstatě z moderních věcí je hodně těžké něco vybrat. V poslední době jsem se vrátila k Jane Austenové, fajn a košer ;-) je i ta sága od Trygve Gulbrassena Věčně zpívají lesy-Vane vítr z hor-Není jiné cesty. Ze současných českých třeba Eva a Pavel Dolejší.   Stázko  - nazdar, tebe tu dlouho nebylo, občas jsem jukla do Prosince, jestli ještě virtuálně žijete, pak jste se zamkly a bylo po ftákách :-)   Demi - nápad zajímavý, jen si nedovedu představit tu realizaci, sehnat prostory, vhodný personál, vyhovět všem normám od plochy přes stravu až kdoví po co, výukové plány, aby to bylo jakžtakž cenově dostupné a přitom neprodělečné… ale nějak to jít musí.   Janku, aspoň zdravím, protože si nepamatuju, co u vás, a bojím se otevřít druhé okno, aby to nepošlo úplně - připojení v posledním tažení  

U nás klasika nestíhačka, Dalek má období vzdoru jak vyšité, už ho venku při jednom záchvatu umravňoval i policajt; Haňa přes poledne nechce spát a v noci straší, Dalek taky moc nespí, teď má malá rýmu jak hrom, s Dalkem jdu ve čtvrtek na sono ledvin, pořád si stěžuje, že ho bolí záda, zničila jsem golfky,  visí mi tu překlad, na který není času, chlopek pořád v prachu, dorazí večer a chce najíst a bavit se… no, doufám, že se to brzy nějak utřepe. Hlavně že jsme živí a doufám, že i jakžtakž zdraví - nemám dobrých pocit z toho Dalkova bolení zad.  

No nic, ukládám do schránky a pokusím se poslat, když ne dnes, tak zítra. Mějte se, E.    

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 27.02.08 10:00

Ahoj holky, občas vás čtu, i když myslím, že jsem k vám ještě nikdy nepsala.
chci dat hlavně typ Demi k té církevní mateřské školce. Možná víš, možná ne. začátkem devadesátých let, když se začaly zakládat první církevní mateřské školy, tak u zrodu byly Jana Felnerová a Eva Bartoňová (z těch, které znám osobně). Specialně tyhle dve vedely o úskalích se zakládáním skolek snad absolutne všechno, a stovky zkušeností z praxe. Obe jsou velmi ochotné předat rady, případně kontakty na další lidi, kteří by ti mohli pomoci. Zkus třeba paní Bartoňovou, velmi praktická a otevřená baba. Vřele doporučuji :-) (obě jsou římské katoličky, zkušenosti a rozhled mají nicméně nadkonfesní :-)

PS: letošní postní doba je pro mne výjimečná - čekáme dáli Bůh naše prvorozené (tak za dva měsíce) (čekali jsme i loni v postě, ale miminko se přestalo vyvíjet) a vůbec je to takové zvláštní. V práci zrychlujícím se tempem :-) dokončuji to, co chci stihnout do porodu a doma pochopitelně taky, ale jde to všechno trochu mimo mě - situace a rány osudu, které by mne jindy dostávaly do nezvladatelného stresu mne ted spis rozteskňují nebo proste jen unavuji - no, asi víte o čem mluvím.
 h.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 27.02.08 13:54

Jé, ahoj,  

díky moc za tip, ale paní Bartoňovou neznám, kde ji seženu?  

A kdopak jsi ty? Chtěla by ses k nám do Jeslí přidat? Čím víc nás bude, tím líp.  

Přeji ti mnoho a mnoho zdravíčka a Božího požehnání v podobě zdravého dítěte. Neboj, všechno zlé přejde a nahradí se to dobrým :-), tak už to v životě chodí.  

Měj se moc pěkně a písni!  

Zdraví Demi.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 27.02.08 23:04

Demi- to je mi podobné, ze jsem o ní nenapsala nic bližšího. No seženu ti nějaký kontakt - snad mi to skleroza dovolí)

Jesličky občas - velmi nepravidelně čtu, fakt je, že v poslední době mám nějak méně času (po porodu to bude URČITĚ lepší :-)
co o mně? denominačně jsem „katolička odmalička“ - duležitější je, že i jako dospělá jsem křestanka. kamarády a známé mám ale asi jako většina z vás ve většině křestanských církví i z jiných náboženství a nejvíc nevěřících.
Moje chyby - ta nejviditelnější asi, že mluvím sprostě (někdy faaaakt hodně moc) ale až jednoho krásného dne umřu, myslím, že víc mi Bůh vytkne mé nezadržitelné a opakované „pohoršování maličkych“. Mám i sbírku dalších, ale ty nerada přiznávám i sama sobě… Dobrých vlastností mám taky kopu , ty určitě brzy odhalíte :-)

Z toho co si pamatuju z tohoto deníčku se těším až dorazí Majčus, abych se dozvěděla, jak je to s tou mladou láskou.
Tak páčko
 h.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.02.08 20:53

Ahoj holky tak já jsem se trochu zklidnila a nedáme se, ta psycholožka ji viděla v pondělí poprvé, a hned takový závěr.
Budem bojovat a snažit se.
Maxíku moc fajn že jsi se taky ozvala to vzteklé období máme taky, jednou už byla i sprcha protože jsem nevěděla co s ní, a od té doby je to mnohem lepší, už se tak nevzteká.Jen  chce být ted pořád venku, dneska pršelo tak brečela u dvěří že chce ven.
Harpyje vítáme mezi námi další jesličkandy jsou vítány, pohlad za nás miminko,kdy máte termín?  

Zdravíme Chris s Helenkou jak se daří Vám?Jak rostete?  

Janku co nového u Vás?  

Majčuš podávej raport jak se daří Vám.  

Demi jak se máte vy s klukama?  

Stazko, co u Vás nového?
Zdravíme všechny, přejeme krásný víkend,já už se těším na neděli, holky budou s malou scholičkou zpívat křížovou cestu, trénujem ji i doma, je to moc fajn s nimi, pak si ji pobrukuju i sama.
Barča a holky  

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama