Pozdrav od Andy a Mimouška

Těhotenství

Ahoj všem nastávajícím mamčám a jejich ještě nenarozeným miminkům. Ráda bych se připojila k vám do diskuse, protože se už i já řadím mezi nastávající maminky. Jmenuji se Andrea, pro kamarády Andy a jsem teď ve 14. týdnu těhotenství. O těchto stránkách už vím dobře 2 roky, co otěhotněla má kolegyňka a brousila na nich celé dny (místo práce :o))). Našeho malého Mimouška očekáváme s rozbřeskem dne 22.7., tedy alespoň dle prvních odhadů.

Asi bych měla napsat něco málo o sobě, abyste věděly, co jsem zač :o))).
Jelikož mi bude v březnu už 30, tak jsme se s přítelem loni konečně dohodli, že „to“ také „zkusíme“. Kolem mě se poslední dobou rodí tolik dětí a i já už jsem nějakého mrňouse také chtěla chovat. V práci nás je teď dokonce pět ve „stejném“ stavu. Navíc jsem práce měla poslední dobu až nad hlavu, takže jsem také začala uvažovat o pracovní změně a říkala si, že mě z takového uvažování může vytrhnout už jen zdravé těhotenství.

Tak jsem na konci října dobrala antikoncepci a byla „připravena“. Jenže, u nás to není tak jednoduché. Za prvé mám přítele dlouhodobě v zahraničí, takže si jistě umíte představit tu frekvenci :o))) - jednou za 2-3 týdny (já jsem totiž v Praze) a to se ještě je třeba „trefit“ do správného období. No a za druhé jsem si říkala, že jak vy:,–(ím prášky, tak to bude horor, protože moje nepravidelnost cyklu si o to přímo říkala. Vždy jsem měla tyto problémy, tak už jsem byla přesvědčená, že to tak rok budeme zkoušet (marně) a pak začneme znechuceně zkoušet další možnosti.
No jo, jenže realita, a rychlá, mě rychle utvrdila v pravém opaku. Povedlo se to snad na poprvé :o))). Teď se jenom dovtipujeme, jestli je Mimoušek z Prahy (při přítelově návštěvě doma) nebo naopak je to Ir (ale přítel je Čech), to když jsem zase já byla 14 dni po jeho návštěvě u něj v Dublinu. Krétu, která také původně přicházela v úvahu (zářijová dovolená), jsme už zavrhli, asi to je moc brzo (dle lékařky).

Zatím se máme oba fajn. Mimoušek (ještě neurčeného pohlaví) nezlobí a i ke mně je hodný, protože jsme neměli téměř žádné takové ty typické počáteční bolístky (zvracení, nevolnost, chutě, apod.). Naopak, já jako aktivní sportovec ho vedu ke sportu už od mala :o))). Jednou týdně plaveme, chodíme stále ještě na spinning a hlavně na dlouhé procházky, když to jde :o))). Jen ty lyže letos nevyjdou :o(((
Ne, že bych nejela, ale já nemám s kým, když je přítel v tahu a samotná nejedu, to mě nebaví.

No, to základní jsme na sebe už s Mimouškem prozradili, takže teď se budeme těšit, že najdeme nové kamarádky a že si budeme sdělovat ty největší novinky, radůstky a doufám, že žádné, nebo jen minimum bolístek. Jdeme teď ve čtvrtek na genetiku, tak nám držte palce, ať to dobře dopadne.

Mějte se všechny moc fajn a už se opravdu těším na další novinky.

Zdraví Andy :o)))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  21.01.04 10:07

Nazdarek Andy, já tyhle stránky navštěvuju od doby, kdy jsem si myslela, že jsem otěhotněla a chtěla jsem najednou vědět co nejvíc. Podařilo se mi, a co chci tak tu najdu. Konečně jsem narazila i na těhulku v přibližně stejném stadiu těhotenství. My předpokládáme nakouknutí našeho drobečka na svět podle prvních výpočtů 13.07. teď jsme v 13+6 tt dle prvního ultrazvuku. Počáteční potíže jsem také neměla a kromě toho, že mi jsou skoro všechny mé kalhoty „těsné“ , o těhotenství vůbec nevím. Přeji ti aby podle tvých výpočtů byl ten skrček Čech - vlastenec, je nás tu málo a potřebujeme další silnou generaci.

 
Sandrine
Kecalka 166 příspěvků 21.01.04 12:29

Nazdar Andy,

tak to jsme na tom skoro stejně. Mě je 25 a s manželem jsme se brali loni v červnu. Hned po svatbě jsme si řekli, že bychom to taky mohli zkusit - koneckonců jsem měla dvě možnosti, buď změnit život nebo změnit práci, protože to pomalu nešlo vydržet. Zvolili jsme první možnost a vyšlo to zhruba na počtvrté - zřejmě na dovolené v Turecku. Teď jsem tedy 14+6 tt a těším se z rostoucího bříška. Kdybych neměla fotky z UTZ a nepřibrala 2kg na váze, tak vůbec nevím, že jsem těhotná. Brouček mě nechává naprosto v klidu.

Musí být těžký mít partnera tak daleko - pro mě by to byl velký problém - vadilo mi už jenom to, že sama usínám, když měl manžel noční. Naštěstí už takhle na služby nepracuje. Je fakt sranda, jak se vám to povedlo hned :-) Jestli půjde všechno dál takhle hladce, tak si můžeš jedině gratulovat.
S genetikou si nedělej hlavu, budu držet palce a ono to dobře dopadne. Z tvýho příspěvku se zdá, že jsi hodně v pohodě a to se přenáší i na Mimouška.

Zatím pa

Sandrine

 
Andik02
Povídálka 16 příspěvků 21.01.04 16:07

Ahoj Káčo a Sandrine,

díky moc za vaše odpovědi a přání. I vám samozřejmě přeji s miminkem jen to nej, hlavně to zdravíčko, protože bez toho bychom se neobešly.
Mám-li být přesná i na dny, jako vy, tak dle 1. pořádného UZ v Krči jsem dnes přesně v 14+0, tedy jestli to počítám dobře, ale já to zaokrouhluji na celé týdny, aby se to nepletlo.

Na to, že je Luděk pryč, jsem si už zvykla, asi by sis taky, Sandrine, zvykla. Já se toho na začátku také hrozně bála, protože jsem neměla ráda samotu, spíš jsem se jí bála. Už když letěl Luďa na služebku třeba na 1-2 noci, tak mi to bylo doma nepříjemné, ale fakt jsem si zvykla. Ne že by se mi nestýskalo a nepotřebovala bych zrovna teď oporu u sebe, to právě naopak, také už mi to jeho Irsko přijde dlouhé, ale co s tím nadělám, teď už za ním nepojedu, když jsem to neudělala hned, což zase z pár důvodů nešlo.

Holky, musím vám říci, že mě fakt Mimoušek s tou prací zachránil. To si fakt neumíte představit, jake stresy jsem tu v říjnu a listopadu zažívala. Teď jsem naopak v pohodě, stresovat se nenechám, to jsem ohlásila dopředu, protože jinak to balím a budu radší doma, ale co tam zase. Já jsem společenský člověk, teď mi pekně lezou na nervy vikendy, když tu není ani Luděk a ani nejedu k našim.

S Luďou se ale teď užijeme. Jedeme totiž na „VELKOU“ cestu, ale fakt velkou, do teploučka na druhou stranu polokoule, ale o tom všem vám napíši, až se vrátím. Stále to ještě nechci zakřiknout. Odlétáme teď v sobotu a přiletíme za 14 dní. Je to naše druhá 14ti denní dovolená za celou dobu, co se známe a to už je víc než 4,5 roku. Máme oba bohužel podobná zaměstnání, která nám nedovolují s osobním časem moc nakládat, resp. oba pracujeme ve financích. Takže doufám, že nám to vyjde a že vám pak budu moci poreferovat.

Mějte se zatím fajn a doufám, že zůstaneme v kontaktu i nadále, když máme v plánu ta letní červencová miminka :o))).

Držím vám palce a zase brzy ahoj.

Andy :o)))

 
Anonymní  21.01.04 19:39

Ahoj Andy,hodně hodně HODNĚ štěstí na genetice, já jsem v 17.tt a zítru se jdu upsat na Amniocentézu. Chceme holčičku, Káťu, je to už druhý pokus..je mi 20 a bohužel ŽÁDNÁ z mých vrstevnic prťúska(jak říká tatínek) nečeká, tyhle stránky jsou mé jediné útočiště :) klidné dny,Kl.

 
Anonymní  21.01.04 20:28

Ahoj, jmenuju se Terka a všechny vás moc zdravím. Na tyhle stránky koukám cca 2 měsíce a jako zdroj zaručených i neformálních informací jsou super.
Mně je 29, těhotenství 1., nyní 11 tt a nějaký drobný… Všem vám moc držím palce, ať všechno probíhá, jak má.
Držte se. Terka a Flíček

 
gruzie
Kecalka 112 příspěvků 25.01.04 15:40

Ahoj Kačko,
navštěvuju hlavně Těhulkovský deníček letních miminek, ale nedá mně to a chci se spojit taky s Tebou, neboť máš TP jako já v červenci. Kdybys chtěla, tak napiš Ajce z Těhulek letních miminek o seznámek, na kterém je více nastávajících podobného termínu, jejich zájmy, starosti apod. a jsou tam moc fajn lidi.
Míla + Štěstíčko 17+0

 
gruzie
Kecalka 112 příspěvků 25.01.04 15:45

Ahoj,
já jsem taky v 17 týdnu, dnes jsem ho ukončila. Na amnio jsem byla ve čtvrtek, nic to není, hlavně, aby dopadly dobře výsledky.Jsem o 15 let starší, ale snad na věku nezáleží, ne???
Míla + Štěstíčko

 
Anonymní  27.01.04 08:03

Ahoj Gruzie, tajně jsem doufala, že i mě někdo napíše a ani nevíš jak jsem šťasná, když zrovna pro nás je tam odpověď. Občas sem zabrousím z práce, doma Internet nemáme. Jsem ráda, že s někým můžu sdílet svoje pocity aspoň při psaní. Fakt moc děkuju za odpověď. Dneska přesně (teda jestli stále počítám dobře - podle rad na těchto stránkách) 17+0. Kačí

 
Anonymní  27.01.04 08:17

Ahoj Gruzie, jsem strašně ráda, že s někým můžu sdílet pocity v těhotenstvím. Pro dnešek asi končím s pozdravem, protože píšu z práce a nemůžu tady strávit celý den - i když by se mi to moc líbilo. Takže se mějte všechny bříška móóóc dobře. Když tak koukám, tak nějak nezvládám přihlašování a odpovídání svým těhulkovským kolegyním. Nejsem s Internetem moc v lásce, ale snad to nějak zvládnu, mám na to ještě pár týdnů!!! No tak teda zatím Ahoj

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama