Pozor na některé advokáty

Ostatní

Tímto bych chtěla zveřejnit mou zkušenost s jednou advokátkou. Ne všichni advokáti hrají fér. Tím chci říct, zjistěte si co nejvíce informací a hodnocení (myslím tím, kdo byl s tím advokátem spokojený a kdo nikoliv). A také upozorňuji na to, abyste si, milé maminky, babičky, tatínkové a dědečkové uvařili kafíčko, než budete tohle číst.

Tak tedy, zde je můj deníček:

Všechno začalo tím, že mi v červnu 2007 zemřela maminka na rakovinu :-( Začalo dědické řízení, neboť jsme tři sestry. Byly jsme i u notářky ohledně dědictví a vypořádání majetku po naší mamince. Tak jsme se se sestrami domluvily na částkách vyplacení (neboť dům zůstal mně).

Jednou jsem, předtím než jsme šli znovu k notářce, rozhodla, že zajdeme k advokátce poradit se, jak máme postupovat dál. Jenže ouha, jakmile uviděla, jakou má náš dům hodnotu :cert:, tak se o to začala zajímat víc, takže jsme musely donést papíry domu a vše k tomu potřebné. Myslely jsme si, že nám pomůže, ale ona si spíš chtěla nahrabat do kapsy :-( Byla se mnou i na dědickém řízení, ale stejně tam nic neudělala :cert: :cert:, a také dorazila o půl hodiny pozdě :cert:, takže se to i protáhlo a sestry se smály, a věděly proč.

Jakmile skončilo dědické, zaplatily jsme tzv. práci notářce. Ale tím to neskončilo. Nyní budu psát o té „úžasné“ :cert: advokátce, která chtěla vydělat na neznalosti klientů :-( :-( Papíry, které měla od našeho domu, nám nechtěla vydat, zdržovala to. Pokaždé, když jsem se s ní telefonicky spojila, tak bylo jen řečeno, ano dojeďte si pro papíry, sekretářka vám je dá. Když jsem přijela, tak mi sekretářka řekla, že bez paní advokátky mi to nemůže dát, takže jsem domů jela s nepořízenou, anebo mi bylo řečeno, že jí sekretářka zavolá a zeptá se, kdy dorazí do kanceláře, tvrdila, že do půl hodiny tam bude, ale pokaždé jsem čekala 2,5-3 hodiny než se uráčila přijet, prý osobní vyřizování :cert: cert: cert:

Ale nakonec jsme jí pouze slovně pohrozily, že jí odradíme klienty, pokud nám ty papíry nedá zpátky, tak je tedy vrátila, a pak, když došlo její vyúčtování, tak se nám jen protočily panenky, chtěla nehorázných skoro 70 000 Kč 8-O, ale protože jsme tolik peněz neměly, tak jsme to zkrouhly na 13 500 Kč. Ale i tak jsme měly co dělat ty peníze sehnat. Zaplatily jsme a myslely, že už je vše vyřešeno a ukončeno. Ale nebylo…

Loni před Vánoci mi došel elektronický platební rozkaz k zaplacení částky, sice jen 4 000kč, tak jsem podala hned na druhý den odpor a přiložila všechny okopírované příjmové doklady a papíry, že vše bylo uhrazeno :dance: :dance:, byla jsem vyzvána k soudu ve Zlíně, tam jsme se dostavila s tím, že paní advokátka stáhla žalobu, neboť uznala, že vše bylo uhrazeno.

Tímto končím svůj román :-D

Takže vždy si vždy, než budete komunikovat s advokátem, všechno pečlivě zjistěte. A hlavně přeji pevné nervy a nenechte se zastrašit.

PS: Advokátka si myslela, že jsme veškeré doklady vyhodily, ale to se milostdáma šeredně spletla :mrgreen: :mrgreen:

Tímto se loučím :mavam.: :mavam: :mavam: :mavam:

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
martinaaaaaaaaa7  17.02.12 06:44

To je fakt hrozný, co si lidi dneska dovolí. Já měla podobnou zkušenost s účetním, ztrácel mi doklady, tvrdil, že to já jsem mu je nedala, rok jsem na základě informací od něho platila špatnou zálohu na sociální a zapomněl mě přihlásit k silniční dani, kterou jsem samozřejmě platila. Na závěr se strašně divil, že už s ním nechci podepsat smlouvu na další rok :-) Přemýšlím, jestli se tomuhle dá vůbec vyhnout předem, tihle lidi to mají dobře vymyšlený. :twisted: :twisted: :twisted:

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 17.02.12 08:12

Možná bych to hnala ještě dále, stížnost na advokátskou komoru, podání žaloby na onu vykutálenou advokátku. Vždyť advokát je povinen chránit a prosazovat práva a zájmy klienta :cert: . Ale chápu, že za další nervy to asi nestojí.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 17.02.12 08:28

Já bych se soudit neměla nervy, ale stížnost na advokátní komoru bych rozhodně podala. Je to děs. Vždyť pozůstalost si spousta lidí vyřizuje sama jen s notářem.. :pocitac:
My jsme měli podobnou zkušenost, paní advokátka nám dokonce bez našeho vědomí nechala odložit stání z důvodu jiného jednání, což jsme zjistili až po příchodu k soudu. Ale abych jí jen nekřivdila, smlouvu postavila dobře, spor jsme vyhráli naštěstí. A přitom už tenkrát před 15 lety u ní stála „drobná právní porada“ 500,– (zrovna odcházela - táta se jí mezi dveřmi na něco zeptal). Takže zrovna levná taky nebyla. :pocitac: :pocitac:
Dnes máme jinou už rodinnou právničku a na tu je fakt spoleh.

 
Maol
Závislačka 3447 příspěvků 17.02.12 08:35

Nechápu, proč si takové chování advokátů necháte líbit. Advokáti jsou povinně sdružování v České advokátní komoře, kam na ně lze v případech, kdy se Vám něco nelíbí, podat stížnost a započne se kárné řízení. Vždy bych jednala tímto směrem. ČAK si na takové chování advokátů dává pozor!

Navíc aby s Vámi byla na řízení atd., tak jste ji musela podepsat plnou moc, nerozumím proč jste to dělala a hned po první konzultaci nechtěla papíry zpět… ale budiž, nevědomost. Cena služeb se dá dopředu alespoň odhadnout, my se vždy s klientem musíme domlouvat i na tomto, byť v konečném důsledku se plus mínus může pohybovat, ale vždy sedí okolo dohodnuté částky. Pokud vzniknou další náklady a problémy, klienta musíme upozorňovat.

Příště - a věřte, že Vám přeji, aby žádné příště nebylo - trvejte od začátku na tom, abyste si ujasnili, co po advokátovi chcete, vyžádejte si cenu služeb atd. A jen nevyhrožujte, že zkazíte takovému advokátovi jméno, ale rovnou podejte stížnost na ČAK.

 
Maol
Závislačka 3447 příspěvků 17.02.12 08:36

A ještě jedno upozornění - ta foto platebního rozkazu atd. smažte, případně zamažte osobní údaje ;-) To je i Vaše ochrana… ale je tam vidět vše ;-)

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 17.02.12 09:36

Také bych řekla, že toto se dá efektivně řešit stížností na ČAK…

 
Jindřiš
Extra třída :D 10380 příspěvků 17.02.12 10:47

My jsem díky vyhlášenýmu právníkovi, nej tady ve městě a okolí mohli přijít 2 miliony, naštěstí jsme ho naposlechli a nechali soudní spor řešit právničkou z rodiny, která spor vyhrála. Moc by mě zajímalo kolik z těch 2 milionů by mu šlo do kapsy, šlo o dluh, který způsobil někdo jiný, ale manžel si nevzal k podpisu smlouvy právníka a stal se z něj ručitel, takže ten dluh byl vymáhán na něm a ten právník domluvil mimosoudní vyrovnání na 2 mega, sám z vlastní iniciativy na svoje náklady, nikdo to po něm nechtěl, ale že to musí být rychle. Nechali jsme to dojít k soudu a soudní spor jsme vyhráli, ten právník moc dobře věděl, že to tak dopadne, naštěstí jsme dali na právničku v rodině a neposlechli toho vyhlášeného právníka.

 
Altche
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 17.02.12 10:58

Já jsem z toho nějak nepochopila, cos po ní vlastně chtěla? A co pro tebe udělala, že za to chtěla 70 tis.? Jinak souhlas, pokud se ti to nezdá, podej stížnost na ČAK, jinak všechno předem domluvit, co po ní chceš, kolik to bude stát. Svině jsou ve všech profesích:-(

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 17.02.12 11:37

Bohužel jsem naprosto nepochopila, čeho tak závažného se advokátka přesně dopustila… 8o 8o :nevim: :nevim: :think:

 
Minki
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 17.02.12 11:53

no ono je to asi jak na koho narazíte, ale to může být v každé profesi. Je pravda, že by člověk asi neměl nikam chodit pokud o tom neví vůbec nic, aspoň co jsem si zjistila jak někdy advokáti radí klientům - z mého pohledu jsem viděla, že vybírají lepší varianty pro sebe a ne pro ně - nikoho tím nepoškodili, ale poradit člo i jinak a klient by neplatil tolik.......
Advokátku jsem si na pomoc několikrát a byla jsem spokojená (asi jsem měla štěstí). Je dobře, že ti to dobře dopadlo :palec: a hlavně jsi se nemusela hádat u dědického řízení - my měli úplně rozdílný problém - advokáti výborní, ale rodina hyeny :nevim: :zed: tak si nevybereš

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama