Pozor na žlučník!

Rodičovství

Ahojda holky! Říkám si už docela dlouho, že svou zkušenost musím někomu sdělit. Ano, týká se to žlučníku, se kterým jsem nikdy nic neměla, ani náznak.

Až v těhotenství se mi 1 nebo 2 krát ozval, ale já to přičítala bolestem žaludku. Je pravda, že jsem si dopřávala podle chuti všeho: smažené, sladké, tučné, ale zase jsem to nepřeháněla.

14 dní po porodu to začalo, dala jsem si smažený řízek, ještě jsem ho „svlíkla“ od strouhanky a večer jsem se doma svíjela. Nemohla jsem ani u kojení vydržet, jaký to byly křeče! Na pohotovosti se samozřejmě tvářili, že je ve 23 h. otravuje nějaká hysterka, píchli mi injekci a konstatovali, že mám žlučníkový záchvat. Do rána se to zklidnilo a druhý den mi řekli na ultrazvuku, že mám drobnější žlučníkové kameny, a že to bude chtít jít na operaci!

Tak jsem se hned za dveřma rozbrečela, protože mě hnedka napadaly ty nejhorší věci. Hlavně jsem měla strach o kojení…

Na:,–(ila jsem ze začátku striktně dietu, od které jsem se postupně odklonila a teď, 5 měsíců po tom záchvatu, jím skoro všechno a je to naprosto v pořádku.

Dozvěděla jsem se od známých, co žen s tím mělo po porodu problémy jako já hlavně v šestinedělí a pak už nic! Myslím si, že by bylo dobré na to maminky upozornit, aby se v tomto období vyhýbaly smaženým jídlům a jedli spíš dietně. Po šestinedělí se i zažívání vrátí do normálu, to můžu potvrdit.

Doufám, že jsem nikoho nevystrašila:) Jinak vám přeji pěkný den, i když už podzimní.

Pavlína + Renátka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.03 08:51

No, ono žlučník taky souvisí se stresem, mimi bohužel ještě nemám, ale záchvat přišel zatím jen 2×, vždy jsem měla hrozné nervy, menstruaci a udělala jsem dietní chybu jak hrom - například česneková pomazánka ve velkém množství. Když nastanou pouze 2 okolnosti, tak se záchvat naštěstí nekoná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.03 21:23

Vim o čem píšeš. Já jsem tak stejně začala mít problemy se žlučníkem v těhotenství, bohužel jsem to potom nerozchodila a když byly malému 3m, tak jsme nechali kojení a já jsem šla na operaci. Měla jsem v podstatě 3 týdny žlučníkový záchvat v tahu a na utz. mi zjistili spoustu kamínků o vel. 1,7 cm. Žlučník byl na prasknutí a tak nebylo zbytí. Přiznám se, že v těch bolestech bylo kojení to poslední co jsem se snažila udržet a ono se mlíčko stejně ztrácelo. Žlučník, který propukne v těhotenství souvisí s hormonálními změnami a pochopitelně i s dispozicemi. Pokud je zánět - dá se dietou zmírnit, ale jak jsou jednou kameny, je to načasovaná bomba. Přeji ti, ať už se záchvaty neopakují, protože je to opravdu síla - zlatý porod.
Dana a Matěj - t.č. 7měsíců

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 30.09.03 13:52

Ahoj Dano,
máš pravdu, zlatý porod v porovnání se žlučníkovým záchvatem. To jsi mě docela vyděsila s „načasovanou bombou“. Mě doporučili laparoskopii, ale zatím jsem bez problému, tak to nechávám plavat..A po té operaci už ti problémy definitivně přestaly? Jak dlouho operace trvala a musíš mít pořád dietu?
Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.03 21:22

Ahoj Pavli,
dělali mi to taky laparoskopicky, operace trvala asi hodinu. Ten den, je ti trochu mizerně, no jako po operaci, ani nebolí ten žlučník,ale ta vlastní laparka. Bolí tě celý tělo jak z posilovny,ale za dva dny jdeš domů. O tom, co mám dělat pak mi nikdo nic neřekl. Tak jsem měsíc držela takovou trošku dietku a pak už ne. On je problém v tom, že my normálně jíme poměrně zdravě. Takže jsem vlastně ani nevěděla. Teď čtyři měsíce po už jím naprosto všechno - i alkohol. Asi dva měsíce, mě to ale stále bolelo - prý je to normální. A teď už to docela jde. Samozřejmě jsem ráda, že mám ten žlučník ven. Měla jsem opravdu 24 hodinové záchvaty se zvracením, teplotou a vším kolem. Takže teď jsem jako v ráji. Mě se nikdo na nic neptal. Opravdu jsem ten žlučník měla těsně před prasknutím,tak nebylo na výběr. Uvidíš, pokud jsi v pohodě, tak se samozřejmě nikam nehrň. Taky bych nešla.
Ahoj Dana

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 01.10.03 12:53

Ahoj Dano,
to sis musela hodně vytrpět, ani se nedivím, že šlo kojení stranou. Neumím si představit 24 hodinový záchvat a ještě se starat o prcka! Hlavně, že ti ta operace pomohla.
To víš, že se pod kudlu nehrnu:). Kdyby se mi žlučník opět ohlásil, tak půjdu, když píšeš, že to celkem jde. Mockrát ti díky za odepsání a přeju - jak jinak - hodně zdraví tobě i malému.
Ahoj Pavlína

Alexandra
Nováček 2 příspěvky 07.10.03 01:51

Ahoj Pavlíno,
jsem teprve v 11.t.t., ale problémy se žlučníkem mám už teď. Nevím, jak by to dopadlo, kdyby museli operovat ještě během těhotenství. O miminko nechci přijít, ale když přijdou ty křeče, o kterých píšeš, tak bych se nejraději vypařila.
Ať už žlučník nezlobí:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.03 18:07

Ahoj Alexandro,
preju ti, aby se ti to uz neopakovalo jako me (klepu na drevo). Me se to v tehotenstvi vyprovokovalo prazenyma mandlickama. Byla jsem ve 33tt a myslela jsem, ze zacinam rodit:). O miminko se urcite neboj, vsechno dobre dopadne. Vzpominam si, ze vloni touto dobou jsem taky byla 11tt…strasne to uteklo a ted tu sedim s 8 kilovym kriklounkem na kline. Mej se i s miminkem krasne a at vas nic netrapi.
Ahoj Pavlina

Vložit nový komentář

Všechny deníčky uživatele

Opičáci 20. kapitola