Pozvánka na akci: Děti potřebují rodinu

Ostatní
  • 21.11.07

Rádi bychomVás pozvali na osvětovou akci, kterou pořádá Amalthea o.s.v Divadle 29 v Pardubicích v úterý 27. listopadu. Prostřednictvím kulturního a společenského programu se snažíme přiblížit veřejnosti pojem pěstounství a pomoci dětem, které žijí v ústavu, ačkoli by mohli vyrůstat v rodině. I proto jsme akci nazvali Děti potřebují rodinu!

Pro veřejnost je připravena od 17 hodin vernisáž výstavy fotografií dětí z dětských domovů „Jak to vidím já?“, v 18 hodin následuje promítání filmu „Chačipe“ dokumentaristy Mirka Janka pojednávající o životě dětí žijících v ústavu, následuje beseda s pěstouny, kteří se s námi podělí o svoje zkušenosti s
výchovou dětí, které do své rodiny přijali.

Program vyvrcholí v 19 hodin koncertem skupiny Terne Čhave.

Po celou dobu budou na místě pracovníci Amalthea o.s., kteří Vám rádi poskytnou informace týkající se náhradní rodinné péče v Pardubickém kraji a přiblíží sociální služby, které v této oblasti sdružení poskytuje.

Více se dozvíte na www.amalthea.pardubice.cz, www.divadlo29.cz

Srdečně Vás zve

Martina Pojmonová
místopředsedkyně představenstva a tým pracovníků Amalthea o.s.

**Děti potřebují rodinu! **

Den občanského sdružení Amalthea.

V ústavech České republiky žije 20.000 dětí, které potřebují najít rodinu.
Pěstounská péče je jedním z možných řešení. Přijďte se informovat, co znamená pěstounství a jak pomoci dětem, které potřebují rodinu!

27. listopadu pořádá občanské sduržení Amalthea v Divadle 29 a v Klubu 29osvětovou a benefiční akci ve prospěch pěstounů a jejich dětí, ale hlavně dětí, které žijí v ústavech.

***17.00 Jak to vidím já
***vernisáž fotovýstavy

***18.00 Chačipe
***dokumentární film

Režisér a dokumentarista Miroslav Janek učil děti z dětských domovů filmovat a animovat - vznikl z toho film Chačipe. Fotografové Radka Dubanská a Pavel Šmíd s dětmi fotografovali - a během letní fotografické dílny vznikly vystavené snímky. Děti tvoří spontánně, nezatíženě teoriemi či autocenzurou. Fotografii se mohou systematicky věnovat jen několik dní v roce nás o to víc překvapují
působivostí svých záběrů. Filmová kamera či fotoaparát v dětských rukou tak boří zeď mezi dvěma světy, je hračkou, ale i nástrojem ke sdělení radosti, smutku či tajemství. Děti samy podávají významnou zprávu o svém životě v dětském domově.

Po promítání filmu bude následovat krátká beseda s pěstouny z Pardubic a okolí - nabídnou něco z motivací, díky nimž se rozhodli postarat se o cizí dítě.

***19.00 Terne Čhave
***koncert světoznámé romské kapely

TERNE ČHAVE jsou dnes, podle názoru mnohých, jedna z nejoriginál­nějších a bezesporu také jedna z nejúspěšnějších českých kapel, vycházejících z tradiční romské hudby. Nepotřebují kopírovat jiné originály ani se nedrží jednoho osvědčeného a zaběhaného stylu, ale svobodně překračují hranice žánrů a jsou přitom stále sví - jsou to Terne Čhave! Gypsy Roots & Urban Grooves, tak by se dala charakterizovat výbušná směs, kterou míchají na pódiu i na svých albech „Avjam Pale“ z roku 2003 a zatím posledním „Kaj džas“ (obojí Indies Rec.).

Můžete zde slyšet staré romské melodie, ale také jejich vlastní písně - příběhy o lásce a smutku, radosti i chudobě, o ženách a dětech - vyrůstající z hlubokých kořenů tradiční romské hudby, to vše smícháno s latinou, reggae i jazzem, flamencem, rockem i klezmerem. Zvuk skupiny je postaven na 2 kytarách a
tříhlasém vokálu, doplňují jej housle, akordeon, baskytara, bicí a perkuse. S tímto zvukem a fúzí mnoha stylů překračují Terne Čhave hranice romské hudby, jak byla do této chvíle vnímána.

Největší devizou Terne Čhave jsou ale jejich koncerty, které jsou již pověstné svou energií a nasazením. Projeli už celou republiku i kus Evropy a dokázali, že umí roztancovat a rozezpívat publikum v malých klubech stejně jako na velkých festivalech.

Vstupné na film 20 Kč, na koncert 90 Kč. Získané prostředky budou využity při poskytování sociálních služeb pěstounským rodinám.

Pořadatel: Amalthea o.s., Zborovské náměstí 2018, Pardubice,

martina@amalthe­a.pardubice.cz, 776 377 370.

www.amalthea.pardubice.cz

www.ternechave.net

www.pestounskapece.cz

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama