Práce na elektrickém zařízení

Pouze jsem chtěla reagovat na jiný deníček. Pokud nebude možné ho zveřejnit pochopím to.

Reakce na práce na elektrickém zařízení.

Nedávno mi známá ukázala deníček který tu někdo anonymně zadal a proto, že při čtení toho deníčku mi přišlo jako by chvílemi psala o naší rodině, rozhodla jsem se, na to reagovat. Popravdě řečeno mi přijde silně nepravděpodobné, že by slečna, nebo paní která to psala dělala revize za svého manžela, už jen proto, že to je hodně hlídaný různými institucemi a věřím, že žádný revizní technik si nevezme na triko chybu druhého.

Můj manžel má také elektrotechnické vzdělání a před pár lety si udělal zkoušky na revize a opravy elektrických zařízení. A musím říct, že to je hodně dlouhá cesta, než někomu toto oprávnění dají. Já osobně mu také chodím pomáhat a někdy jedu i sama, ale dělám pouze věci které může dělat člověk bez elektrotechnického vzdělání, jako je například opisování výrobních štítků, lepení čárových kódů, popřípadě lepím datum s platností revize, nebo píšu umístění. Jednoduše řečeno nedělám revizi, ale inventuru. Manžel je potom ten, který si to přeměří a udělá prohlídku daného spotřebiče, potom digitálně podepíše a uloží do PC, pro případnou kontrolu.

Mně osobně tato práce baví a proto chodím na různé školení s manželem a sama uvažuji na tom, že si udělám elektrotechnickou školu, abych i já se mohla v budoucnu plně věnovat této práci. Ale možná k tomu nedojde, protože to je na řadu let a já už nejsem nejmladší.

Další co mne zaskočilo, byla reakce různých lidí na daný deníček. Jak říkám, můj názor je ten, že deníček byl smyšlený a chaoticky napsaný, ale možná, že se daná osoba potřebovala pouze pobavit nad hloupostí některých lidí. Neboť když jsem četla komentáře, některé názory mne hodně zaskočili.

Jinak když to srovnám s mojí rodinou, i my máme dvě děti, ale s tím rozdílem, že se oba plnohodnotně staráme, já nemám problémy pomoct mu s jeho prací, ale na druhou stranu on pomáhá mně jak s dětmi, tak s domácími pracemi. Nevěřím tomu, že manžel té slečny doma nic nedělá a pouze sedí u PC, nebo pere. Ruku na srdce, kdo by s takovým chlapem byl takovou řadu let, jakou daná osoba uváděla???

Mezi lidmi je velká závist a většinou poukazují na druhý lidi. A řeší jak kdo žije. Domnívám se, že i nás spousta lidí pomlouvá, neboť ne vše děláme jako většina, ale nám to tak vyhovuje a jsme spolu šťastný. Když vezmu tu trapnou historku s pračkou, i můj manžel je jediný který doma pere, ale rozhodně to není způsobeno tím, že bych to neuměla. Jenže nevidím důvod, proč mu nevyhovět když mu to vyhovuje. Všechno je přece na domluvě dvou lidí.

Mohla bych se tu rozepisovat i dál, ale přijde mi to zbytečné. Věřím, že i mne spousta lidí odsoudí a popravdě mi to je jedno. Jen jsem chtěla reagovat na práce na elektrickém zařízení, protože jak jsem napsala výše, vůbec tomu nevěřím. Jedinou pravdivou věc kterou osoba napsala je, že je to opravdu fyzicky náročná práce a proto jí spousta lidí dělat nechce dělat. Nemluvě o tom, že revizní technik nese veškerou zodpovědnost nad spotřebičem nebo jiným zařízení, který zrevidoval.

Na závěr bych chtěla pouze konstatovat, že kde jsou dva lidi, jsou i dva názory a může se stát, že se ne shodnou. Pokud existuje vztah, nebo manželství kde se nikdy nepohádají, je to podle mého názoru proto, že si ani v té hádce spolu nemají co říct. Já jsem s mým mužem dvacet let a máme za sebou i krušné chvilky, ale neměnila bych a jsem vděčná za to, že ho mám. Rozhodně jsem neměla v úmyslu někomu vnucovat svůj názor, nebo snad vychvalovat svého muže. Pouze mne nadzdvihla ze židle hloupost některých lidí, čímž rozhodně nechci urážet lidi na tomto serveru.

Přeji všem krásný den.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
6230
10.7.20 20:36

Deníček z budoucnosti? :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit
16205
10.7.20 20:41

@Tableta no to mě také zarazilo?
a vůbec jsou tu poslední dobou divné deníčky - ani to nejsou deníčky - taky admini musí pustit úplně všechno, co kdo sesmolí :nevim:
holky, chraňte se
holky nepracujte s elektrotechnikou :nevim:

  • Zmínit
  • Nahlásit