Prcek. Borelióza. Nemoc jako cesta?

Přišla k nám borelióza. Tato záhadně se projevující nemoc. S velice obtížnou diagnostikou. S neznámou účinnou léčbou. Nejistou prognózou.

*

Dokážu pochopit, že mé dítě chce pomazlit, cítit mou vůni a mít mě nablízku a jen pro sebe, když ulehne s chřipkou. Dávno jsem pochopila, že k nám tělo skrze nemoci promlouvá a vede nás zpět na správnou cestu, cestu směřující k harmonii. Nikdy mi malé bolístky mých dětí nevadí, vítám je a děkuji, že tvorečkům posilují imunitní systém, posouvají je dále, budují to, co budou celý život potřebovat. Dávám dětem příležitost se s nemocí poprat, využít léčivého potenciálu svého těla. U nás doma si nehrajeme na čistou přírodu. I když dokud můžeme, chemii se vyhneme a využijeme síly bylin, homeopatie a přirozených schopností organismu se léčit.

Jenže k nám přišla borelióza. Tato záhadně se projevující nemoc. S velice obtížnou diagnostikou. S neznámou účinnou léčbou. Nejistou prognózou. Spousta otázek mi vyvstala na mysl. Co říkají tyto chytré, důmyslné nemoci? Jakou nesou zprávu? Komu patří? Dítěti, co si vůbec nic neuvědomuje? Rodičům, sourozencům? Je v tom opravdu nějaké poselství, nebo prostá náhoda? Jak z této situace ven? A co si z toho odnést? Kde dělám chybu? Kde a proč?

Bolelo, tak moc mě bolelo pomyšlení na mé osmiměsíční miminko. Můj strach byl nekonečný. A byl se mnou přesně po tu dobu, dokud jsem potřebovala dostatečnou dávku adrenalinu k hledání cesty.

Hledám cestu…

Dostali jsme antibiotika. Azitromycin.
Pediatrie je obor medicíny, společně s akutní medicínou, kterému důvěřuji nejvíce. Poddala jsem se tedy léčbě, i navzdory tomu se mi dostal po týdenním užívání antibiotik do rukou článek, při jehož čtení se mi sevřelo hrdlo a rozhoupala zem pod nohama. „V praxi sa bohužiaľ často stretávame s používaním azitromycínu ako lieku prvej voľby pri liečení erytema migrans, čo je v rozpore s európskymi odporúčaniami. Liečba makrolidmi nie je dostatočne efektívna a častejšie sa po nej vyskytujú prípady relapsov a diseminácií ochorenia.“ doc. MUDr. Katarína Holečková, PhD.

„Dobrý den paní doktorko. Víte, že mého syna můžeme léčit o něco lépe? Na internetu jsem si našla…“ To není ta správná cesta. Věděla jsem, že ke své lékařce musím přistupovat s úctou a pokorou. Proto jsem vyhledala další odborníky z předmětného oboru a s nimi konzultovala svůj případ. Po dlouhých peripetiích, kdy moje pediatrička měla dovolenou, zastupující lékařka mi napsala špatný lék, má doktorka mi po návratu lék odmítla napsat a tak dále… držím recept v ruce a po tvářích mi tečou slzy štěstí, ale i strachu. Dostávám antibiotika v maximální dávce a délce užívání.

Alopatická medicína vyčerpala své možnosti. Máme antibiotika. Více nenabízí. Nerouhám se, děkuji!

A co ty celostní medicíno? Co ty mi nabídneš?

Paralelně s řešením postupu alopatické medicíny jsem tápala, co tak malému miminku může nabídnout celostní medicína. Momentálně žijeme v Nitře. Městě s vynikající homeolékárnou a paní doktorkou Dubajovou. Tuto homeopatickou léčbu jsme obdrželi bez osobní konzultace. Přikládám, možná se bude někomu hodit.

• Homeopatická léčba
BORRELIA 30 CH
OKOUBAKA Homeokomplex (Složení: Ledum palustre 9 CH, Okoubaka 5 CH)

 • 3 granulky z každého rozpustit spolu v cca ½ dcl vody, podávat plastovou lžičkou nebo stříkačkou 5-6× denně.


LEDUM PALUSTRE 200 CH

 • 1× týdně, 6 kuliček do pusinky, nebo rozpustit ve vodě a celé podat.


Celková léčba zabere 1 měsíc.

Po týdnu užívání konstituční homeopatie jsem přešla k autopatii, se kterou mám osobní i profesní zkušenosti. Při léčení autopatií se znovu otevírají nevyléčená „témata“ a stará trápení se dostávají opět na povrch, aby byla léčena. A to ať už se jedná o fyzické či psychické tělo. Tato metoda vychází z homeopatie a také léčení probíhá dle zákonů homeopatie.
Krásným téměř ukázkovým případem se můj syn stal. Přesně podle zákonitostí homeopatie jsme odkrývali stará bolístka a dávali jim znovu příležitost se léčit. Takže prcek si znovu prošel kolikami, rýmou, bolestí ucha, spavostí i nespavostí. Když přišla horečka, na kterou mě terapeutka upozorňovala, radostně jsem poskakovala po bytě a děkovala všem andělíčkům. Vím, že Vás mám.

• Autopatie

Dávkování: autopatický preparát z dechu. 1,5 l ob den, vždy zopakovat dvakrát a poté navýšit o 1,5 l, opět zopakovat dvakrát a takto pokrčovat do té doby, dokud neucítím, že je použita TA správná potence. Aktuálně jsem u syna na 18 l.

• Zelený ječmen

Dále jsem zařadila zelený ječmen sobě pro supervýživné mlíčko a malému pro dodání enzymů, vitamínů hlavně řady B, ale i C a A a jiné další dobré věci, které zelené potraviny obsahují. Lidé, kteří ječmen propagují, jej považují téměř za panaceu. Já jsem v tomto ohledu střízlivější, leč pozitivní vliv určitě zeleným potravinám odepřít nelze.

• Probiotické kapky

Probiotické kapky Biogaia. 3× denně 13 kapek, vždy mezi antibiotickou léčbou. Dávám mnohem vyšší než doporučené množství.

• Výživa

Na to šlapu, s občasným přimhouřením oka u babi a tety, vždy a všude.

• 5ti klíč

Toto je krásná metoda samoléčení. Vřele doporučuji. Dělám dětem každý večer a když je za potřebí, i během dne.

Poselství… hledala jsem v chytrých knihách, našla jsem až u sebe.
Nevěřím tomu, že se věci prostě dějí. A pokud se přece jen prostě stanou, je třeba se nechat obohatit a posunout se zase dál. Nezůstat na místě, protože to by se člověk akorát motal pořád dokola a ptal se stále proč?!! U dětí i dospělých se máme ptát, co nemocí získají. CO NEMOCÍ ZÍSKÁM? Tato otázka je pro mne nejzásadnější a pomáhá mi v posunu. Pomůže mi vždy najít klíč k problému, který může trápit duši. Když se mi narodilo druhé miminko, zcela přirozeně jsem inklinovala k mladšímu, zranitelnějšímu. Vždyť ještě neumí mluvit, chodit, říct si co potřebuje. Chránila jsem jej před starší dcerou, aby mu neublížila, aby jej moc nehladila, netahala, nebudila, neomacávala a při tom všem jsem pociťovala vnitřní tenzi, někdy i zlobu, hněv.

Co jsem tedy získala nemocí? Opravdový důvod svého syna chránit. Až tehdy byl křehký, zranitelný, v nebezpečí.

A tady u sebe spatřuji zprávu, kterou jsem možná měla obdržet. Veškerá pomyslná ochrana před starší sestrou musí být přirozená, bez tenze a napětí, bez zloby. Přijmout situaci takovou, jaká je. Nevnímat nebezpečí, které reálně neexistuje. Rozhodně ne uvnitř rodiny. Prosté TADY a TEĎ, zpřítomnění má obrovskou sílu. To je to, co LÉČÍ. Nevím, jak se to dělá a všude se o tom píše. U mě nastal obrovský zvrat, když jsem si nastavila způsob léčby. Tehdy jsem s obrovskou bolestí a krvácejícím srdcem svůj strach namalovala. Přes slzy jsem neviděla, ale ruka věděla, co dělá. Když jsem domalovala, papír jsem roztrhala na tisíc kousíčků. Panický strach byl pryč, prostě mě opustil a s ním i bolest na srdci. Již jsem se nikdy nevrátila k sobě tam, kde jsem byla. Vše je jinak.

Máma chce TVOU pomoc!

Má můj muž napsáno na stole na kousku papíru. Nevěnovala jsem tomu nikdy pozornost, ale už začínám chápat. Dcero má, jsi pro mě vším. Jsi úžasná dívka, tak trpělivá a otevřená. Učím se, děkuji ti, že mi ukazuješ cestu. Vážím si tě. Potřebuji tě. Potřebuji tvou pomoc.

Jsi LÁSKA. Miluji.

Jsme na cestě…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
ShadowDancer
23.9.18 08:40

To je nádherný deníček. :srdce:

 • Nahlásit
14291
23.9.18 08:41

Větší slátaninu jsem už dlouho nečetla.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1326
23.9.18 10:14

Já ji měla vloni a není to nic příjemného :-(

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
23.9.18 10:15

8o denicek je pro mě jak z jiné planety :nevim:.

Každopádně přeju ditku, at je brzy zdravé.

 • Nahlásit
 • Zmínit
88
23.9.18 10:16

Poprve komentuji denicek. Nádherně napsané. Asi to neni čtení pro vsechny, je to holt lehce vyšší level. Diky !!

 • Nahlásit
 • Zmínit
117
23.9.18 13:38

@Lenulaa To je vynalézavé utnout nesouhlasící stanu tím, že nemají vyšší level :mrgreen: . Ať žijí argumentační klamy.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3062
23.9.18 15:13

@milada987 .. a vy si myslite, ze napsat nekomu, cemu nerozumim, ze je to slatanina, je projevem vyssiho levelu? :-) :-) dle meho ma lenulla pravdu, proste jen hloupy clovek ma potrebu se vyjadrit ke vsemu a pohanit to, cemu nerozumi. ja clanek taky nedocetla, bo muj postoj k zivotu je jiny, a pusobi na mne stejne jako na Vertunku, ale nikdy by me nenapadlo sem psat, ze je to slatanina, jen pro to, ze to nevyjadruje muj postoj k zivotu, to fakt muze jen clovek, ktery te inteligence a hlavne empatie moc nepobral

Příspěvek upraven 23.09.18 v 15:15

 • Nahlásit
 • Zmínit
412
23.9.18 15:13

urcite to neni cteni pro vsechny, ja ani nemela silu to docist .-)) pro me je to naprostej ulet

ale @Lenulaa .. co kdyz je to lehce nizsi level,hmm? :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
398
23.9.18 16:14

Ten závěr je krásný…

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.9.18 16:43

Nedočetla jsem, ale přeji aspoň brzké uzdravení. Možná by se to více chytlo třeba na konikovi, tam tyhle věci frčí. Jinak tchyně měla boreliouzu také a az mne překvapilo, jak v pohodě byla a je.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14291
23.9.18 17:46

@markytka3 ja měla za to, že tady může každý napsat svůj názor :think: asi jo, asi jsem málo empatická. Pro matku, která tancuje radostí, ze ji dítě leží v horečkách opravdu moc pochopení nemám. Kdo je tady nižší level nechť si každý uváží sám ;)

Příspěvek upraven 23.09.18 v 17:48

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.9.18 19:41

Jaaaaj devcata, ja cekala osobni zkusenosti maminek a tady je boj o nejaky level 8o . Na to neplytvejte svou energii prosiiiiim, tou je treba setrit na deticky :D .
Ja osobne jsem sve telo uspesne horecku mit odnaucila uzivanim antipyretik a dlouha leta se ho pak ucila ji zase umet vyvolat! Horecka je u deti i dospelych obrovsky dar a pomocnik. Tedy aby se to nikoho nedotklo-muj pohled:).
Slataninu jeste zkusim tedy ucesat, taky jsem s par vecma nespokojena :*
Ach to emimi, tady clovek najde jen samou uprimnost :lol:
:srdce: …a to je nahodou slusny feedback, ktery vam jen tak nekdo neda :pankac: Diky

 • Nahlásit
 • Zmínit
1105
23.9.18 23:14

Je to hezké se silnou myšlenkou a já se přiznám bezbolestně, že na mě to je moc chytré čtení :-D ale palec nahoru za dar slova.

Příspěvek upraven 23.09.18 v 23:15

 • Nahlásit
 • Zmínit
280
24.9.18 07:22

Dobrý den,
Léčili jste tedy nemoc klasickými antibiotiky? A k tomu jste přidala homeopatika? O těch dalších věcech nic nevím, zní to trochu jako „šamanismus“. Ještě bych věřila, že to funguje u dospělého neb síla víry je neodiskutovatelně mocná, ale u 8mi měsíčního miminka? Zvlášť mě zaujala ta autopatie (co znamená množství litrů a jak technicky to probíhá?) a 5ti klíč - jak se tato metoda používá?

 • Nahlásit
 • Zmínit
722
24.9.18 08:54

To, co bereš, bych taky ráda prosila :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
789
24.9.18 09:04

Mně se deníček líbí a líbí se mi i postoj k životu. Ráda si čtu myšlenky lidí, kteří se na stejnou věc dívají jiným pohledem, vnímají věci jinak než já a přemýšlí jinak než já. Může mě to obohatit, záleží na každém, nakolik se chce zamyslet a obohatit a nebo vůbec ne. Autorce děkuji za opravdu hezké čtení. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.9.18 10:26

@vantili Ahoj, ano lecili jsme atb s tim, ze jsem akorat u lekarky vykomunikovala zmenu bezne uzivanych antibiotik za takova, ktere jsou dle nejnovejsich zjisteni vhodnejsi a ktera jen cekaji, az je ministerstvo zdravotnictvi schvali a budou se take uzivat bezne. Nevim ale, jaka je situace v Cechach, neb ted zijeme na Sovensku.
Autopatie-metoda, kterou znam a uzivam leta. Jde v podstate o homeopatii, jen v homeopatii se potencuje/redi napriklad bylina, v autopatii se redi informace pacienta, treba slina. Prakticky to vypada tak, ze ve specialni lahvicce z laboratorniho skla redis slinu urcitym mnozstvim vody, tzn.prolijes lahvickou vodu. Kolik, to je dle stavu pacienta a urcuje to terapeut popr. muzes sama po precteni knihy. Tim ti vznikne autopticky/homeopaticky preparat, ktery podas pacientovi-aby to nebylo malo ulitle, podas mu to na treti oko-tam, kde telo vstrebava informaci velice citlive. :srdce: Uprimne, me prvni setkani s metodou byly DOST rozpacite. Lec dala jsem ji sanci a dnes si ji hluboce vazim. Muj syn byl ukazkovym prikladem lecby. Hodila bych tady nejaky link, lec to se na emimi nemuze. Ale na netu je informaci spousta, jen zase ta forma predani pres internet neni uplne stastna.
5ti klic je od Terezy Kramerove-najdes na netu. Vice mene vizualizacni technika. Matka si predstavuje/vizualizuje dejme tomu barvy na tele ditete. Moje starsi dcera uz si bolest do barev meni sama a bavi ji to:).
Jsem jinak uplne normalni moderni clovek, pouzivam treba i elektricky kartacek :lol: , ale zajima me duse, psychosomatika…a taaaaak.

 • Nahlásit
 • Zmínit
280
24.9.18 10:44

@FruFrus díky za vysvětlení, jsou to věci o kterých opravdu nic nevím. Je fakt, že na první pohled vypadají trochu ulítle, ale ..... kdo ví. Například ta vizualizace bolesti je opravdu účinná záležitost. Věřím, že mnoho lidí tuhle metodu používá podvědomě. Samozřejmě to celé souvisí s celkovým přístupem člověka k životu a ochotě vymanit se (byť na chvilku) z konzumního stylu uvažování. Opravdu zajímavý, zamyšleníhodný deníček. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3062
24.9.18 11:12

@terien opet jste nepochopila - ani muj prispevek, ani autorcin denicek (vase vyjadreni o tanci nad nemoci , je toho dukazem) :-))) ale to neva, kazdy to ma v hlave a v sobe jinak (nemysleno nikterak zle). a v tomto denicku je hodne psano „mezi radky“. ja jsem taky rovnez rada, kdyz mi nekdo ukaze pohled na urcite veci jiny nez mam ja a nikdy by me nenapadlo nekomu snizovat jeho dilo, jen pro to, ze tomu nerozumim.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3062
24.9.18 11:19

@FruFrus diky moc za zajimavy denicek, prinesl mi plno novych informaci. muj nazor na nemoci je, ze 99% je psychickeho razu. detem davam na jare a na podzim kuru echinacei a mohu rici, ze nemaji pres rok ani rymu. drzim palce, at je brzy vse v poradku!

Příspěvek upraven 24.09.18 v 11:20

 • Nahlásit
 • Zmínit
14291
24.9.18 13:34

Tebe by koukám nenapadlo víc věcí. No nic, nechám tohle „dílo“ těm, co na to mají level, já se přiznám, že tomu nevím hlavu ani patu a dalším vyjádření autorky jakbysmet.

 • Nahlásit
 • Zmínit
89
24.9.18 21:00

Malému a celé rodině přeji hlavně zdraví!

Jen prosím autorku, o info na základě čeho mu boreliózu diagnostikovali? Měl nějaké obtíže, nebo otok… Nebo jak je to napadlo… Předpokládám, že z krve, ale jde mi o to, proč jste získali podezření. Mám z ní velký respekt a o to víc mě děsí představa, že bych ji u dětí zanedbala…

Děkuji

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.9.18 21:46

@Evousch malý měl typický erythema migrans. První na zádech, potom břicho a zadeček. Krevní testy nabrány příliš brzy a vyšly negativní, což je u boreliozy bezne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3086
28.9.18 08:01

V tom, v co věříte Vy jsem byla vychována a brala ne jako cestu, ale jako samozřejmost. Dnes vím, že věci nejsou tak jednoduché. Ale - homeopatika jsou největší podvod na lidech, nicméně věř a víra tvá tě uzdraví má určitou sílu a vizualizace, pozitivní myšlení atd. je velmi důležité. Prostě homeopatika zjednodušeně řečeno mají stejnou sílu jako podání placeba. Je mi líto lidí, kteří za toto placebo utrácí nehorázné peníze. Moje rodiče, dalo by se říci, šli stejnou cestou jako Vy. Je to jako víra. Člověk nehledá pravdu, neumí rozlišit univerzální pravdu, přizpůsobuje si vše tomu, jak to cítí, a tak je to pravda pro něj. Člověk jako Vy a moje rodiče se neřídí racionálními pravdami, neuznává nezpochybnitelné studie, přesto, že jsou vedené dobře a jsou prakticky nenapadnutelné. Rodiče, kteří dětem podávají homeopatika jako lék první volby mnohdy poškozují svoje děti zdravotně. Oddalují účinnou léčbu. Je dobře, že toto jste Vy neudělala a zvolila i antibiotika, i přesto, že jak správně píšete, mají své limity - zvlášť v léčbě boreliózy.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.10.18 21:27

Je dulezite sytit telo i dusi, pouzivat obe hemisfery, propojit logiku s moralkou, zdravy selsky rozum s intuici…jin a jang…noc a den.. Clovek by se nemel stat otrokem sve ideologie a vzdy se snazit vest k celistvemu pohledu na problem. Proto i tato cesta muze byt slepa, nezohlednuje li ostatni aspekty, jako je veda, fyziologie a medicina.
Otazka homeopatie by byla na dlouhou debatu, subjektivni nazor je ciste vas. Doufam, ze nekdy poznam tu UNIVERZALNI PRAVDU :srdce: @sediza Dekuji za vas pohled :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit