Prcek Plod na planetě Hugo

Pro zábavu

Důležitý poznatek pro muže: pozdravit těhotnou ženu Nazdar, inkubátore, není přijímáno úplně vstřícně.

Káťa pořád spí. Už skoro tři dny. Moje nejmilejší tchyně to nechápe. Ještě jsme jí neřekli, že „je v tom“. Zatím jí stačilo vysvětlení, že ji kousla moucha tse-tse.

Slyšel jsem, že během těhotenství se má na dítě mluvit. Zkusil jsem: „Ahoj, plode!“, ale nevím, jestli mě slyšel… No, taky má zatím jen centimetr.

Na ultrazvuku: „Má centimetr. Vidíte? Tady je. Celý tatínek.“

Já si o to snad říkám, abychom se zcvokli. Zítra mě čeká trapas. Katka vyčenichala někde párek v rohlíku a dostala chuť. Jenže rohlík byl čerstvý. Jen jsem poznamenal, že by jí chutnal spíš tři dny starý. Když jsem viděl, jak se na mě podívala zase s tím výrazem „Ty můj hrdino!“, přestože řekla jen „Jéééé…“, věděl jsem, že zítra budu muset přemlouvat toho chlapa, aby mi strčil párek do vlastního rohlíku. Buď na mě zavolá policii, nebo mě pozve na večeři. Že já nedržím hubu!

V rámci zachování svého tělesného zdraví nechtějte po těhotné ženě, aby vám něco zahrála na dudy. Zvlášť když se zrovna snaží přesvědčit tchyni, že se jí prsa skoro nezměnila.

Skončilo čtvrtletí, tak je jich všude plno. Ovšem na těhotnou rozněžnělou ženu parta čtyř obrovských revizorů s přísným výrazem v očích připravena nebyla. Těhule totiž bývají tak zavaleny hormony, že začínají žvatlat na dítě (a vlastně na kohokoli) dříve, než se vůbec narodí.

„Já mám plůkažku v kapšišče,“ začala se má sladká polovička hrabat v batohu, „aši mi někam žapadla.“

Řekl bych, že těhotenství působí takové předávkování hormony, až se šíří i vzduchem, protože revizoři táli. Podala legitku jednomu z revizorů, ten ji rozevřel a uvnitř kreditka. Překvapeně zamrkal, jestli to je pokus o úplatek…

„Ťo mi ťam žapadlo,“ vzala si ji s provinilým úsměvem zpět.

Po úspěšné kontrole už jsem si byl jistý, že z těhotných zmagoří všichni chlapi, když se za námi sborově ozvalo: „Ňašleďaňóóóu!“

Na jednu stranu taková těhule sežere úplně všechno, ale když si objednává jídlo z restaurace, tak je neuvěřitelně náročná a vybírá si, co v jídle chce, a co zase ne.
Nevíte někdo, jak se řekne čínsky: „Vylovte mi z té kuřecí polévky všechny knedlíčky?“

Protože mému: „Knedlicky kaput!“ v čínské restauraci nikdo nerozuměl.

Tchyni jsem přeci jen udělal apríla. Seděla na posteli, skelný pohled… Evidentně se ještě z oznámeného těhotenství své dcery úplně nevzpamatovala.

Tak jsem vykřikl: „APRÍÍÍÍL!“

Zbledla.

„To všechno… co jste mi řekli… není pravda? A to mi říkáš teď???“ vyjekla.

„No jo, víš, jak jsem ti říkal, že pořád spí, protože ji píchla moucha tse-tse,“ uculil jsem se, „tak to nebyla tse-tse,“ řekl jsem a mrknul, „to já.“

Myslím, že pak tchyně na chvíli omdlela.
Možná budeme mít brzy vlastní byt.

„Miluji Tě.“
„Já Tebe ta… bleb… snažím se nezvracet.“
Páni. Tolik lásky.

:Já musím čůrat.:
Prdík. Krk. Smrk. Ublink.
Páni. Umí těhotné něco i ušima?

Víte, co to je absolutní nevolnost?
Kátě se udělalo nevolno z těhotenských lízátek proti nevolnosti.

„KRRRRRRRRRRRRK!“
Lidé na ulici se šokovaně otočili.
„Promiňte, ona je těhotná a…“
Kolemjdoucí se chápavě usmívají, gratulují a rozcházejí se. Káťa mi pořádně zmáčkla ruku:
„Martine, ještě jednou si takhle říhneš na veřejnosti a budu chodit sama!“

Během gravidity jsou ženy extrémně senzitivní vůči širokému spektru vjemů. Vůně a pachy, chutě, barvy, hmat a citlivost vůči četným materiálům… Tato percepce masivních externích impresí vyžaduje interní adaptaci v delším časovém horizontu. Dále se sóma musí stabilizovat v inkomensura­bilních hodnotách hormonů, vyrovnávat se s radikálně zvýšenými požadavky na živiny a energii…

To vede přirozeně každou budoucí matku ke klidnějšímu způsobu života, který míjí i v ruchu měst okolní spěch. Vyhledává odlehlá místa, zastavuje se v živějších ulicích, aby obdivovala to či ono, a po chvilkách odpočívá a čeká, až ji předejdou chvátající chodci.
Vše vede k ústřednímu cíli, který moudrý Bůh zakomponoval pro nastávající maminky do řádu stvoření za jediným účelem.

Konečně si prdnout, aby to nikdo neslyšel.

„Těhotenství je kolísání mezi obavou si říhnout, že bych se pozvracela, a strachem si pšouknout, že bych se po…“

Ok, jen přijít na gynekologii je výkon. A víte, proč sem nenávidím chodit? Protože vyjde sestra, zeptá se: „Kdo je další?“ a dívá se jen na mě.

Ještě nikdy jsem se netvářil tak neviditelně. Cítil jsem se jak Hermína Froditová s kapavkou a vaginální mykózou. Po tomhle mi budou muset resuscitovat moje bičíkovce!
A pěkně jednoho po druhém…

Pánové, pokud doprovázíte manželku na gynekologii, rozhodně nezapomeňte na něco ke čtení. S žádným časopisem, který je zde k dispozici, byste nechtěli, aby vás někdo viděl.
A zvlášť se vyhýbejte pročítání plakátů na stěně typu: Která antikoncepce je pro mě nejvhodnější?

Ze zkušenosti vím, že mužů na gynekologii moc pacientek nedoprovází, pro každý případ si ovšem zapište, pánové, jednu radu: vždy se tvařte zdravě, šťastně a spokojeně. Každému musí být na první pohled jasné, že vás netrápí žádné obtíže.
Zejména vaginální.

Byli jsme na pravidelné těhotenské poradně. Káťa si napsala, co ji trápí a podařilo se jí všechno vysypat doktorce. Na nic nezapomněla. Že trpí nadýmáním, že je jí stále příšerné horko, že i po čaji říhá, jako by do sebe nalila Pepsi (to jsem vždycky obdivoval), že má moc suchou pokožku…

Těhotenská poradna je úžasná věc, protože se můžete zeptat odborníka, který podobné problémy řešil tisíckrát. Věci, které laiky trápí a nevědí si s nimi rady, dokáže lékař specialista rozřešit jako mávnutím kouzelného proutku.

Také zde ji gynekoložka vyslechla, pokývala hlavou, a pak se Káťa dozvěděla vše z jejích bohatých zkušeností. Že je prostě těhotná.

Otcové prý mohou po porodu přestřihnout pupeční šňůru, pokud se na to cítí… Tak to opravdu nevím. Navíc jaký to musí být pro dítě šok.
Celou dobu kabel, kabel, kabel - a najednou „cvak“ a Wi-Fi!

Deníček pochází z knihy Prcek Plod na planetě Hugo. Martin Macek Cabicar se ve své knize věnuje těhotenství, porodu a prvním krůčkům Viki - dítěte, jehož se bojí i čerti. Autor píše i vlastní blog MMCabicar.com. Deníček na eMimino.cz vychází se svolením administrátorů.

Hodnotilo 64 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gosi
Kelišová 5433 příspěvků 10.11.15 01:36

Moc jsem to nepochopila… :nevim: ale Ublink je dobrý citoslovce :palec:

 
beruska9
Echt Kelišová 9297 příspěvků 10.11.15 04:38

Heh…sice se mi vetsina zminovaneho v tehotenstvi vyhla, ale zasmala jsem se :mrgreen: A co je spatneho na cerstvem rohliku?

 
kintly
Závislačka 3843 příspěvků 10.11.15 06:47

Teda znam ostatni denicky o viky ale tenhle se mi fakt nelibi jsem se v nem ztracela.

 
xjuklickova
Závislačka 4492 příspěvků 2 inzeráty 10.11.15 06:48

@beruska9 Nadýmá víc, než starý…

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 10.11.15 07:06

Překotný, nepochopitelný, ztrácela jsem se v tom..

 
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 10.11.15 07:21

No denicek nic moc, přijde mi zmatený a člověk se v něm úplně ztrácí.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 10.11.15 07:34

Je to ten Cabicar z FB? Tam je vtipnej. Tohle mě nebavilo ani trošku.

 
Lutonka  10.11.15 07:38

Zmatené, páté přes deváté, místy dobrý geg, ale spíš jsem se ztrácela..Rozhodně by mě to nenabudilo koupit si knihu nebo číst blog..Takovej Deníček moderního fotra je stokrát lepší!

 
sunshinegirl  10.11.15 07:52

Tohle se mi líbí, fakt jsem se zasmála. A ta pomyslná tečka na konci v podobě „kabel, kabel kabel - a nejednou "cvak“ a Wi-Fi!" mne dostala nejvíc :mrgreen:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 10.11.15 08:05

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mně se to líbilo, je teda fakt, že občas jsou na mne ty ‚střihy myšlenek‘ taky trochu rychlé, ale zasmála jsem se mnohem častěji než u údajně suprové včerejší komedie.
A nabudilo mne to kouknout na profil, jestli se účastníš i nějakých diskusí tady. :lol:
Přiznávám, že Tvůj blog ani knihu neznám. Takže budu ráda, když se budeš prezentovat i tady. :) Ať se daří. :mavam:

 
Nafrněná  10.11.15 08:10

Mi nepřipadá vtipný ani na Facebooku… :roll:

 
Fikcia
Kecalka 217 příspěvků 10.11.15 08:18

Nedalo se to ani pořádně dočíst… knížku by jsem si určite nekoupila, tohleto mě opravdu nudí..

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 10.11.15 08:28

Tak teď nevím, jak to hodnotit, když přispěvatel není autor..asi se mu to zdálo natolik vtipné, že měl potřebu to sem vložit. Za mě: oveňuji, že se muži angažují v podobných tématech, nicméně četla jsem už lepší postřehy psané muži (např. v knize Ahoj tati), tento styl psaní se mi moc vtipný nezdál, ač tam bylo pár pokusů o vtip…zdálo se mi to zmatené a místy trochu trapné :nevim:

 
SKgirl
Kecalka 448 příspěvků 16 inzerátů 10.11.15 08:50

Trochu zmatene, ale jako jednotlive useky pobavily :D

 
Misel02
Závislačka 4331 příspěvků 10.11.15 09:17

Ta musím pochválit je to bomba deníček suprově se četla a aj se jsem se několikrát zasmála supr čekám na porodní deníček :jazyk:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 10.11.15 10:05

Dala jsem to jen do půlky, víc se nedalo. Taková směska rádoby vtipných situací sem tam šmrncnutý lehce fekálním humorem. Jak si chlap myslí, že těhotná myslí. Nepochopila jsem, jestli je deníček ucelený výňatek z knihy, nebo jsou to poskládané nahodilé pasáže. Tak jako tak, knížku bych si určitě nekoupila.

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 10.11.15 10:30

No celou knížku bych asi nedala, vlastně jsem to dočetla jen do pulky a nuda…rádoby vtipné..

 
Nafrněná  10.11.15 10:32

@reinkarnace já myslím, že to je ten autor… a se svolením emimina tady má reklamu…
podle mě je to přesně ten typ chlapa, který ženu nazývá inkubátorem… pro mě jsou takoví chlapi blbci, rádobyvtipní blbci

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 10.11.15 10:42

@Nafrněná Já teda taky žiji v domnění, že je to autor textu. no, já jsem koukala na příspěvky v diskusích. Zajímalo mně, do jakých se zapojuje a jaké má názory. A nabyla jsem dojmu, že je to právě celé o reklamě na jeho blog a knihu. :nevim: tak to mě teda zklamalo, naivně jsem čekala vyšší cíle. :lol:

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 10.11.15 10:52

Nazev deniku je zcela priserny, ale zbytek dobry ;) Resuscitace bycikovcu me vazne donutila vyprsknout vanocku :mrgreen:

 
Suszane
Povídálka 21 příspěvků 10.11.15 11:42

Deníček, který mi spíš příjde, že dělá z těhotných žen blbky neschopné přemýšlet o ničem jiném než o nenarozeném mimču :nevim:

 
bell
Extra třída :D 12767 příspěvků 10.11.15 12:20

Me se to tedy moc nelibilo…spis vubec…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 10.11.15 12:28

Ja nevim teda :roll: :roll: Denicek zmateny, neco bylo srandovni ale vetsina se mi nadsazena ne? Ja neznam zadnou tehotnou co zvatla :nevim:
Naopak znam a poznala jsem zenske, ktere tehotne delaji to same co predtim i sport. Tohle se mi zda z pohledu chlapa moc nadnesene.Nebo jesli takova zenska existuje tak je to spis trapny :? :?
No snaha byla :kytka:

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 10.11.15 12:28

Teda ja cucim, ja se tu v noci tlemila, div jsem si nevzbudila deti a tady „protahly ksichty“.
Asi jsem jednoducha, tak mi to jako zabava staci :nevim:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 10.11.15 12:52

@Bibi239 no možná to tu většině nepřipadá vtipné, jelikož podobné exponáty těhotných jsou spíš k pláči pokud tedy fakt existují (jak už někdo zmínil). Mnoho z nás opravdu zůstává normálními lidmi :nevim: umím brát spoustu věcí s nadhledem, chápu nadsázku a jak mnoho z vás ví, nejsem typicky sluníčková…nicméně mě to fakt nepřišlo vtipné…spíš to místy hraničilo s trapností (navíc jsou tam použity klasické vtipy, které znám už leta: např. „něco s ušima neumíš..“ nebo ten kabel. Žvatlající těhotnou jsem teda nezažila 8o

Příspěvek upraven 10.11.15 v 12:53

 
Pajka89
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 10.11.15 13:19

Já jsem se také po ránu zasmála.. Ale že bych si hned musela běžet pro knížku, to tedy zrovna ne :roll:

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 10.11.15 13:44

Zvláštní…na FB mne příspěvky baví… :think:…nečtu je všechny, ale líbilo se mi to a říkala jsem si, že by knížka byla fajn…
Tady jsem se chytla ze začátku nicku, že autora budu znát a bude to sranda… ale bylo to moc zmatené…ani jsem nedočetla :oops:… a tušila jsem, že se sesype kritika.. škoda..

Příspěvek upraven 10.11.15 v 14:34

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 10.11.15 14:05

Mě tady chybí nějaký úvod, představení se… Autor sem jenom naflákal jenom v rychlosti několik odstavců a po..te se :-)
Takovým způsobem se to tady opravdu nepovedlo, ač sama jeho příhody na facebooku čtu a většinou mě pobaví. Škoda

 
riana12
Závislačka 3732 příspěvků 10.11.15 14:33

A mne sa to náhodou páčilo :mrgreen: ;)

 
cucik14
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 10 inzerátů 10.11.15 15:27

@Lutonka Jojo, taky mám ráda Deníček moderního fotra, toto se mi nelíbilo :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 10.11.15 16:13

To asi mělo být vtipný, ale někde udělal soudruh cabicar chybu :nevim:. Ve vztahu k tvé těhuli mi ten zápisek přijde značně dehonestující.

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 10.11.15 17:31

Ja myslim, ze tomu denicku hodne uskodilo, ze je to takovy skokove dany dohromady.
Jinak mne tady ti tatinci, kteri vtipne popisuji zivot s ditetem neimponuji… lidi se tomu smeji, jak kdyby chlapi objevili ameriku, pritom jen vypraveji to, co my zensky zazivame dnes a denne. Ale z ust chlapa je to asi lepsi, kdyz to ma takovy uspechy. Jednou sepisu memoary a treba se u toho taky nekdo zasmeje :roll: 8)

 
Alušáček
Závislačka 2510 příspěvků 10.11.15 19:53

Deníček nic moc, trapný humor, zmateně napsáno. Ušišlanou těhotnou jsem ještě nepotkala a co je tak vtipného na prdění a krkání, že se o tom musí psát… no asi nemám smysl pro humor ;-)

 
Lajka09
Závislačka 4661 příspěvků 10.11.15 20:16

No nevím, dala jsem to jen do půlky a to jsem se fakt snažila! Zajásala jsem, že konečně něco jiného, než porod. Tak nic, no…přijde mi to jako snaha o kopii Deníčku moderního fotra (ten je aspoň občas vtipný).

Příspěvek upraven 11.11.15 v 14:50

 
Kiara28
Závislačka 4536 příspěvků 10.11.15 21:47

Dennicky moc nekomentuji, ale teda tohle mi prijde dost nechutny. Napsat tohle muj chlap tak ho zenu. Nechutne tehu neduhy se daji popsat urcite vtipneji, tohle je trapny..delat z zeny co v ni roste zivot prase a blbce? Mam rada hodne forem humoru, ale tohle mi nejak nesedlo.( nejsem tehu, ani nemam pred MS) :lol:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 10.11.15 22:01

Podle mě křečovitý humor za každou cenu… :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 10.11.15 22:05

Já jsem Cabicara četla na FB, ale nějak mi zmizel. Tady z toho je mi vždy nějaká část povědomá, asi spatlanina z více jeho článků :nevim:

 
Cricry
Kecalka 487 příspěvků 10.11.15 22:16

Tak tohle se hodně nepovedlo! Skoro jako by to psal někdo jiný… nebo nevhodny zasah editora-admina (?)

 
Cricry
Kecalka 487 příspěvků 10.11.15 22:17

Tak tohle se hodně nepovedlo! Skoro jako by to psal někdo jiný… nebo nevhodny zasah editora-admina (?)

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 10.11.15 23:02

Nejsem zadny F. X. Salda, ale - co to ma byt?!

Pripada mi to jako co nejklisovateji napsane, nucene vtipne, stokrat slysene pseudohistorky s radoby „objektivnim“ pozorovanim subjektu matky, ktere v teto podob nedavaji naprosto zadny smysl. Stereotypy o cinskych restauracich, radoby ucene vyrazy, infantilizace tehotnych… priserne.

Je to nekoherentni, nahodne copy-paste z knizky, kterou autor potrebuje zpropagovat. K tomu existuji vhodnejsi i efektivnejsi prostredky, nez spatny denicek.

Příspěvek upraven 31.07.16 v 16:03

 
taibi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.11.15 00:09

Je mi úplně trapně za autora :think:

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 11.11.15 13:04

To není vtipné. :nevim: O mně psát takhle manžel, tak ho asi uškrtím. :cert:

 
Mis1983
Kelišová 5160 příspěvků 11.11.15 15:54

Já se taky dobře pobavila!!!

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 11.11.15 20:05

Ví Káťa, že jsi sem psal? :lol: Pozdravuj ju, alespoň budeme mít v práci o čem mluvit :mrgreen:

 
majki.r
Extra třída :D 12456 příspěvků 12.11.15 00:03

Deníček se mi nelíbil ani trochu. Četla jsem pár textů psaných pohledem muže o své těhotné partnerce, ale žádný nebyl psaný tak necitlivě. Kdyby to psala žena sama o sobě, neřeknu ani ň. Ale psáno z pohledu muže se mi to příčí, když už se muž takhle vyjadřuje k jednomu z nejnáročnějších období v životě ženy, tak tam chci vidět cit, pochopení a něhu. Takže za mě neee, tohle bych nečetla.

 
Ivina5
Povídálka 18 příspěvků 12.11.15 23:31

Super :lol:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 13.11.15 01:34
:palec: :mrgreen: :mrgreen:
 
Pennya
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 15.11.15 10:07

Mě to teda sedlo. :) na tu jeho knihu se asi mrknu

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 17.11.15 01:36
:roll: :roll:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama